SSL ?

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Toteż SSL jest słuszny właśnie w kontekście haseł i wiadomości. Posty, co do zasady, są jawne i im SSL nie jest potrzebny. I właśnie z tego powodu nie wprowadzam SSLa tymczasowego. Certyfikat zweryfikowany zostanie zapewne wprowadzony po migracji forum na inny hosting (co nastąpi pewnie gdzieś wiosną).
 

ford

Active Member
314
33
tosiabunio napisał:
Toteż SSL jest słuszny właśnie w kontekście haseł i wiadomości. Posty, co do zasady, są jawne i im SSL nie jest potrzebny. I właśnie z tego powodu nie wprowadzam SSLa tymczasowego. Certyfikat zweryfikowany zostanie zapewne wprowadzony po migracji forum na inny hosting (co nastąpi pewnie gdzieś wiosną).
Nie masz racji, przy SSL https , widać tylko, że ktoś wchodzi na libertarianizm.net, a nie widać w jaki sposób porusza się po stronie, jakie działy, oraz podstrony odwiedza i czy komunikuje się na priv. Bez SSL widać wszystko, wszystkie linki np. że teraz jestem na http://libertarianizm.net/thread-933-page-3.html
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Nie chce mi się tego wszystkiego powtarzać. Zachowanie anonimowości leży po stronie użytkowników, a nie forum.

Chcesz się przysłużyć sprawie, to zafunduj nam certyfikat i podwyższony koszt hostingu. Powiedzmy na dwa lata, da to $86 zwiększonych kosztów hostingu plus $30 za 2 lata certyfikatu. Uprzedzając, nie będzie tu żadnych certyfikatów self-signed. Ma być po bożemu.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Tosiabunio a co myślisz na temat zrzutki? Znam kilka dużych forów które tak funkcjonują i dają rade. W wypadku tego forum nie może to być az tak duza kwota zebyśmy w kilka osób nie zebrali kasy..
Jak myslisz?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Ja jestem za, ale jak na razie na forum zrzuca się jeden z jego userów - inkTank - i bardzo dobrze, bo faktycznie utrzymuje to forum. Ja na razie staram się trzymać koszty na minimum, bo wiem, że jak userzy wspierający gdzieś sobie pójdą, to ja pokryję te koszty. A kto tam wie, co będzie za rok?

Z tego, co się zorientowałem, to za pierwszy rok SSL trzeba wydać $43 + $30 = $73. I tak co rok. Jak się znajdą chętni na te 200 PLN, to się postawi. A jak nie, to zostanie po staremu.
 

ford

Active Member
314
33
tosiabunio napisał:
Chcesz się przysłużyć sprawie, to zafunduj nam certyfikat i podwyższony koszt hostingu. Powiedzmy na dwa lata, da to $86 zwiększonych kosztów hostingu plus $30 za 2 lata certyfikatu. Uprzedzając...
Ja wszystko rozumiem, nie wspomogę finansowo, bo w tej chwili sam nie śmierdzę groszem. Chciałem zwrócić tylko uwagę, że bez certyfikatu też ma to sens, użytkownicy sami wybiorą, czy wolą wejść normalnie przez http , czy https z niepodpisanym certyfikatem.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Podaj konto. Deklaruje że moge wpłacic 50 zł
Niech sie znajdzie jeszcze 3-4 takich i po problemie.
 

lumabel

New Member
231
0
Po prostu podaj numer konta i ogłoś zbiórkę a natychmiast cała kwota (i jeszcze więcej) się zbierze. Następnie oczywiście podkablujemy Cię do urzędu skarbowego oraz ABW, ponieważ te środki mogą służyć finansowaniu działań antypaństwowych.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Lumabel darowizna maksymalnie raz na pięc lat poniżej 4 tysiące dziewięćset coś tam (od jednej osoby) nie podlega opodatkowaniu. Na tej zasadzie działa wiekszość takich akcji. Poza tym to nie jest zborka publiczna w rozumieniu prawa. Po trzecie nie ma przychodu a jedynie chodzi o pokrycie kosztów dzialania. Nikt nic za to nikomu nie zrobi. Przestan straszyc. Nie chcesz nie płac ale po co robisz szum?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Poczekajmy z wpłatami, aż się zadeklaruje odpowiednia liczba chętnych. A ja sprawdzę ile to naprawdę kosztuje.
 

lumabel

New Member
231
0
MaxStirner napisał:
Lumabel darowizna maksymalnie raz na pięc lat poniżej 4 tysiące dziewięćset coś tam (od jednej osoby) nie podlega opodatkowaniu. Na tej zasadzie działa wiekszość takich akcji. Poza tym to nie jest zborka publiczna w rozumieniu prawa. Po trzecie nie ma przychodu a jedynie chodzi o pokrycie kosztów dzialania. Nikt nic za to nikomu nie zrobi. Przestan straszyc. Nie chcesz nie płac ale po co robisz szum?

No tak, niektórzy mają problem ze zrozumieniem ironii. Dla tych mniej kumatych: mój wpis od urzędzie skarbowym i ABW był oczywistym "robieniem sobie jaj" - nie rozumiem, jak można było tego nie zauważyć :)

tosiabunio napisał:
Poczekajmy z wpłatami, aż się zadeklaruje odpowiednia liczba chętnych. A ja sprawdzę ile to naprawdę kosztuje.

Weź jeszcze pod uwagę, że część osób zapewne wpłaci anonimowo (przekaz pocztowy z lewymi danymi nadawcy) i nie będzie chwalić się tym na forum... Ale zgadzam się, że warto mniej więcej wysondować ile osób gotowych jest zrobić zrzutkę na SSL.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Zaczyna działać. :cool:
Zobaczymy jak sobie crawlery od wyszukiwarek z tym poradzą...
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Kurwa, certyfikat jest, wszystko ładnie działa, a jebane forum robi odwołania do HTTP bezpośrednio i wszystko się jebie.
 
Do góry Bottom