[split] Ban Czytelnika

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Wpisy Czytelnika zostały nienaruszone. Został wyproszony z towarzystwa przez jednego moderatora, a potem zaproszony ponownie przez innego. Ponowił swoje wypowiedzi, znów nie zostały ocenzurowane. Przestał się na razie wypowiadać. To w kwestii cenzury.

A skoro nie lubisz wywyższać się, to nie używaj protekcjonalnego tonu i sformułowań, bo to nic innego, jak zawoalowane wywyższanie się. O nic innego nie chodzi.

A co do możliwości banowania, to istnieje ona z zasady, a nie dlatego że tak rzekł HHH. Bo to jest forum prywatne, które ma właściciela wspieranego przez dokooptowane grono moderatorów i to my ustalamy tu zasady. Rzadko banujemy, a jak widać w przypadku Czytelnika, czasem nawet nieskutecznie (Krzysio go zbanował, ale decyzję poddał po osąd pozostałych moderatorów i jeden z nich ją odwrócił). Możesz się z tym nie zgadzać, ale nic nie da się na to poradzić. I to jest jak najbardziej wolnościowe podejście - przynajmniej ja tak to rozumiem, ale zawsze możemy o tym dalej podyskutować.

A o firmach i wsparciu ich przez państwo w oryginalnym wątku.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
margines napisał:
Cenzura miała miejsce

Tak, potwierdzam: cenzura miała miejsce. Był to tzw. ban, który jest odmianą cenzury prewencyjnej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cenzura
Wikipedia napisał:
prewencyjna – polegająca na kontrolowaniu wszelkich przekazów zanim zostaną one opublikowane i zakazie publikowania czegokolwiek bez zgody odpowiedniej instytucji cenzurującej.
Ale jesteśmy na własnym podwórku i możemy robić to co się nam podoba. Nie jest to naruszenie niczyjej wolności.
 

SzabloZębny

New Member
329
4
Tutaj bym się nie zgodził.

Każda cenzura jest naruszeniem cudzej swobody wypowiadania się, czy to merytorycznego, czy wulgarnego, i nieważny jest, czy owa cenzura była odpowiedzią na wcześniejszą agresje, czy była spowodowana widzimisie adminów.
 

qatryk

Member
179
2
A czy jak wpadne do twojej chałupy i powiem że ją chujowo urządziłeś i tak sobie bedę jako twój gośc od czasu do czasu popiardywał jakie to badziewne masz mebelki to masz prawo mnie wywalić czy tez będziesz uważał że będzie fe mnie wyrzucić bo to ograniczy moją wolność wypowiedzi?
 
Do góry Bottom