Rydzyk: Przestańcie płacić podatki!

A

Antoni Wiech

Guest
"- Państwo jest wspólnym dobrem, w związku tym wszyscy płacimy podatki i domagamy się, aby to państwo realizowało nasze prawa. Prawem tych, którzy słuchają Radia Maryja i oglądają Telewizję Trwam, jest to aby mogli to nadal robić. Jeśli państwo odbiera im te prawa, to naturalną odpowiedzią jest obywatelskie nieposłuszeństwo. Obywatele nie są bezbronni wobec nadużyć państwa - powiedział Jacek Sasin, poseł PiS, w audycji Moniki Olejnik "7 Dzień Tygodnia" w Radiu ZET."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1de89

PiS partią libertariańską???????? :D Wiem, że pod publiczkę, ale niezłe.
 
S

stormtrooper

Guest
Może nie libertariańską, bo dalej kładą punkt ciężkości na państwie i jego celach, ale na pewno nastawioną anty do obecnego aparatu władzy.
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
"- Państwo jest wspólnym dobrem, w związku tym wszyscy płacimy podatki i domagamy się, aby to państwo realizowało nasze prawa...

PiS z libertarianizmem nie ma nic wspólnego. Nawet w tej wypowiedzi pojawił się lewacki bełkot (zaznaczyłem tłustym drukiem).
 
A

Antoni Wiech

Guest
Nie wczuwajcie się tak towarzysze. Wiadomo, że to pierdololo pod media, ale jak politycy głównej partii opozycyjnej namawiają do niepłacenia podaktów (nawet z debilnym tłumaczeniem) to są to niezłe jaja... :D
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Lewaka można zaorać lewacką mową, to wiadomo. Tak jak to, że żadne lewackie państwo nie jest w stanie spełnić tego co obiecuje. Ale to ciągle tylko gadanie, na razie tylko Grzegorz Sowa się zbuntował, o ile jeszcze nie zapłacił tego zusu.
 
S

stormtrooper

Guest
Wybaczcie za mały offtop, ale imho ciekawostka trochę nawiązująca do tematu.

Swego czasu, pewien Kwakier z Kanady odmówił płacenia odpowiedniego procentu podatku równego procentowi budżetu przeznaczonego na wojsko powołując się na klauzulę sumienia (odmowa obowiązku publicznego ze względu na przekonania religijne). Powołał się przy tym na Międzynarodowy Pakt Praw Politycznych i Obywatelskich, sprawa trafiła do Komitetu Praw Człowieka przy ONZ. Jednak Komisja nie uznała, że pakty na to pozwalają, niestety. :D

Jakby ktoś się interesował to jest to sprawa J.P. v Canada (446/91)
Tu fragment rozstrzygnięcia:

Komisja Praw Człowieka napisał:
Although article 18 of the Covenant certainly protects the right to hold, express and disseminate opinions and convictions, including conscientious objection to military activities and expenditures, the refusal to pay taxes on grounds of conscientious objection clearly falls outside the scope of protection of this article.
 
D

Deleted member 427

Guest
To rozstrzygnięcie można podsumować krótko: możesz mówić, co chcesz, ale płacisz, ile ci każą. A co z moim prawem człowieka do niepłacenia podatków? Sorry bro - takiego prawa nie przewidziano, przynajmniej nie w tej generacji praw człowieka :)
 

whirlinurd

Member
556
19
kawador napisał:
To rozstrzygnięcie można podsumować krótko: możesz mówić, co chcesz, ale płacisz, ile ci każą. A co z moim prawem człowieka do niepłacenia podatków? Sorry bro - takiego prawa nie przewidziano, przynajmniej nie w tej generacji praw człowieka :)

jest pewna luka w tzw. prawach człowieka którą można wykorzystać :) zacytuję z tej okazji Charlesa W. Bairda z "Fałszu politycznych frazesów"

Jeśli wyjdziemy od aksjomatu, że wszyscy ludzie posiadają równe prawa i powinni być przez prawo jednakowo traktowani, to należy logicznie wnioskować, że odbieranie niektórym, by inni mogli zyskać jest zawsze bezprawne. Dyskryminacja na podstawie dochodu nie jest wcale łatwiejsza do usprawiedliwienia niż dyskryminacja na podstawie rasy. Dobrowolne przekazania majątku lub pieniędzy są dozwolone, ale wymuszone -- nie.
 
D

Deleted member 427

Guest
Jakieś ogniwo pośrednie między fermentującym gównem a amebą bagienną powiedziało w "Kropce nad i"

Wezwanie do tego żeby nie płacić podatków to jest akt wymierzony w państwo. Jestem etatystą, dla mnie państwo wolne i demokratyczne stanowi niebywałą wartość. I kiedy ktoś podnosi na to państwo rękę, mi się otwiera w kieszeni scyzoryk, żeby nie powiedzieć nóż sprężynowy.

- powiedział prof. Zbigniew Mikołejko, filozof religii, w rozmowie z Moniką Olejnik komentując wezwanie o. Rydzyka do niepłacenia podatków przez katolików.

Dalej retoryka różowego salonu:

Język polski wielebnego ojca dyrektora zostawia wiele do życzenia, to jest niechlujna, kaprawa, kaleka polszczyzna. No, ale jego słuchacz się tym nie przejmuje, bo to jest taka Polska właśnie, jak ten język, jak te oceny, jak te etykiety, które rozdaje ludziom będące jednocześnie policzkami, czy też uderzeniami czasami w plecy, to właśnie jest ten rodzaj polskości, która jest nam serwowana tu.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,340,title,W ... caid=1de9c
 
M

Matrix

Guest
Jutro zakładam sobie TV Trwam. Brawo ojczulku. Nie bój się krytyk, jesteśmy z Tobą.
 
A

Antoni Wiech

Guest
kawador napisał:
Jakieś ogniwo pośrednie między fermentującym gównem a amebą bagienną powiedziało w "Kropce nad i"

Wezwanie do tego żeby nie płacić podatków to jest akt wymierzony w państwo. Jestem etatystą, dla mnie państwo wolne i demokratyczne stanowi niebywałą wartość. I kiedy ktoś podnosi na to państwo rękę, mi się otwiera w kieszeni scyzoryk, żeby nie powiedzieć nóż sprężynowy.

- powiedział prof. Zbigniew Mikołejko, filozof religii, w rozmowie z Moniką Olejnik komentując wezwanie o. Rydzyka do niepłacenia podatków przez katolików.

Nie żebym czuł jakąś sympatię, ale typ przynajmniej był szczery...
 
D

Deleted member 427

Guest
Nie był szczery. Może jedynie we fragmencie "jestem etatystą" i "nóż mi się otwiera". Zresztą to jest dowód na to, że bez walki na noże (co najmniej) z etatystami się nie obejdzie.
 
A

Antoni Wiech

Guest
kawador napisał:
Nie był szczery. Może jedynie we fragmencie "jestem etatystą" i "nóż mi się otwiera". Zresztą to jest dowód na to, że bez walki na noże (co najmniej) z etatystami się nie obejdzie.
Pewnie tak.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Rydzyk idzie na wojnę.

Fundacja Lux Veritatis walczy w sądzie o ponad 30 mln zł odszkodowania
14 minut temu
O ponad 30 mln zł odszkodowania walczy przed gdańskim sądem apelacyjnym Fundacja Lux Veritatis. Zdaniem Fundacji firma, która wykonała odwiert związany z poszukiwaniami wód geotermalnych w Toruniu przeprowadziła prace nienależycie i opóźniła start projektu.

Przedstawiciele Fundacji twierdzą, że konieczne były naprawy po tym, jak firma wykonująca odwiert przeprowadziła swe prace nienależycie. Fundacja podaje, że dokonała je na własny koszt (zlecając zadanie warte około 3 mln euro innej firmie), po czym wniosła sprawę do Sądu Okręgowego w Toruniu m.in. o zwrot kosztów napraw, ale też odszkodowanie za straty wynikające z opóźniania całej inwestycji, co określa jako utracone korzyści.

- Chodziło o korzyści, jakie można by odnieść, gdyby projekt został uruchomiony w terminie - powiedział reprezentujący Fundację radca prawny Benedykt Fiutowski dodając, że całość roszczenia opiewa na ponad 30 mln zł.

W listopadzie 2015 r. toruński sąd oddalił powództwo Fundacji uznając, że doszło do przedawnienia roszczeń. Identyczne stanowisko - mówiące o przedawnieniu - reprezentuje pozwana firma. Z takim twierdzeniem nie zgodziła się Fundacja, która odwołała się do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Na piątek gdański sąd zaplanował przesłuchania przedstawicieli firmy i Fundacji. Rozprawę trzeba było jednak odroczyć, bo nie stawił się przedstawiciel firmy, który nie odebrał wezwania. Nowy termin ma zostać dopiero wyznaczony.

Obie strony sporu swoje twierdzenia dotyczące możliwości przedawnienia (lub braku przedawnienia) roszczeń opierają na zapisach zawartych w umowach oraz aneksach do umów podpisanych między firmą a Fundacją. - Jednym z zarzutów apelacji był zarzut, że sąd (okręgowy w Toruniu - PAP) nie przesłuchał stron, co jest niezbędne do ustalenia, jaka była intencja stron przy zawieraniu porozumienia - aneksu do umowy i podpisywaniu odpowiednich dokumentów, w tym protokołu - powiedział mec. Fiutowski.

O przesłuchaniu przedstawicieli firmy i fundacji zdecydował we wrześniu ub. roku, na poprzedniej rozprawie w tym procesie, gdański sąd apelacyjny. Zgodnie z wnioskiem Fundacji, sąd zdecydował, że przesłucha przedstawicieli firmy i Fundacji, by ustalić, jak osoby te interpretowały pewne zapisy w umowach i aneksach.

Pozwaną w tym procesie jest spółka Exalo Drilling S.A. Same prace przy odwiercie wykonywała nieistniejąca już firma Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło. Należąca do PGNiG firma Exalo Drilling jest następcą prawnym Jasła. Ponieważ wykonawca prac był ubezpieczony, w charakterze interwenientów do procesu przystąpili także ubezpieczyciele firmy.

Reprezentujący Exalo Drilling Andrzej Kulisz powiedział, że jego klient wniósł w apelacji o utrzymanie w mocy wyroku, jaki zapadł w listopadzie 2015 r. w Toruniu.

Fundacja Lux Veritatis została założona w 1998 r. przez redemptorystów Jana Króla i Tadeusza Rydzyka. W 2003 r. Fundacja uzyskała koncesję na nadawanie programu telewizyjnego pod nazwą "Trwam". W kwietniu 2006 r. Fundacja uzyskała od ministerstwa środowiska koncesję na przeprowadzenie w Toruniu prac geologicznych związanych z poszukiwaniem i ustaleniem zasobów wód termalnych.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Nie śledzę wszystkich newsów, ale mam jedną uwagę: jeśli Rydzyk wziął choć złotówkę państwowych dotacji, to jego deklaracje o niepłacaniu podatków należy uznać za wyraz I ligowego skurwysyństwa i cynizmu. Nawiasem mówiąc on mi świetnie pasuje jako trybik NWO rzucony na front zdewociałych alzheimeryków.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Nie byłoby zwycięstwa bez o. Tadeusza Rydzyka i rodziny Radia Maryja.



Radio Maryja kończy 30 lat.

Radio Maryja powstało 8 grudnia 1991 r. Od tego czasu wiele się zmieniło. Toruńska rozgłośnia z małej lokalnej stacji rozrosła się do znaczącej grupy medialnej, a jej założyciel stał się jedną z najbardziej wpływowych postaci polskiej prawicy. Dziś o względy ojca Tadeusza Rydzyka zabiegają najważniejsze osoby w państwie.

Część polityków prawicy systematycznie przybywa na wydarzenia organizowane przez media toruńskiego zakonnika. Na urodzinach Radia Maryja pojawiali się m.in. premierzy, ministrowie, europosłowie, a nawet prezydent.



 
Do góry Bottom