Rosja - przestępczość, broń palna

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Z Rosjanami? Przede wszystkim to życzę spędzenia sporej ilości czasu... z Rosjankami!
Cute-Russian-Girl-Smiles-Waves-For-The-Camera-Russia-At-The-2014-Fifa-World-Cup.gif
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Amel Te ładne jak wszędzie są pozajmowane i nie w ciemię bite, podążają za głosem serca czyli tam gdzie jest duża kasa. Jedynie na głębokiej prowincji można jeszcze znaleźć nie zmanierowane dziewczyny. A tam nie będę.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Pierdolenie... A jak robili dawniej? Wynajdywali młodszą i czekali na wyrośnięcie i wtedy konsumowali. Po co? Żeby taką ukształtować i wytworzyć w zasadzie ojcowską więź. Od dupy strony robisz. Jak zarywasz do takiej ukształtowanej to na co liczysz? Na wierność? Phi.
P.S. Uważaj w niektórych krajach z tym kształtowaniem. W socjalu to starocie otaczamy kultem i za nastolatki można pójść siedzieć.

EOT.
Temat o broni. Czekam na twój raport z Rosji.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Tak na szybko, muszę z przykrością powiedzieć, że nie mam w danej chwili jakichkolwiek informacji. Siedmiu Rosjan, oprócz tego jeden Estończyk, jeden Litwin i jeden Chorwat robię wielkie oczy jak pytam się ich o prawo do posiadania broni w ich krajach. Nie mają broni i nigdy się nie interesowali zapisami państwowego prawa w tej materii. Mogę ich tylko prosić o sprawdzenie ( mam na myśli Rosjan ) obowiązujących regulacji w Rosji na dzień dzisiejszy po powrocie z Tallinna gdzie obecnie przebywam. Jest to wyjazd służbowy a wiec mnóstwo spraw na głowie i czas wypełniony od rana do wieczora, nie mogę na nich wymóc aby szukali tych danych w necie na rosyjskich forach miłośników broni dajmy na to już w tej chwili bo tego nie zrobią. Z pewnością będę wiedział więcej w ciągu 6-7 miesięcy. Wiem, że to kawał czasu ale nic na to nie poradzę. Nie potrafię wcześniej.
Amel Ja nie jestem w Rosji tylko w Estonii i nie mam kontaktu z Rosjankami. Tylko z Rosjanami i Duńczykami służbowo ( z Duńczykami w ogóle nie rozmawiałem na ten temat z wiadomych przyczyn ).
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Jeden z Rosjan niezmiernie się poświecił i poczytał trochę w necie na ich forach odnośnie zmian przepisów. Jedyną informacją, która mi przekazał to to, że posiadacze broni w Rosji mogą od listopada 2014 roku nosić ją załadowaną w sposób niewidoczny w miarę swobodnie podczas przemieszczania się ale nie mogą z nią przebywać na terenie obiektów publicznych jak szkoły, urzędy itp. Ale jaka jest droga do zdobycia pozwolenia i jakie są rodzaje pozwoleń ( bo są różne jak u nas ) od a do z nie wiem.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Z tego co ja zrozumiałem to niekarany pełnoletni może kupić strzelbę gładkolufową ( ale to też nie tak, że idzie do sklepu i kupuje ). Papierki i opłaty muszą być. Po pięcioletnim posiadaniu broni gładkolufowej można dołączyć do elity posiadaczy broni palnej, która wszystkich najbardziej interesuje czyli karabinków i pistoletów.
Na tym forum jest wszystko wyjaśnione ale trzeba biegle znać rosyjski.
http://forum.e-guns.ru
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ktoś rozumie dokładnie co i jak? Ja z trudem. Wypowiedź w miarę świeża.
Broń w Rosji: Co można i trzeba?
Ciekawostka. Na noże myśliwskie potrzebna jest karta myśliwego. Tam wyświetlił taką listę po lewej z przepisami dotyczącymi noży. Z tego co zrozumiałem, to niektóre typy noży są całkowicie zabronione i w pewnych sytuacjach prędzej można mieć legalnie kałacha niż wymarzony bagnecik.
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/...yl_sklep_lotnisku_w_moskwie_wideo_352019.html


"Rosyjski producent broni Kałasznikow otworzył sklep firmowy na terenie portu lotniczego Szeremietiewo.


W sklepie klienci mogą zaopatrzyć się w przeróżne niemilitarne pamiątki, jak ubrania, nieśmiertelniki czy torby. Producent oferuje także "nieśmiercionośny" model karabinu Kałasznikow. We wrześniu do salonu trafi specjalna kolekcja ubrań dla myśliwych oraz sprzęt myśliwski sygnowany marką „Bajkał”."
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
ISIS Terror Attack Near Moscow Fails as Police Kill Jihadists Wielding Axes, Assault Rifle

The Islamic State terror group has claimed responsibility for its first-ever attack on Russian soil, after a pair of militants attacked a traffic police post outside of Moscow with guns and axes, but were shot dead.

The radicals claimed in a video beforehand that they were attacking Russia due to the government's participation in the airstrikes against IS targets in Iraq and Syria, aimed at pushing back the terror group.

"We have taken the path of jihad on the orders of our Amir Abu Bakr al-Baghdadi," says a video of the attackers, named as Uthman Mardalov and Salim Israilov, released by Amaq news agency.

"We have called this operation 'revenge operation.' Revenge for you bombing our brothers, because you kill our brothers every day in Syria and Iraq. … This will be the start of everything that will come to you."

http://www.christianpost.com/news/i...jihadists-wielding-axes-assault-rifle-168254/
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
ISIS Terror Attack Near Moscow Fails as Police Kill Jihadists Wielding Axes, Assault Rifle

The Islamic State terror group has claimed responsibility for its first-ever attack on Russian soil, after a pair of militants attacked a traffic police post outside of Moscow with guns and axes, but were shot dead.

To prowokacja ruskiej razwiedki. Oni zostali podrzuceni pod komisariat i tam rozwaleni. Scenografia w postaci siekier i innych sprzętów została zakupiona przez pechowca i nawet jest to nagrane na wideo, jednak ja nie uważam, że pechowiec był aż takim idiotą by z siekierą iść na uzbrojonych policjantów na komisariacie. W mediach była seryjna dezinformacja, tak by wszyscy wiedzieli o co chodzi. W całej Rosji trwa obecnie nagonka na ludzi Kadyrowa, którzy do niedawna robili sobie co chcieli. Miarka się przebrała i zły ruski czekista rozkazał masowe odjebki.
Póki gonił zające, póki kaczki znosił,
Kadyrow, co chciał, u cara Putina wyprosił.
;)

Według mnie to nie ma nic wspólnego z ISIS. Co więcej, zarówno Putin jak i Kadyrow ich nie tolerują. Nawet ŚP. Dudajew ich nienawidził. A że ci z ISIS podpisują się pod wszystkim, to inne sprawa. Jednak nie należy tego traktować poważnie.

Zerknij na przykład na to:
Strzelanina i eksplozje w Petersburgu! Putin czyści ludzi Kadyrowa?
Tajemniczy atak pod Moskwą: Czeczeni z siekierami napadli na posterunek policji
Czy nie przypomina seryjnej dezinformacji jaka miała miejsce po wypadku w Smoleńsku?
Czy nie przypomina seryjnej dezinformacji jaka była w filmie "Służby Specjalne"?



A tu St. Petersburg.


Mnie ciekawi tylko, czy tu chodzi o zdyscyplinowanie i skarcenie Kadyrowa, czy o zastąpienie go innym, bardziej pokornym wasalem.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 427

Guest
W Rosji olbrzymia liczba zabójstw nigdy nie pojawia się w oficjalnych statystykach.

Specyfika rosyjskiego systemu raportowania zabójstw polega przede wszystkim na tym, że jest on oparty na zliczaniu incydentów (event-based), nie zaś liczeniu ofiar (victim-based). Przykładowo: kiedy w Rosji wybucha bomba i ginie kilkadziesiąt osób, wówczas taki zamach trafia do statystyk jako jeden incydent, czytaj: pojedyncze zabójstwo. Dalej: gdy w wyniku napaści ofiara umrze w szpitalu, powiedzmy, trzy dni po ataku, to całe zajście wpada do kategorii "celowych i poważnych uszkodzeń ciała prowadzących do śmierci" (intentional grievous bodily harm leading to death); żeby wylądować w rubryce zabójstw, ofiara musiałaby wyzionąć ducha bezpośrednio na miejscu zbrodni.

Te oraz inne metodologiczne subtelności sprawiają, że w najbardziej skrajnym wypadku wskaźniki zabójstw w Rosji mogą sięgać nawet 70-80 zabitych na sto tysięcy mieszkańców (sugestia wyrażona przez Alexandra Bastrykina, szefa Komitetu Śledczego przy Prokuraturze Generalnej Federacji Rosyjskiej). To jest średnia bliska współczesnej Wenezueli czy Kolumbii epoki Pablo Escobara.

Więcej tu: What is Russia's real homicide rate? Statistical reconstruction.
 
Do góry Bottom