Przyszłość konfederacji

Blobfish

Well-Known Member
150
274
Mówi się również że mają powstać "fabryki samochodów używanych". Będzie to polegało na tym że np. po 5 latach użytkowania auta użytkownikowi się je przymusowo odbierze, wóz trafi do takiej fabryki, zostanie on odnowiony by był jak nowy i znów zostanie oddany użytkownikowi poprzedniemu lub następnemu.

o kurwa :/ Jednak Król miał rację, ze trzeba tych ludzi pozabijać
 

myname

Active Member
307
218
Szczegółów nie znam ale samo to że UE prowadzi swoją politykę klimatyczną i narzuca normy EURO x to jest poważna regulacja.
Przecież ta powszechność hybryd, hybryd plugin, elektryków czy downsizing silników spalinowych to nie jest w trosce o klienta tylko dlatego że UE nałożyło limity CO2 na koncerny i za każdy gram nadmiarowego dwutlenku węglą koncern musi płacić kary w euro.
Po prostu wyżej wymienione napędy pozwalają uniknąć koncernom kar.
Mówi się również że mają powstać "fabryki samochodów używanych". Będzie to polegało na tym że np. po 5 latach użytkowania auta użytkownikowi się je przymusowo odbierze, wóz trafi do takiej fabryki, zostanie on odnowiony by był jak nowy i znów zostanie oddany użytkownikowi poprzedniemu lub następnemu.
Wszystko po to żeby użytkownik nie mógł sobie wyciągnąć akumulatorów ze swojego elektryka i zrobić z nich np. magazynu energii dla swojej domowej fotowoltaiki.
Założono że większość surowców potrzebnych do budowy nowych akumulatorów będzie pochodziło z recyklingu. Nie można zatem pozwolić żeby stare akumulatory się "rozproszyły".
Nie ma porównania z procesem wypierania silników parowych przez spalinowe bo tamten proces był motywowany ekonomicznie a elektryfikacja jest motywowania, w dużej mierze, politycznie.

To co powyżej napisałem to i tak pewnie, jak znam życie, jest tylko wierzchołek góry lodowej. Lecz by pozyskać szerszy obraz sprawy musisz doinformować się sam.
Problem w rozumowaniu jest ten, że wierzysz w dotrzymywanie przez państwo jakichkolwiek zobowiązań wobec innych zorganizowanych przemocy.Historia pokazuje, ze państwa dotrzymują traktatów i innych gówien.Polska ma pełno międzynarodowych porozumień, których nie dotrzymuje.
 
261
216
Problem w rozumowaniu jest ten, że wierzysz w dotrzymywanie przez państwo jakichkolwiek zobowiązań wobec innych zorganizowanych przemocy.Historia pokazuje, ze państwa dotrzymują traktatów i innych gówien.Polska ma pełno międzynarodowych porozumień, których nie dotrzymuje.
Przyszłość pokaże co z tego wyniknie. Ja tylko wskazuje że regulacje w przemyśle motoryzacyjnym są i to bardzo poważne i one już funkcjonują.
Jeszcze nie wymieniłem chociażby potrzeby certyfikacji elementów samochodu.

Polska ma pełno międzynarodowych porozumień, których nie dotrzymuje.
Jakich? Z ciekawości pytam.
 

myname

Active Member
307
218
Przyszłość pokaże co z tego wyniknie. Ja tylko wskazuje że regulacje w przemyśle motoryzacyjnym są i to bardzo poważne i one już funkcjonują.
Jeszcze nie wymieniłem chociażby potrzeby certyfikacji elementów samochodu.


Jakich? Z ciekawości pytam.
Na przykład o uzbrojeniu wojskowym, deportacji, podatkowym, posiadaniu broni.Nie przestrzega przepisów prawa Unii Europejskiego i podpisanych rzeczy przez najbardziej wolnościowego prezydenta Kwaśniewskiego.
 
Do góry Bottom