Pomoc w prezentacji maturalnej!

Volcanodon

New Member
10
0
potrzebowałbym artykuły, wiersze czy inne dzieła literackie, gdzie komunizm/socjalizm bądź też komuniści wprost porównywani są do demona/diabła/szatana

ktoś coś zna? byłbym wdzięczny za tytuły :D
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Przeniosłem ten wątek do właściwego działu, jako że tu jest jego miejsce.


Taka propaganda antykomunistyczna zaczęła się w Rosji przed rewolucją. Często była łączona z antysemityzmem. Nawet ulotki komunistów rosyjskich-antysemitów (!) wykorzystywały wizerunek diabła-Trockiego. Dlatego, że Żydom nie ufali sami ruscy komuniści. Po Rewolucji Sowieckiej taka propaganda była powszechna na całym świecie. Jednak były to głównie plakaty, ulotki i słowo mówione.
II Sobór zabronił takiej propagandy w Kościele Rzymskokatolickim. Watykan podpisał porozumienie z Sowietami, że w zamian za nieporównywanie komunizmu do szatana, biskupi z krajów okupowanych przez sowiety będą mogli uczestniczyć w II Soborze.

Ciężko to wygóglować, bo w większości to co Cię interesuje to skany/zdjęcia. Znajdziesz to w dobrych bibliotekach i na stronach rewizjonistów, antysemitów, nazistów i rasistów-pogan w USA.
 
OP
OP
V

Volcanodon

New Member
10
0
dzięki, wykorzystam to

jeszcze na pewno mam zamiar podeprzeć się samym dekalogiem
toż np takie prawa człowieka zdefiniowane przez ONZ i inne wymysły socjalistów to zagrożenie dla naszych praw naturalnych, praw które dostaliśmy od Boga
jest to jawny zamach na nasza wolność i WOLNĄ WOLĘ

diabeł jak się patrzy ;)


ktoś ma coś jeszcze?
 

Shemyazz

New Member
500
38
Prawa naturalne nie pochodzą od Boga.
A czy aby sam dekalog nie jest zamachem na wolną wolę?
Zastanów się, czy aby wybór, przed którym stawia nas Bóg, nie jest analogicznym do wyboru, przed którym stawia nas państwo - płacisz podatki i podporządkowujesz się, albo grzywny/więzienie.

Strasznie demagogiczny temat wybrałeś. Polecam lekturę Starego Testamentu, do mniej więcej księgi Jozuego. Potem porównaj sobie, jaki system polityczny nakazuje Jahwe, a jaki proponują komuniści.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Jeszcze jedno. Przypomniałem sobie. Do dziś takiej argumentacji używają niektórzy sedewakatyści.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Volcanodon napisał:
potrzebowałbym artykuły, wiersze czy inne dzieła literackie, gdzie komunizm/socjalizm bądź też komuniści wprost porównywani są do demona/diabła/szatana

ktoś coś zna? byłbym wdzięczny za tytuły :D

Ja wiem, prezentacja -ale to będzie trochę nie uczciwe.
Socjalizm i komunizm jest świecką odmianą chrześcjaństwa -to jest przecież ten sam mit.
Chyba że uznasz że chrześcijaństwo pochodzi od diabła?
 
OP
OP
V

Volcanodon

New Member
10
0
zaraz, zaraz... jeżeli założyć istnienie Boga to oczywistym jest, że nasze prawa naturalne pochodzą od jego daru życia

dekalog zamachem na naszą wolę? bez żartów
pierwsze prawa odnoszą się do naszej wiary, kwestia wiary to już nasz wybór, bo mamy wolną wolę
reszta to typowa liberalna doktryna - jesteś wolny, ale nie waż się ograniczać wolności innych, wara od własności prywatnej innych


Shemyazz napisał:
Zastanów się, czy aby wybór, przed którym stawia nas Bóg, nie jest analogicznym do wyboru, przed którym stawia nas państwo - płacisz podatki i podporządkowujesz się, albo grzywny/więzienie.

taa.. tylko, że Bóg nie stworzył aparatu represji i przymusu
w państwie socjalistycznym jesteś zmuszony do takich, a nie innych działań - nie możesz inaczej funkcjonować w społeczeństwie, bo się nie da
natomiast odrzucenie istnienia Boga, nie będzie miało porównywalnego wpływu na moje życie doczesne



Cyberius, wybacz, ale nie rozumiem, co miałeś na myśli
co jest nieuczciwe?
komunizm odmianą chrześcijaństwa - nie łapię, mógłbyś uzasadnić?

czy chrześcijaństwo pochodzi od diabła?
od diabła też - to oczywiste
na tym opiera się religia, że jest sobie zły, który kusi i popycha do grzechu - jak sobie wyobrażacie katolicyzm bez szatana? :D
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Volcanodon napisał:
czy chrześcijaństwo pochodzi od diabła?
od diabła też - to oczywiste



No nie bardzo bo jeśli pochodzi od Boga i diabła -to jest manicheizm lub nawet mazdaizm -więc wielu chrześcijan łącznie z hierarchami kościelnymi wyznaje tak naprawdę mazdaizm lub poprostu dualizm

na tym opiera się religia, że jest sobie zły, który kusi i popycha do grzechu - jak sobie wyobrażacie katolicyzm bez szatana? :D
Chrześciańska religia bo religi jest wiele -celem buddyzmu jest tak zwane "oświecenie" czyli zrozumienie swojej prawdziwej natury a prościej siebie.
Taoizmu życie w absolutnej harmoni.
Faktycznie w religiach które wywodzą się od Judaizmu, Islamie i Chrześciajństwie -wpływ diabła jest duży:)

"Nieuczciwe" w sensie celu prezentacji -jeżeli celem prezentacji jest błyśnięcie i popisanie się erystyką to wszystko jest w porzadku -jeżeli dążenie do prawdy i wykazanie jej to już nie.

komunizm odmianą chrześcijaństwa - nie łapię, mógłbyś uzasadnić?
To że komunizm i socjalizm jest nowym [zdegenerowanym] świeckim mitem chrzecijańskim albo nawet judeochrześcijańskim to jest oczywiste -i co tu tłumaczyć.
Bo napewno są różnice, bo w chrześcijaństwie Bóg zwraca sie do jednostki jak w przykazaniach a kolektywizm już ten indywidualizm zaciera albo nawet niszczy, preferując duch stadny.
A jeśli czytałeś P.Ś to nie przypominasz sobie fragmentów obudowaniu utopi "gdzie wszystko było wspólne i zarządzane przez biskupów i "Starszych?

Zgodzę się z tym że jeśli uzna się to co dobre za pochodzące od Boga a co złe od diabła -to w tym sensie tak można powiedzieć że komunizm pochodzi od diabła
 

Shemyazz

New Member
500
38
Volcanodon napisał:
zaraz, zaraz... jeżeli założyć istnienie Boga to oczywistym jest, że nasze prawa naturalne pochodzą od jego daru życiap

Bzdura. Czy zwierzęta posiadają jakieś prawa naturalne?
Bóg nie ma żadnego związku z prawami naturalnymi, gdyż one rzekomo pozostają niezmienne, natomiast wg. Biblii moralność i dobro owszem, w zależności od woli Boga.

dekalog zamachem na naszą wolę? bez żartów
pierwsze prawa odnoszą się do naszej wiary, kwestia wiary to już nasz wybór, bo mamy wolną wolę
reszta to typowa liberalna doktryna - jesteś wolny, ale nie waż się ograniczać wolności innych, wara od własności prywatnej innych

Bzdura. W jaki sposób ograniczam czyjąś wolność chodząc do kościoła, waląc konia, robiąc mojej kochance minetę?
Skoro jest tak jak mówisz, jakim cudem znalazłem coś takiego jak grzechy cudze?

taa.. tylko, że Bóg nie stworzył aparatu represji i przymusu
w państwie socjalistycznym jesteś zmuszony do takich, a nie innych działań - nie możesz inaczej funkcjonować w społeczeństwie, bo się nie da

W Biblii masz przykład pięknego teokratycznego państwa (poczytaj księgi kapłańską i powtórzonego prawa na początek).
A aparat przymusu jest. Z tym, że kara jest nieco odwleczona w czasie. Sąd ostateczny jest świetnym przykładem monopolu :D.

na tym opiera się religia, że jest sobie zły, który kusi i popycha do grzechu - jak sobie wyobrażacie katolicyzm bez szatana? :D

W judaizmie nie ma diabła. W buddyzmie też. W większości religii pogańskich również.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Shemyazz napisał:
W judaizmie nie ma diabła. W buddyzmie też. W większości religii pogańskich również.

Chrześcijaństwo konkurowało z dwoma popularnymi religiami pochodzenia irańskiego -mazdaizmem i mitraizmem, przynajmniej ta pierwsza była mocno dualistyczna i stąd prawdopodobnie ten wpływ podziału świata na grzeszny i święty:)

Swoją drogą to ciekawe -bo w tradycjach indoeuropejskich -buddyzm, taoizm- nie było raczej dualizmu ale tendencje do syntezy. WIęc skądś ten dualizm się do nich chyba przyplątał
 
OP
OP
V

Volcanodon

New Member
10
0
chodziło mi o religię chrześcijańską, to jasne

'No nie bardzo bo jeśli pochodzi od Boga i diabła'

no skoro to diabeł pochodzi od Boga, a sama religia i wiara niewątpliwie ukształtowała się poprzez wpływ szatana


"Nieuczciwe" w sensie celu prezentacji -jeżeli celem prezentacji jest błyśnięcie i popisanie się erystyką to wszystko jest w porzadku -jeżeli dążenie do prawdy i wykazanie jej to już nie."

właśnie trochę się zagubiliśmy moi drodzy, bo celem prezentacji jest przedstawienie różnych wcieleń diabła
m.in. chciałem omówić jakieś dzieło literackie, gdzie socjalista jest wysłannikiem/wcieleniem szatana

drążycie temat, podajecie w wątpliwość takie stwierdzenia - ok, ale to nie o to od początku chodziło w tym temacie
ruch konserwatywny właśnie tak uważa! - sprawa dekalogu, praw naturalnych etc i to m.in. ich światopogląd mam zamiar przedstawić
czy mają rację, czy nie, czy mogę się z tym zgodzić czy nie to już odrębna sprawa

[oczywiście cenie sobie wszelkie informacje i opinie - wszystko co piszecie jest bardzo ciekawe, ale jest tak sobie pomocne w moim problemie :p jestem jak najbardziej za taką ciekawą dyskusją, ale to tak bardziej przy okazji, skupiając się na tym o co mi tak naprawdę chodzi :D)

to, że ruch konserwatywny, który powinien być wolnościowy, zaczyna się przeradzać w faszyzm (katofaszyzm) to powszechne zjawisko... także możemy uznać, że wszystko co tu mówicie, o przykładach z biblii gdzie propaguje się kolektywizm czy budowanie utopii gdzie wszystko jest wspólne, można już uznać za wypaczenie prawdziwej ideologii katolicyzmu


co do dekalogu, tak jak mówiłem, oczywistym jest, że przyjęcie, akceptowanie i trzymanie się tych zasad ogranicza naszą wolność
jednak to jest nasz wybór czy się temu podporządkujemy czy nie, proste
zakaz cudzołóstwa jest przecież typowo religijnym prawem - życie w czystości jako ofiara/oddanie czci Bogu (?)
ale kwestia zabijania, poszanowania własności prywatnej? to na to chciałem zwrócić uwagę i o tym mówiłem


więc apeluję o pomoc i raz jeszcze proszę - czy ktoś potrafi podać konkretne dzieła sztuki i literatury, które by odnosiły się do mojego tematu
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Tak właśnie myślałem, że potrzebujesz materiałów
a nie polemiki:)
Jeśli coś znajdę to wrzucę

-z polemiką się wstrzymuję
 
OP
OP
V

Volcanodon

New Member
10
0
dobra coś tam udało mi się znaleźć

plakaty

http://www.studenthandouts.com/01-Web-P ... Poster.htm
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... st-posters.
http://englishrussia.com/index.php/2011 ... ropaganda/
http://collections.vam.ac.uk/item/O1119 ... climbing/#

tylko trza wygrzebać te szatańsko demoniczne

rozdział z książki 'codex magica'
http://www.bibliotecapleyades.net/socio ... gica28.htm

mam jeszcze jakieś opracowania, prace doktorskie dotyczące tych plakatów, więc będzie spoczi :D
 

Shemyazz

New Member
500
38
To już łatwiej Ci na nazistów będzie jakieś diabelstwa znaleźć, volkizm garściami czerpał z pogaństwa i okultyzmu. Co prawda musiałbyś odwoływać się do kościelnej propagandy, ale w sumie na tym Twój temat bazuje.
 
Do góry Bottom