1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Piękne widoki

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Denis, 15 Październik 2015.

Lubisz ładne widoczki?

1. Tak

2. Wolę brzydkie

3. Nie mam czasu na lubienie czegokolwiek i kogokolwiek

Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
  1. ernestbugaj

ernestbugaj kresiarz umysłów

Polubienia:
    2 250
    Jechałem nią trzy tygodnie temu. Konkretnie ta licząca 93 mile trasa: http://www.undiscoveredscotland.co.uk/ustours/oban-glencoe/
    Do Fort William już nie daliśmy rady dojechać, zabrakło czasu. :-(
    Jadąc od strony Glencoe na wschód i skręcając w Glen Etive - wąską drogę prowadzącą do jeziora o tej samej nazwie - natrafimy na taka miejscówkę:
    Czyli miejsce, gdzie kręcono "szkocka" część Skyfall. Naprawdę warto nadrobić blisko 30 mil w dwie strony żeby to zobaczyć.
    Kilka widoczków z mojego tripu:
    P1110140.JPG
    P1110209.JPG
    P1110225.JPG
    P1110230.JPG

P1110288.JPG

Ostatnia edycja: 12 Sierpień 2016
  2. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 609
  3. Kelsi

Kelsi https://www.youtube.com/watch?v=rKsZG2gSuWs

Polubienia:
    9 009
    Czy jest tu ktoś, kto mieszka w Kaliszu Pomorskim?

To miasteczko jest Światową Stolicą Jeziorowego Ogórka Kiszonego:) Urocze miejsce,byłam tam:)
    No w tym roku niestety nie było mnie w Polsce i nie mogłam być na tym festynie, ale może będę w następnym?

W jeden z lipcowych weekendów jest tam organizowane święto Ogórka nad Młyńskim jeziorem.Są tam trzy jeziorka- piękna okolica.

Na okazję święta jest budowana Wioska Ogórkowa.To jest tradycja z lat sześćdziesiątych XX wieku.
    W tamtych latach była nad jeziorem przetwórnia warzywna, a jednym z produktów były ogórki kiszone w beczkach i przechowywane w jeziorze. No dużo tego było, przetwórnia kisiła kilka tysięcy beczek w jednym sezonie.

Cała atrakcja jarmarku to wyławianie beczek z jeziorka, które były zatopione rok wcześniej no i wkładanie w beczki, zalewanie i zatapianie młodych ogóreczków, które w następnym roku w lipcu będą wyłowione z jeziorka.
    Sam AlCapone z obstawą dostarcza sól kamienną ;)

a na tratwie przybywają piraci z z zamorskim koprem:)

Szambelani ogórkowi wkładają przyprawy do beczek z ogórkami , wbijają i przykręcają denka,

no i beczki wrzucają do wody...

Beczki są przywiązywane do specjalnych palików, i ogóreczki kiszą się przez cały rok.

No i ceremonia wyławianie beczek zatopionych rok wcześniej....

Na ogóreczki czekają mieszkańcy Kalisza, goście z Polski i z poza obszaru Polski. A gdy beczki zostaną otwarte wyciągnie się las rąk po ogóreczki. A maleńkim dzieciom smakują lepiej niż mleko z butelki:)
    Kiszone ogóreczki są pyszne i na pewno nie da się skończyć na jednym.Ja mogę zjeść całą beczkę o pojemności ponad 100 litrów, bez sensacji żołądkowych;)
    Poza tym są różne turnieje, konkursy, występy artystów , również tych co śpiewają "Ona tańczy dla mnie i "Pszczółka Maja"

Najważniejszy jest Pan Ogórek, przystojny i rozchwytywany przez panie. No ja też mam z nim zdjęcie:)

No a na tym zdjęciu odpoczywa sobie Pan Ogórek przy autobusie Jelcz - Ogórek:)

Warto wybrać się do tego uroczego miejsca i skosztować ogóreczków o niecodziennym smaku:)

4. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 609
    kolejna moja fotka z wakacji
    3.jpg

truskakwa i aluzci lubią to.
  5. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    10 062
    takie tam widoki, niby nijakie, ale i tak mi sie podobają

6. Kelsi

Polubienia:
    9 009
    Oj tam, podoba mi się:) Ja lubię patrzeć na bezkresne pola, łąki,

przydrożne kapliczki

samotne krzyże

drogi jak w Paragwaju, a na nich na przykład samotny rower:)

No i jeszcze porośnięty zielenią wrak okrętu SS Ayrfield, który znajduje się w zatoce Homebush w Sydney.

I Prypeć - Ukraina.

7. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 222

Ktoś do niego ziemi nasypał, piasku nawiało czy jak?

8. pawlis

pawlis Samotny wilk

Polubienia:
    7 018
    Pewnie jakieś samosiejki albo wytwarza jakiś rodzaj fermentacji.

U mnie jest opuszczony grzybek Baltony i jego część samoistnie zaczęła porastać jakaś zielenina. Tu archiwalne zdjęcie, gdzie to widać:

xawas, lernakow, osman oraz 1 użytkownik lubi to.
  9. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    10 062
    na skałach i budynkach też z czasem rośnie coś, wystarczą pyłki kurze sypiąca sie rdza cokolwiek co pozwoli zapuścić samosiejką korzenie...
    ładna dżungla se rośnie na brytyjskim statku handlowym co osiadł na mieliźnie na rzece moroni we francuskiej gujanie
    w polsce wegetacja mniej bujna...

10. Kelsi

Polubienia:
    9 009
    Ruiny Conímbriga, największe ruiny rzymskiego miasta w Portugalii.

W celtyckich czasach znajdowała się tam osada, którą zamieszkiwali Luzytani. W II wiek p.n.e osadę podbili Rzymianie. Powstał wtedy duży miejski ośrodek. Rozbudowano osadę, powstały świątynie, domy,łaźnie.

Otoczone zostało potężnym murem, ale niestety nie uchronił miasta przed atakami różnych plemion, które zdobyły miasto i zniszczyły.

W roku 1962 powstało niewielkie muzeum w okolicy ruin i można w nim zapoznać się z historią Conímbriga.

No i jeszcze raz Portugalia, wyspa Tavira i bardzo duża plaża Praia do Barril, z białym piskiem, pozbawiona skał.

Na tej plaży są pozostałości po połowach tuńczyków - bardzo dużo rdzewiejących części kutrów, statków, miejsce nazwane cmentarzyskiem kotwic.

Wszystkie ustawione w równych rzędach.

11. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 609
    fotka moja, z wakacji
    foto_no_exif.jpg

12. ultimate

ultimate Guest

Sokolnica i Śnieżka.

13. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    17 280
    Musiałem zmyć się ze zlotu wczesną niedzielą, bez czułych pożegnań z większością ludu przybyłego, bo gnałem z questem do kolejnej miejscówki.

Siedzę teraz w Bad Gastein i mam tu piękne widoczki. Jutro jeśli nie będzie lepszej pogody, może wybiorę się do Salzburga.

Niestety nie wziąłem aparatu, więc widoki musicie sobie obczaić w formie googlowo-DIY. ;)

lernakow lubi to.
  14. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 609
  15. Kelsi

Polubienia:
    9 009
    Gruzińska Droga Wojenna, ma długość 208 km i wznosi się 2379 m n.p.m. Łączy kaukaskie republiki Rosji z Gruzją.

Na Przełęczy Krzyżowej ..

Jedną z atrakcji na Drodze Gruzińskiej jest twierdza Ananuri,w średniowieczu mieściła się rezydencja książąt Aragvi.

No można się zakochać:)

16. Kelsi

Polubienia:
    9 009
    No i jeszcze podróż do przeszłości:) Jeden z ostatnich, opuszczonych składów Orient Expressu.

Historia, która odchodzi w zapomnienie..

17. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    10 062
    stara winda dla statków
    przydrożna knajpa w ardenach
    na autostradzie przez nadrenie
    tak wygląda wybrzeże morza północnego, łąka z krowami - podmokła łąka - błoto - błoto z kałużami - morze
    zapora przeciwczołgowa w ciągu wału zachodniego w okolicach akwizgranu nadal tego pełno jest

18. Kelsi

Polubienia:
    9 009
    Bywają ekstremalne trasy, które wywołują dużą dawkę adrenaliny. Są też na wszystkich kontynentach drogi z pięknymi krajobrazami, które podczas jazdy możemy podziwiać.

Tajlandia

Great Ocean Road, Australia.

Nowa Zelandia
    : Skippers Canyon Road.

Chapman's Peak Drive, Africa

Ostatnio edytowane przez moderatora: 16 Wrzesień 2016
  19. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    10 062
    w geldrii jest taka wioska co sie zwie święta ziemia i wszystko jest tam jak w palestynie za czasów jezusa... czy jakos tak
    chyba jakaś sekta to jest...
    most nad renem, lubie mosty
    stara huta, jak wszystko gdzie uformowały sie silne związki zawodowe padła, nikt nie chciał tego kupić bo ziemia jest tak zasyfiona, że za drogo by było przystosowywać to do cegokolwiek, to postanowili zostawić jak jest i jest to oficjalnie park krajobrazowy teroz...
    można se łazić i oglądać maszyny niestety nie wkręcają ale można zawsze spaść abo może sie coś zawalić na kogoś więc całkiem ciekawa sprawa...
    i zaś autostrada w niemczech...

20. Kelsi

Polubienia:
    9 009
    Śladami Hobbita do Shire, Nowa Zelandia - miejsce planu filmowego Władcy Pierścieni.

most i młyn wodny ..

Niedawno oddano tam do użytku gospodę pod Zielonym Smokiem w której podają darmowe piwko, specjalnie dla turystów warzone.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.