Permanentna inwigilacja w praktyce

OP
OP
MaxStirner

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Google nie pokazał u mnie prawie nic, FB za to bardzo dużo. Nie dziwi mnie bo używam go głównie do udzielania sie na grupach tematycznych, wymieniam sie książkami. Siłą rzeczy muszą wiedzieć. Produktów czy usług nie lajkuje, ale w zainteresowaniach mają sporo. Co z tego, skoro jestem w grupach typu "Starożytny bliski wschód" "Językoznawstwo" czy "Holocaust" mogą mi spróbować coś sprzedać jak dadzą rade haha ale co? Najwyżej bilet do Oświęcimia chyba...
 
F

Filip

Guest
U mnie Google nic nie pokazał, ponieważ mam zablokowane cookies i wyłączyłem tą opcje, po włączeniu na chwilę pokazał dobrze płeć i zawyżył wiek (według grupy powinien być przedział dekadę niżej). Fb w ogóle nie trafił, może 2-3 rzeczy się troszkę zgadzają. Ale ja raczej w ramach nie popadania w paranoję staram się dbać o prywatność.
 
OP
OP
MaxStirner

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Są bonusy, np dwudniowe warsztaty z przewodnikiem, różne wykłady, konferencje itp.
W zależności od tego mogą być płatne i to nawet sporo.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Osobiście wolę targetowane reklamy whisky i gadżetów elektronicznych niż losowych środków na swędzenie cipy :D
 
OP
OP
MaxStirner

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Unia debatuje nad fingerprintowaniem i skanowaniem twarzy wszystkich wjeżdżających na teren - bo nie radzi sobie z imigrantami. Francja forsuje poprawkę która nakazywałaby to samo w stosunku do wszystkich wyjeżdżających z Schengen, także obywateli UE, rzecz jasna dla bezpieczeństwa. Szmaciarze nawarzyli piwa, ale zapłacimy wszyscy - po równo jak to w socjalizmie:
https://euobserver.com/justice/130622
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Unia debatuje nad fingerprintowaniem i skanowaniem twarzy wszystkich wjeżdżających na teren - bo nie radzi sobie z imigrantami. Francja forsuje poprawkę która nakazywałaby to samo w stosunku do wszystkich wyjeżdżających z Schengen, także obywateli UE, rzecz jasna dla bezpieczeństwa. Szmaciarze nawarzyli piwa, ale zapłacimy wszyscy - po równo jak to w socjalizmie:
https://euobserver.com/justice/130622

Strachy na lachy imo.
 
OP
OP
MaxStirner

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Pewnie tak, choć kto ich tam wie.. same pomysły dobrze pokazują ich narastającą paranoje, dlatego linkuje jako przykład raczej
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
The NYPD is using X-ray vans that can see into cars and homes

"Those issues I'd prefer not to divulge to the public at this time," Bratton said in a story by the New York Post. "I will not talk about anything at all about this — it falls into the range of security and counter-terrorism activity that we engage in."

The NYCLU has requested to file an amicus brief on the grounds that the public not knowing what they're being used for or if they could be harmful to human health.

nypd-x-ray-z-backscatter-van%20(2)[1].jpg
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Włochy chcą wyjść na prowadzenie w postępactwie.

Microchip dla psów i Włochów będzie obowiązkowy


„W przeciągu dwóch lat każdy będzie posiadał microchip pod skórą”. To są słowa nie żadnego wariata ale Matteo Renzi, które zostały wypowiedziane dnia 12 czerwca 2015 roku po zatwierdzeniu projektu ustawy o amerykańskiej bazie i implantacji microchipów pod skórę wszystkim Włochom.

Na początku USA a następnie Szwecja. Włochy są trzecim krajem, który dołączył do programu implantacji microchipów pod skórę. Według Renzi, już w 2016 roku microchipy będą wszczepiane wszystkim nowo narodzonym dzieciom ludzi pracujących na etatach państwowych.
Następnie w ciągu 2017 roku implantacja microchipów będzie przeprowadzona na pozostałej ludności kraju. Od 2018 roku przeciwko tym, którzy będą się uchylać od implantacji microchipów, stosowane będą ciężkie sankcje, poczynając od grzywny w wysokości 3000 euro a kończąc na 6 miesiącach więzienia.
Microchip będzie bazował na RFID, tak jak to obecnie jest wykorzystywane w przypadku wiejskich zwierząt hodowlanych. Dane o każdej osobie będą znajdowały się w bazie danych związanej z microchipem, który będzie gromadził informację o każdym codziennym działaniu i przemieszczeniach człowieka.
Zapowiada się, że wszczepiony microchip będzie także przydatny w dziedzinie ochrony zdrowia ponieważ będzie on swoistą „kartą zdrowia”, która będzie wykorzystywana w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Szczególnie przydatna będzie ta nowinka dla ludzi samotnych, którzy będą mogli, za pomocą specjalnego polecenia, wezwać natychmiast pogotowie ratunkowe w przypadku nagłego zachorowania.​

Jeśli w międzyczasie (czyli w czasie pomiędzy chipowaniem urzędasów i ich bachorów, a chipowaniem wszystkich) wybuchnie rebelia, to łatwiej będzie można wybić tę zarazę, bo chipy można zdalnie namierzać.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Matteo Renzi naprawdę powiedział, że będzie do tego dążył, przy czym zostało to odnotowane. np.:
http://mauriziomartigli.com/2015/03/renzi-cinguetta-microchip/
Jaka jest sytuacja prawna, nie wiem, bo nie chce mi się szukać na włoskich stronach i tłumaczyć.

Niekoniecznie trzeba włoskich. wpisałem "rfid italy law" i oto już na pierwszej stronie googla...
https://www.metabunk.org/debunked-m...n-european-babies-rumour-via-wikileaks.t2982/ - końcówka jest dosyć masakrująca.

Tak naprawdę już po tytule i sprawdzeniu że to z wolna-polska.pl wiedziałem że mam do czynienia z gównem :)
btw. mój kolega prowadzi ZmianyNaZiemi i pokrewne strony, ale nawet on nie wrzuca takiego śmiecia ;)


================ Dla rozrywki:
OPUBLIKOWANO LUTY 1, 2014PRZEZ RXW POLSKA

Żyd Korwin Mikke namawia do oddania żydom Oświęcimia

aee.jpg
Żyd Korwin Mikke namawia do oddania żydom Oświęcimia czyli żyd szczęścia nie przyniósł.


Żyd Korwin Mikke, za pomocą typowej sobie elegancji handlarza bazarowych świecidełek, wkłada otępiałym polaczkom do głowy pomysł oddania żydom Oświęcimia. Czyni to pod pozorem rzekomej wymiany Oświęcimia na rzekome kurorty w Izraelu. Pomysł ten podaje niejako pól żartem półserio (faktycznie typowo dla siebie – głupkowato), ale wiadomo, że lekka artyleria niesie dalej niż ciężka. Robi to według nakazowego szablonu socjotechnicznej manipulacji tj: bezustannego i wielopłaszczyznowego nakierowywania polaczków na myśl godzenia się z faktem, że Oświęcim jest już faktycznie żydowski, a więc i tak są to Zagłobowe Inflanty. A dodatkowo czyni to w atmosferze już dobrze ugruntowanego oswojenia ludności tubylczej z myślą, że żydom trzeba coś ciągle „oddawać”, tzn. nie po ryju, ale z kieszeni. Oczywiście, nic nigdy pod przymusem, ale na zasadzie obopólnej korzyści. Polaczki mają krótką pamięć i taki ten tu Mikke i jego bliźniak Michalkiewicz – który od ponad dziesięciu lat się przebranżowił i robi w katolicyzmie – są już pospólstwu zapomniani, jako ci, którzy w epoce wczesnego Wałęsy jeździli po Polsce i nawoływali do „przekształceń”, pod hasłem „Polski nie stać na to, aby taką gospodarkę mieć na własność, i przemysł trzeba sprzedać w obce ręce po to, aby mógł się lepiej rozwijać”. No i tak się stało, a co widać.
 
OP
OP
MaxStirner

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Widziałem już dawno w jakimś filmiku na Discovery, jak szturmowcy używają fal krótkich do określenia liczby ludzi w pomieszczeniu - ale tam były tylko kropki, i niewielki zasięg skuteczny, coś około 30 cm od ściany a urządzenie musiało być oparte o ścianę. To tutaj bije wszystko na głowę.
 

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
Sieci WiFi pozwalają identyfikować ludzi za ścianą.
Wifi Networks Can Now Identify Who You Are Through Walls
1493826463565142957.jpg
Zawsze się trochę manipuluje. Ta fotka jest zaczerpnięta z kompletnie innych badań, na dole arta macie odnośnik do właśnie tej pracy naukowej jakichś Azjatów.
Można poczytać w arcie, że naukowcy z MIT najpierw skanowali pusty budynek za pomocą wifi i algorytm mierzy załamania fali radiowej, dopiero gdy ktoś się poruszy to widać zmiany w sygnale. ALE jakość otrzymanych informacji jest strasznie hujowa bo za pomocą jednego nadajnika/odbiornika nie możliwe jest zrobienie mapki 3D, ponieważ trzeba triangulacji sygnału. Ta fotka co ją widzicie powstała gdy Azjaci zastosowali 20 (sic!) anten na inne częstotliwości (2GHz zamiast 2.4GHz które Wifi używa).
Myśle, że nie ma co panikować bo aby zastosować takie skanowanie 3D w praktyce to trzeba by fizycznie z Ruterów wyjebać filtry odcinające zakłucenia oraz zastosować niskoszumne wzmacniacze analogowe na wejściach, ponieważ takie drobne odbicia w sygnale radiowym to sygnały analogowe a nie cyfrowe. Trzeba by też wspomnieć o odpowiednio dużej liczbie nadajników/odbiorników aby triangulować sygnał.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
To są te same badania. Badacze MIT są Azjatami i prezentują wyniki swych badań na konferencji naukowej w Azji SIGGRAPH 2015.

Myśle, że nie ma co panikować bo aby zastosować takie skanowanie 3D w praktyce to trzeba by fizycznie z Ruterów wyjebać filtry odcinające zakłucenia oraz zastosować niskoszumne wzmacniacze analogowe na wejściach, ponieważ takie drobne odbicia w sygnale radiowym to sygnały analogowe a nie cyfrowe.
Można prościej.
Wystarczy router i kilka innych urządzeń WiFi umieścić tuż przy ścianach przy których komuś może się zechcieć skanować. Jeśli nadajnik WiFi (najlepiej najsilniejszy) będzie pomiędzy anteną i obiektem, to pomiary się nie udadzą.

Trzeba by też wspomnieć o odpowiednio dużej liczbie nadajników/odbiorników aby triangulować sygnał.
W przyszłości nie trzeba będzie aż tyle anten by dokonać triangulacji. Wystarczy udoskonalić metody pomiarowe i wykorzystać inne urządzenia radiowe jako pomiarowe. Można przecież odbierać nie tylko router, a urządzenia które się z nim łączą. Do tego można mierzyć komórki, które odpowiadają do BTS-a co jakiś czas, oraz urządzenia Bluetooth.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom