Nowy tygodnik - "Wręcz przeciwnie"

D

Deleted member 427

Guest
Tygodnik Wręcz Przeciwnie tworzony jest przez grupę dziennikarzy, którzy współtworzyli tygodnik Wprost. Redaktorem naczelnym jest Jan Piński, były szef działu Polska tygodnika "Wprost" i były szef "Wiadomości" TVP. Wśród autorów "Wręcz Przeciwnie" są Prezydent Centrum im Adama Smitha Robert Gwiazdowski, Janusz Korwin-Mikke, Wiesław Kot, Robert Leszczyński, Leszek Pietrzak, Tomasz Terlikowski, Paweł Zarzeczny i satyryk Tadeusz Drozda.

Powyższe info jest już nieaktualne. Dwóch autorów tygodnika - Sławomir Cenckiewicz i Tomasz Terlikowski - ogłosili swoje odejście. Powód - okładka pierwszego numeru:

wprostprzeciwnieokladka.jpg


Tygodnik zapowiada się na bardziej wolnorynkowy niż "Uważam Rze", któremu do wolnorynkowych idei było DALEKO (co mogę stwierdzić po przeczytaniu kilkunastu numerów - obok tekstów umiarkowanie wolnorynkowych pojawiały się jakieś socjalistyczne pierdoły - dlatego ostatecznie dałem se siana).
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Ja prenumeruje NCzas, ale czytam z przynajmniej kilkutygodniowym opóźnieniem. Internet wykończy gazety i to w ciągu najbliższych 5/10 lat ...
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Trigger Happy napisał:
Internet wykończy gazety i to w ciągu najbliższych 5/10 lat ...

Raczej 10 niż 5, ale wykończy, fakt.

Muszę zobaczyć, dobrze widzę? Cena 4,99? Nie jest źle.

EDIT:

Uważam Rze w moim odczuciu jest zbyt PiSowski, no i teksty w stylu "powinna być nauka patriotyzmu w szkołach" :-/.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Uważam Rze w moim odczuciu jest zbyt PiSowski

To prawda. Z drugiej jednak strony nie unikniesz takich porównań. Tak działa propaganda - jest mordercza, zabija szybciej niż kula. Np. szeroko rozumiana "prawica" bardzo często próbuje tłumaczyć różne przekłamania w związku z narodowym socjalizmem. I potem się mówi, że ten i ów "sympatyzują z nazistami". 70 lat sowieckiej propagandy przyswajanej metodycznie przez ynteligencje zachodnioeuropejską + moskiewskie regulacje językowe zrobiły swoje. Niemniej fakt faktem, że "Uważam Rze" to NIE JEST tygodnik liberalny (nie mówiąc o treściach libertariańskich) ani nawet konserwowo-liberalny. To "odrzucony", osierocony odłam okrągłostołowego mainstreamu, którego najbardziej wkurza to, że to nie oni sterują teraz państwem.
 

Tohu-Wabohu

New Member
63
2
kawador napisał:
Powyższe info jest już nieaktualne. Dwóch autorów tygodnika - Sławomir Cenckiewicz i Tomasz Terlikowski - ogłosili swoje odejście. Powód - okładka pierwszego numeru:

W sumie zwisa mi to, bo nie czytuje papierowej prasy, ale odejscie tego ciecia Terlikowskiego jest chyba pozytywnym sygnalem, w koncu chcial nalozenia podatku na osoby bezdzietne i gardlowal za tym na swoim blogasku w S24. A poniewaz w jego sekcie nie mozna se robic jaj, wiec nie zarobi kaski. Za to pewnie pojdzie do nieba czy gdziestam :angel:
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Kupiłem drugi numer - i jestem pozytywnie zaskoczony. Redaktor pisma bez ogródek pisze o "europejskim socjalizmie" i to zaraz na pierwszej stronie, co niejako ustawia dalszą lekturę. Będę kupował dalej, zobaczymy, co się z tego urodzi.
 

Oreł

Well-Known Member
574
464
Za to facet przedstawiający się jako "liberalny ekonomista" w artykule o zrównoważonym budżecie jedzie Keynesem :/
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Co chcesz?
Jakie elyty, takie gazety. I nic na to nie poradzisz. Ktoś kiedyś będzie musiał przejechać kilka razy serią po elytach, a wtedy się odświeżą, nabiorą krzepy, przestaną mantrować smuty i zaczną normalnie myśleć.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Pojawiają się nawet słowa "libertarianin" i libertarianizm".

W artukule dotyczącym Billa Mahera.

bill_maher_.jpg


Dziwny koleś, uważa się za libertarianina, jest wojującym ateistą, zwolennikiem kary śmierci, aborcji, eutanazji, segregacji rasowej na lotniskach, prywatyzacji ubezpieczeń zdrowotnych, ograniczeniem socjalu a przy tym wierzy w walkę z globciem, broni praw zwierząt i poparł Obamę, bo nienawidzi Busha. WTF? :)

Drugi raz słowo "libertarianizm" pada na stronie z reklamami książek, gdzie widzimy wiekopomne dzieło naszego ulubionego pana Te**ka: "Libertarianizm - krytyka" ;) .

Tak w ogóle to gazeta daje radę, w porównaniu z resztą i tak jest perłą wśród świń.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Piter1489 napisał:
wierzy w walkę z globciem, broni praw zwierząt i poparł Obamę, bo nienawidzi Busha. WTF? :)

To dowodzi, że to "cweltarianin", który niedoewoluował dostatecznie do ateizmu.

Piter1489 napisał:
Drugi raz słowo "libertarianizm" pada na stronie z reklamami książek, gdzie widzimy wiekopomne dzieło naszego ulubionego pana Te**ka: "Libertarianizm - krytyka" ;)

Sami swoi w jednej gnojówce. Widać że oni nie pozwolą, by tu zaistniała jakaś niezależna gazeta.
 

zenarchist23

New Member
50
0
Nie zyska już nic bo nie będzie następnego numeru.... smutne bo dopiero trzeci numer miałem okazje czytać i na wstępie już była krytyka płacy minimalnej. Eh, w tych czasach trzeba być lewicowcem żeby robić interesy.

btw. W tej audycji mówią o moim wydziale, hehe! 1100 za warunek faktycznie 500 osób płaci, ale nie wiem czemu afera wychodzi teraz jak co roku są takie jaja i stare pryki z katedry prawa cywilnego nic sobie z tego nie robią. Sam miałem z tego warunek:) A zresztą to i tak najmniejsze jaja w tym roku na tym ekhm super wydziale(WPIA UJ jakby tam nie wspomnieli)
 
Do góry Bottom