Nowa konstytucja

DANIEL1990PL

New Member
4
0
W Stanach Zjednoczonych jest Karta Praw. A co Wy chcielibyście, żeby było zawarte w nowej konstytucji Rzeczypospolitej? Jakie macie pomysły?
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
prawo do secesji. zresztą bodajże partia libertariańska robiła taki projekt wolnościowej konstytucji, poszukaj sobie jak chcesz
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Ja bym chciał zapisów o przewodniej roli Partii Libertariańskiej i wieczystej przyjaźni RP z Somalią i Paragwajem, np. takich:

"Przewodnią siłą polityczną społeczeństwa w budowie anarchokapitalizmu jest Partia Libertariańska"

oraz

"Rzeczpospolita Polska nawiązuje do szczytnych tradycji solidarności z siłami wolności i postępu, umacnia przyjaźń i współpracę z Republiką Somalilandu, Republiką Paragwaju i innymi państwami upadłymi"
 

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
Doskonały kierunek. Też bym tego chciał. Jako polski państwowiec, a nie anarchista wprowadziłbym jednak pewne niewielkie poprawki.

"Przewodnią siłą polityczną społeczeństwa w budowie kapitalizmu, ustroju rzeczywistej wolności jest Partia Libertariańska i inne partie upadłe."

a dalej

"Rzeczpospolita Polska nawiązuje do szczytnych tradycji solidarności z siłami wolności i postępu, umacnia przyjaźń i współpracę z Republiką Chińską (określaną potocznie nazwą Tajwan), Republiką Somalilandu, Republiką Paragwaju i w ogóle tylko z państwami doskonale prosperującymi."

Czy Somaliland dalej dobrze się trzyma, tego nie jestem pewien. No ale w konstytucji chodzi o ideały, a nie o dziennikarskie nadążanie za nowinami, a taka KONSTYTUCJA niewątpliwie byłaby wystarczająco wkurwiająca dla różnych czerwonych pojebów (a i przy okazji prawackich monarchistów), a więc w to mi graj.
 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Z Konstytucją przynajmniej na naszym, Polskim gruncie jest taki problem, że sama konstytucja ma obwarowania przed jej pochopną zmianą i cofaniem lub zmienianiem niektórych wpisów w niej. Takie samo zabezpieczenie, można powiedzieć.
Trzeba naprawdę sporego zaparcia władz i wystarczającej ilości posłów i ludzi aby uchwalić nową konstytucję
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
WTF?? Nie wiedziałem, że takie zapisy istnieją w polskiej konstytucji.

EPdbmFYWoAUUQcN
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Zapraszam do zgłaszania poprawek do tego projektu:

 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Czy Wy nie rozumiecie, że żeby zmienić konstytucję trzeba wielkiego zaangażowania sejmu, senatu potem głosowania ludzi w referendum I na koniec decyzji prezydenta??

To nie jest tak, że se krzykniecie I dacie jakieś postulaty zmiany. Tu trzeba mieć gigantyczne przebicie, jak napisałam wyżej...
 
Do góry Bottom