Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Porozmawiajmy o Nootropach. Czy ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia suplementacji Teaniną, Kreatyną?

Bo reszta to afaik placebo...
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Zabawne, w Wikipedii są dwa hasła. "Nootropy" i "leki nootropowe"

To pierwsze jest o wiele bardziej rozbudowane.

Więc zacznijmy może od zawężenia - jakie działanie masz na mysli @Trigger Happy ?

Inna rzecz, że badania nad mózgiem są mniej więcej na poziomie "po wyrwaniu piątej nogi mucha ogłuchła"...

@vast jesteś z branzy?
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
L-teanina jest ok mozesz kupic ze sklepow w kilkugramowych woreczkach, przez neta. ale w zielonej herbacie tez to to jest

ja biore jesli chodzi o nootropy piracetam bo dostaje recepte na to, nie jest trudno zdobyc na to recepte bo lekarze to traktuja jako placebo, biore czasem 3.6g na dobe
mam tez noopept, najlepiej trzymac pod jezykiem a nie polykac. na jakis czas zepsul mi pamiec krotkotrwala ale juz jest ok

z nie-placebo jest jeszcze
wazydolatory np nicergolina czy winpocetyna (tez bralem, na recepte)
cerebrozyna (czyli zmiksowane mózgi świńskie xD)
semax
prl-8-53
izopropylofenidat (dziala troche jak metylofenidat a jest bez recepty)
racematy (np oxyracetam, lepsze od piracetamu)
giliatilin (na recepte)
DMAE
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1691485/

@tolep interesuje mnie długotrwały pozytywny wpływ na pamięć i koncentrację, dlatego feta i nikotyna odpada...

Cytat z badania:

In this work, we tested the hypothesis that oral creatine supplementation (5 g d(-1) for six weeks) would enhance intelligence test scores and working memory performance in 45 young adult, vegetarian subjects in a double-blind, placebo-controlled, cross-over design


Wegetarianie nie dostarczają wystarczających ilości kretyny z pokarmu - niedobór i słabszy recykling ATP. U zwykłych ludzi bez niedoborów kreatyna nie daje żadnych korzyści kognitywnych.
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 556
15 441
Trzy wymienione w artykule "Nootropy" w wiki mam na półce - modafinil, amfetamine i nikotynę. Ponieważ mam dosyć wysokie IQ i nie mam częstych okazji by używac inteligencji "wyczynowo", na razie nie jestem w stanie stwierdzić, jak to działa na mózg.

Co to są "funkcje poznawcze"? Swoją drogą, kilkanaście lat temu nie dostałem się do Mensy tylko dlatego, że ci cholerni mózgowcy nie potrafili zorganizować testów. Byłem zapisany na 12:00 a okazało się na miejscu że coś im się popierdoliło i przesuneli mnie na 15:30. Ponad 3 godziny nudów. Poszedłem na miasto, zjadłem duzą pizzę i wypiłem 5 czy 6 piw. Najebany i senny uzyskałem 3 punkty poniżej limitu. Nabrałem własnie ochoty na powtórzenie testu na dopingu :D
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
Wspaniały suplement. Wpływu na mózg nie zauważyłem, ale nie byłem świadomy faktu, że w ogóle może mieć on miejsce. Biorąc pod uwagę niską cenę warto spróbować. W przypadku braku ćwiczeń brałbym 10 dni po 10g, a później 0,02g na każdy kilogram masy ciała, bez przerwy. Polecam creapure, jest czystsza.

A po za tym polecam sen. Niemały wpływ na jakość podejmowanych decyzji stwierdziłem wielokrotnie. Jestem człowiekiem mało inteligentnym, boje się by nie stać się jeszcze głupszym, wobec czego nie żałuje sobie - śpię przynajmniej 9 godzin na dobę.
 

tomky

Well-Known Member
790
2 036
interesuje mnie długotrwały pozytywny wpływ na pamięć i koncentrację, dlatego feta i nikotyna odpada...

Trening fizyczny a zwłaszcza bieganie jest ok dla pracy mózgu. Część rasy białej ma jakąś różnicę w genach i ten pozytywny skutek jest mniejszy.

Można pogrywać sobie w jakąś grę z punktacją i obserwować czy są zmiany w wynikach po dodaniu jakiegoś bodźca/dopingu.
 

raiden00

megazord
160
278
W pierwszej kolejności polecałbym zadbać o takie podstawy jak stabilny poziom glukozy we krwi, właściwa reakcja na insulinę i dotlenienie.
Jak ktoś ma siłę i chęci to polecam spróbować diety ketogenicznej, u mnie świetnie się na niej myśli, samopoczucie na duży plus i takie tam.
Co do piracetamu to można spokojnie bez recepty z Czech kupić.
Jeśli chodzi o noopept to nie połykać, nie pod język, a wciągnąć sobie nosem.
Z proszków co jeszcze nie były wymienianie to dodałbym adrafinil - prekursor modafinilu, który można normalnie kupić.
 
  • Like
Reactions: Alu

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
Summon @vast
Jak wygląda sprawa przywożenia leków z czech? Czy moge sobie przewozić dowolną ilość leków nawet jeśli tu są na recepte?
Jeśli tak to jakie leki polecacie z stymulantów (studia, sesja,
te sprawy)? Chodzi mi czy ten preceder jest legalny, nie chciałbym sie pierdolić z państwowymi kurwami.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Jak wygląda sprawa przywożenia leków z czech? Czy moge sobie przewozić dowolną ilość leków nawet jeśli tu są na recepte?

Nie mam pojęcia jak jest obecnie, bo pisowskie gówno śmierdzące majstrowało coś przy ustawie i podobno do przesyłu kurierem/pocztą już przypierdalają się celnicy. Z przewozem osobistym przez granicę też nie wiadomo. Przed pisowcami wiem, że na pewno mogłeś przewozić leki zakupione za granicą, o ile nie przekroczyłeś jakiejś tam ilości opakowań. No i lek musiał być dopuszczony do obrotu w Polsce.

PS zawsze też dobrze jest otworzyć opakowania przed przejściem przez celników.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom