Niedługo zmiana czasu

OP
OP
GAZDA

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
ja mam cały czas zegarki ustawione na cet...
nie było kłopotów, nawyżej kilka osób co sie mie o czas pytało hehe
 

Kimono

Active Member
163
30
A Ujgurzy w Śindźiangu to nawet częściej niż rzadziej używają czasu bardzo różnego od tego im przez chińską mafię narzucanego. I co? I nic.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Kimono napisał:

No jak to nic?

10914840.jpg


:D
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 740
Koniec czasu letniego i zimowego. UE decyduje na podstawie ankiety internetowej

18.09.2018 18:44
Anna Rymsza @Xyrcon
Na początku lipca informowałam o internetowej ankiecie, w której Komisja Europejska pytała obywateli wspólnoty, czy chcą nadal dzielić czas na letni i zimowy i jeśli tak, który z nich będzie bardziej odpowiedni. Decyzja już zapadła – od października przyszłego roku nie będzie zmian czasu.

Podział na czas letni i zimowy został skrytykowany przez odpowiadających w ankiecie. Wzięło w niej udział 4,6 milionów osób i organizacji, z czego 80% opowiedziało się przeciwko zmianie czasu. Najwięcej głosujących pochodziła z Niemiec, za projektem opowiedziała się też Angela Merkel, dla której jest to sprawa wysokiej wagi. Mimo że odpowiedzieli nieliczni obywatele, Komisja Europejska jest zdania, że przestawianie zegarków przynosi więcej szkody niż pożytku. Cierpi bezpieczeństwo publiczne, firmy prywatne, komunikacja zbiorowa, a niektórzy twierdzą, że także nasze zdrowie.

Kraje należące do Unii Europejskiej mają czas do kwietnia, by zdecydować, czy wolą zostać w strefie z czasem letnim, czy zimowym. Trzeba jednak podejść do sprawy rozsądnie i dogadać się z sąsiadami. Unia ryzykuje chaos czasowy – wyobraźcie sobie, że Niemcy zdecydują zostać w innej strefie czasowej niż Polska i Francja… dla komunikacji międzynarodowej byłby to ogromny problem. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie.


Veronica Bulc liczy też na to, że kraje członkowskie podejdą do sprawy rozsądnie i uda się wypracować kompromis, by niepotrzebnie nie dzielić Europy. Harmonogram jest dość szybki, ale w każdym kraju prowadzone są konsultacje w tej sprawie.

Warto przypomnieć, że podział został wprowadzony z powodu oszczędności – najpierw świec, potem energii elektrycznej. Jednak w czasach oszczędnego oświetlenia LED-owego, popularyzacji automatyki budynkowej i rozwiązań dla inteligentnych miast przyniesie większe korzyści, niż przestawianie zegarków, co podkreślił wiceprzewodniczący KE Maros Sefcovic.


Może Unia przed swoim ostatecznym upadkiem załatwi przynajmniej tę sprawę...
 

Imperator

Generalissimus
1 568
3 553
Zmiana czasu jak dla mnie jest dość pożyteczna, dzięki niej jak trzeba zimę wstawać rano i wyjść z domu to chociaż jest trochę jaśniej, ale w piwnicach wszystko jedno więc libki nie rozumieją.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Za to szybciej się ściemnia, nie wiem co gorsze.

Kiedyś wnukom będę opowiadał jak to za moich czasów zmieniano czas.
Będzie to dla nich abstrakcją, jeśli poza jaskinią będzie akap... Wnuki też będą abstrakcją... w sumie to będzie plakat wnuków na ścianie jaskini.
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
Dla mnie informacja z gatunku tych złych. Trochę będzie szkoda letnich, sierpniowych wieczorów, jak o 18 będzie się robiło ciemno.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 981
15 143
A to nie jest takie pewne, bo każdy kraj może po swojemu, a zjeby z PSLu chcieli zimowy cały czas. Może Unia narzuci coś naszym i letni wygra.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Kiedyś cały czas był zimowy, tylko do pracy się chodziło 1-2 godziny wcześniej. To zmiany czasu spowodowały późniejsze godziny pracy.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Kiedyś cały czas był zimowy, tylko do pracy się chodziło 1-2 godziny wcześniej. To zmiany czasu spowodowały późniejsze godziny pracy.

O to to. A przyjęcie letniego czasu zamiast własciwego i tak nic nie da, ludzie za jakiś czas przesuna swoje rytmy życia jeszcze dalej i obudzimy się że południe w końcu będzie o północy w efekcie tej głupiej gonitwy.

Tak czy siak ONI nie zdają sobie sprawy ze skali problemu, jesli IM się wydaje że można to zrobić w rok.
 
Do góry Bottom