Morderstwo 19 latka w legionowie. Zamieszki przed komendą.

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Prawilny artykuł w natemat.pl (lista na dzień sznura included) :D

Nie wypadek, nie policja - winna jest tu prohibicja!
378a42c13acc618ce6c8617db5196761,640,0,0,0.jpg

Panuje w Polsce od 15 lat, pochłonęła blisko pół miliona ofiar. Prohibicja nie tylko kaleczy i łamie kręgosłupy moralne, ale też zabija. Historia chłopaka, który stracił życie próbując połknąć woreczek z marihuaną to niewyobrażalna tragedia - nie można jednak pozwolić, by ogromne negatywne emocje zepchnęły dyskusję na inny tor. Trzeba na każdym kroku podkreślać, że najwięcej winy ponoszą politycy, odpowiedzialni za chore prawo.

Choć od tragicznej śmierci w Legionowie minął już prawie tydzień, media zainteresowały się sprawą dopiero po zamieszkach pod miejscową komendą. Kamienie lecące na policjantów i rodzinna tragedia ze śmiercią w tle to w końcu nie lada wyżerka dla telewizorni. Choć na ogólny poziom merytoryczny wyjątkowo nie można szczególnie narzekać, przeraża mnie powtarzanie jak mantra, że "chłopak zginął w wyniku interwencji policji". Nie, chłopak nie zginął w wyniku interwencji policji, tylko w wyniku interwencji polityków.



Cała sprawa nabrała sporego rozpędu po tym, jak zainteresował się nią Zbigniew Stonoga. Cześć i chwała mu za to, ale obawiam się, że jego bezgraniczna i nie zawsze uzasadniona nienawiść do policji zaczęła przesłaniać mu rzeczywistość. Tak, słyszałem o przypadkach nadużycia władzy przez legionowskich funkcjonariuszy. Nie ma w Polsce powiatu, w którym nie dochodziłoby do takich patologii i te należy bezwzględnie piętnować. Do tej pory nie ma jednak żadnych wiarygodnych podstaw by twierdzić, że chłopak zginął z rąk funkcjonariusza. Nakręcanie społeczeństwa na policję jest w tym momencie odwracaniem uwagi od realnego źródła problemu.

Problemem tym jest absurd prawny, który spowodował, że ten 19-latek na widok patrolu zdecydował się na próbę półknięcia suszu, który miał przy sobie. Wiedział dobrze, że gdyby tego nie zrobił, ryzykował wyrokiem pozbawienia wolności do lat 3. Praktyka połykania suszu jest zresztą dość standardowym zachowaniem - ostatecznie bez dowodów ciężko udowodnić komukolwiek posiadanie. Tym razem próba uchronienia się przed odsiadką zakończyła się tragedią.

Nie byłoby tej tragedii, gdyby w 2000 r. próbując zyskać trochę głosów wystraszonych staruszek, Marian Krzaklewski nie zaczął nakręcać narkofobicznej histerii. Nie byłoby tragedii, gdyby w 2005 r. posłuchano naszego głosu na zorganizowanym przez Marka Balickiego wysłuchaniu publicznym, gdzie apelowaliśmy o zniesienie kar za posiadanie. Chłopak by żył, gdyby w 2012, 2013 i 2014 posłowie obecnej kadencji nie odrzucali składanych przez Ruch Palikota projektów. Tego i tysięcy innych dramatycznych przypadków można byłoby uniknąć, gdyby 460 wybrańców narodu kierowało się w swojej pracy zdrowym rozsądkiem i empatią, a nie słupkami poparcia.

Pisałem już niedawno, że swoją postawą politycy zabijają swoich "poddanych". Ofiary prohibicji to bowiem nie tylko tak spektakularne sprawy jak ta z Legionowa, ale też codzienne tragedie osób, które trafiają do szpitali zatrute podrabianą, syntetyczną marihuaną. Okaleczone dzieciaki, martwy chłopak - taka jest prawdziwa twarz przegranej "wojny z narkotykami".

Oto prawdziwa lista zbrodniarzy i zwyrodnialców, którzy odpowiadają za śmierć 19-latka z Legionowa:

(TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ DŁUGA LISTA Z NAZWISKAMI RÓŻNYCH SKUR... POLITYKÓW)

Ci posłowie w 2000 r. poparli nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która wykreślała ówczesny art. 48.4, który mówił o niekaralności posiadania na własny użytek, co równało się de facto wprowadzeniu pełnej prohibicji. Tak tak, Panie i Panowie (m.in. Komorowski, Schetyna, Miller...) - to wyście, w białych kołnierzykach, szukając taniego poklasku wyborców, zamordowali tego chłopaka. Historia was osądzi.

(gwoli historycznej sprawiedliwości poniżej - niestety krótka - lista posłów, którzy wsłuchali się w głos ekspertów i głosowali przeciwko nowelizacji:
Posłowie SLD głosujący Przeciw: Baszczyński Krzysztof, Cimoszewicz Włodzimierz, Janik Ewa, Kowalska Bronisława, Lewandowski Marek, Manicki Maciej, Marczewski Marian, Okońska-Zaremba Małgorzata , Szarawarski Andrzej. Posłowie UW głosujący Przeciw: Folwarczny Andrzej, Geremek Bronisław, Góralska Helena, Lityński Jan, Osiatyński Jerzy, Ostrowski Ryszard Andrzej, Piskorski Paweł, Potocki Andrzej, Wujec Henryk)
http://maciejkowalski.natemat.pl/136919,nie-wypadek-nie-policja-winna-jest-tu-prohibicja
 
T

Tralalala

Guest
A chuj pokopiuję trochę komentarzy.

Sytuacja w Legionowie - z tego co wiadomo - jest złożona i racze nie daje się opisać na zasadzie "tylko ten jest winien".
Złożona sytuacja oznacza, że należy teraz wszystkich wybielać. Chuj z dysponowaniem swoją własnością, chuj z wyborem.

co zaczynali od marychy i skończyli na herze.
Tak to ten sam cwel co powyżej, teoria przejścia jest kurewsko sensowna, dlatego aktualnie wszyscy albo przynajmniej większość która zajarała blanta wali po kablach.

Sprawę trzeba postawić jasno - chłopak miał wypadek, bo chciał ukryć dowody. Tylko dlatego. Nie dlatego, że marihuana jest nielegalna - za to grożą mniejsze problemy niż śmierć.
Kolejny kurwa, gówno zamiast mózgu. Miał wypadek bo chciał ukryć dowody, co oczywiście jest następstwem tego iż palenie jest nielegalne, ale tego już wyprany mózg nie może pojąć.

póki co thc jest tu nielegalna i policja ma obowiązek działać. umówiliśmy się na to kiedyś i zanim tego nie zmienimy to o co afera?
Co kurwa? Pierwsze słyszę abym się z kimś umawiał, że nie można jarać blantów ani kurwa posiadać.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Nie można też sadzić maku. Trzeba mieć specjalne zezwolenie. Ja kiedyś kupiłem chińską sałatę w sklepie z nasionami i sobie posadziłem na działce. Wyrosła jakaś dziwna. No ale myślałem, że to chińska to taka musi być. Zjadłem ze śmietaną. Zupełnie bez smaku. Ale ze zdrowiem wszystko ok. Nieszkodliwa. Potem znajomy, który ma pojęcie o roślinach jak ją zobaczył to stwierdził, że to mak. Faktycznie, sprawdziłem zdjęcie na necie - mak jak cholera. Potem przy okazji odwiedziłem sklep z nasionami w którym to kupiłem - oczywiście stwierdzili, że to niemożliwe. Jak jest na opakowaniu sałata to musi być sałata. Ciekawe czy jakby mi dali nasiona marychy zamiast maku to by to wyrosło. No i jak by smakowało ze śmietaną?
 
Do góry Bottom