Minarchizm czy anarchia?

Które poglądy są Ci bliższe, minarchizm czy anarchia?

  • minarchizm

    Votes: 3 13,0%
  • anarchia

    Votes: 20 87,0%

  • Total voters
    23

akapek

Member
31
90
Siemanko! Postanowiłem zrobić ankietę wśród libertarian.
Które poglądy są Ci bliższe minarchizm czy anarchia?
Do tego chciałbym się was zapytać doświadczonych libertarian czy gdzieś w jakiś krajach takie ustroje panowały, jak się sprawdzały? Ja na razie nie bardzo umiem się określić który pogląd mi się bardziej podoba. Jednak patrząc na to co się odpierdala w Europie np. w Niemczech że za zabójstwo z premedytacją cudzoziemcy dostają jakieś 2 lata więzienia to raczej skłaniałbym się w stronę anarchii i generalnie prawo coraz bardziej mnie wkurwia bo jest coraz bardziej skomplikowane i mam wrażenie robione na złość przeciętnym obywatelom
 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Anarcha, na kraje zjebizmu i degrengolady z premedytacją puścić bombe. Może się opamiętają wtedy.
Pytanie czy w anarchii ktoś by sprzedawał broń.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Gdybm mial do wyboru minarchizm czy popis no to oczywiście nie ma dyskusji
Tak więc w zasadzie czemu by nie. Uznalbym to za akceptowalne ustępstwo.
Zresztą wg mnie panstwo prawdziwie liberalne powstanie albo przez zalożenie państwa od podstaw - jak liberland tylko skutecznie - albo deewolucyjnie, ograniczając państwo malymi krokami. Nigdy przez rewolucje, bo wykończy go reakcja. Więc minarchizm wydaje sie nawet naturalnym etapem.
 
D

Deleted member 6492

Guest
A oto co Jego Ekscelencja Pan Janusz ma do powiedzenia w temacie:





Czyli w skrócie anarchia się "nie utrzyma", bo w Somalii rzekomo była i się nie utrzymała.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry Bottom