Mikrofon plus kamera

A

Antoni Wiech

Guest
Chcę nagrać wywiad w plenerze z typem. Z kamerą nie ma problemu za to nie wiem jak zrobić z dźwiękiem żeby to było ok. Niby prosta sprawa, ale zastanawiam się jak podpiąc pod to wszystko mikrofon. Chodzi o to, że nie za bardzo chcę oddzielnie nagrywać obraz i dźwięk i to późńiej kleić, bo bywają problemy z synchronizacją i bywa z tym dużo pierdolenia. Za to dźwięk z kamery jest chujowy. Niby prosta sprawa, ale jakieś idee? Chodzi żeby nagrywać jednocześnie obraz i dźwięk (dobrej jakości).

Z góry dzięki za pomoc.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Jeśli kamera ma wejście mikrofonowe, podpinasz mikrofon krawatowy (najlepiej) i nagrywasz na kamerę. Jeśli nie, musisz nagrać audio osobno i synchronizować (są softy do tego).
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
są takie specjalne kabelki na minijack, rozdzielające wejście i wyjście (zielony i różowy) do różowego mógłbyś wtedy podłączyć zewnętrzny mikrofon do telefonu (czym się różni od normalnego podpięcia? well, rezystancją jeśli dobrze pamiętam)
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Jeśli kamera ma wejście mikrofonowe, podpinasz mikrofon krawatowy (najlepiej) i nagrywasz na kamerę. Jeśli nie, musisz nagrać audio osobno i synchronizować (są softy do tego).
Tylko jak wywiad to musi jeszcze nagrywać siebie, więc sygnał trzeba zsumować mikserem lub przedwzmacniaczem mikrofonowym (mikrofony muszą być 2). Może być 1 majk dobrej jakości dynamiczny np. Rode lub Zoom H4n (też można podpiąć pod kamerę + sam może nagrywać backup).

Ps. Dla ułatwienia synchronizacji klepnij dosyć szybko 3 razy w dłonie jak zaczynasz nagrywać (też włacz dźwięk w kamerze) - sprawdzony patent...
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Swoje pytania może dograć w postprodukcji, wcale nie musi ich nagrywać na planie.
Jest to nieprofesjonalne (zobacz jak robią to profesjonaliści, zawsze pytania na miejscu jeśli mają wybrzmieć). Oczywiście na najwyższych poziomach dokumentów i wywiadów w ogóle nie zadaje się pytań głosowo, tylko naprowadza się odpowiedzią na sens pytania... Co kto lubi...
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Można tak zrobić, jeśli chcemy opędzić to po taniości. Jak już jedziemy z profesjonalizmem, to nagrywa się audio osobno, na 2 mikroporty wireless, plus światła, plus audio backupowe itd. Ale to taka rada, którą można sobie wsadzić w buty, bo nie będzie kupował przecież sprzętu na jeden wywiad.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Można tak zrobić, jeśli chcemy opędzić to po taniości. Jak już jedziemy z profesjonalizmem, to nagrywa się audio osobno, na 2 mikroporty wireless, plus światła, plus audio backupowe itd. Ale to taka rada, którą można sobie wsadzić w buty, bo nie będzie kupował przecież sprzętu na jeden wywiad.
Jasne. Ale jeśli można zrobić coś dobrze tanim kosztem i dosyć łatwo, to myślę, że warto. Wszystko zależy od @Antoni Wiech - co to ma być za wywiad i dla kogo...
 
Do góry Bottom