Meksykańska orgia bezsensownego niszczenia

  • Thread starter Deleted member 427
  • Rozpoczęty
D

Deleted member 427

Guest
Do absurdalnych wydarzeń doszło w Meksyku - tamtejsze władze przejechały walcem po 7 tysiącach sztuk broni palnej, gdzie połowa to były karabiny maszynowe i broń szturmowa. Zamiast rozdać tę broń cywilom razem z amunicją - po równo - żeby mogli się oni bronić zarówno przed kartelami, jak i swoim własnym rządem, który przyczynił się do powstania i umacniania tychże karteli - władza organizuje pokazówkę, tj. bezprecedensową w tamtym rejonie orgie niszczenia cennych dóbr. W ogóle cała akcja przypomina jakiś różowy lewacki happening:

Około 7 tysięcy sztuk broni, skonfiskowanej podczas akcji wymierzonych w kartele narkotykowe, zniszczono w meksykańskim mieście Ciudad Juarez. Po opróżnionych z amunicji karabinach i pistoletach przejechały walce i czołgi. Ze szczątek uzbrojenia powstał billboard, na którym po angielsku napisano: "Dość broni".

http://konflikty.wp.pl/gid,14262849,kat ... caid=1df15

24qv52f.jpg
 
M

MichalD

Guest
Powinni przysłać do Polski. My też mamy problemy z kartelami, a dokładnie takimi czterema. :)
 
A

Anonymous

Guest
Ciekawi mnie jakie to były modele? Idioci. Czytałem gdzieś, że w przeliczaniu na PKB Meksyk wydaje najmniej na świecie na zbrojenia, czy też w Ameryce Łacińskiej. Mogliby uzbroić dodatkowy batalion z co lepszych sztuk i wysłać przeciw kartelom. Albo zrobić jakąś organizacje paramilitarną, lub na lewo opchnąć kartelom ;).
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no jakie modele to na fotce widzisz... złom... widze stare chińskie kałachy, fac, ar10, rugery, m14, m16, hk 33/53.

może w mogadiszu by jeszcze je podreperowali, ale i tak to złom...

meksyk wydaje 0,5% pkb na armie... guatemala wydaje 0,4 a panama i kostaryka wcale nie mają armii, więc ani na świecie ani w regionie nie wydają najmniej...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
niby czemu, nie pisałem że te modele są same z siebie złomem, ino to co widze na fotkach
 

Antałek

Member
179
5
Głupota. Najlepiej sprzedać na rynku amerykańskim.
Nasze państwo wysyła broń z demobilu na rynki cywilne na zachodzie zamiast zmagazynować gdzieś w bunkrach bo mogą się przydać na czas W.
 
Do góry Bottom