Laptop do 3500 zł

Alice23

New Member
75
2
Mój obecny laptop żyje już tylko siłą rozpędu, jak to kobieta nie za bardzo znam się na rynku komputerowym i zastanawiam się jaki laptop wybrać. Nie interesują mnie gry i tym podobne sprawy, ważne żeby był mały, lekki i cichy, matryca 15 cali albo mniejsza.... no i ciekawi mnie też kryptoanarchistyczny aspekt sprawy np. czy warte uwagi są jakieś laptopy z szyfrowaniem sprzętowym czy lepiej po prostu szyfrować cały dysk truecryptem..... i jaki system najlepszy (Windowsa nie toleruję, do tej pory Mac OS X) żeby postawić sobie anonimową i prywatną maszynę:huh:
 
A

Anonymous

Guest
Jak nie do gier to trudno mi doradzić. Ten laptop ma robić za stacjonarkę, czy często będziesz z nim przemieszczać się, np. w plenerze? Jeśli tak to bierz matową matrycę.

Co robisz na tym laptopie? Można by wziąć gorsze podzespoły, ale lepszy wygląd, większą rozdzielczość jak nie grasz, etc :). Na dniach powinny pojawić się notebooki z Ivy Bridge, więc radze trochę zaczekać.

BTW http://www.notebookcheck.pl/ - tutaj są dobre recenzje, więcej ich na forum i angielskiej wersji serwisu.

Na nowego Macbooka to trochę mało( chyba, że w grę wchodzi hackintosh). Właśnie doczytałem o tej windzie. Interesują Cię laptopy z preinstalowanym Ubuntu?

https://www.system76.com/

Jest jeszcze parę firm, ale pogubiłem linki, musiałbym poszukać.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
A

Anonymous

Guest
Madlock napisał:
A dlaczego taki drogi jeśli nie do gier, nie do filmów hd i bez windowsa?

Wiesz lepsze wykonanie, lepsze materiały, nietrzeszczący plastik, może aluminium. Lepsza matryca! Z wyższą rozdzielczością! Dysk SSD 128 GB. Problem w tym, że to trchę mało na Macbooka, albo jakiegoś Zenbooka od Asusa, czy innego ultrabooka. Pasowałoby mieć też jakiś mocny procesor do javy.

Ja bym nie brał Acera( chociaż może mieć jakiś dobry model).

Jakbym miał trzy i pół kafla na zbyciu to bym kupował mocną stacjonarkę. Laptop jest mi całkowicie zbędny, a nic nie przebije w ergonomii i wydajności stacjonarki.

Alice musisz napisać co Ty i gdzie robisz na tym laptopie. Jest sporo sensownych laptopów w tych samych cenach.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Na 15 calach większa rozdzielczość niż 1200 to już jest i niewygodne i bardziej obciążające sprzęt (chłodzenie, pobór prądu).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
MichalD napisał:
To nieprawdopodobne, żeby posty "Alice23" pisała kobieta. Jak dla mnie są pisane stanowczo za ostrym tonem jak na kobietę.

Bo to pewnie jest sroga Pani. Oj zapewne bardzo sroga :)
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Madlock napisał:
A dlaczego taki drogi jeśli nie do gier, nie do filmów hd i bez windowsa?

no właśnie, ja w tym tygodniu do firmy kupiłem lapki i są duzo tańsze niż te 3500...
mój asus którego używam od 5 lat też kosztował niecałe 2000...
 

Voy

Active Member
386
242
ja mam netbooka acera po promocji za 800zł i całkowicie mi wystarcza, bateria długo trzyma, pare razy nawet zaliczył ziemię spadając z biurka i nic się w nim nie uszkodziło
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Szynka napisał:
Jeśli nie chcesz Windowsa, to możę jakiegoś lekkiego linuxa, co by na starociu dobrze śmigał?

zawsze wcześniej można odpalić system z płyty, albo z "pendraka" jeśli nie ma napędu -i przyjrzeć mu się trochę. Czy automatycznie konfiguruje niezakodowany internet, jak działa wi-fi, czy jest wystarczająco spolszczony dla nieznających zbyt dobrze języka angielskiego -i takie tam jeszcze różne, co nam potrzeba.


Voy napisał:
pare razy nawet zaliczył ziemię spadając z biurka i nic się w nim nie uszkodziło

próba ziemi jest ważna, ale ważniejsza jest próba wody:)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Kup coś przemyconego z USA/Kanady/... (np. Allegro) co ma gwarancję "na cały świat".
Ważne - klawiatura QWERTY. Minimum 6 GB RAM. Grafiką (chipem grafiki) się nie przejmuj.
Cena do 3000-3200. Za pozostałe dokup mysz Logitecha i podkładkę pod laptop z wentylatorem.
Windows (pewnie jest preinstalowany 7) zostaw. Linuksa możesz mieć na innej partycji.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Za 1500/1600 kupisz porządny Lenovo na allegro bez OS. Na wszelki wypadek upewnij się żeby miał wyjście HDMI, matową matrycę (np w tanich dellach ekran się świeci jak psu jajca), i jakiś wolne sloty na RAM.
 
Do góry Bottom