Koniec z rootowaniem u szajsunga.

Cokeman

Active Member
768
120
Koniec z rootowaniem. Korpochujki z szajsunga wprowadzaja efuse czyli przepalanie obwodu nawet jak ktos chce wgrac starszy system.

https://plus.google.com/+PawelSynek/posts/XY5uKBvC75t

I oto skutki.

http://forum.android.com.pl/f840/odmowa-uznania-gwarancji-348088/

Nawet Chainfire - koles ktory lamie kolejne dupowate blokady szajsunga- stwierdzil ze tego ominac nie da sie.

Ja na szczescie mam zbyt stary model by dostac rom ktory wlacza e-fuse, ale jak ktos wydal 3000 na nowe sgs4 albo note3 to moze byc niezle podkurwiony. Note3 ma jeszcze blokade regionalna. Kupujesz fona w USA nie dziala w EU i odwrotnie. Powrot do stanu sprzed 2008 roku bodajze kiedy to nie bylo fonowo 3-4 zakresowych.
Kapitalizm=postęp. Kurwa nie sądze!
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
O ile wiem, Samsung nie jest jedynym producentem telefonów na świecie. O co ta drama? Zbierałeś na ten ten kapitalistyczny wynalazek? To mam też dobrą wiadomość, bo Samsung Galaxy S4 nie kosztuje 3K, ale 1800 zeta.

Za socjalizmu miałbyś telefon, ale po odczekaniu 15 lat i na drucie.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Ale jakby mu założyli, mógłby gadać w większości z towarzyszami, bo na początku tylko oni mieli takie bajery. I nie trzeba było bawić się w apdejt fermłeru.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Koniec z rootowaniem. Korpochujki z szajsunga
A jaka jest różnica pomiędzy korporacją a kolektywem?

Kupujesz fona w USA nie dziala w EU i odwrotnie. Powrot do stanu sprzed 2008 roku bodajze kiedy to nie bylo fonowo 3-4 zakresowych.
Kapitalizm=postęp. Kurwa nie sądze!

Tak, kapitalizm = postęp, kupujesz zrootowanego Chińczyka i lejesz na Szajsunga. Jak więcej osób tak postąpi i Szajsung idzie z torbami.

Jest jeszcze socjalizm, w którym Komisja Europejska wzywa przedstawicieli Szajsunga na dywanik, po czym dochodzi do "porozumienia", w wyniku którego Szajsung płaci haracz, a lud na koniec ma telefony pół-zrootowane (cokolwiek to nie znaczy), oraz utrudnienia dla importerów chińszczyzny. Jest też komunizm, w którym komuniści mają wszystko, a okupowane przez nich narody nie mają smartfonów, stąd nie mają problemów z rootowaniem.
 
OP
OP
C

Cokeman

Active Member
768
120
Sugerujesz Krzysiu ze za komuny nikt nie "rootował" maszyn? Póki co Chinczyki nie sa za dobrzy bo oni nie wgraja softu szajsunga do swoich fonow.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Anarchobiedyzm rozwiąże problem (jaki to właściwie był problem?) korporacji w sposób ostateczny, równie skutecznie jak niejaki Adolf Hejter rozwiązywał problem Eskimosów; skoro w wolnorynkowym i woluntarystycznym biedyzmie wszyscy są biedni, to bogatych korporejszyns nie może być z samej definicji anarchobiedyzmu. Mogą być tylko biedne złe korporacje, które nie są właściwie korporacjami i na dodatek jeszcze nie są takie złe, bo nie mają środków na swoją zbrodniczą działalność (jaka to była właściwie działalność?). Czyli, reasumując, są, ale ich nie ma i mogą, ale nie mają jak.
 
Ostatnia edycja:

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Koniec z rootowaniem. Korpochujki z szajsunga wprowadzaja efuse czyli przepalanie obwodu
Kapitalizm=postęp. Kurwa nie sądze!
To kupuj HTC, LG albo Sony a nie telefony od szajsunga. Ja już dawno się przerzuciłem z Szajsa na inne marki (HTC właśnie. robią naprawdę bardzo dobre, wysokiej jakości telefony, pierwszy mój "smartfon", a właściwie - "palmofon" to było właśnie XDA 2s oraz jako backup - MDA III, oba firmy HTC a chodziły jeszcze na Windows Mobile 2003 i działają do dziś (ostatnio wyjąłem z szafy i odpaliłem dla próby), mam też jeden LG i też jest dobry).

Jeżeli ktoś się wypina na mnie, to ja się wypinam na niego.

Jeżeli już jesteśmy przy korporacjoniźmie - to jest to porypana idea. W AKAPie nie będzie żadnych spółek "posiadających osobowość prawną", tj. z.o.o ani innych, sztucznych form działalności z ograniczoną odpowiedzialnością kapitałową i problem rozwiąże się sam.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Sugerujesz Krzysiu ze za komuny nikt nie "rootował" maszyn?
Tyle, że takich maszyn i innych urządzeń w rękach prywatnych nie było zbyt wiele.
Przykładowo, za Stalina schematy radioodbiorników (w tym takich na jednej lampie) były tajne i za ich posiadanie przez osoby nieuprawnione groziła kara śmierci! Ale mimo tych trudności przerabiano radioodbiorniki, by można było mieć zakres, na którym nie zagłuszano tak intensywnie Radia Swoboda, Wolnej Europy, BBC, Głosu Ameryki, Deutsche Welle i innych stacji.
Za komuny grzebanie w urządzeniach, po to by odblokować jakieś funkcje, było zjawiskiem marginalnym. Po pierwsze, blokowanie funkcji przez producentów było bardzo rzadkim zjawiskiem, a po drugie, w rękach prywatnych nie było zbyt wiele urządzeń.
Zjawisko zaistniało wraz z pojawieniem się magnetowidów, telewizji satelitarnej i komputerów. Tyle że wtedy komuna słabła. W tym samym czasie, w DDR-ówku gdzie komuna trzymała się lepiej, ludzie nie mieli komputerów, magnetowidów, czy telewizji satelitarnej, więc nie mogli w niczym grzebać.

Póki co Chinczyki nie sa za dobrzy bo oni nie wgraja softu szajsunga do swoich fonow.
Potrafić to potrafią, ale im korporacje zabroniły tego robić.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Przykładowo, za Stalina schematy radioodbiorników (w tym takich na jednej lampie) były tajne i za ich posiadanie przez osoby nieuprawnione groziła kara śmierci!
Mój Radmor firmy Unitra ma dołączony bardzo ładny schemat do instrukcji. Ale to nie za Stalina było.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
To było w czasach odbiorników lampowych, jednak nie należy zapominać, że takie prawo naprawdę istniało.
 

Caleb

The Chosen
511
271
To kupuj HTC, LG albo Sony a nie telefony od szajsunga.
Przykro mi burzyć twoja projekcję rzeczywistości, ale LG również jest czebolem. Może ktoś mnie oświeci, czy firmy jak właśnie HTC czy Sony sągodne uwagi. Jeżeli chodzi o Sony to mam niesmak z uwagi na pamiętny wyciek danych PS Network i afery związane z instalowaniem Linuksa na PS3. HTC cienko przędzie. Słyszałem, że robili za dobre telefony. Sam nawet mam od nich pewien zabytek ;)
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
HTC robi całkiem przyzwoite telefony. Niestety, słabo się sprzedają i jest z HTC źle, bo nie robi chyba nic innego (jak inne czebole).
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Podobno to nie eFuse (post ma ponad miesiąc już więc jakieś nowe info wyszlo) Nie mam Szajsunga ani nawet Androida to nie mam jak sprawdzić ale krąży co najmniej kilka opisów metod rootowania które nie uszkadzają fona. Na ile skuteczne nie wiem
http://www.theandroidsoul.com/universal-root-de-la-vega-script/
Co najmniej dziwne jest to że dalej wypuszczają kernele jako Open Source - po co skoro nie życzą sobie rootowania?
http://www.sammobile.com/2013/10/23/samsung-releases-android-4-3-kernel-source-code-for-galaxy-s4/
 

luke27

Well-Known Member
117
405
Jeśli chodzi o usunięcie możliwości instalacji Linuksa na PS3, to miał w tym swój udział IBM. Kilka połączonych ze sobą PS3 oferowało wydajność na poziomie serwera IBM opartego na procesorach Cell, które zostały użyte w PS3. Cell jest procesorem, w którym główny rdzeń to zwykłe PowerPC. Do tego chyba 7 rdzeni SPU.


Samsung raczej musi wypuszczać kernele i tutaj raczej nie ma nic do gadania. Jądro Linuksa jest na licencji GPL, z kolei Android na Apache, które nie pozwalają zamykać źródeł oprogramowania opartego na tych licencjach.
 
Ostatnia edycja:

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
HTC robi całkiem przyzwoite telefony. Niestety, słabo się sprzedają i jest z HTC źle, bo nie robi chyba nic innego (jak inne czebole).
A ja nie znoszę HTC. :( Moja dziewczyna ma HTC i jest to w mojej opinii telefon pod wieloma względami gorszy od Samsunga.
 
Do góry Bottom