Johann Adam Weishaupt (1748-1830)

D

Deleted member 427

Guest
Potrzebuje więcej informacji na temat tego kolesia. Jak coś macie w zanadrzu, to linkujcie. Z Wiki wynika, że to prekursor wszystkich lewicowo-postępowych, neomarksistowskich, progresywno-regulacyjnych odjebów "pluszowego totalitaryzmu". Ot, taki marsz intelektualistów przez państwowe instytucje, jeszcze zanim ta klasa społeczna stała się główną tubą propagandową państwa:

Twierdził, że aby zapanować nad światem, należy wpierw opanować:

- szkolnictwo – modelowanie społeczeństwa;
- finanse – kto ma pieniądze, dyktuje prawo;
- ustawodawstwo – przygotować ogólnoświatowy kodeks prawny i sądownictwo;
- politykę i gospodarkę – ustalić linię postępowania dla federacji państw;

Niektóre działy nauki, a w szczególności:

- historię: co ludzie powinni wiedzieć i sądzić o wydarzeniach z przeszłości;
- psychologię: jak ludzie powinni myśleć;
- medycynę: kontrola nad życiem i śmiercią człowieka;

Opanować należy też:

- filantropię i przez nią nastawić ludzi przychylnie do kandydatów na przywódców;
- religię, czyli w co ludzie powinni wierzyć;
- mass media, co społeczeństwo powinno wiedzieć o aktualnych wydarzeniach na świecie i jak powinno je interpretować.

Zapamiętajcie ryj tej świni:

l.jpg
 

Alice23

New Member
75
2
Jak mógł być neomarksistą, skoro za jego czasów nie było jeszcze marksizmu? Możesz to jakoś wyjasnić? Podróże w czasie? Czy po prostu używasz sobie losowych sloganów bo tak wygodnie?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 509
23 615
Alice23 napisał:
Jak mógł być neomarksistą, skoro za jego czasów nie było jeszcze marksizmu? Możesz to jakoś wyjasnić? Podróże w czasie? Czy po prostu używasz sobie losowych sloganów bo tak wygodnie?

Jego program ideologiczny to zamordyzm i komunizm totalny.
Wielokrotnie pisałem o tej kanalii. Na tym i na starym forum.
https://libertarianizm.net/thread-188-post-2809.html#pid2809
https://libertarianizm.net/thread-1709-post-24569.html#pid24569

W planach miał zniszczenie narodu polskiego. Naród ten przeszkadzał jego planom. Nawet zabronił, by jakikolwiek Polak brał udział w jego stowarzyszeniach i zabronił też tłumaczenia swych pism i wypowiedzi na polski. Pozycja tej gnidy w światowej masonerii była tak silna, że nawet Jefferson i Waszyngton mówili o tej mendzie "filantrop".
 

Alice23

New Member
75
2
A czy Marks był marksistą, czy tylko neomarksistą? I skoro program Weishaupta to zamordyzm i komunizm totalny, to czemu nie nazwać go zamordystą i komunistą totalnym? Czym się rózni neomarksizm od zamordyzmu i komnizmu?

Aha, i czy macie jakieś wiarygodne źródła na temat tego pana? Bo zarówno Kawador jak i Krzysio powołują się na ten sam artykuł w polskiej Wikipedii, artykuł bez jakiejkolwiek bibliografii, a chyba nie muszę was przekonywać, że czemuś takiemu trudno dawać wiarę?
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
4 884
A robił coś, by te jego twierdzenia weszły w życie? Chyba nie potępiacie go za samo opracowanie teorii?
 
OP
D

Deleted member 427

Guest
Aha, i czy macie jakieś wiarygodne źródła na temat tego pana?

Dobre pytanie. Właśnie dlatego na samym początku poprosiłem o jakieś wiarygodne źródła - coś więcej niż podają na wiki.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
1 939
Alice23 napisał:
Jak mógł być neomarksistą, skoro za jego czasów nie było jeszcze marksizmu?

Nie że był, tylko, że niby głosił poglądy podobne do neomarksistowskich jeszcze przed Marksem.

Alice23 napisał:
Czym się rózni neomarksizm od zamordyzmu i komnizmu?

Neomarksizm to zreformowany marksizm, różni się tym, że dopuszcza pewne elementy kapitalizmu (społeczna gospodarka rynkowa) więc nie jest klasycznym komunizmem czy socjalizmem państwowym. Zarówno marksizm jak i neomarksizm to zamordyzm totalny, różnią się tylko sposobami zatruwania życia normalnym ludziom.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
kawador napisał:
Z Wiki wynika, że to prekursor wszystkich lewicowo-postępowych, neomarksistowskich, progresywno-regulacyjnych odjebów "pluszowego totalitaryzmu".

Było ich więcej, np. starszy od niego Rousseau http://pl.wikipedia.org/wiki/Jean-Jacques_Rousseau

Faktycznie, Adam Weishaupt jak prawie cała niemiecka lewica nienawidził polaków i dla nas jest bardziej szkodliwy.
Kiedyś jak pracowałem jeszcze w niemczech rozmawiałem z jednym niemcem i on mi wytłumaczył że dla lewicy niemieckiej plakton środkowoeuropejski nie istnieje. Za niemcami zaczyna się Rosja -czyli to co kochają najbardziej :)
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 278
Nie oglądałem całości. Wpadło mi w oko na jednym z kanałów w telewizji. Mówili o Johannie Adamie.
 
D

Dumny Polak

Guest
Weischaupt był żydem z Bawarii i zlecił rzeź francuskich kobiet, dzieci i starców w liczbie ok. 400 000 (więcej niż zginęło żydów w obozach nazistowskich) w celu obalenia katolickiej monarchii francuskiej. To był taki następca Cromwella, który zrobił to samo z Irlandczykami i Szkotami, kiedy dokonywał zamachu stanu w Londynie 130 lat wcześniej.

...Za niemcami zaczyna się Rosja -czyli to co kochają najbardziej :)

Nic dziwnego, skoro niemiecki wywiad wojskowy wysyłał już po przejęciu władzy w Niemczech przez lewactwo żydowską agenturę jak TW Lenin i trockiści do osłabionej I wojną światową (II Wojną Trzydziestoletnią) Rosji w celu obalenia również i rosyjskiej monarchii prawosławnej (1917). W końcu akcja z Napoleonem nie wypaliła 120 lat wcześniej, ale żydzi nie zapominają, gdzie jeszcze są łupy do zagrabienia. Dopiero, kiedy żyd Putin zaczął rozgrywać ze swoimi żydowskimi pryncypałami oligarchami jak Bierezowski partyjkę w 2004 roku o własny podobóz, wysyłając na Cypr SPECNAZ żeby przejął konta żydooligarchów z Rosji, żydowska socjalistyczna międzynarodówka zaczęła się na niego krzywo patrzeć, bo się wyłamał i dał coś Rosjanom uszczelniając budżet rosyjski, z którego co roku, od czasu wygrania ostatecznie Pierestrojki (może przypomnę jakże "demokratyczną" akcję z czołgami walącymi w gmach parlamentu) wypływały miliardy dolarów na Zachód (jak dzieje się dzisiaj z polskim majątkiem). Dlatego dzisiaj z Putina (który wcale nie jest gorszy niż taki bandyta Obama czy żyd Brzeziński, który chciał na terenie III Rp robić wojnę atomową przeciwko Rosji) robi się drugiego Hitlera. Chociaż faktem jestem, że także Hitler był żydem, choć bardziej wiernym swoim zadaniom i zleceniodawcom, a Putin cwaniak gryzie ręce, które go wstawiły na fotel obozowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
D

Deleted member 427

Guest
był żydem z Bawarii i zlecił rzeź francuskich kobiet, dzieci i starców w liczbie ok. 400 000 (

Na tym forum panuje taki dziwny zwyczaj, że staramy się linkować do źródeł - zwłaszcza gdy mowa o tak doniosłych kwestiach jak wymordowanie przez Żyda 400 tysiecy kobiet, dzieci i starców. Przy okazji: źródłem nie jest niezależna.pl ani blog Gajowego Maruchy.
 
D

Dumny Polak

Guest
Na tym forum panuje taki dziwny zwyczaj, że staramy się linkować do źródeł

A proszę uprzejmie poczytać sobie o antykatolickich jakobińskich ludobójstwach na Francuzach (kobiety, dzieci, starcy) za ich wierność Królowi Francji w latach 1789 - 1799, np. o rzezi Wandeiczyków (zresztą w Wandei lewactwo spełniające wolę Weischaupta rżnęło także i te kobiety i dzieci, które popierały republikę, więc w sumie rzeźnia była na tle etnicznym, a nie ideologicznym, dokładnie jak później w 1917 roku w Rosji), czy o porównywalnym tylko ze stalinizmem terrorze w Paryżu pod rządami tych lewackich (szabesgosjkich) "rewolucjonistów" [np.: Secher, R., 2003, „Ludobójstwo francusko-francuskie. Wandea – departament zemsty”. ISKRY, Warszawa.], a uzupełnić zachowanymi listami od Weischaupta do jakobińskiej agentury we Francji i kilkukrotną zmianą terminu rozpoczęcia antyfrancuskiego zamachu stanu z okresu 1783 - 1789. W końcu w jego dziełach czytamy kilka lat przed wybuchem zamachu stanu we Francji słowo w słowo jego autorski plan owej "rewolucji" i hasła "rewolucyjne" [np.: A. Weishaupt, 1782, "Rede an die neu aufzunehmenden Illuminatos dirigentes".]. Podsumowując, tak, jak żydo-niemiecką agenturą byli żydobolszewicy dokonujący ludobójstwa na Rosjanach (1917), tak i jakobińscy rzeźnicy byli również żydo-niemiecką agenturą dokonującą ludobójstwa na Francuzach (1789). Ukoronowaniem działalności tego środowiska było całkowite opanowanie aparatu władzy w Niemczech w 1933 roku.

zwłaszcza gdy mowa o tak doniosłych kwestiach jak wymordowanie przez Żyda 400 tysiecy kobiet, dzieci i starców.

Dlaczego "zwłaszcza"? Czyżby libertarianie jednak również dzielili słowa na równe i równiejsze (co do ich wagi, ew. uprawnienia do zaistnienia)?

Przy okazji: źródłem nie jest niezależna.pl ani blog Gajowego Maruchy.

Proszę wybaczyć, ale co to jest ten Marucha? Niestety jako do niedawna lewak nie znam wszystkich publikacji libertariańskich, ale będę wdzięczny za uświadomienie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kr2y510

konfederata targowicki
12 509
23 615
o rzezi Wandeiczyków
Wiele z tego co podałeś, to nie niezbite dowody, a poszlaki. Mniej lub bardziej wiarygodne, ale poszlaki.
Owszem, są znane wypowiedzi Ojców Założycieli USA, na temat Weishaupta. Ten skurwysyn nawet w USA miał mocną pozycję, mimo że nie był lubiany przez Ojców Założycieli, to nie był określany bezpośrednio, a był nazywany "filantropem" (podobnie jak znany grynder Soros - przypadek?). Znana jest także jego wypowiedź o Polakach. Zabronił on tłumaczenia swych dzieł na język polski.
 
D

Dumny Polak

Guest
Wiele z tego co podałeś, to nie niezbite dowody, a poszlaki.

Dowody, w naukowym rozumieniu dowodu (jeśli model jest spójny to staje się lepszy niż większość mało spójnych teorii naukowych), lepszych dowodów nie masz nawet w sprawie tego, czy Twój komputer istnieje naprawdę. Poproszono mnie o źródła historyczne i je podałem.

Owszem, są znane wypowiedzi Ojców Założycieli USA, na temat Weishaupta. Ten skurwysyn nawet w USA miał mocną pozycję, mimo że nie był lubiany przez Ojców Założycieli, to nie był określany bezpośrednio, a był nazywany "filantropem" (podobnie jak znany grynder Soros - przypadek?). Znana jest także jego wypowiedź o Polakach. Zabronił on tłumaczenia swych dzieł na język polski.

No widzisz. Bo żydzi bawarscy doskonale wówczas już wiedzieli, że Polacy i Rosjanie są największą barierą i opornikiem przeciwko "rewolucji światowej".
 
Do góry Bottom