Jaki to dział matematyki?

OP
OP
A

Artur Nowak

Guest
Technicznie rzecz biorąc to ma 3 oscylatory, a nawet 4. Doliczając skromny sub osc (który można wykorzystać jako 3 prymitywny oscylator) i noise osc.

Technicznie to są 2 oscylatory jak dla mnie bo tylko dwa można zmieniać pod swoje upodobania (a o tym mówię od początku) sub też nie ma unison i ma tylko 6 przebiegów do wyboru.

A ten 4 "oscylator" to nie oscylator tylko wbudowany mono sampler (również bez unison)

To samo zamiast formułki można uzyskać przekręcając odpowiedniego knoba. Akordy najlepiej tworzyć w piano rollach w sekwencerach... W końcu od tego są.

Piano roll jest do akordów o tej samej barwie - jednak w syntezatorze się robi Chordy czasem o innym tembrze które współgrają z fundamentalną w bardziej subtelny sposób (gdybyś miał do czynienia z czymś innym jak prymitywnym EDM - np. Ambient to byś liznął trochę takiej konieczności)

Import własnych wavetable'ów można uznać za innowacje, ale reszta jest wtórna. Np w Fl'owskim sytrusie są podobne możliwości rzeźbienia fali, to samo jest w harmorze.

Hamor jest stosunkowo nowy a to co ma w sobie to nie jestem w stanie zweryfikować tego co mówisz bo nie posiadam go i nie zamierzam.

Głęboko jednak wątpię w to, że Hamor ma tak zaawansowane narzędzia do tworzenia przebiegów fal jak Serum czy Absynth.
 

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
o, fajny temat. a slyszales OPie o chiptune? tam tez mozna robic trojkaty,,kwadraty ale duuzo prosciej niz jakies matematyczne pierdololo. i jest to troche bardziej programistyczne niz matematyczne ale tez mozna sie naglowkowac przy obslidze np lsdj (ale lepiej wybrac jeszcze cos najwieksze mozliwosci ma oczywiscie commorode 64 i ma 8 bitow a nie jak gameboy tylko 4)

jest jeszcze glitch, ale ja go tylko slucham i nie wiem jak sie go robi (znaczy robi sie go z szumow elektronicznych ale jak go uzyskac i nagrac nie wiem)
 
Do góry Bottom