Jaka torrentownia po zatopieniu Zatoki?

senkelp

Member
47
46
Wszystko wskazuje na to, że Pirate Bay tym razem nie zmartwychwstanie. Powstały już liczne kloniska z bazami danych TPB (np. OldPirateBay), ale nie są one pełne ani aktualizowane.

W związku z tym zapytuję PT Użytkowników Forum, co polecają obecnie? Do tej pory korzystałem z TPB, ponieważ mieli świetną intuicyjną wyszukiwarkę i dobrze poindeksowane pliki. Teraz z konieczności bawię sie w torrentz.eu, czyli taką meta search engine, która podaje wyniki z innych torrentowni. Niestety jest niewygodna i działa zawodnie.

PS Oczywiście żeby nie było żadnych wątpliwości: torrentów używam wyłącznie do ściągania legalnych materiałów, głównie filmów, które legalnie kupiłem a teraz chcę mieć ich kopie ;)
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
PS Oczywiście żeby nie było żadnych wątpliwości: torrentów używam wyłącznie do ściągania legalnych materiałów, głównie filmów, które legalnie kupiłem a teraz chcę mieć ich kopie ;)

A myśmy już myśleli, że piracisz, jak normalny człowiek.

Ale w temacie to nic nie wiem, TPB używałem od wielkiego święta, gdy szukałem jakiegoś rzadkiego rarytasu, bo torrentów nie używam od lat.

Tu jest jakiś aktualny ranking: http://www.techmunks.com/the-pirate-bay-30-best-alternatives-ranks-2014/
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
kickass.so - używam od niedawna i jeszcze nie wiem co o tym sądzić. Ma trochę lepszy interface niż tpb
rutracker.org - na tym trzeba się rejestrować, ale znajdywałem tu często rzeczy jakich nie było na tpb
 
C

Cngelx

Guest
Używam RuTracker od dawna i sobie chwalę. Co do rejestrowania się – to raz trzeba raz nie, zależnie od humorów administracji.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Oprócz Kickass i rutrackera - h33t, Isohunt, Demonoid, nie byłem też dawno na Postmanie, więc nie wiem jak teraz działa, ale I2p miało całkiem sprawnego torrenta, pojawiały sie nowości. Można rzucić okiem na ciągle rozwijanego Tribblera (chociaż ostatnio podobno była w nim poważna dziura), czasem sprawdzam ciągle żywe ed2k.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Mnie od dłuższego czasu nie kręci ściąganie. Ale zastanawiają mnie kwestie sieci anonimowych.

- Jakiej nagonki ze strony antypiratów by trzeba, aby ludzie przenieśli się do sieci I2P, która jest niemal stworzona do wymiany plików?
- Dlaczego nie ma zainteresowania Freenetem, który przy wymianie plików zapewnia bardzo wysoką anonimowość?
- Do samej wymiany informacji o plikach wystarczy Bitmessage. Dlaczego nikt masowo nie wykorzystuje tej technologii, choćby dla celów umieszczania nowości?
- Dlaczego niemal wszyscy uparli się na BT, osiołka, Gnutellę w normalnej sieci i nie chcą zmienić przyzwyczajeń?
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Prostota obsługi, w przypadku tradycyjnego klienta P2P wpisujesz czego szukasz, od razu wszystko się ładnie wyszukuje, ściąga i wszystko działa a I2P i Freeneta przeciętny Janusz internetów nie rozgryzie. No i mało plików, albo trzeba umieć ich szukać.
 
Ostatnia edycja:

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
- Jakiej nagonki ze strony antypiratów by trzeba, aby ludzie przenieśli się do sieci I2P, która jest niemal stworzona do wymiany plików?
- Dlaczego nie ma zainteresowania Freenetem, który przy wymianie plików zapewnia bardzo wysoką anonimowość?
I2P stworzona do wymiany plików? Ostatni raz jak tego używałem to na torrentach miałem 100 razy mniejszą prędkość niż w clearnecie. To ja dziękuję za taką wymianę. Do wymiany ebooków może jeszcze dałoby się tego jakoś użyć, ale o filmach czy programach/grach można zapomnieć.
Freeneta nie używałem, ale podejrzewam, że problem jest podobny jak w innych projektach Open Source oraz stworzonych dla bezpieczeństwa i anonimowości - programy są nieprzystępne dla użytkowników, po prostu.
- Do samej wymiany informacji o plikach wystarczy Bitmessage. Dlaczego nikt masowo nie wykorzystuje tej technologii, choćby dla celów umieszczania nowości?
Ja zainstalowałem kiedyś Bitmessage, bo widziałem, że dużo ludzi się tym zainteresowało. Nie udało mi się z nikim nawiązać komunikacji. Kombinowałem z Firewallem, zainstalowałem na drugim kompie, żeby pogadać ze sobą - nic. Może program był w jakiejś fazie alfa wtedy, dam mu jeszcze szansę wkrótce. A ten pomysł wymiany informacji o linkach jest dobry.
Tak przy okazji, szukałem w ostatnich dniach komunikatora z jakimś szyfrowaniem oraz z jakimiś podstawowymi funkcjonalnościami takimi jak wysyłanie obrazków. Kurwa, nie ma. Albo jakieś siermiężne programy obsługujące XMPP + OTR, które bym się wstydził zainstalować znajomym albo jakieś zamknięte gówno. Znalazłem wczoraj całkiem niezły komunikator dostępny na wszystkie platformy mobilne i desktopowe, z szyfrowaniem end-to-end (co prawda nie OTR, tylko jakimś swoim customowym) i nie odbiega funkcjonalnością oraz wyglądem od innych komunikatorów. https://telegram.org/ Jak przetestuję to napiszę coś więcej.
Teraz przeczytałem, że fundatorem tego Telegrama jest Pavel Durov - rosyjski anarcho-kapitalista. Trochę hajsu na to sypnął, a to właśnie brak kasy niestety jest najczęstszym problemem takich projektów :(
- Dlaczego niemal wszyscy uparli się na BT, osiołka, Gnutellę w normalnej sieci i nie chcą zmienić przyzwyczajeń?
Ludzie potrafią zmienić przyzwyczajenia. Pamiętam początek Bitcoina, jeszcze jak go na wikipedii nie było. Wszedłem wtedy na forum, gdzie ludzie handlują wirtualnym goldem z pewnej gry online. Założyłem wątek o Bitcoin, ale nikogo to nie interesowało za bardzo wtedy. Potem admin tamtego forum zaczął informować o takiej możliwości. Dzisiaj każdy sprzedawca tam przyjmuje Bitcoiny. Jak coś jest przydatne i funkcjonalne, to ludzie tego zaczną używać, nawet jeśli nie wygląda super i trzeba trochę pokombinować. Najwyraźniej I2P i Freenet nie mają niczego do zaoferowania szarym użytkownikom.
PS Osiołka i Gnutelli chyba już nikt nie używa ;) Gdzieś czytałem, że w Niemczech przyjął się Retroshare, ale tam z tego co pamiętam nie można nawet pośredniczyć w wymianie plików i sądy miały jakieś wąty do tego.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
I2P stworzona do wymiany plików?
Między innymi TAK!
Ma wbudowanego klienta BT - I2PSnark obsługującego magnet linki i maggot linki. W sieci I2P jest ponad 10 torrentowni.

Ja zainstalowałem kiedyś Bitmessage, bo widziałem, że dużo ludzi się tym zainteresowało. Nie udało mi się z nikim nawiązać komunikacji.
Bo mają tylko jeden serwer bootstrapowy. Trzeba za pierwszym razem lub po dłuższym nieużywaniu poczekać.

Kurwa, nie ma. Albo jakieś siermiężne programy obsługujące XMPP + OTR, które bym się wstydził zainstalować znajomym albo jakieś zamknięte gówno.
Racja. Mnie też to wkurwia. Jedyny klient Jabber/XMPP jaki mogę polecić z czystym sumieniem (bezpieczeństwo) to Gajim, który na Windows waży ponad 100MB (bo Gnome + Python+...)

W związku z tym pytanie:
Gdybym regularnie umieszczał TorChat dla Windows (unzip & run), zawsze z najnowszym klientem Tor (<10MB),
to czy byliby chętni do jego używania?


https://telegram.org/ Jak przetestuję to napiszę coś więcej.
Program zamknięty, ale ma za to otwarty protokół. Warte zainteresowania.

PS Osiołka i Gnutelli chyba już nikt nie używa ;)
Ja znam takich co po dziś dzień używają SoulSeek i hubów DC.

Gdzieś czytałem, że w Niemczech przyjął się Retroshare, ale tam z tego co pamiętam nie można nawet pośredniczyć w wymianie plików i sądy miały jakieś wąty do tego.
Tak. Retroshare jest popularny głównie w Niemczech. Niestety, w jednym (?) landzie przekazywanie danych jest nielegalne, o ile te są nielegalne.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Po pierwsze ed2k wcale takie złe nie jest - oczywiście w porównaniu do otwartego torrenta, anonimowość pomijam. Zwłaszcza gdy ktoś szuka ebooków i w ogóle tekstów rzadkich -w torrentowniach brak, bo jakiś dokument specjalistyczny zdechnie z braku seedów i często w ogóle nie jest wstawiany. Na ed2k siedzi bo wystarczy, że jest w udostępnianym katalogu, nawet bez zamiaru seedowania. Pod tym względem znaleźć tam można było zawsze perełki.
Jeśli chodzi o i2p trzeba pamiętać o zbyt małym jak na razie zainteresowaniu badaczy tą siecią. Tor tworzą jednak zawodowi kryptolodzy z doktoratem (no co najmniej jeden ha ). Ufam im. A i2p? Diabli wiedzą co siedzi w tym systemie, i dopóki ktoś sie za to nie weźmie, nie zrobi serii kontrolowanych ataków badawczych jak ciągle sie dzieje w przypadku Tora, to nie ma sie z czego cieszyć na zapas.
Nie mówie by nie używać, tylko by mieć tego świadomośc.
 

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
Ja znam takich co po dziś dzień używają SoulSeek i hubów DC.
Bo za bardzo nie ma wyboru. Miałem masę sytuacji, kiedy nigdzie nie potrafiłem znaleźć albumu, a na soulseeku ktoś zawsze coś ma. Jeśli coś jest dostępne, to na pewno na soulseeku. A czasami tylko tam.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
A i2p? Diabli wiedzą co siedzi w tym systemie, i dopóki ktoś sie za to nie weźmie, nie zrobi serii kontrolowanych ataków badawczych jak ciągle sie dzieje w przypadku Tora, to nie ma sie z czego cieszyć na zapas.
Nie mówie by nie używać, tylko by mieć tego świadomośc.
Akurat w całej historii anonimowych projektów I2P było bardziej męczone od Tor. Zmasowane ataki na Tor pojawiły się dopiero ostatnio, stąd głośno jedynie o sieci Tor.

A w czym Bitmessage jest gorsze od Torchata?
Nie można tego porównywać, bo TorChat to IM, a Bitmessage to coś w rodzaju poczty i list dyskusyjnych.

___________________________________________________________

Zgodnie z zapowiedzią umieszczam wersję TorChat 0.9.9.553 z najnowszym klientem Tor, skonfigurowaną jako portable i wstępnie ustawioną na język polski.
http://d-h.st/3MkN

TorChatPortable[pl]test_ed.zip

Jakieś uwagi, propozycje - jestem otwarty.
 
Ostatnia edycja:

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Nie może po prostu być archiwum do rozpakowania? Ustrojstwo się chyba (?) zainstalowało i nie wiem gdzie.
I co to jest EZDownloader?

OK, kurwa nieważne wygląda na to, że się nabrałem i ściągnąłem jakieś gówno reklamowane banerem "Download".

sYSy9f.gif
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Akurat w całej historii anonimowych projektów I2P było bardziej męczone od Tor. Zmasowane ataki na Tor pojawiły się dopiero ostatnio, stąd głośno jedynie o sieci Tor.
Możliwe, jednak na pewno nie było męczone przez badaczy co przyznaje samo i2p:
https://geti2p.net/pl/comparison/

  • Much bigger user base; much more visibility in the academic and hacker communities; benefits from formal studies of anonymity, resistance, and performance; has a non-anonymous, visible, university-based leader
  • Has more developers, including several that are funded
  • Better documentation, has formal papers and specifications, better website, many more translation
Właśnie o to mi chodzi - nie bardzo wiem kto robi ten soft i jakie ma kwalifikacje. A skoro słabo sie na tym znam, nie wiem jak to sprawdzić i ile w tym bugów, a może oni sami nie wiedzą. Ta sieć wymaga większego zainteresowania specjalistów, o co jednak sie nie boję bo zyskuje na popularności. Ale kto wie czego sie jeszcze dowiemy :)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Nie może po prostu być archiwum do rozpakowania? Ustrojstwo się chyba (?) zainstalowało i nie wiem gdzie.
I co to jest EZDownloader?

OK, kurwa nieważne wygląda na to, że się nabrałem i ściągnąłem jakieś gówno reklamowane banerem "Download".
U mnie ładuje się wyłącznie zip!
TorChatPortable[pl]test_ed.zip

Jakich przeglądarek używacie?
 
Ostatnia edycja:

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
No a u mnie ten przycisk wyżej prowadzi do fałszywego pliku TorChatPortable[pl]test_ed.zip.exe

Po uruchomieniu bez pytania instaluje program EZDownloader
tzn trzeba kliknąć next ale nie pyta o ścieżkę i wygląda jak jakiś program do rozpakowania

zainstalowało jeszcze parę innych rzeczy:
Saving Smart.exe
uNiSAleS.exe
youtubeadblocker.exe
5eXFes158R73eA.exe

wszystko w C:\ProgramFiles
Wyglądają na jakieś programy do wyświetlania popupów itp.

Używam Opery. Ty możesz tego nie widzieć, bo wrzucałeś plik albo może nie zawsze się ten baner wyświetla.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom