Jak reagować na kryzys imigracyjny?

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 725
bawi mnie niezmiernie że na forum z którego wypędzono domana za bycie niekoszernym
Przecież sam sobie poszedł. Cytuję:
Do pewnych ludzi: to ostatni mój wpis. nie piszcie do mnie na PM aby wracał. Wróciłem za namową raz i niepotrzebnie, bo mam tu zbyt wiele osób za innych niż się podają . Po prostu nie jest wiarygodna ta strona, a większość bywalców nie kuma czaczy, a do nauki sa zbyt dumni. Żegnam.
Typowi nie podobało się, że nikt nie traktuje poważnie jego naciąganych spiskologii i przeżywał z tego powodu boleśnie deficyt poklasku w ramach atencjonizmu. Gdzie tu jakiekolwiek wypędzenie?
tomkiewicza za to samo
tomkiewicz zdaje się prosił o usunięcie konta.
toleruje się ludzi promujących państwową ingerencję w imigrację, mało tego promujących państwowe kary dla prywatnych firm zatrudniających imigrantów!
wstrętni prywaciarze!
Forum dyskusyjne z założenia służy do dyskutowania. Jeśli twoi ulubieńcy nie mają ochoty w nim uczestniczyć i się z niego zabierają, a ludzie promujący państwową ingerencję w imigrację pozostają i mają większą inicjatywę, to się z nimi gada. Forum nie służy temu, aby moderatorzy demonstracyjnie banowali nieprawomyślnych, a dyskusji. Pewna liczba niekoszernych gości ma nawet sens, bo służą za stymulus do pozostałych.

Jeżeli nie zgadzasz się z jakimiś ludźmi, to od tego masz forum, aby obalać ich argumenty i stawiać swoje.
 

kran

Well-Known Member
703
696
bawi mnie niezmiernie że na forum z którego wypędzono domana za bycie niekoszernym, tomkiewicza za to samo, ba wypędzono nawet koszernego akapa gazdę! , toleruje się ludzi promujących państwową ingerencję w imigrację, mało tego promujących państwowe kary dla prywatnych firm zatrudniających imigrantów!
wstrętni prywaciarze!
Brakuje tych ludzi co już nie piszą, ale gdzieś tu pisze,że forum jest prywatne, to mogą robić co chcą, ty na swoim też możesz, a może zaraz będzie tak ,że i ciebie i mnie wywalą i co??? prywatne to prywatne i tyle
 
OP
OP
Król Julian

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Naprawdę nie chcę mi się tego słuchać, gość gada najpierw o wojnie klas, daję cherrypickowane przykłady pod tezę i właściwie to nic a propo migracji nie udowadnia. A ja zadałem proste pytanie odnośnie statystyki którą podesłałeś
Podaje też sporo statystyk które pokazują jasno: imigracja i wzrost produktywności pracy na Zachodzie nie przekładają się wcale na wzrost poziomu życia:

Stats.png

Stats2.png

Stats3.png

Stats4.png
 

Krisu_

fuck dumb and poor
81
164
Podaje też sporo statystyk które pokazują jasno: imigracja i wzrost produktywności pracy na Zachodzie nie przekładają się wcale na wzrost poziomu życia:
Dobra więc tak, Pierwsza statystyka to po prostu mit, płace nie są w stagnacji, ten graph wynika z tego że nie podliczono całkowitej kompensacji a tylko stawkę godzinową, uwzględniona wzrost produktywności całej siły roboczej a wzrost płacy tylko pracowników produkcyjnych(których produktywność w tym czasie stale malała) i wszystko podliczono dwoma różnymi deflatorami. Po uwzględnieniu tych zmiennych stagnacja znika i wszystko jest cacy(Tutaj filmik na ten temat).
Dalej statystyka jest zmanipulowana ponieważ przycięto wszystkie dobra których cena wówczas zmalała jak używane samochody, telewizory czy telefony komórkowe.(Tutaj cała grafika) Poza tym sama w sobie ma ona pewne problemy jak to że średnio odzwierciedla koszty medycyny w USA(więcej tutaj) czy popełnia ten sam błąd co graph wyżej(hourly wage zamiast total product compensation). No i przede wszystkim nie kontroluję ona efektów podażowych więc średnio nam cokolwiek mówi o wzroście produktywności pracy czy o imigracji a jedynie zauważa że części dóbr jest na rynku niedobór podczas gdy innych jest nadmiar, doszukiwanie się tego w imigrantach to co najmniej nadinterpetacja. Dużo bardziej logiczną opcją jest przyjrzeć się regulacjom na tych rynkach i wynikających z nich zmianach w podaży. To wszystko dość dobrze podsumowuje również ostatnią grafikę gdzie rynek mieszkaniowy jest jednym z najbardziej "skażonych" tymi problemami. Mamy chociażby minima parkingowe, limity wysokości, plany zabudowy, limity odległości etc.
Więc podsumowując, wzrost produktywności na pewno wyszedł Amerykanom jednak nie aż tak dobrze żeby był w stanie przegonić regulację rządowe, FED oraz innych trucicieli rynku.
 

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Ukraincy zabierają pracę Polakom i taki jest fakt, dotyczy to zwłaszcza klasy niższej pracującej.
 
Ostatnia edycja:

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Jaką pracę ci odebrali?
Mi może nie ale ogrodnikom, konserwatorom zabierają robotę... Znam też sprzątaczki co od lat robią na czarno, bo się ich nie opłaca legalnie zatrudniać, a Ukrainki dostają umowy o pracę, bo je się opłaca zatrudniać, bo są zwroty podatku
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
Mi może nie ale ogrodnikom, konserwatorom zabierają robotę... Znam też sprzątaczki co od lat robią na czarno, bo się ich nie opłaca legalnie zatrudniać, a Ukrainki dostają umowy o pracę, bo je się opłaca zatrudniać, bo są zwroty podatku
To Ukraińcy odbierają pracę czy polski rząd? Bo to nie Ukraińcy stanowią to prawo o zwrotach podatków.
 
Do góry Bottom