Internet T-mobile zagadka?

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
W tej chwili mam internet z dwóch źródeł i następujące predkości:

Internetia ( drogą radiową ) - pobieranie 2 Mb/s, wysłyłanie 0,3 Mb/s

T-Mobile ( bez limitu oferta 20 Mb/s ) - pobieranie 12-17 Mb/s, wysłyłanie 8-9 Mb/s

Obydwie prędkości sprawdzam na kilku niezależnych stronach i wartości są zawsze takie same.

Prędkość Internetu z Internetii nie wystarczała mi aby oglądać filmy w jakości 720p co jest zrozumiałe wiec skorzystałem z oferty T-Mobile jakieś miesiąc temu.
W okresie próbnym przez około dwa tygodnie wszystko było ok, bez najmniejszych problemów oglądałem w jakości 720p co tam chciałem. Po okresie próbnym kolejne dwa tygodnie również ok. Dopiero obecnie wszystko co próbuje odtworzyć ma zaciachy praktycznie uniemożliwiające bezstresowe oglądanie. A prędkość mierzona kilkoma niezależnymi speedtestami jest wciąż taka sama jak była dla T-Mobile. Jak to zatem wytłumaczyć?

Przykład:

https://fili.cc/serial/rojst/s01e04/odcinek-4/44838

Ten serial obejrzałem korzystając z T-Mobile jakieś kilka tygodni temu bez najmniejszego problemu. Obecnie otwieram pierwszy lepszy odcinek dla sprawdzenia i kicha. Tnie się. A prędkość internetu z T-Mobile jak nadmieniłem powyżej wciąż taka sama.
O co tu może chodzić?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Ja w domu mam światłowód, ale w pracowni ma LTE na kartę od Playa. Płacę 45 zeta (nie zawsze, bo nie zawsze korzystam w danym miesiącu) za "nielimitowany" miesiąc, i generalnie udaje mi się zużyć 100-150GB w ciągu miesiąca z transferami sięgającymi do 60Mbps. Limit nigdy mi nie wskoczył, ale nie znaczy, że go nie ma - gdzieś tam jest mały druczek, który coś tam marudzi jednak o limicie.

Oczywiście, że oznacza to, że wszędzie będzie tak dobrze - w mojej lokalizacji akurat pokrycie LTE Playa jest bardzo dobre.
 
Do góry Bottom