Ideologia

dfg4

Albo się z kimś liczy, albo nim rządzi
110
559
Co do policji: nawet dzisiaj społeczności opłacają prywatną policję w swoim mieście, sąsiedztwie czy dzielnicy. Ci policjanci patrolują ulice, są mili dla mieszkańców i pomagają im, np. podwożąc do domu po zmroku. Jak można się domyślić, prywatna policja znacznie bardziej ogranicza liczbę przestępstw niż bojówki państwa, szukające tylko okazji by wyciągnąć od kogoś pieniądze za złamanie jednego ze stale powiększanej listy zakazów. Nie wiem jak w innych krajach, ale w Meksyku wynajęcie prywatnego ochroniarza chodzącego z nami cały dzień kosztuje $15, a przecież gdy na usługę "zrzucają się" setki, czy nawet tysiące sąsiadów, to koszt spada do śmiesznych poziomów.

Co do strażaków: można opłacać tak jak policję, lub wybrać wolną konkurencję, bo czy konkurujące ze sobą firmy wolniej docierały by na miejsce lub żądały więcej niż monopolista nie mający konkurentów?

Wojsko: jeśli chcesz ufać ze swoim życiem Kaczyńskiemu, Tuskowi czy "w przypadku wojny osobiście schowała bym się w domu" Kopacz, to Twoja wola. Wszyscy przecież pamiętamy, jak armia zarządzana przez polityków obroniła nas w 1939. O, zapomniałem, że władze uciekły do Anglii, w nadziei, że w przyszłości będą jeszcze mogli żyć z pieniędzy Polaków. No cóż, nie można ich winić, w końcu przecież ratowali polskie państwo.

"Najlepszą gwarancją bezpieczeństwa kraju są mieszkańcy odmawiający bycia rządzonymi".
-Adam Kokesh, uhonorowany weteran wojny w Iraku

Opieka zdrowotna: poświęć 5 minut na obejrzenie poniższego filmu, nie pożałujesz.

 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
że mamy jeszcze mniej rekrutów
kto my? jakich rekrutów?
Minarchiści są wg mnie pełnoprawnymi libertarianami. Więc należy uczciwie o nich też coś dodać.
uczciwie dodaje że minarchiści to tacy niedorobieni wolnościowcy, wolnościowcy popierający lekkie zniewolenie, abo "wolnościowcy"
Bo trudno jest mi jakoś uwierzyć, że nagle do władzy przechodzą anarchokapitaliści i usuwane są granice, państwa itd. Co z kulturą, językiem itp. ?
bo to sie nie stanie, anarchokapitalisci nei dorwą sie do władzy ino zrzucą z siebie komuszą władze a potem bedom robić swoje ino...
co do granic państwowych, kultury i języka to nawet nie wiem o co ci chodzi...
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Dzięki za szczerą odpowiedź. Bo trudno jest mi jakoś uwierzyć, że nagle do władzy przechodzą anarchokapitaliści i usuwane są granice, państwa itd. Co z kulturą, językiem itp. ?
Żydzi przez setki lat mieszkali poza swoim państwem, a mimo to jak podczas 2 WW ukrywano żydowskie dzieci, to duża część z nich nie umiała mówić po polsku.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Mnie się nie wydaje, żeby jedno w jakiś sposób musiało "ustąpić" drugiemu. Podejscie ekskluzywistyczne w praktyce jest mocno idealistyczne i nierealne przy ponad siedmiu miliardach ludzi.
Ten sam model myslenia działa w przypadku wojen religijnych i z reguły nie prowadzi do zaniku jednego stanowiska pod wpływem drugiego (ok, czasem tak bywa np katarzy albo arianie zostali skutecznie całkowicie wytępieni).
Z drugiej strony mimo setek lat wojen niemal wszystkie frakcje protestanckie i katolicyzm egzystują nadal, i żadna nikomu ustępować nie musi. Czemu miałoby być inaczej w starciu libertarian z minarchistami?
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Nie spinaj sie tak. On powiedział, że akap ustąpi minarchizmowi. No to napisałem że wcale tego nie przewiduję, użyłem słowa "starcie" w znaczeniu wojny na pomysły na organizację społeczną, mogłem może lepiej użyć innego określenia.
Chociaż gdyby faktycznie do czegoś doszło, to też nie "załatwi" na amen żadnej ze stron, po to był ten przykład z wojną religijną. Tak czy inaczej idzie mi o to że jest za duzo ludzi na jeden model rzeczywistości na zdrowy rozum. Żaden nie zniesie drugiego, choć pewne będą popularniejsze niż inne.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
nie spinam sie tak... akap nie znosi przecie nic nikomu, jak ktoś chce mieś u siebie na swoim komune, faszyzm whatever to se bedzie mieć...
w odróżnieniu do wszelkich form komuszych które narzucają innym swój model znosząc ten konkurencyjny...
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
jakim kurwa starciu?
minarchiści chcą już odjebywać ludzi co nei chcą sie bawić w ich minikomuszyzm?
a-wiec-wojna-powiadasz-pl-ffffff
 
Do góry Bottom