Broń, która wam się podoba

OP
OP
Ciek

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Magpul FMG9 – zabójcza „latarka”. Źródło światła i siła ognia w niepozornym opakowaniu
Oto niezwykła latarka, która nie tylko rozświetli drogę, ale skutecznie usunie z niej ewentualnych przeciwników.




http://gadzetomania.pl/57155,magpul...swiatla-i-sila-ognia-w-niepozornym-opakowaniu

Na akap niezastąpione. Dołączam to do mojego zestawu turystycznego obok szczoteczki do zębów strzelającej ampułkami z cyjankiem i zegarka z garotą w bransolecie.
 

Oreł

Well-Known Member
574
464
Wszystkim się podoba, a nikt z niego jeszcze nie strzelał. Były kiedyś w Polsce Science-Fiction Autobahn, teraz jest Science-Fiction Gewehr. Jak trafi na rynek zobaczymy, czy się zacina, czy się psuje, jak z celnością itd. Wtedy zdecyduję, czy mi się podoba.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Wszystkim się podoba, a nikt z niego jeszcze nie strzelał. Były kiedyś w Polsce Science-Fiction Autobahn, teraz jest Science-Fiction Gewehr. Jak trafi na rynek zobaczymy, czy się zacina, czy się psuje, jak z celnością itd. Wtedy zdecyduję, czy mi się podoba.

Wiesz ja piszę jako oglądacz ( może w ciągu roku jako przyszły użytkownik broni do celów sportowych ) Ty piszesz jako czynny użytkownik.
 

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 839
Pieprzniczka Sharpsa,
pieprzniczka-sharpsa-348-0140cd9,750,470,0,0.jpg

mieści się w każdej damskiej torebce;)



Apache Revolver
Apache_revolver.jpg

" Ten wyjątkowo uniwersalny sprzęt został opracowany w drugiej połowie XIX wieku w Belgii i pozwalał na dobór oręża w zależności od sytuacji. W razie bójki mógł być po prostu kastetem, ale gdy pojawiła się potrzeba użycia czegoś skuteczniejszego, jego użytkownik mógł skorzystać z noża lub w ostateczności z broni palnej."
 
D

Deleted member 4683

Guest
Apache Revolver
Apache_revolver.jpg

" Ten wyjątkowo uniwersalny sprzęt został opracowany w drugiej połowie XIX wieku w Belgii i pozwalał na dobór oręża w zależności od sytuacji. W razie bójki mógł być po prostu kastetem, ale gdy pojawiła się potrzeba użycia czegoś skuteczniejszego, jego użytkownik mógł skorzystać z noża lub w ostateczności z broni palnej."


Moim zdaniem broń bardzo interesująca jako artefakt, ale trochę bałbym się jej używać. Wydaje się, że to broń do walki w bliskim kontakcie. Jeśli używam jej jako kastetu to nabite komory rewolweru mam wycelowane prosto w ryj ( zakładam, że wcześniej przynajmniej złożyłem ostrze).

p.s. Swoją drogą ciekawe jaka jest skuteczność pocisku wystrzelonego z samej komory ( bez lufy ). Może komory są nagwintowane i same stanowią zestaw oddzielnych luf ?

EDIT: dopiero obejrzałem filmik, obczaiłem jak działa opcja kastetu i nie marudzę - dobrze pomyślane !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 839
Apache Revolver to broń chyba tylko dla mężczyzn ale dla mnie to ciekawostka - takie 3 w 1 ;)
Dowiedziałam się, że kastet należy do broni białej:
" 23-latka, który przy pasku - zamiast klamry - miał kastet, przesłuchali strażnicy graniczni z placówki na poznańskim lotnisku na Ławicy. Funkcjonariusze uznali, że to broń biała."
http://www.gloswielkopolski.pl/arty...traznicy-uznali-to-za-bron,id,t.html?cookie=1

Jeszcze jedna ciekawa broń,
Sedgley OSS
glovegun-0062-1024x682.jpg


"W ciekawy sposób zamontowano spust tej broni – był nim tłok umieszczony z boku lufy i wystający przed nią. Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczyło, że użytkownik pistoletu zacisnął dłoń w pięść i uderzył swoją ofiarę, co inicjowało wystrzał. Ten model broni mogliśmy zobaczyć m.in. w filmie „Bękarty wojny”"
http://gadzetomania.pl/3413,nietypowa-bron-palna-najdziwniejsze-pistolety-irewolwery
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
p.s. Swoją drogą ciekawe jaka jest skuteczność pocisku wystrzelonego z samej komory ( bez lufy ). Może komory są nagwintowane i same stanowią zestaw oddzielnych luf ?
Bębenek stanowi formę lufy jak to bywa w pepperboxach natomiast nie jest gwintowany.
Skuteczność zapewne bardzo niewielka. Nie widziałem danych, ciężko dokładnie to oszacować ale patrząc na osiągi remingtona pocketa czy .22 short wystrzelonych z krótkich luf może być to poniżej 20 dżuli. Lufa nawet nie ma cala długości, naważka dokładna nieznana ale nie więcej niż 4, max 5 granów. Wersja w kalibrze 7mm wypada trochę lepiej ale to dalej nic wielkiego.
Dla przykładu pociski 9mm wystrzelone z pełnowymiarowych pistoletów osiągają energię 500+ dżuli.

Apache Revolver to broń chyba tylko dla mężczyzn ale dla mnie to ciekawostka - takie 3 w 1 ;)
Dowiedziałam się, że kastet należy do broni białej:
" 23-latka, który przy pasku - zamiast klamry - miał kastet, przesłuchali strażnicy graniczni z placówki na poznańskim lotnisku na Ławicy. Funkcjonariusze uznali, że to broń biała."
http://www.gloswielkopolski.pl/arty...traznicy-uznali-to-za-bron,id,t.html?cookie=1
Tutaj nie chodzi o to, że ktoś uznał kastet za broń białą, tylko, że uznał klamrę od paska w kształcie kastetu za kastet, a ten jest bronią na którą potrzeba pozwolenie w Polsce (a ustawa o broni i amunicji takowego nawet nie przewiduje), podobnie jak nunczako czy imitacje kija bejsbolowego. Większość broni białych czy to noże czy miecze jest jednak całkowicie legalna.


Ponieważ widzę, że jessod interesuje się kieszonkową bronią, coś nieco bardziej współczesnego i praktycznego.

Taurus Curve. Konstrukcja ta ma kilka cech wyróżniających ją na tle innych pistoletów kompaktowych.


A tu dłuższa recenzja ze strzelaniem dla zainteresowanych. Więcej można znaleźć oczywiście w internecie.


Cechy wyróżniające broń:
- Kształt. Broń jest zaokrąglona i zagięta przez co ma się lepiej dopasowywać do ciała. Klips pozwala mocować ją do ubrań, np spodni czy spódnicy bez potrzeby kieszeni czy paska.
- Wbudowana mini latarka i laser z funkcją programowania (włączenie może aktywować jedno, drugie, bądź oba naraz zależnie od naszych preferencji).
- Bardzo mała waga, patrzyłem sobie na miniaturowe pistolety innych marek i przy tych samych parametrach (kaliber, długość lufy i pojemność magazynka) jest lżejszy od swoich konkurentów, często znacząco. Pusty waży niecałe 290 gramów a załadowany ok. 450.

Broń jest w kalibrze .380 ACP (słabszy kuzyn najpopularniejszego pistoletowego naboju 9mm parabellum). Lufa ma 2,5" a magazynek mieści 6 naboi, co z nabojem w komorze nabojowej daje w sumie 7 strzałów co jest standardem dla podobnych produkcji.
Cała konstrukcja jest podyktowana ukrytemu noszeniu bez kabury.

Osobiście nie podoba mi się trochę włącznik lasera/latarki. Mogliby zrobić opcje aktywowania go przez ściągnięcie osłony spustu (dołączonej w zestawie) bez konieczności wciskania kolejnego guzika. Wiadomo przecież, że w sytuacji zagrożenia liczy się każda chwila. Niektóre lasery mają przycisk aktywujący umieszczony na rękojeści chociaż w przypadku broni przeznaczonej do noszenia bez kabury to mogłoby się nie sprawdzić przez możliwość przypadkowego włączenia a tym samym szybkie rozładowanie baterii.

Jak wszystkie małe bronie stworzone do ukrytego i wygodnego noszenia oczywiście odbiega pod względem parametrów swoim większym kuzynom, ale lepiej mieć to niż nic. Jak mawiają amerykanie the first rule of gunfight: have a gun.
 
Ostatnia edycja:

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 839
Przejrzałam tematy związane z bronią i nie zauważyłam tematu o dawnej broni.
Napiszę pod tym tematem - jeśli było to pan Ciek usunie. I już;)

Chakram
" To stara hinduska broń rzucana w pionie, zamiast w poziomie. Była tak ostra, że można nią było przeciąć człowieka na pół."
01-chakram.jpeg


Gniazdo os
" Prawdziwa chińska broń masowego rażenia. W każdym pojemniku znajdowało się do 32 strzał, oraz jeden sporych rozmiarów fajerwerk, odgrywający rolę czegoś, co dzisiaj moglibyśmy nazwać "rakietą". Kiedy eksplodował, strzały wylatywały z większą prędkością niż gdyby zostały wystrzelone z łuku. Chińczycy zarzucali przeciwników setkami "gniazd os", wycinając w pień ich szeregi w ciągu zaledwie kilku sekund"
04-gniazdoos.jpeg


Katar
"
Na pierwszy rzut oka zwykły nóż. Wystarczyło jednak użyć ukrytego w rękojeści przełącznika, by z jednego ostrza nagle zrobiły się trzy"
08-katar.jpeg


Pazur Archimedesa
"..Archimedes, skonstruował ogromnego żurawia. Tak ogromnego, że unosił rzymskie statki w powietrze, po czym uderzał nimi z wielką siłą o taflę wody, łamiąc je w pół"
10-pazurarchimedesa.jpeg

Ogień grecki
" Była to starożytna wersja miotaczy ognia. Niedająca się ugasić wodą łatwopalna substancja, którą przy pomocy balist i katapult zrzucano na okręty wroga. Przepis na ogień grecki był tak doskonale strzeżoną tajemnicą, że do dziś nie do końca wiadomo, z czego się składał. Współcześni naukowcy zakładają jakąś miksturę oleju, siarki, saletry, może nafty. Do XII wieku to Bizancjum miało monopol na ogień grecki i tajemnicę tej substancji, to znaczy jej skład i sposób użycia (głównie ukierunkowania na dłuższe dystanse) było tam uznawane za najwyższej wagi tajemnicę państwową – za jej zdradzenie przewidziana była kara śmierci."
09-ogiengrecki.jpeg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
To właśnie taki typ filmu "naukowego" gdzie będą się z egzaltacją fapować nad każdą bronią, choćby była najmarniejsza, i nazywać ją "straszliwą", "zabójczą" itd. Test na świniaku pokrytym tkaniną or it didn't happen. Przecinanie owoców, trzcin itd. nie ma z tym nic wspólnego, są bardzo łatwe do przecięcia byle czym co jest płaskie.
 
Do góry Bottom