Aplikacje mobilne - przydatne, ciekawe, śmieszne, polecane

tolep

five miles out
8 555
15 441
Brakuje chyba takiego tematu, ale nie mam nic konkretnego na myśli w tej chwili, więc na początek pytanie: czego z poniższej listy nie macie na swoim telefonie?

Ja Avasta, OLX, Adobe Readera, Gry Google Play i Snapchata



61838_badanie_gemius_pbi_aplikacjemobile_styczen2017 (1).png
 
D

Deleted member 4476

Guest
Czego (jeśli w ogóle) używasz zamiast Adobe Readera?
Mam pewnie wszystkie googlowskie aplikacje (hangouts, filmy itd.), które są preinstalowane i nie da się ich usunąć bez rootowania (nie chce mi się tego robić), ale korzystam tylko z gmaila, chroma, youtube, map, dysku i dokumentów.
Aspi mocno, więc oczywiście nie mam snapchata, instagrama ani nawet skypa, ale z messengera jednak korzystam.

Ostatnio zacząłem grać w Piano Tiles 2. To gra na refleks i zręczność, dotyka się coraz szybciej przesuwających się pól co odtwarza wybrany utwór muzyki klasycznej (co jest dla mnie najważniejsze w tej aplikacji).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cmplay.tiles2&hl=pl
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Czego (jeśli w ogóle) używasz zamiast Adobe Readera?

Koreader - łatwo znaleźć na githubie. Pierwotnie to była tylko apka pozwalająca czytać pdfy na czytnikach kindle - obecnie jest też wersja na Androida i pare innych systemów mobilnych. Ma sporo możliwości, pozwala dopasować nawet skomplikowany pdf. Do tego czyta epuby, mobi, djvu i co tam jeszcze. Można założyć zewnętrzny słownik w formacie Stardict (do znalezienia na chomikach, torrentach itp) i czytać w obcym jezyku, zaznaczasz slowo i pojawia si definicja
Ma gazylion opcji, jest intensywnie rozwijany - opcje nie przytłaczają i są bardzo pomocne w czytaniu na małym ekranie, można wiekszosci nie ruszac jak nie chcesz. Najlepszy otwarty czytnik na Androida

Ale nie po to przylazłem - chcialem polecić apkę Blokada, ewidentnie polski program - jest w repozytorium Fdroid
Dziala jako systemowy bloker reklam - do tej pory blokowałem reklamy firewallem NoRoot ze sklepu googla, który mimo że nie rozwjany dalej jest świetny jako firewall. Ale gdy trzeba puścić apke do netu, trzeba sie wtedy bawić z recznym blokowaniem serwera z którego bierze reklamy.
Blokada rozwiązała problem, świetnie blokuje reklamy w przeglądarkach. W ciagu trzech minut po założeniu zablokowała ponad sto połaczen. Ma false pozytywy, które trza odblokowywac recznie, ale mam nadzieje, że po pewnym treningu to minie. Na razie testuje jak dla mnie bomba.

Edit: A co tam sie bede rozdrabniał, do Youtuba polecam NewPipe z githuba lub fdroid. Zalety:
- nie pokazuje reklam
- pozwala pobrać nie tylko całość ale samo audio lub video
- last but not least - można wyłączyć ekran co sejwuje baterie. Czesto słucham na yt różnych wykładów itp - oglądanie jak facet godzine stoi nie ma sensu i żre baterie. Yt zapowiedzial że tej opcji w jego apce nie będzie, ze względu na reklamy.
- pozwala od reki zrobić playliste filmików. Można zapuścić godzine muzyki i iść biegać, myc okna czy co tam.
- jest malutki, kilka mb wiec nie szkodzi miec, btw oficjalna apka yt ma kilkadziesiąt a po instalce jeszcze wiecej.
 
Ostatnia edycja:

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Edge na Windowsie uruchamia się o wiele dłużej niż Sumatra i ma mniej opcji. No i PDF-y potrafi teraz czytać bez dodatków zarówno Firefox jak i Chrome.
 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Ja polecam antywirus Bitdefender - używam go od lat i nigdy się nie zawiodłam.
Dla posiadaczy prawa jazdy kat B polecam aplikację Traficar - jakbyście chcieli wypożyczyć autko na minuty. Fajna sprawa :)
No i oczywiście (dla posiadaczy konta) mBank! - to co tam zobaczyłam to po prostu Wow! zamiast wpisywać nr rachunku, odbiorcy, czy adresu wystarczy zrobić odpowiednie zdjęcie i program sam za nas wpisze!! :)
To po prostu mega fajne, nie wiedziałam, że coś takiego jest możliwe, to bardzo ułatwi mi płacenie rachunków! :)
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
>antywirus
>android/linux
nigga
No i oczywiście (dla posiadaczy konta) mBank! - to co tam zobaczyłam to po prostu Wow! zamiast wpisywać nr rachunku, odbiorcy, czy adresu wystarczy zrobić odpowiednie zdjęcie i program sam za nas wpisze!!
Czy to nie są zwykłe kody QR ? W taki sposób dzieli się numerami rachunków bitcoina od lat.

Żeby nie zaśmiecać, polecam phothomath dla gimbazjuszy, QKSMS pozwala ominąć limit 5-255 SMSów (nie przerabia na MMS), popcorn time do filmów, VNC viewer.

Na koniec ciekawostka:
comment_xPaOjjpmatoEmIxG7EsSPsD0IkVv28Xc,w400.jpg
Co najważniejsze, to jak najbardziej działa i można binarny plik zapisać! Zna ktoś apkę która tak potrafi? Tylko chińskiemu koncernowi huawei, udało się to w ten sposób shakować.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Jeśli ktoś poszukuje apki która wyłącza ekran w czasie odtwarzania video - dla mnie must have przy słuchaniu video wykładów, audiobooków (niektóre playery wymuszają odtwarzanie tapety do plików audio) to vlc świetnie to robi. Jak ktoś ma kodi, to niestety te opcje w nowych stable wersjach usuneli.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Fajna gra logiczna - niecale 2Mb, ale wciąga, szczegolnie na dalszych levelach. Bez reklam, można im wyslac wlasne poziomy. Jest też na Fdroid. Ostatnio stale pogrywam, gdy gdzies na chwile utknę, stale mysle jak przejść
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622

transparetne szyfrowanie plików w chmurach google drive etc.

Free as in freedom - aplikacja jest płatna dla androida, bez klucza aktywacyjnego się nie uruchomi, wersja desktop normalnie mi się uruchomiła
 
Ostatnia edycja:

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Jaką open-source apkę na Androida polecacie na wyjazd by zorientować się gdzie się jest? Organic maps, OsmAnd czy coś jeszcze innego? Nie musi być święta (pod kątem FOSS), wystarczy by klient był open source i nie potrzebował masy uprawnień ,działał też offline, i ewentualnie, bez włączonych Google Services.
 
Do góry Bottom