AMA z politykani na wykop.pl

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Dziś rozpoczął się cykl AMA z kolejnymi kandydatami na stanowisko prezydenta.

Pierwsze AMA obyło się z Andrzejem Dudą (PiS).

Podsumowanie: chyba najgorsze AMA od czasów Kuźniara.

1. jest za prewencyjną cenzurą sieci, bo "biedne dzieci naoglądają się porno".
Klasyk. Cenzurujmy, bo albo biedne dzieci zobaczą cipkę, albo - zagraża wszystkim terroryzm i państwo musi pchać swą knagę wszystkim w dupę
2. lubi kebaby
3. nie powie kogo lubi pośród kolegów w parlamencie, bo inni się na niego obrażą
4. jeżeli ma wolny czas, to chętnie pojeździ na nartach, albo - wybierze się w góry
5. zwolennik emerytury obywatelskiej i finansowania emerytur z wszystkich wpływów budżetowych
6. zajmie się ujednoliceniem symboliki używanej przez polskie urzędy, w tym - godła
7. żałuje że Komorowski nie chce z nim debatować
8. oczekuje że (jakaś bliżej nieokreślona) "Polska" - stworzy warunki ku temu, by Polacy wrócili zza granicy do Polski
9. Trzeba być ostrożnym przy podwyższaniu podatków i raczej myśleć o ich obniżeniu
10. Jest w dobrym nastroju przed wyborami
11. Nie będzie drugiej tury, wygra 10 maja
12. Był ostatnio na spotkaniu z dudziarzami w Zakopanem i bardzo lubi instrument - dudy.
13. Chciałby stworzyć młodym ludziom dobre perspektywy życia w naszym kraju (nie powiedział - jak), jednocześnie - chce przywrócić poprzedni wiek emerytalny i przyczynić się w Polsce do budowy silnej gospodarki (konkretów - brak)
14. Chce wprowadzenia Euro, gdy Polacy będą zarabiali na "poziomie europejskim", cokolwiek to znaczy. Jedyny problem, jaki widzi - to "częściowa utrata suwerenności Polski"
15. Potrafi rozmawiać po angielsku (wow!)
16. Miał do wyboru - zjeść obiad, czy udać się na wykop.pl i wybrał wykop.pl
17. Był nieszczęśliwie zakochany w czasach szkolnych
18. Mikroprzedsiębiorcy, zatrudniający do 3 osób powinni płacić 15% podatek zamiast 19%
19. Jego marzeniem jest wspólny marsz w dniu niepodległośći z Komorowskim
20. Lasy powinny zostać własnością Skarbu Państwa
21. Sprzeciwia się liberalizacją przepisów d.t. broni. Uważa, że "ozdanie wszystkim broni nie jest rozwiązaniem"
22. Jest za dalszym finansowaniem partii z budżetu, bo w.g. niego alternatywą są "walizki pieniędzy od szemranych biznesmenów"
23. Najważniejsze dla niego jest, by udało się stworzyć w Polsce takie warunki życia, aby młodzi ludzie nie wyjeżdżali z naszego kraju (ale swoim pomysłem się nie podzielił)
24. Jest za armią zawodową i stworzeniem obrony terytorialnej
25. Nie strzela do zwierząt
26. Marzy mu się "zespół ekspertów" różnych opcji politycznych, którzy będą przeglądać rózne dane i na podstawie tego - będzie planował na lata wprzód
27. Uważa że prezydent powinien mieć większe uprawnienia
28. Chciał być strażakiem, kierowcą piłkarzem - ale został prawnikiem
29. Nie odpowiada na większość pytań, bo nie jest w stanie
30. Uważa, że : "Broń dla polskiego wojska powinna być jak najlepsza i jak najnowocześniejsza. Naturalnym jest, że przy tej okazji powinniśmy korzystać i rozwijać potencjał polskiego przemysłu obronnego. Produkcja broni w Polsce to także kwestia naszego bezpieczeństwa."
31."System emerytalny wymaga gruntownej reformy. To będzie jeden z priorytetów Narodowej Rady Rozwoju. Demografia musi się zmienić. Jeżeli uda nam się odwrócić niebezpieczny trend, w którym się znajdujemy więcej ludzi będzie pracować czyli więcej ludzi będzie płacić składki.
Po drugie: jeżeli uda nam się wydostać z pułapki średniego dochodu to ludzie będą więcej zarabiać – składki będą mniej dotkliwe i wzrosną ich możliwości."
32. Jest za "repolonizacją sektora bankowego, obniżeniem kosztów bankowych związanych z kredytami. Jestem również za zaangażowaniem Banku Gospodarstwa Krajowego w tanie kredyty mieszkaniowe i stworzenia realnej systemowej polityki mieszkaniowej w Polsce. Żeby zmienić to, co jest teraz."
33. Nie przejmuje się sondażami, robi swoje
34. Sprawa Smoleńska wymaga rzetelnego wyjaśnienia
35. Lubi "Zośkę" Kukiza
36. Lubi sport, który towarzyszył mu całe życie. Jest zwolennikiem jak największej aktywności fizycznej Polaków. Uważa że to kwestia zdrowia społeczeństwa.
37. Proponuje podniesienie kwoty wolnej od podatku (nie podał szczegółów).
Uważa, że ludzie nie będą trzymać pieniędzy w skarpetach, tylko przeznaczą je na konsumpcję, co zwiększy wpływy z podatków (głównie VAT).
Chciałby wprowadzić podatek, który "nie byłby dotkliwy dla ludzi" - od aktywów instytucji finansowych
38. Uważa że trzeba czcić ważne wydarzenia w historii naszego państwa i pamiętać o bohaterach. To także ważne zadanie prezydenta.
39. Jednocześnie - uważa że polityka fiskalna musi być przede wszystkim przemyślana, uwzględniająca interes i prawa obywateli. Nie może być tak, że urzędnicy są zmuszani aby szukać na siłę nieprawidłowości w działalności prowadzonej przez małych przedsiębiorców, a tym samym czasie miliardy złotych są wyprowadzane za granicę lub nieuczciwie pobierane z budżetu państwa ze zwrotu VAT
40. Nakłady na badania i naukę w ramach państwa powinny jego zdaniem wynosić min. 2% PKB. Uważa że Polska (jako państwo) ma ogromną rolę do odegrania w dziedzinie innowacyjnej gospodarki
41. Będzie zabiegał o wprowadzenie specjalnego programu umożliwiającego młodym ludziom dostęp do niedrogich mieszkań realizowanych pod patronatem państwa, na gruntach przekazanych przez Skarb Państwa.
42. Jego autorytety to: św. Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Lech Kaczyński


"Dziękuję serdecznie za udział w AMA. Przepraszam, że nie mogłem odpowiedzieć na wszystkie pytania bo było ich grubo ponad 1000. Jestem wdzięczny za tak duże zainteresowanie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie."

To wszystkie odpowiedzi na pytania.


http://www.wykop.pl/link/2511707/ama-andrzej-duda/
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 857
12 249
Wystarczy zerknąć na pierwsze pytanie od góry i wziąć pod uwagę, że odpowiedzi nie udzielono. Szkoda czasu na cokolwiek poza tym.


Edytka:
wykop 25 min. temu
+284

Przypominamy, że dziś udział w AMA weźmie Janusz Korwin-Mikke. Startujemy o 14:30 - bądźcie przygotowani! :)
 
Ostatnia edycja:

Tesla

Neoliberał
33
115
Mam bekę z tych AMA. Kandydaci na naczelnych bandytów myślą, że chodzi o odpowiadanie na pytania "poważnych ludzi" na największym portalu opinii, a tak naprawdę godzinami dają się trollować wykopkom, będąc zmuszonym do przekopywania się przez setki cenzoobrazków i pytań insynuujących im zbrodnie wojenne. Jedynie chyba JKM i Wilk wiedzą, na co się godzą, z których pierwszy świadomie umacnia sobie elektorat, a drugi to nawet nie wiem, po co się pcha.
 
Ostatnia edycja:

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 105
Przypominamy, że dziś udział w AMA weźmie Janusz Korwin-Mikke. Startujemy o 14:30 - bądźcie przygotowani! :)

Ja juz pytania zadalem:

"1. Co Pan mysli o Maurycym Rothbardzie? Czy jego wizja anarcho-kapitalizmu ma wedlug Pana szanse na spelnienie sie w najblizszej (lub dalszej) przyszlosci?
2. Czy jest Pan zwolennikiem posiadania przez obywateli broni bez rejestracji? (prawdziwi Amerykanscy wolnosciowcy jak np. Ron Paul zauwazaja, ze w przypadku rejestracji najezdzca moze w pare godzin znalezc wszystkich posiadaczy broni i im ja odebrac!)
3. Kiedy wypowiadal sie Pan przeciwko podwojnemu obywatelstwu. Czy zgodzi sie Pan na zostawienie podwojnego obywatelstwa w przypadku dzieci z rodzin mieszanych? Co z ludzmi ktorzy juz maja podwojne obywatelstwo?
4. Jest Pan zwolennikiem zasady iz: "Chcacemu nie dzieje sie krzywda" oraz wolnosci umow. Czy w zwiazku z tym zgadza sie Pan na dekryminalizacje takich zachowan jak: zoofilia albo kazirodztwo? (oczywiscie przy ewentualnym zachowaniu zakazu prezentowania takich zachowan publicznie)"

Zobaczymy czy odpowie.
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Lista wszystkich pytań na które odpowiedzi udzielił Korwin podczas dzisiejszego AMA.
http://www.wykop.pl/link/2513229/ama-janusz-korwin-mikke/

1. (@Szab)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Panie prezesie, ja mam do pana takie pytanie, ponieważ bardzo krytykuje pan rozwiązania społecznej gospodarki rynkowej. Tej zimy było takie badanie - w którym kraju Europy obywatele najmniej boją się o swoje finanse. Pierwsze miejsce Norwegia, drugie miejsce Szwecja, trzecie Finlandia. Tam funkcjonuje, jak pan to nazywa, ten wredny socjalizm. Trzech na stu obywateli tylko boi się o swoje pieniążki - to chyba nie jest tak dużo, prawda? Może lepiej iść tą drogą, a nie Korwinizmami które mają 6% poparcia w społeczeństwie i jest tragedią jakąś okrutną...
ODPOWIEDŹ:@Szab: Niestety: albo ma sie rozwój - albo bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo ma sie siedząc w domu - by zarabiać trzeba wziąć maczugę i iśc na mamuta
--------
2. (@sirnicklc)
PYTANIE:Panie Januszu, #dziendobry. Czy zna pan Wykop i jego społeczność? Co sądzi pan o użytkownikach i o tym, że ma pan tu bardzo wielu zwolenników?
ODPOWIEDŹ:@sirnicklc: znam, dobrze sądzę
--------
3. (@RPG-7)
PYTANIE:
ODPOWIEDŹ:
@RPG-7: Oj - czasem mi sie dobre trafiają...
--------
4. (@rpawelek)
PYTANIE:Pewnie czuje się Pan tu jak u siebie w domu, więc nie gratuluję odwagi a jedynie cieszę się z obecności na AMA. Jedno pytanie:1. Skąd wynika różnica w Pana traktowaniu referendów/wyborów w Polsce i na Ukrainie?W Polsce, moim zdaniem słusznie, zauważa Pan, że nie da się wygrać wyborów gdy główne media są wrogo nastawione do kandydata, nie informują rzetelnie o jego programie i poglądach, lub w ogóle nie dopuszczają go do głosu (ewentualnie w minimalnym, wymaganym stopniu). W skrócie, że takie wybory nie są uczciwe. Na Ukrainie uznaje Pan i nawet powołuje się Pan w swoich wypowiedziach na wyniki referendum o przyłączeniu Krymu do Rosji, podczas gdy warunki jego przeprowadzenia były znacznie gorsze niż te przy wyborach w Polsce (żołnierze rosyjscy przy komisjach, tylko jeden punkt widzenia na bilbordach i w TV - faszystowska Ukraina vs dobra, bogata Rosja). Proszę wyjaśnić.
ODPOWIEDŹ:@rpawelek: Wie Pan, czym sie różnią wybory w DonBasie od wyborow w Polsce: tam urny sa przezroczyste...
--------
5. (@rpawelek)
PYTANIE:Pewnie czuje się Pan tu jak u siebie w domu, więc nie gratuluję odwagi a jedynie cieszę się z obecności na AMA. Jedno pytanie:1. Skąd wynika różnica w Pana traktowaniu referendów/wyborów w Polsce i na Ukrainie?W Polsce, moim zdaniem słusznie, zauważa Pan, że nie da się wygrać wyborów gdy główne media są wrogo nastawione do kandydata, nie informują rzetelnie o jego programie i poglądach, lub w ogóle nie dopuszczają go do głosu (ewentualnie w minimalnym, wymaganym stopniu). W skrócie, że takie wybory nie są uczciwe. Na Ukrainie uznaje Pan i nawet powołuje się Pan w swoich wypowiedziach na wyniki referendum o przyłączeniu Krymu do Rosji, podczas gdy warunki jego przeprowadzenia były znacznie gorsze niż te przy wyborach w Polsce (żołnierze rosyjscy przy komisjach, tylko jeden punkt widzenia na bilbordach i w TV - faszystowska Ukraina vs dobra, bogata Rosja). Proszę wyjaśnić.
ODPOWIEDŹ:@misiek_kobi: Nie - nie tylko. A "uczciwych wyborów" w ogóle NIGDY nie ma - bo wynik wyborow zalezy nawet od pogody... D*kracja jest do dupy
--------
6. (@rpawelek)
**PYTANIE:
Pewnie czuje się Pan tu jak u siebie w domu, więc nie gratuluję odwagi a jedynie cieszę się z obecności na AMA. Jedno pytanie:1. Skąd wynika różnica w Pana traktowaniu referendów/wyborów w Polsce i na Ukrainie?W Polsce, moim zdaniem słusznie, zauważa Pan, że nie da się wygrać wyborów gdy główne media są wrogo nastawione do kandydata, nie informują rzetelnie o jego programie i poglądach, lub w ogóle nie dopuszczają go do głosu (ewentualnie w minimalnym, wymaganym stopniu). W skrócie, że takie wybory nie są uczciwe. Na Ukrainie uznaje Pan i nawet powołuje się Pan w swoich wypowiedziach na wyniki referendum o przyłączeniu Krymu do Rosji, podczas gdy warunki jego przeprowadzenia były znacznie gorsze niż te przy wyborach w Polsce (żołnierze rosyjscy przy komisjach, tylko jeden punkt widzenia na bilbordach i w TV - faszystowska Ukraina vs dobra, bogata Rosja). Proszę wyjaśnić.
ODPOWIEDŹ:@WinyI: Owszem donieśliśmy do prokuratury na uprzednie wybory samorządowe. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa twierdząc, że to my pownniśmy złapać fałszerza za rękę.
--------
7. (@adeekk1989)
PYTANIE:Jak zamierza Pan sfinansować minimalnie wydatki wydatki państwa (zobowiązania emerytalno-rentowe, policję, wojsko, sądy, odsetni od zadłużenia) z 15% vatu, które lekko licząc wynoszą ocenie 275 mld złotych rocznie podczas gdy dzisiaj efektywna stawka 15,5% zapewnia wpływy na poziomie 113,5 mld zł? Argument o finansowaniu z wyprzedaży majątku państwowego jest nieprawdziwy bo majątek państwa szacowany był nie tak dawno na 1 bln złotych (uwzględniając inflację to dzisiaj pewnie jest to najwyżej 1,3 bln) a same zobowiązania emerytalne to 3 bln złotych, a długi 1 bln. To, że ludzie zaczną więcej kupować bo więcej im w kieszeni zostanie to tylko częściowa prawda, bo jeśli komuś więcej zostanie to ktoś dostanie mniej (urzędnicy czy Ci co korzystali z zasiłków przestaną kupować). Gospodarka też nie eksploduje nie wiadomo jak, matematyki nie przeskoczymy i nie rozwiniemy się w ciągu roku o 140% a co najwyżej o 15% (każdy wzrost wydajności wymaga kapitału, to jest wolne koło zamachowe). Krzywa Laffera to też słaby argument bo nawet jeśli cała szara strefa nagle zaczęłaby stała się biała, to jej udział w PKB szacowany jest na niecałe 20% co ciągle nie równoważy wydatków ponad dwukrotnie wyższych od wpływów
ODPOWIEDŹ:@adeekk1989: Oczywiście: majątku państwowego statrczyłoby tylko na dwa lata wyplaty emerytur. Na niejeakie szczęście MUSIMY (!) utrzymywać VAT - natomiast ludzie kompletnie nie doceniają skali wzrostu gospodarki nie obciążonej dochodowym. Odsyłasm, do mojej książki PODATKI czli rzecz o grabiw,zy - bo tu nie ma miejsca ani czasu na wyklad
--------
8. (@kajelu)
PYTANIE:Ma pan swój ulubiony mem lub gif ze sobą w roli głównej? Bawią one jeszcze pana?
ODPOWIEDŹ:@kajelu: Jest tego trochę. Jak trafię, to się cieszę, ale nie robię rankingów. Ten jest dobry.
--------
9. (@masz)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: JANUSZ UFAM TOBIE
ODPOWIEDŹ:@masz: No to jest nas dwóch.
--------
10. (@masz)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: JANUSZ UFAM TOBIE
ODPOWIEDŹ:@masz: Postaram sie nie zawieść
--------
11. (@Prado502)
PYTANIE:Gdyby zostal Pan prezydentem, co by Pan zrobił z #neuropa
ODPOWIEDŹ:@Prado502: Nic
--------
12. (@FilozofujacaCalka)
PYTANIE:1) Czy nie jest panu wstyd nazywać się konserwatystą, skoro ma pan romanse i nieślubne dzieci?2) Opowiada się pan przeciwko obowiązkowym szczepieniom. Czy jeżeli przez to rozszerzy się epidemia i zachorują także ludzie, którzy nie mogą zostać zaszczepieni ze względów zdrowotnych, będzie to zwycięstwo wolnego rynku?3) Mówił pan, że ma dowody na to, iż w Polsce szkolono snajperów, którzy mieli strzelać do ludności na Majdanie. Zostało to już wykorzystane przez rosyjską propagandę. Zamierza pan przedstawić te dowody, czy w końcu przyzna się pan do kłamstwa i szkodzenia polskiej racji stanu?Pozdrawiam.
ODPOWIEDŹ:@FilozofujacaCalka: 1. Nie. Wielu konserwatystów ma romanse i dużo dzieci.2. Zachorują tylko ci co są nieszczepieni.3. Już odpowiedziałem
--------
13. (@failed)
PYTANIE:Dzień dobry Panie Januszu! Mam 25 lat. Zarówno moi rodzicie (~ 52 lat), jak i dziadkowie (~ 77 lat) są raczej typowymi osobami czerpiącymi wiedzę o polityce z telewizji (polska polityka kończy się na PO PiSie czy SLD, a Pan jest w najlepszym wypadku „nieszkodliwym dziwakiem, z którym nie warto się liczyć”, zagłosują raczej na Dudę lub Komorowskiego, bo „tylko oni się liczą”).Jak w jednym/dwóch/trzech zdaniach spróbowałby Pan na moim miejscu zachęcić moich rodziców/dziadków do zagłosowania na Pana. Albo inaczej, co w Pana (i pańskiej partii) programie szczególnie powinno przypaść do gustu/przemówić do rozsądku starszym od mojego pokoleniom.
ODPOWIEDŹ:@failed: Jak chca, by dlaej trwała ta głupota i korupcja - to niech głosuja na PO, PiS, SLD, PSL...
--------
14. (@mrafo)
PYTANIE:Kiedy wreszcie da Pan sobie spokój z polityką i skończy kompromitować swoją postacią środowiska konserwatywno liberalne ?
ODPOWIEDŹ:@mrafo: Zmartwi sie Pan: po śmierci
--------
15. (@FELIX90)
PYTANIE:Panie Mikke, czy nie obawia się Pan sfałszowania wyników wyborów i nieprawidłowości w systemie PKW 10 maja?
ODPOWIEDŹ:@FELIX90: Nie - prezydenckie trudno sfalszować
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
16. (@FELIX90)
PYTANIE:Panie Mikke, czy nie obawia się Pan sfałszowania wyników wyborów i nieprawidłowości w systemie PKW 10 maja?
ODPOWIEDŹ:@FELIX90: Nie - prezydenckie trudno sfałszować
--------
17. (@fiskkr)
PYTANIE:Niedawno stwierdził Pan w jednym z wywiadów, że to Polska szkoliła strzelców z Majdanu. Mam głęboką nadzieję, że zdawał Pan sobie sprawę z powagi tych słów i ich konsekwencji. Rosyjskie media i MSZ podchwyciły temat i słowa te, uznane przez nich za prawdę, odbiły się szerokim echem w rosyjskich mediach propagandowych.Stąd kieruję moje pytanie. Czy dysponuje Pan dowodami na poparcie swojej tezy o strzelcach z Majdanu szkolonych w Polsce? Jeśli nie, dlaczego zdecydował się Pan na wypowiadanie słów bez pokrycia, które godzą w Pana honor, które są tak szkodliwe dla strony polskiej i są pożywką dla rosyjskiej propagandy?
ODPOWIEDŹ:@fiskkr: Powiedzialem, że byli szkoleni na Zachodzie - i sa przeslanki, że byli szkoleni w Polsce, Litwie - a zgłosił sie nawet p.Aleksander Łukaszenka, twierdząc, że doszły do niego wieści, że i na Białorusi. Zapewne werbunek: kto odróżni Białorusina od Ukraińca... Dowodów na to, że tu i tylko tu oczywiście nie ma. Ale w/s Kiejkutow "nasz Rząd" też zaprzeczał
--------
18. (@koroluk)
PYTANIE:Panie Januszu!Niedawno Pan stwierdził, że gdyby Jaruzelski postąpił w roku 1981 jak Pinochet, obecnie bylibyśmy „trzy razi bogatsi od Niemiec”.Czym Pan uzasadnia tę wiarę?Wymienię parę faktów odnośnie sytuacji gospodarczej za rządów Pinocheta:- średni wzrost PKB wynosił oszałamiające 2.9 %;- rządy Pinocheta zaznaczył w roku 1982 kryzys, w trakcie którego PKB Chile spadło o 14.3 %, a bezrobocie skoczyło do 23.7 %;- uśrednione bezrobocie dla całego okresu rządów wynosiło 18.1 %.I te mizerne wyniki osiągnięto mimo faktu, że Pinochet nie zreprywatyzował przemysłu miedziowego, który znacjonalizował Allende. A Chile praktycznie siedzi na zasobach, przychody ze sprzedaży miedzi to aż 40 % ichniego eksportu. Za rządów Pinocheta ceny miedzi wyraźnie skoczyły i mimo to – średniawe 2.9 %...Chile rozwija się szybciej, odkąd krwawy Augusto oddał władzę. A oddał władzę politykom mniej liberalnym – następca Patricio Aylwin zreformował system podatkowy, skutkiem czego przychody wzrosły o 15 %. I poszły na programy socjalne. Ale nawet od tamtej pory Chile idzie łeb w łeb z pewnym krajem, na którego politykę gospodarczą regularnie Pan pluje. Jak Pan myśli, co to za kraj? Podpowiem, że zaczyna się na literkę P.No więc – skąd ta wiara? 2.9 % wzrostu od roku 1981 to za mało, byśmy chociaż zbliżyli się do Niemiec. Tu trzeba ponad 10 %... Obecnie, mimo 40 lat stosowania przez Chile rzekomo świetnej polityki, Polska jest nadal bogatsza i Polacy więcej zarabiają.
ODPOWIEDŹ:@koroluk: Drogi Panie! W pierwszych latach rządów śp.Thatcherowej PKB w ogóle SPADAŁ - a kraj się bogacił. Likwidacja deficytowej produkcji to spadek PKB - a wzrost bogactwa
--------
19. (@PanKoparek)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Czy słyszał pan o kryptowalucie bitcoin? Jeśli tak to czy planuje pan jakieś regulacje w tej sprawie?
ODPOWIEDŹ:@PanKoparek: Nie, popieram żadnych regulacji.
--------
20. (@PanKoparek)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Czy słyszał pan o kryptowalucie bitcoin? Jeśli tak to czy planuje pan jakieś regulacje w tej sprawie?
ODPOWIEDŹ:@PanKoparek: Nie, popieram żadnych regulacji w tej sprawie.
--------
21. (@4d1n)
PYTANIE:Powiem, że to jest AMA, na które czekałem najbardziej. Cieszę się, że Pan się zdecydował.1. Jakie są trzy najważniejsze rzeczy do zrobienia w czasie Pańskiej prezydentury?2. Na kogo oddałby Pan głos, nie mając możliwości oddania głosu na samego siebie?3. Jak się Pan czuje z tym, że ma na tym portalu u niektórych status wręcz półboga i tak duże poparcie?
ODPOWIEDŹ:@4d1n: 1) Wprowadzenie kary smierci 2) likwidacja podatków dochodowych i od kupna-sprzedaży3) Naprawa sądownictwa i prokuratury
--------
22. (@czarny_pisak)
PYTANIE:Planowane przez Pana usunięcie podatku dochodowego przyczyni się do powstawania corocznie dużych zaległości w budżecie. Jak zamierza Pan temu przeciwdziałać? Ograniczając wydatki (jeśli tak, to w jaki sposób?), podnosząc wysokość pozostałych podatków (VAT itd.) czy wprowadzając inne obowiązkowe świadczenia na rzecz państwa (jeśli tak to jakie)?
ODPOWIEDŹ:@czarny_pisak: Nie!! Nie dprowadzi - bo (a) zmniejszymy budżet (2) wzrosnie gospodarka. Prosze zrozumieć: im MNIEJ w budżecie okupanta tym lepiej dla okupowanego kraju!
--------
23. (@MichalxD)
PYTANIE:Brunetki, blondynki czy rude?
ODPOWIEDŹ:@MichalxD: Z kolrem włosow dopasowanym do całości postaci
--------
24. (@marianbaczal)
PYTANIE:Ja nie mam żadnych pytań do @Korwin-Mikkebo odpowiedzią na wszystko jest wolny rynek.
ODPOWIEDŹ:@marianbaczal: Ilu Polaków potrzebnych jest do wkręcenia żarówki? Ani jednego, wolny rynek wszystko załatwi
--------
25. (@anonimowy_anonim)
PYTANIE:Panie Januszu, proszę o Pańską opinię w temacie:1. sprzedaży lasów państwowych?2. bonów edukacyjnych (jak kiedyś postulował poseł Wipler)?3. przyjmowania imigrantów (szczególnie z ukrainy i afryki)?4. publicznym finansowaniu domów dziecka, przytułków i dodatków na niepełnosprawnych?pokaż spoiler powodzenia w wyborach!
ODPOWIEDŹ:@anonimowy_anonim: 1) Lasy powinny byc prywatne - tylko najpier musimy mieć mega-multimilionerów, dla ktorych taka puszcza bylaby drobnym cennym nabytkiem, a nie źródłem dochodow
--------
26. (@Oldtimery_com)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Panie Januszu, czy uważa się Pan bardziej za polityka czy ideologa?
ODPOWIEDŹ:@Oldtimery_com: Ideologa
--------
27. (@Magik_Antonio)
PYTANIE:Panie Januszu, jak wszyscy wiemy jest pan orędownikiem wolności. To bardzo dobrze. Jednak jak wszyscy wiemy wolność może zapewnić tylko brak istnienia aparatu przemocy, a pan postuluje istnienie bardzo silnego państwa, więc jak to jest?
ODPOWIEDŹ:@Magik_Antonio: Nie. Jesli Pan czytał np. Nozicka (Anarchy-State & Utopia ) to by Pan wiedział, że slabe państwo oznacza opanowanie kraju przez mafie. Musi byc silne państwo - świadomie ograniczone. Czyli: królewicz od dziecka musi byc wychowywany odpowiednio!
--------
28. (@wuja_mirek)
PYTANIE:@Korwin-Mikke:Czy uważa Pan, że Lepper i Petelicki popełnili samobójstwo?
ODPOWIEDŹ:@wuja_mirek: Lepper - wątpię Petelicki - jestem prawie pewien, że nie...
--------
29. (@PokerStrategyPL)
PYTANIE:Jakie jest Pana stanowisko odnośnie ustawy hazardowej? #poker#kapica#ustawahazardowa
ODPOWIEDŹ:@PokerStrategyPL: Zbędna i szkodliwa
--------
30. (@Farrahan)
PYTANIE:Wiele razy mówił Pan o zlikwidowaniu ZUSu. Skąd weźmie Pan pieniądze na pokrycie jego zobowiązań (ok. 200 mld zł rocznie)? Pański dawny kolega zapewniał, że wszystko od dawna jest już wyliczone. Niestety przez rok nie przesłał mi żadnej wiadomości. Czy istnieją jakieś konkretne prognozy, (liczby, kwoty), którymi można poprzeć taki plan? Jeśli tak, proszę o ich opublikowanie.
ODPOWIEDŹ:@Farrahan: Za kol.Wilka nie odpowiadam. Natomiast wypłaty obiecanych emerytur bedą z niepotrzebnego nam VATu - lub, po jego likwidacji: dzis młodzi płaca 11100 zl na ZUS rocznie - i emerytury nie otrzymaja, U nas zaplaca ok.500 zl "na splzate dlugow po PRL i RP" - i bez żadnej obietnicy emerytury
--------
31. (@miki4ever)
PYTANIE:Witam. Prosze tylko o odpowiedzi TAK/NIE:1. Czy jest Pan za kompletnym zakazem in vitro w Polsce?2. Czy popiera Pan calkowita likwidacje ZUS?3. Czy zamierza Pan wspolpracowac z rzadem Platformy lub innej partii(jezeli KORWiN by nie zdobylo wiekszosci)?4. Czy bierze Pan pod uwage wprowadzenie w Polsce waluty €(nawet w dalekiej perspektywie)?5. Czy uwaza Pan, ze w Smolensku doszlo do zamachu? Rozumiem, ze zlozony temat, ale chodzi mi tylko o subiektywne odczucie.
ODPOWIEDŹ:@miki4ever: 1) Nie 2) Tak 3) Tak 4) Tak, w 2222 roku 5) Nie
--------
32. (@okurcze)
PYTANIE:@Korwin-Mikke- gdyby mógł Pan zachować jakąś jedną swoją myśl dla pokoleń, które będą żyły na terenie dzisiejszej Polski za 100 lat, to co by to było?
ODPOWIEDŹ:@okurcze: Nie mam zielonego pojęcia, wybierzcie sobie z moich złotych myśli.
--------
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
33. (@little-illusion-machine)
PYTANIE:Pierwsze antybiotyki pojawiły się ponad 100 lat temu. W ciągu tych kilku dekad dla cywilizacji zachodniej standardem stała się sytuacja gdzie jesteśmy przez nie chronieni, a wyprawa do szpitala nie jest rosyjską ruletką zarażeń.Wg brytyjskiego CMO profesor Sally Davies taka sytuacja może się skończyć już niedługo. Już za 20 lat możemy wrócić do czasów gdy pozornie drobna infekcja może okazać się śmiertelna. Nadużywanie antybiotyków przez społeczeństwo i przemysł (np. w hodowli zwierząt) doprowadziło do rozwoju wielu szczepów mikrobów odpornych na obecnie dostępne antybiotyki.Jednocześnie ze względów ekonomicznych firmy farmaceutyczne nie są skłonne do poszukiwania nowych antybiotyków ponieważ jest to proces bardzo drogi i czasochłonny, a zwrot kosztów i późniejszy zarobek nie są zapewnione gdyż nowe antybiotyki są rezerwowane dla wyjątkowych przypadków w celu uniknięcia rozwinięcia odporności na nie.Pytanie 1: Jak wyobraża Pan sobie rozwiązanie tego impasu antybiotykowego przez (jak zakładam) państwo wolnorynkowe z prywatnym systemem ubezpieczeń zdrowotnych w którym państwo nie sponsoruje badań naukowych?Pytanie 2: Jak w wolnorynkowym kraju gdzie dostęp do wszystkich leków jest otwarty (bez recepty) zapewnić że tak podstawowe leki jak antybiotyki nie będą nadużywane/używane niezgodnie z przeznaczeniem.
ODPOWIEDŹ:@little-illusion-machine: Z całą pewnością natura prędzej czy później zlikwiduje sztuczne zwiększenie przyrostu naturalnego - albo przez zmniejszenie dzietności (widać objawy spadku liczby plemników!) albo rzez epidemie. Spoleczeństwo jest systemem, ktory wraca do rownowagi
--------
34. (@CanisLupusLupus)
PYTANIE:Czy jest Pan zadowolony z tego, że w przetargu na śmigłowiec dla Sił Zbrojnych wybrano maszynę o najlepszych parametrach zamiast tej, która miała najgłośniejszych lobbystów?
ODPOWIEDŹ:@CanisLupusLupus: Nie mam pojecia, która była najlepsza. Wiem natomiast, że decyzje powinni podejmowaź majorzy i kapitanowie lotnictwa - a nie politycy. A w ogole po jaka cholera kupować helikopter za $90 mln skoro bez kłopotu zestrzeli go dron za $20 tys.? Dzis w ca.lej Europie kupuje sie drogie rzeczy - bi wszedzie jest giga-korupcja
--------
35. (@Nahcep)
PYTANIE:1. Czy jako prezydent zamierza Pan składać projekt zmiany Konstytucji? Jeśli tak, jakie będą jego założenia? 2. Sędziowie ostatnimi czasy alarmują, że pozostałe władze nadają sobie sporo uprawnień ograniczających ich niezawisłość. Zgadza się Pan z nimi? 3. Czy uważa Pan, że w Polsce należy zmienić prawo wyborcze i referendalne? Jeśli tak, to w jaki sposób?
ODPOWIEDŹ:@Nahcep: 1) Tak. LIkwidacja "państwa opiekuńczego", powrot zasady "Chcącemu nie dzieje sie krzywda", likwidacja pustych deklaracyj, 2) To prezydent jako jedyny powinien miec prawo ograniczania niezqawisłości sedziowskiej - poprzez złozone z b. sędziów "sądy kapturowe" 3) Tak - powinny byc diametralnie rózne systemy wyborcze w zalezności od celu wyborów. Przypominam, ze ja w ogóle niejestem d***kratą.
--------
36. (@Szokatnica)
PYTANIE:@korwin-mikke1. Jak zamierza pan pomóc małym przedsiębiorcom, gdy zostanie pan prezydentem? 2. Co zrobi pan w sprawie dużych firm, które stawiają sklepy wielkopowierzchniowe, a unikają płacenia podatków w naszym kraju?Pozdrawiam
ODPOWIEDŹ:@Szokatnica: Tak samo, jak duzym: znieśc podatki dochodowe i od kupna-sprzedaży 2) Moga nie placic tylko dlatego, że jakis urząd jes zwolnił. Nalezy zxlikwidować mozliwośc zwalniania z podatku - bo, istotnie, korzystaja z niej niemal wyłącznie duże firmy
--------
37. (@burgundu)
PYTANIE:Komentarz usunięty przez autora
ODPOWIEDŹ:@burgundu: Niezbyt
--------
38. (@fatWolf)
PYTANIE:@Korwin-MikkeSzanowny Panie pośle jest Pan ewolucjonistą czy kreacjonistą?
ODPOWIEDŹ:@fatWolf: ewolucjonistą
--------
39. (@niezad0wolony)
PYTANIE:1. Dlaczego daje sie Pan wciagac w TV w dyskusje poruszajace Panskie prywatne poglady (vide ostatni wywiad z Monika Olejnik)?2. Co Pan planuje zrobic bezposrednio po wygranych wyborach?3. Co Pan planuje zrobic bezposrednio po przegranych wyborach?4. Jaki to ma wplyw na Panskie zaagnazowanie w sprawy UE (i dzialania na tamtym polu)?5. Czy grozono Panu? Jakies grozniejsze incydenty (poza inwektywami)?
ODPOWIEDŹ:@niezad0wolony: ciężko jest nie odpowiedzieć na pytanie - gdy grozi jego powtorzaenie 2) Przespać sie ze 3 godziny 3)Przespac sie za 3 godziny 4) CO ma wpływ 5) Tylko po Uchwale Lustracyjnej
--------
40. (@sekito20)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Mam jedno pytanie:Jakim sposobem państwa skandynawskie mimo wysokich podatków, wysokiego socjalu i z rozdętym sektorem publicznym mają niską korupcję, niskie bezrobocie i wysoki poziom życia, według pańskiej ideologii powinna być tam skrajna nędza i ogromna korupcja a te kraje mają najwyższy poziom życia na świecieproszę jedynie nie opowiadać o surowcach naturalnych bo te ma jedynie Norwegia, lub o mitycznym przedwojennym bogactwie tych krajów bo każdy wie że przedwojenna Szwecja była dosyć ubogim krajem a stała się bogata po wojnie gdy rządziła tam radykalna lewica (1932-2006 z krótkimi przerwami 1976-82 i 1991-94)
ODPOWIEDŹ:@sekito20: dobra odp. Oskara/Omara. Jeden WAŻNY dodatek: tam ucinali rece za kradzież, więc nie było tam korupcji...
--------
41. (@serpentes)
PYTANIE:dlaczego wg Pana piwo jest napojem dla lewaków?poniższy napój byłby świetnym uzupełnieniem kampanii wyborczej, proponuje dodać jakieś wolnorynkowe cytaty i wypuścić go na rynek.
ODPOWIEDŹ:@serpentes: eee, tam: tylko piszę, że w USA Demokraci pija piwo, a u Republikanów pija sie wino. Ale znany lewak Hitler robił polityke po piwiarniach. Moż dzis zrobie mu konkurencję?
--------
42. (@koroluk)
PYTANIE:Panie Januszu!1. Stwierdził Pan kiedyś, że to matka powinna decydować, czy córka jest dojrzała do zamążpójścia. Jeśli matka zadecyduje, że dojrzała jest córka dziesięcioletnia, to państwu nic do tego? A jeśli matka wyda za mąż córkę pięcioletnią?2. Co Pan sądzi o ludziach, którzy nie dotrzymują publicznie złożonych obietnic? Czy dysponują oni zdolnością honorową?3. Wielokrotnie Pan obiecał odejście z polityki i Pan nie odszedł. Również zrobił Pan z buzi cholewę w przypadku dowodów na „szkolenie w Polsce terrorystów z Majdanu”, które miał Pan dostarczyć po wyborach do europarlamentu.Jeśli odpowiedział Pan na drugie pytanie twierdząco, proszę się przyznać do deficytu honoru. Jeśli przecząco, to proszę dać namiar na kodeks honorowy, według którego Pan honor jeszcze posiada.
ODPOWIEDŹ:@koroluk: No, to wyda... W niektoryxch krajach wydają 2) Nie3) Odchodziłem - i wracałem. Nie wolno? 30 Źle Pan cytuje
--------
43. (@grzegorz-zielinski)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Panie Prezesie "Niech sobie (ludzie) demonstrują, byle spokojnie. Bo jak zaczną palić, niszczyć domy i rozwalać samochody - to do akcji wkroczy policja, a w razie konieczności i wojsko. Nie można pozwalać na to, by jakaś grupa szantażowała całą Polskę, jak niedawno górnicy, którzy zażądali po 50 tys. zł. Dlaczego dano im te pieniądze? Bo mieli kilofy? To był taki sam rabunek, jak włamanie do mieszkania. Kazałbym strzelać do takich rabusiów. Bez cienia wahania".na zdjęciu "warcholstwo radomskie" demoluje gmach KW PZPR w czasie "Czerwca 1976". To dość "lekki przykład", bo z ofiar śmiertelnych można wymienić "tylko" skatowanego przez SB ks. Romana Kotlarza. No ale podobne przykłady można mnożyć: masakra na Wybrzeżu w 70, czy strzelanina w kopalni Wujek. Jak zachęciłby Pan do głosowania na swoją osobę wyborców uczestniczących bezpośrednio w tamtych zajściach, czy też rodziny szczególnie osób represjonowanych, torturowanych i skatowanych przez reżim komunistyczny? Czy mają jakąś gwarancję, że jeżeli pańska formacja dojdzie do władzy i z różnych przyczyn proponowane przez Pana zmiany ustrojowe nie spodobają się wyborcom, to nie będą mieli powtórki z tamtych dramatycznych wydarzeń?
ODPOWIEDŹ:@grzegorz-zielinski: Potępiałem i potępiam tego typu demonstracje. Ty;ko szkodza sprawie - jesli nie osiagmą celu. A jesli osiągną, czyli obala władzę - to jej miejsce zajmuje jeszcze gorsza. Od razu odpowidadam: w 1988 roku junta nie "ustapiła wskutek zamieszek" tylko: "wywołałas zamieszki by wytłumaczyc przed Kremlem, że musiała ustapić"...
--------
44. (@trashcat)
PYTANIE:Czy poparłby Pan proponowany przez doc. Gwiazdowskiego niskoprocentowy podatek od przychodu dla przedsiębiorstw w celu wyrównania brakujących wpływów po likwidacji podatku dochodowego?
ODPOWIEDŹ:@trashcat: Podatek przychodowy mieliśmy w PRL-u i wszyscy z ulgą przyjęli jego likwidację. Nie może podatek zależeć od tego ile mamy pieniędzy. Przedtem mówiono, że dochodowy jest lepszy niż przychodowy, a teraz mówi się że przychodowy jest lepszy niż dochodowy. Trzeba te podatki zlikwidować i tyle.
--------
45. (@chtrzy)
PYTANIE:Dzień dobry Panie Prezesie, ma Pan mój głos!
ODPOWIEDŹ:@chtrzy: Dziękuję!
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
46. (@franekfm)
PYTANIE:Kiedy w końcu partia KORWiN opublikuje program i niech Pan nie bredzi, że program jest taki sam jak KNP bo Wipler zupełnie co innego twierdzi na swoich spotkaniach objazdowych.Poza tym skoro program jest taki sam jak KNP i znajdę go na stornie KNP to dlaczego mam głosować na KORWiN?
ODPOWIEDŹ:@franekfm: Statut reguluje tryb zatwierdzania programu partii i będzie on ustalony w zgodzie z jego postanowieniami, po zarejestrowaniu ugrupowania.
--------
47. (@JezelyPanPozwoly)
PYTANIE:Panie Januszu,1) co sądzi Pan o przyjęciu przez polskich Eurodeputowanych PO zapisów o obowiązkowym przyjmowaniu przez Polskę uchodźców z Afryki? Czy Polskę stać na takie akcje i czy napływ imigrantów nie okaże się toksyczny dla Polski?2) jeżeli wygra Pan wybory co jest Pan w stanie zdziałać przez 5 lat prezydentury w kwestii polskiej armii? Jaki jest Pana scenariusz na jej rozwój i skąd wziąć na ten rozwój środki?3) jest Pan realistą czy romantykiem? Na jaki wynik liczy Pan w wyborach?
ODPOWIEDŹ:@JezelyPanPozwoly: 1) Powinni stanąc przed polskim sądem 2) ustalenie, kto nią dpowpdzi podczas wojny 2) zwiekszenie liczby CZYNNYCH ŻOŁNIERZY do co najmniej 100.000, likwidacja (przy nowym werbunku) obietnicy wczesnej emerytury 3) Romantycznym realistą.
--------
48. (@relik39)
PYTANIE:Jak odniesie się pan do opinii pana Cejrowskiego, iż jest pan rosyjskim agentem?http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/cejrowski-korwin-mikke-zeswirowal,13586802644
ODPOWIEDŹ:@relik39: Pan prof. Antoni Dudek twierdzi, że nie jestem rosyjskim agentem tylko pożytecznym idiotą. Niech uzgodnią opinię...
--------
49. (@koroluk)
PYTANIE:Panie Januszu!W jednym z artykułów napisał Pan, że należy wymordować lewaków, zanim to zrobią muzułmanie. O, proszę cytat: Proces upadku naszej cywilizacji jest posunięty tak daleko, że nic poza rzezią winiątek – czyli dziesiątków tysięcy postępaków, świadomie i celowo ją niszczących – go nie powstrzyma. Jeśli sami nie pozbędziemy się tej oblepiającej nas brei, to przyjdą muzułmanie i zrobią to za nas. Wtedy Europa, wyzwolona spod unijnej okupacji, odetchnie: skończą się „parady miłości”, mordercy będą dawać gardła pod katowskimi mieczami, znikną (jako sprzeczne z Koranem!) podatki od kupna-sprzedaży, dochodowe, a nawet VAT-y i akcyzy…. Można powiedzieć: żyć – nie umierać! Cóż – my, wierzący, przeżyjemy, bo muzułmanie chrześcijan i żydów tolerują (pod warunkiem oczywiście, że uzna się ich władzę). Natomiast ta breja, której my nie możemy się pozbyć, zniknie – muzułmanie wyrżną ją sami, bo oni ateistów nie tolerują. I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie cena, jaką przyjdzie zapłacić muzułmanom za zamiecenie tego, co powinniśmy zrobić sami. Zamilkną dzwony w kościołach, znikną krzyże z przestrzeni publicznej – również z naszych piersi… Za próbę nawrócenia muzułmanina – a jest to interpretowane bardzo szeroko – też kara śmierci… Ponieważ ONI i tak, i tak zostaną wyrżnięci – to lepiej zrobić to samemu.Bardzo mnie fascynuje Pana podejście do wolności słowa. Czy mógłby Pan rozwinąć, kogo dokładnie należy wymordować? Najlepiej imiennie, przecież ma Pan jaja ze stali. Michnik, Biedroń, Legierski?A kiedy indziej Pan powiedział, że obowiązkiem ojca jest „zabić, k..., tych ludzi” - to jest edukatorów seksualnych, którzy uczą pięciolatków o homoseksualizmie. Czy można morderstwo poprzedzić torturami, czy to jednak zbyt lewackie podejście do sprawy?
ODPOWIEDŹ:@koroluk: Mozna poprzedzic torturami - ale wtedy sąd może nie uniewinnić tylko nadzwyczajnie złagodkzic karę ;)
--------
50. (@koroluk)
PYTANIE:Panie Januszu!W świetnej książce pt. „Vademecum ojca” stwierdził Pan, że należy zlać nieposłuszną żonę. Zacytuję: Jeśli konfliktu z żoną nie potrafi Pan w żaden sposób rozstrzygnąć, nie potrafi Pan jej przekonać, to, niestety, musi Pan użyć siły fizycznej. Jest to przykre — ale nie ma innego sposobu. Odwołanie się do sądu zniszczy Pana małżeństwo. >Podporządkować się Pan nie może, gdyż utrata autorytetu rozbije je także prędzej czy później: żona poczuwszy swą siłę będzie coraz częściej stawiała na swoim, a Pan tego nie zniesie. Nie wolno jednak Panu wdawać się w bijatykę. Z kobietą? Musi Pan ją ukarać. Jeśli ma Pan rację i będzie Pan o tym przekonany, to żona Panu ulegnie. Musi to być zrobione dość zimno i stanowczo. Jako przykra konieczność. Może się zdarzyć, że i tak do rozwodu dojdzie, ale nie było na to widać rady. Może się też zdarzyć, że żona należy do tych rzadkich kobiet, które muszą dominować. Wówczas nie uda się Panu sprawić jej należnego lania i zmusić do posłuszeństwa. Wówczas musi Pan podjąć męską decyzję: rozwieść się — lub podporządkować się jej do końca życia. Na ogół jednak kobiety — jeśli nie są traktowane bezlitośnie — podporządkowują się, gdyż tak są wyselekcjonowane. Za to posłuszeństwo powinien Pan wynagrodzić żonę w sposób jedyny właściwy. Czesław Miłosz (Dolina Issy) słusznie zauważa, że dla obydwu stron jest to podniecające i przyjemne doświadczenie (uwaga: dalsze akty nieposłuszeństwa ze strony żony mogą świadczyć, że pragnie ona powtórzenia eksperymentu!)Gdzie indziej się Pan przyznał, że sam Pan potrafi przetrzepać babsztylowi skórę: Ja np. nie potrafię uderzyć kobiety – bo tak są wychowywani mężczyźni w naszej cywilizacji. Owszem: potrafię skarcić, a nawet solidnie sprać za nieposłuszeństwo – ale uderzyć, by skrzywdzić? Mój sąsiad, Józek spod trójki, po przeczytaniu tych tekstów odnalazł w sobie żyłkę liberała. I prosi, abym Pana spytał, jak prawdziwy liberał powinien lać żonę. On preferuje batożenie kablem od żelazka, czy to nie nazbyt socjalistyczna metoda?Józek jak popije, to lubi sobie pomacać gówniary z podstawówki. Jak się dowiedział, że pochwala Pan „lekką pedofilię”, to aż się zapisał do KNP. Ale i tutaj nie jest pewien, czy postępuje zgodnie z liberalnym duchem. Jak prawdziwy liberał powinien macać dziesięciolatkę? Bo że takie macanie jest w porządku, to chyba nie ma wątpliwości, nieraz Pan o tym pisał. Tutaj wrzuciłem parę Pańskich cytatów ze źródłami. Twierdzi Pan na przykład, że po spotkaniu z pedofilem „pozostaje cenne uczucie wstydu i napięcie erotyczne”. Albo że „macanka” nie powinna być karana. No i że w ogóle „lekka pedofilia nie jest szkodliwa społecznie” i „być może wziąłby Pan trzynastolatkę do łóżka”, tak jak Polański.Co zatem doradzić Józkowi? Grzebanie w majciurach małych dziewczynek jeszcze przechodzi czy należy się zatrzymać na pączkujących piersiątkach?
ODPOWIEDŹ:@koroluk: Oczywiście. Dzis "walczy się z pedofilią" - i wynikiem jest oczywisty wzrost pedofilii, bo skoro wszyscy to robią... Dawniej nikt tego nie robił, bo było tabu i był pewny, że nikt tego tabu nie łamie. I chyba nie wymaga Pan od człoweika, by sprawdzal dowód osobisty dziewczyny: sprawdza si e na oko... i czasem sie myli.
51. (@kryptoanarchia)
PYTANIE:Szanowny Panie Januszu!Czy mógłby Pan zadziałać już teraz w inicjatywie aby stworzyć wolnościowe mikro-obszary w Polsce, jak Liberland lub chociaż obszar wolnej strefy ekonomicznej (0% dochodowego i 0% VAT oraz cła, lokalne prawa tzn brak zakazu narkotyków, broni, brak praw autorskich czy patentów chyba że lokalni postanowią inaczej, lokalna waluta w tym np bitcoin gdyby chcieli) Tylko opłata za dzierżawę na 10-100 lat.To była by świetna demonstracja dla wszystkich że to może działać!! Pewnie niektóre z tych obszarów działaly by jak republika lub monarchia, inne jak anarchia.Wiele osób czeka na taką opcję jak na zbawienie, bardzo proszę nam pomóc i przedstawić jakiś plan na to, to pomożemy!To na rękę nawet reżimowej władzy bo zarobi przecież a mogą dzierżawić nam i pustkowie, poradzimy sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)@Rpg-7 @pawlo74@Oyvr
ODPOWIEDŹ:@kryptoanarchia: Próbowaliśmy robić to już parę lat temu na którejś z wysp i byliśmy bliscy ale niestety się nie udało. Ostatnio w sprawie strefy EPPA działania podjął Jan Fijor, będę wspierał takie inicjatywyhttp://strefaeppa.pl/
--------
52. (@GeraltRedhammer)
PYTANIE:Domaga się Pan sprzedaży Lasów Państwowych. Co na tym Pana zdaniem zyskamy?Na razie posiadanie przez państwo Lasów Państwowych daje nam plusy w postaci:1. Darmowego dostępu do lasów dla każdego obywatela.2. Nic nie płacimy za ochronę tych lasów, bo to idzie z budżetu LP, które na siebie zarabiają.3. LP zarabiają dużo i dzielą się zyskiem z Państwem. W imię czego zrezygnować z tak dużych corocznych wpływów do budżetu, które sięgają nawet 2 mld zl.?Co więcej da nam prywatyzacja niż to co mamy teraz? Bo moim zdaniem da nam o wiele mniej, „zamienił stryjek siekierkę na kijek”. Tak, zdaję sobie sprawę, że efektywność LP nie jest największa i warto je reformować. Ale po co sprzedawać coś co i tak pomimo potrzeby reformy przynosi gigantyczne zyski? Nie lepiej je tylko zreformować?@Korwin-Mikke
ODPOWIEDŹ:@GeraltRedhammer: to samo co z darmowym dost,epem do medycyny... Lasy, niestety, niszczeja, LP prowadza rabunkową gospodarke zastepując las łatwymi do wyreby jednodnymi zalesieniami. Prosze poczytac ogólne uwagi o prywatyzacji (Ps.Może lepiej byłoby miec mniejsze zyski, a bardziej o lasy dbac? Dlatego domagam sie prywatyxzacji lasow poprzez psprzedaz ludziom, ktorzy kupia cały oste za np. 50 mld - i te 50 mld to będzie dla nich mało kosztowna zabawka. Z braku króla i magnatow na razie nie mam komu sprzedawac...
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
53. (@ca1ek)
PYTANIE:Jest Pan za wprowadzeniem kary śmierci. 1. Dlaczego?2. Co, jeśli ktoś, już po wykonaniu kary śmierci, okaże się niewinny?
ODPOWIEDŹ:@ca1ek: O tym pisalem obszernie wielemrazy 2) A jeasli komus spadnie na głowe cegla? Każda machina może sie zaciąć - Machina Sprawiedliwości też. Czy z tego powodu likwidujemy Machiny - np. samochody (4500 trupów rocznie , ca. połowa niewinnych)
--------
54. (@Jurek_z_klanu)
PYTANIE:@Korwin-MikkePanie, żeś Pan wykop spsuł!
ODPOWIEDŹ:@Jurek_z_klanu: Samżeś Pan zepsuł! i 50.000 wspólników Pan masz!
--------
55. (@nets)
PYTANIE:Jako prezydent na pewno będzie Pan miał swoich doradców i stworzy Pan odpowiedni gabinet. Czy w gronie tych doradców znajdzie się Pan Michalkiewicz? Czy jest Pan w stanie wymienić innych, których widziałby Pan w swoim gabinecie? Może Krzysztof Rybiński, albo Robert Gwiazdowski? Czy któryś z liberalnych gospodarczo ekonomistów Pana wesprze?
ODPOWIEDŹ:@nets: Tak, ci trzej na pewno
--------
56. (@RezuNN)
PYTANIE:Czy posiada pan inną broń niż prawolwer? Jeśli tak, to jaką?
ODPOWIEDŹ:@RezuNN: nie
--------
57. (@hirohitto)
PYTANIE:Czy jednomandatowe okręgi wyborcze to właściwa droga do "oderwania od koryta" niektórych grup politycznych?Czy jako prezydent dążyłby Pan do wprowadzenia JOW?
ODPOWIEDŹ:@hirohitto: 20 lat temu obiecalerm, że polpre JOWy, bo obecny system jest bardzo glupi. Niwestetyu: nie wierzę, że przyniesie to zasadniczą poprawę. Np. dziś w UK UKIP ma w sondażach 15%, a SNP 9% - i UKIP dostanie od 1 do 4 mandatówe, w Szkoci ok 30...
--------
58. (@Oyvr)
PYTANIE:Czy zostanie Pan na dłużej na wykopie?
ODPOWIEDŹ:@Oyvr: Nie no skąd, zwariowaliście?! Zostaję do 17:30 i dłużej nie zamierzam.
--------
59. (@ZbigniewO)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Czy łatwiej przekonać konia o inteligencji lewaka czy leewaka o inteligencji konia?
ODPOWIEDŹ:@ZbigniewO: lewaka o inteligencji konia - na pewno. Kon sie pozna i wierzgnie
--------
60. (@piotrmodski)
PYTANIE:@Korwin-MikkeJaki ma Pan stosunek do Putina? Co pan sądzi o zajęciu Donbasu przez Rosję?
ODPOWIEDŹ:@piotrmodski: O Putinie mówiłem już setki razy. Bardzo źle sądzę o zajęciu Donbasu, przykra sprawa.
--------
61. (@iniekcja)
PYTANIE:1. Przysiągł Pan, że zaproponuje Pan Polakom nową konstytucję. Czy owy zarys nowej konstytucji już istnieje? Co się w niej zmieni. Czy projekt tejże konstytucji ujrzy światło dzienne, czy będzie jak z programem KNP i wyliczeniami Jacka Wilka? 2. Załóżmy, że KORWiN dochodzi do władzy i prywatyzuje służbę zdrowia, szkolnictwo, spółki państwowe. Na jakich zasad będzie odbywać się prywatyzacja, jak będzie wyglądać proces prywatyzacji np. mienia danej uczelni. 3. Kogo widziałby Pan w roli premiera RP? 4. Kogo widziałby Pan w roli Ministra Obrony Narodowej?5. Co chciałby Pan zmienić w Wojsku Polskim aby było ono, jak Pan mówi: "silne i sprawne"? 6. Jaki procent PKB chciałby Pan przeznaczyć na armię?7. Dlaczego Pan jak i Pana partia przedstawiają Polskę jako kraj upadający, gdy jednak wszystkie dane i statystyki pokazują, że nie tyle, co nie upadamy, to jeszcze się rozwijamy? 8. Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego obiecał Pan "rozwalić UE". Na ten moment jedyne o czym mi wiadomo, to udało się Panu użyć inwektywy w jednym z przemówień, zasnąć na posiedzeniu i wozić swoją rodzinę na wyjazdy z pieniędzy UE. Proszę powiedzieć w kilku słowach, co Pan zrobił w ramach "rozwalania UE" czy czegokolwiek, poza pobieraniem diety poselskiej?Życzę powodzenia podczas wyborów.
ODPOWIEDŹ:@iniekcja: 1) Tak 2) Sprzedaż z licytacji 3) 3)? 4)? 5) Odpowiedziałem 6) A co ma do rzeczy PKB??? Tyle, ile sie da bez uszkodzenia gospodarki 7) Nie "upadający" lecz rozwijający sie 5 razy wolniej, niz mógłby 8) W przemowieniach starannie podkreślam, że sie rozwali, odpowiadnio dzialam w komisjach, le,lacjonuje Polako m jak to g*o naprawdę wyglada i czym śmierdszi... Bomb do PE nie wnoszę, sorry
--------
62. (@licho_nie_spi)
**PYTANIE:
Jaka jest ostatnia książka którą Pan przeczytał.
ODPOWIEDŹ:@licho_nie_spi: "Gra z Rosją" Wojciecha Grzelaka
--------
63. (@Simpleco)
PYTANIE:Czy istnieje ciekawe pytanie którego Panu jeszcze nie zadano, a chciałby Pan na nie odpowiedzieć?
ODPOWIEDŹ:@Simpleco: Nie mam w tej chwili głowy, jak się odpowiada na tyle pytań... dotychczasowe pytania sa bardzo dobre.
--------
64. (@JogurtMorelowy)
PYTANIE:@Korwin-MikkeKiedy przedstawi Pan dowody na to, że Polacy (lub osoby szkolone w Polsce) strzelały do demonstrantów na Majdanie w Kijowie? W wywiadze dla Wirtualnej Polski powołuje się Pan na Frankfurter Allgemeine Zeitung, tylko że poza Panem nikt takiej publikacji nie widział - ani dziennikarze, ani nie da się niczego takiego znaleźć w internecie.Jeżeli nie ma Pan dowodów, dlaczego opowiada Pan fałszywe informacje, które szkodzą Polsce?
ODPOWIEDŹ:@JogurtMorelowy: Już dwa razy odpowiadałem
--------
65. (@SOLGAZ)
PYTANIE:To loże coś luźnego:panie @Korwin-Mikkeczy lubi Pan gotować? Jeśli już to co i w jaki sposób?
ODPOWIEDŹ:@SOLGAZ: nie, smażyć
--------
66. (@slawas)
PYTANIE:Panie Januszu,Kto jeszcze oprócz Andrzeja Dudy zostanie pozwany za przeinaczenie słów o strzelaniu do rabusiów. Czy TVN który specjalizuje się w tego typu manipulacjach również może liczyć na takie pozew?
ODPOWIEDŹ:@slawas: p.Piotr Duda! Tak - po wygranym pierwszym procesie
--------
67. (@biczplis)
PYTANIE:Tymczasem p. Tomasz Brol, gliwicki krótkofalowiec, i jego koledzy od lat wysyłają ładunki na granice przestrzeni kosmicznej – na wysokość 30-32 kilometrów. Ostatnio przy pomocy zwykłego lateksowego balonika wysłali kilogram ładunku – i podkreślają, że kosztowało to ich 2 tys. zł – podczas gdy państwowe agencje za wyniesienie kilograma w kosmos liczą 200 tys. dolarów. Dodam, że gdyby (na co, zdaje się, nie pozwalają przepisy BHP) zamiast helu użyli dwa razy lżejszego i 10 razy tańszego wodoru – efekt byłby jeszcze znacznie lepszy. Ten wodór można by zresztą potem wykorzystać do silnika…Oczywiście to jeszcze nie jest kosmos. Jednak wykorzystanie atmosfery do podparcia się powoduje drastyczne potanienie całej zabawy. Co prawda siła grawitacji 30 km od Ziemi nie jest wiele mniejsza niż na jej powierzchni – ale odpada przebijanie się przez atmosferę. Gdyby więc wysyłać tą metodą na raty tysiąc minirakietek – i potem zmontować w przestrzeni kosmicznej z tego kilka „baterii” (proszę zauważyć, że te rakietki w ogóle nie muszą mieć aerodynamicznego kształtu!!) – to w sumie za jakieś 500 milionów zł można by mieć doskonały pojazd kosmiczny. Trzeba by jeszcze zapłacić Rosjanom za wyniesienie w kosmos dwóch ludzi, by razem to to montowali – 40 milionów. Trzeba jeszcze pamiętać o zapasach żywności, o ekwipunku. Tym niemniej koszt nie powinien przekroczyć jednego miliarda złotych. Znacznie mniej, niż ukradziono przy budowie Stadionu Narodowego. Już nie wspominam o tym, co ukradli przy budowie autostrad i innych obiektów towarzyszących."Proszę mi powiedzieć jak pan wyobraża sobie coś takiego? Czy naprawdę uważa pan, że wystarczy wysłać "dwóch ludzi, żeby montowali" pojazd kosmiczny z "tysiąca minirakietek"? Czy to jest jakiś szczególny skrót myślowy, którego - jako ktoś niebędący wyznawcą - nie pojmuję? Czy stoi za tym jakaś merytoryczna idea? Dlaczego Amerykanie ani Rosjanie nie wpadli na ten światły pomysł? Pozdrawiam.
ODPOWIEDŹ:@biczplis: Bo na tym mało mozna ukraść. Jestem przekonany, że prywaciarze zrobią to szybko i tanio, przypominam jak smiano się z pomyslu by na Marsie lądować na tysiacach baloników, zamiast na silniku odrzutowym...
--------
68. (@waldo)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Jakie jest Pańskie zdanie w kwestii przyjęcia w szeregi KORWiN p.Hofmana i na jakim etapie są w tej sprawe rozmowy?
ODPOWIEDŹ:@waldo: Posła Hofmana raz na oczy widziałem, nie ma tematu
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
69. (@DiKey)
PYTANIE:Jakie pytanie najczęściej zadaje Pan sobie samemu?
ODPOWIEDŹ:@DiKey: "Kiedy wreszcie będę mógł pójść spać?"
--------
70. (@Miroslaw_Wykopski)
PYTANIE:@Korwin-MikkeWitam. Czy jeżeli wygra Pan wybory to mogę liczyć na to, że w niedalekiej przyszłości będę mógł normalnie wykonywać rękodzieła i je sprzedawać bez płacenia składek wiążących się obecnie z prowadzeniem działalności gospodarczej (chyba ok. 500 zł)? Albo czy przynajmniej będzie jakaś kwota wolna od tych składek? Bo 500 zł to może być przez rok mój miesięczny dochód z takiej działalności.
ODPOWIEDŹ:@Miroslaw_Wykopski: OCZYWIŚCIE!!
--------
71. (@wooxy)
PYTANIE:Czy uważa Pan Lecha Wałęsę jako bohatera narodowego, czy może jako zwykłego konfidenta, który doszedł do władzy między innymi dlatego, że donosił na znajomych i przyjaciół ( Jest już kilka książek na ten temat napisanych przez szanowanych historyków)????
ODPOWIEDŹ:@wooxy: Marionetka - ale nie ma sensu obrażac pewne symbolu
--------
72. (@lesio_knz)
PYTANIE:Jaki jest Pana pogląd na temat polityki historycznej państwa, czy uważa Pan, że Polska powinna prowadzić własną politykę historyczną? Jeśli tak to w jakim zakresie?
ODPOWIEDŹ:@lesio_knz: Królestwo Polskie, ani I RP nie miały żadnej polityki historycznej, a jakoś było dużo patriotów
--------
73. (@Sierkovitz)
PYTANIE:1. W hipotetycznej sytuacji, jeżeli okazałoby się, że zmiany klimatyczne są jednak wbrew temu co pan twierdzi wywoływane przez działalność ludzi i będą się w przyszłości wiązały z kolosalnymi kosztami, jak KORWIN i Korwin chcieliby zaprząc mechanizmy wolnorynkowe, żeby poradzić sobie z problemem? Chodzi konkretnie o problem gdzie zyski z wykorzystania danej technologii są natychmiastowe i dotyczą firmy X a koszty są odłożone w czasie i są rozłożone na wszystkich a nie tylko na tego, kto generuje zyski? 2.Jakie konkretne dowody zmieniłyby pana opinię na temat zmiany klimatu i globalnego ocieplenia?
ODPOWIEDŹ:@Sierkovitz: Tego wolny rynek nie zalatwi 2) Takie dowody sa niemozliwe, bo mamy dowody, że Gobalne Ocieplenie nie raz występowało (Jura, Kreda, r.900 -1100...) i sie samorzytnie cofało. Przyrost temperatury między 1600 Baltyk zamarzał!) a 1800 był znac znie większy nic w latac h 1800-2000 ...
--------
74. (@MirkoStats)
PYTANIE:Czy ma Pan dowody, że snajperzy byli szkoleni w Polsce?
ODPOWIEDŹ:@MirkoStats: Odpowiadalem... Ne: mamy dowody, że byli szkoleni na Zachodzie - i powazne przeslanki, że w Polsce, na Litwie i Bialorusi - byc moze i gdzie indziej. Pewno, jak z Kiejkutami, kiedyś wyjdzie to na jaw...
--------
75. (@Radian)
PYTANIE:Coś z serwerem wykopu się stało, nie miałem możliwości zadać wcześniej tego pytania:Jak przedmówca @CzapkaG@Korwin-Mikke 1. Jaki jest największy sukces (zawodowy).2. Największa porażka (zawodowa).3. Podobno majątek Pana to prawie 10mln zł, w jaki sposób dorobił się Pan tego ? (to ama więc sorry, proszę odpowiedzieć).4. Czy podjął już Pan kroki w celu zniszczenia Uni od środka ? Jeśli tak, jakie to były kroki ?
ODPOWIEDŹ:@Radian: błyskawiczny (ułamek sekundy) dowód, że striangulowana kula ma parzysta liczbe trójkątów... 2) Uchwala Lustracyjna 3) Częśc oddziedziczylem, troche pomnozyłem - no, i ciężko pracuję.
--------
76. (@rysio82)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: 1) Jak mocno Zbrodnia katyńska wpłynęła na losy naszego narodu w pańskiej ocenie?2) Czy uważa Pan, że gen. Sikorski został zamordowany?3) Którego króla Polski najbardziej Pan ceni i dlaczego?
ODPOWIEDŹ:@rysio82: zginęło 20.000 waznych ludzi, zostala blizna w pamięci narodowej - ale poza tym: niewielki 2) Nie, absurd 3) Hmmm... Nie mam takiego jednego. Batory byl dobry...
--------
77. (@powerever-killstealzor)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Glowne wady panstwa Pana marzeń ?
ODPOWIEDŹ:@powerever-killstealzor: Wzrost jakości życia prowadzi do bezpieczeństwa, a wzrost bezpieczeństwa do rozleniwienia
--------
78. (@TheKamis)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Dzień dobry i proszę mnie nie masakrować ;)1/ W ukraińskiej telewizji mówił Pan, że Majdan był sfinansowany przez Amerykanów natomiast "terroryści z majdanu" byli szkoleni w Polsce. Jaki cel przyświeca Panu przy formułowaniu tego typu oskarżeń? Nawet gdyby to była prawda to co w ten sposób chce Pan zyskać dla Polski?2/ Zdarza się Panu mówić lub opisywać pewne zdarzenia lub ludzi w sposób budzący duże kontrowersje ("tfu! geje", "szachy dla debili" itp.). Czy po wygranych wyborach prezydenckich jest szansa, że zmieni Pan język na bardziej dyplomatyczny?3/ Kto był lub nadal jest Pana mentorem?
ODPOWIEDŹ:@TheKamis: Po prostu informowalerm o rewelacji Ashton-Paetz i by sprostowac podejrzenia, że zrobili to ludzie p.Janukowycza (ktorego nb. mam za obrzydliwego tchórza...) 2) Tak - muszę dbać o popularność; może nieco... 3) w publicystyce? Kisielewski
--------
79. (@kloner11)
PYTANIE:@Korwin-MikkeDzień dobry,Chciałbym się dowiedzieć (wydaje mi się, że nigdy nie był poruszany ten temat) jaki jest Pana stosunek do tworów pokroju Polskiego Związku Wędkarskiego? Beton który przyrósł do krzeseł i jawnie kradnie podnosząc składki rok w rok, które powinny być przekazywane na m.in zarybienia które istnieją w głównej mierze na papierach. Gdyby nie ten nowotwór Polska mogłaby być wędkarskim rajem, a tak trzeba płacić dodatkowo na "łowiskach specjalnych", bo na łowiskach PZW "złapać" można tylko przeziębienie.
ODPOWIEDŹ:@kloner11: Błagam: mogę sie tym zając w DRUGIM roku urzędowania?
--------
80. (@piotrmodski)
PYTANIE:@Korwin-MikkeJaką telewizje informacyjną lub prasę (oprócz Najwyższego Czasu) Pan najbardziej ceni i ogląda/czyta?
ODPOWIEDŹ:@piotrmodski: Praktycznie korzystam wyłącznie z Sieci
--------
81. (@tomaszpc)
PYTANIE:Jak się Pan czuje jako Janusz polityki? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
ODPOWIEDŹ:@tomaszpc: Dobre
--------
82. (@krzysssi33k)
PYTANIE:Kogo z pozostałych 10 kandydatów najbardziej Pan szanuje?
ODPOWIEDŹ:@krzysssi33k: Chyba Pana Brauna
--------
83. (@norweskinarciarzspecjalista)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Witam, moje Pytanie:Czy myślał Pan kiedyś nad tym aby trochę spoważnieć i stać się politykiem na którego każdy mógłby oddać swój głos, zamiast być kolejnym memem internetowym?
ODPOWIEDŹ:@norweskinarciarzspecjalista: kiedy ja rzeczywiście na powaznied! Mój mentor, sp.Stefan Kisielewski, uczyl jednak, że o najważnieszych sprawach mozna mowic poważnied - i z humorem. O co chodkzi???
--------
84. (@lluke)
PYTANIE:Dzień dobry Panie Prezesie, Chciałem zapytać czy Pana zdaniem straż pożarna powinna zostać sprywatyzowana?
ODPOWIEDŹ:@lluke: Oczywiscie - tak! Wynajmowana przez miasto/gmine
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
85. (@Pan_Tulipan)
PYTANIE:Dzień dobry, czy zabiegał by Pan o zmianę prawa w zakresie własności dóbr pod terenem prywatnej działki, tj. surowce i czy ewentualne zmiany wprowadzane były by na zasadzie "grubej kreski", czy wcześniejsi właściciele terenu, którzy z przyczyn prawnych nie mogli korzystać z tych dobrodziejstw byli by brani pod uwagę?
ODPOWIEDŹ:@Pan_Tulipan: Dobre pytanie. Zmiana status quo w takich sprawach to zawsze problem - na szczęście: nie najpilniejszy.
--------
86. (@kacperinjo)
PYTANIE:@Korwin-MikkeWitam na Wykopie. Jak tam samopoczucie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)Jak ocenia Pan wczorajsze AMA Andrzeja Dudy?
ODPOWIEDŹ:@kacperinjo: Nie oglądam bzdur
--------
87. (@damianhans)
PYTANIE:Jaki jest Pański stosunek do uboju rytualnego?jakie zna Pan języki obce i w jakim stopniu każdy z nich?
ODPOWIEDŹ:@damianhans: 1) Zły - ale prywatnie bez zgorszenia publicznego kazdy ze swoim zwierzęciem może robic, co chce. Zwierze to nie rzecz - ale wlasnośc człowieka. 2) Dośc dobrze angielski i rosyjski - w stopiu takim, ze po 2 tygodniach w kraju będę mówil swobodnie - kilka innych
--------
88. (@sptq)
PYTANIE:@Korwin-MikkeJakie jest Pańskie zdanie na temat Banderowskiej Ukrainy i dotacji dla studentów ukraińskich na polskich uczelniach?
ODPOWIEDŹ:@sptq: Boję się bo niedługo Ukraina pewnie wpadnie w ich ręce...
--------
89. (@Adrian00)
PYTANIE:@Korwin-MikkeDlaczegoPan tak dużo słodzi?
ODPOWIEDŹ:@Adrian00: Bo jestem oszczędny a cukier to najtańsze źródło kalorii. NB. celem wyżywienia jest dostaczenie organizmowi jak NAJWIĘKSZEJ liczby kalorii
--------
90. (@Majestic12)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Panie Januszu, pytanie dotyczące edukacji w Polsce. Jest Pan za sprywatyzowaniem uczelni państwowych i wprowadzeniem opłat za studia wzorem USA jeśli obecnie najlepsze uczelnie są państwowe? Jest Pan zwolennikiem likwidacji gimnazjum i powrotu do systemu szkoła podstawowa + szkoła średnia?
ODPOWIEDŹ:@Majestic12: w góle nie chcę wtrącać sie, jakie będą te szkoły... Ale na początek chciałbym odejsc od obecnego modelu - siłą, bo inaczej nie zmieni sie status quo.
--------
91. (@Bozydarowy)
PYTANIE:Jest Pan osobą niezmiernie inteligentną, mam wrażenie ,że przeciwnicy nie dorastają Panu do pięt pod tym względem. Czy mierzył Pan sobie kiedyś IQ, jeśli tak to jaki był Pana wynik?
ODPOWIEDŹ:@Bozydarowy: parokrotnie, dawno temu, miałem wynik wtedy o ile pamiętam 136
--------
92. (@nicky_santoro)
PYTANIE:@Korwin-MikkeSzanownyPanieJakie ma Pan plany odnośnie Polskiego szkolnictwa niższego?
ODPOWIEDŹ:@nicky_santoro: prywatyzacja
--------
93. (@pawel-bondaruk)
PYTANIE:Czy państwo powinno finansować sport tak jak to ma miejsce teraz?
ODPOWIEDŹ:@pawel-bondaruk: nie
--------
94. (@kajdeg)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Jak zamierzałby Pan pomóc małym przedsiębiorcom? Jak wiadomo, nie tylko podatki im ucinają skrzydła, ale także m.in. sklepy wielkopowierzchniowe, galerie handlowe, molochy handlowe itp. Co zrobiłby Pan w tym temacie?
ODPOWIEDŹ:@kajdeg: A drugi sklepik prywatny obok o identycznym asortymencie - to nie jest gorsza konkurencja?
--------
95. (@tytanos)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Jaki jest pana program polityki imigracyjnej?Polityka otwartych drzwi? Co z osobami z innych kręgów cywilizacyjnych (muzułmanie, żydzi, Chińczycy etc.)? Nie boi się pan, że zdominują rdzenną ludność i/lub będą V kolumną, będą generować konflikty?
ODPOWIEDŹ:@tytanos: 0 zasiłków, to będą przyjeżdżali tylko ludzie pracowici, tak jak do Ameryki w XIX w.
--------
96. (@Bakal)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Panie Januszu. Dlaczego Polska to kraj biedaków?90% ludzi zarabia mniej niż "średnią" krajową. Co powiedziałby Amerykanin, jeżeli Polak powiedziałby mu ile zarabia w przeliczeniu na dolary?
ODPOWIEDŹ:@Bakal: A czy ten Amerykanim wie, ile Polak zarabia na czarno? A zarabiamy mało, bo "Rząd" CELOWO powoduje bezrobocie, by poprzez zaniżenie płac utrzymywac korzystne warunki dla eksportu. To sztuczned i szkodliwe
--------
97. (@Aspen)
PYTANIE:@Korwin-Mikkejakiema pan zdanie o kibolach/kibicach?
ODPOWIEDŹ:@Aspen: Na ogół dobre, aczkolwiek są ludzie którzy przekraczają granice, a przekraczanie granic niestety musi być tępione
--------
98. (@JacobyHC)
PYTANIE:Czy przewiduje Pan jakieś zmiany dotyczące więziennictwa i więźniów (poza wspomnianą karą śmierci)?
ODPOWIEDŹ:@JacobyHC: tak, prywatyzacja
--------
99. (@Maxia)
PYTANIE:@Korwin-Mikkeopisodnośnika Mam pytanie wiążące się z jednym z Pana spotów wyborczych. Chodzi mianowicie o to, w jaki sposób będzie mogła kobieta pozwolić sobie na to by zostać z dziećmi w domu, gdy mąż będzie pracował?I drugie: Czy ma Pan jakiś pomysł na to, by młodzi mogli nabywać na normalnych warunkach mieszkania lub domy?
ODPOWIEDŹ:@Maxia: 1) Dobre pytanie. Pokazuje, że pozostanie z dziećmi to LUKSUS - na ktory kobiety powinno byc stać!! W tym ceu trzeba męża nie ograbiać podatkami 2) Po likwidacji podatków dochodowyxh i deregiulacji budownictwa (m.in. przepisy ekologiczne!!) domy znacznie stanieją...
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
100. (@gorwil)
PYTANIE:1. Jakie jest pańskie podejście do tematu "znaleźnego". Załóżmy że idę sobie plażą i znajduję skrzynie z bursztymową komnatą. Do kogo należy takie znalezisko? Czy osoba która szuka i znajduje zabytki na państwowych terenach powinna pójść siedzieć tak jak jest to obecnie?2. Jak pan odniesie się do tezy że mniejszość niemiecka dostała przywilej nie przekraczania progu wyborczego do Sejmu za to że Niemcy wspierali finansowo KLD w czasach PRL-u.
ODPOWIEDŹ:@gorwil: 1) To dziala nienajgorzej - 10% znalexnego... 2) Nie - to ogólno-europesjkskie idiotyczne konwencje
--------
101. (@deziom)
PYTANIE:Panie Prezesie, jestem Pana oddanym zwolenikiem od wielu lat, aczkolwiek mam wątpliwości do paru kwestii. 1. Gospodarka w 100 procentach wolnorynkowa nigdy nie istniała i nie będzie istnieć. Tak samo jak gospodarka w pełni centralnie sterowana. Jak historia pokazuje, w oby dwóch przypadkach zawsze elementy jednego ustroju gospodarczego mieszały się ze sobą. Wizja jaką Pan nam proponuje to pewnego rodzaju utopia. Jak Pan wyobraża sobie funkcjowanie państwa, w którym jest powszechna samowola budowlana, brak jakichkolwiek przepisów ograniczających emisje szkodliwych dla człowieka i środowiska substancji, czy brak kontroli państwa nad strategicznymi sektorami gospodarki?W 2014 roku 'nobel' z ekonomii został przyznany człowiekowi, który w swoich badaniach udowodnił, że pewnego rodzaju regulacje są konieczne, ponieważ wielkie korporacje z łatwością nadużywają swojej pozycji na rynkach (w szczególności takich, gdzie są spore bariery wejścia), ponadto takie nadużycia prowadzą do nieefektywnego wykorzystania zasobów. Ciężko oprzec się wrażeniu, że na wolnym rynku pewne sektory gospodarki zostaną całkiwicie zdominowane przez takie wielkie korporacje, które przez brak odpowiednich regulacji łatwą osiągną oligopol lub monopol na rynku. Co Pan na to?2. Kiedy zabierze nas Pan do Polski swoich marzeń? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ODPOWIEDŹ:@deziom: 2) Jasne. Człowiek w 100% zdrowy nie istnieje - to nie jest powod, bysmy wszyscy popelnili samogójstwo . Jak to: samowola? Istniałoby Prawo Chełmińskie (czy inn...) i Osiedlowe Plany zagospodarowania 2) Wielkie firmy moga osiągnąć oligopol TYLKO z pomoca rządu; czy Wielkie Drzewa likwiduja małe drzewa, krzaki i trawe? I wśród 6 ministerstw przewidujemy przecież M.Gosp.Ter i Ochr. Środ.
--------
102. (@dondzonson)
PYTANIE:Szkolnictwo w całości prywatne?
ODPOWIEDŹ:@dondzonson: tak
--------
103. (@Luka_Wars)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: W kraju jest pan już pewną ikoną, wielu młodszych ludzi utożsamia nową prawicę przede wszystkim z pańską osobą. Czy widzi pan wśród polskich polityków swojego (godnego) następcę czy może wygłaszane poglądy wolnościowe umrą wraz z pańską osobą?
ODPOWIEDŹ:@Luka_Wars: Na pewno jak mnie zabraknie, a długo mnie nie zabraknie, to się ktoś znajdzie.
--------
104. (@jestemwuderzeniu)
PYTANIE:Panie Januszu skąd pan czerpie energię i motywację do działania?tyle lat w polityce i dopiero od nie dawna przebił się pan czołówki.gratuluję samozaparcia!
ODPOWIEDŹ:@jestemwuderzeniu: Bóg dał siłę swojemu ludowi
--------
105. (@wiktor-gutkowski)
PYTANIE:Mam trochę inne pytanie. @Korwin-Mikke:panie Januszu jak wyglądało Pan życie, gdy miał Pan 20, dwadzieścia kilka lat, 30, 40 lat? Dużo Pan czytał, że ma Pan taką wiedzę? Przykładał się Pan do nauki tych wszystkich cytatów czy kilka razy Pan czytał książki i stąd tyle pamięta? Jakie książki uważa Pan za najwartościowsze? Proszę o odp tu lub na gutek-wg@wp.pl Dziękuje:)
ODPOWIEDŹ:@wiktor-gutkowski: Życie było trudniejsze - ale trudności hartują. Wiec wyrosłem na twardziela. Stalinowi, mimo to, nie dziekuję. Polecam "Marcina Edena"Londona, ksiąęczki Parkinsona, 1984 i Nowy Wspaniały Świat... Pamięć? Bo tygodniowo musialem wkuwac na pamięc ze trzy wiersze.
--------
106. (@a_zycie_cpam_ostro)
PYTANIE:Witam Panie Prezesie, Dlaczego pomimo Pana ponadprzeciętnej inteligencji nie będzie Pan bardziej wstrzemięźliwy w Pana osądach i wypowiedziach, które są kontrowersyjne. Jak wiadomo społeczeństwo składa się w większości z ludzi mniej-myslących, tak więc aby mieć jakiekolwiek szanse na wyjście na prezydenta musi Pan też do nich dotrzeć - innej drogi nie ma - a niestety wiele Pana wypowiedzi i stanowisk jest mocnych i odstraszających tą grupę ludzi. Ja rozumiem - bo mówię prawdę, bo może w końcu to ktoś doceni, ale czy nie uważa Pan że takie podejście jest było i będzie skazane w naszym społeczeństwie na porażkę?
ODPOWIEDŹ:@a_zycie_cpam_ostro: gdybym mowił łagodnie, media w ogóle by mnie nie pokazywaly...
--------
107. (@Lysy88)
PYTANIE:Panie Januszu!Na spotkaniu w Olsztynie stwierdził pan, że jest pan przeciwnikiem obowiązkowych szczepień. Czy jednak Pana zdaniem nie narusza to wolności innych osób? Przecież, gdy nie szczepi się 20% to ja mogę oberwać rykoszetem, mimo, że się zaszczepiłem. Swoje pytanie wywodzę ze szkolnej definicji, według której wolność kończy się tam, gdzie narusza wolność innej jednostki.Dziękuję.
ODPOWIEDŹ:@Lysy88: Nie - skoro Pan się zaszczepił, to Pan nie zachpruje...
--------
108. (@Vegetan)
PYTANIE:Panie Januszu! Dzięki za AMA!Jakie kary przewidziałby Pan dla urzędników sprzeniewierzających pieniądze, przyjmujących łapówkę czy niszczących przedsiębiorców? Może takie, jak 100 lat temu - kara śmierci? :)
ODPOWIEDŹ:@Vegetan: Bez przesdady. Ale kara rujnacji i wytarzanie w smole i w pierzu i przegonienie główna ulicą...
--------
109. (@szalbierz)
PYTANIE:@Korwin-MikkeCo Pan najlepiej wspomina z dzieciństwa?
ODPOWIEDŹ:@szalbierz: aa błogi odpoczynek z dwoma kotkami położonymi na kocu
--------
110. (@AdrianKSU)
PYTANIE:Czy palił Pan marihuanę i czy jest pan za jej legalizacją?
ODPOWIEDŹ:@AdrianKSU: Kiedyś próbowałem ale nie palę. Jestem za legalizacją zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych. To skandal, że odmawia się pomocy chorym np. na padaczkę
--------
111. (@kukaszr)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: 1) czy prywatnie, w wolnej chwili przegląda Pan wykop.pl?I jeśli tak to: 2) co Pan myśli o działalności (trochę blaznowania) Lecha Wałęsy na wykop.pl Pozdro!
ODPOWIEDŹ:@kukaszr: 1) Jak dostane donos 2) Nie widzialem
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
112. (@trashcat)
PYTANIE:Czy zostawiłby Pan UOKiK?
ODPOWIEDŹ:@trashcat: Nie, przecież to jest monopolista...
--------
113. (@FF0000)
PYTANIE:Co Pan myśli o zerwaniu konkordatu?
ODPOWIEDŹ:@FF0000: Jedynym powodem jest przepis mówiacy o płaceniu chyba 240tys. $ na Papieską Akademię Teologiczną. To jest oczywiście niesłuszne, bo dlaczego ateista czy człowiek innego wyznania miałby za to płacić... ale suma jest tak mała, że nie będę renegocjował konkordatu.
--------
114. (@Candy)
PYTANIE:@Korwin-MikkeWitam Panie Januszu.1. Czy nie sądzi Pan, że zmiany jakie proponuje Pan w kwestiach gospodarczych nie godzą w interesy ludzi wpływowych w Polsce - mam tu na myśli między innymi byłych członków WSI. Jeżeli tak, to w jaki sposób zamierza się Pan przed nimi bronić?2. Co sądzi Pan o działaniach mediów głównego nurtu i o finansowaniu ich przez obecny rząd. Jak zamierza Pan ukrócić działania propagandowe tych mediów przeciwko Pańskiej partii i przeciwko Panu jako przyszłemu prezydentowi.3. Jak się Pan dziś czuje? :)Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia
ODPOWIEDŹ:@Candy: Różni ludzie maja, na szczęście, sprzeczne interesy. Nb. nie ma lepszego konserwatysty od rewolucjonisty, ktory dorwał sie do wladzy i pieniędzy... 2) sprywatyzowac i zderegulowac media 3) Doskonale
--------
115. (@anduk)
PYTANIE:@Korwin-MikkeJaką broń lubi pan najbardziej?
ODPOWIEDŹ:@anduk: Najbardziej chyba lubię szpadę
--------
116. (@Ozjasz_Goldberg)
PYTANIE:Co pan powie na insynuacje jako miałby pan być radzieckim robotem Ozjaszem Goldbergiem zasilanym na cukier, mającym przynieść Polsce pożogę i zniszczenie?
ODPOWIEDŹ:@Ozjasz_Goldberg: oczywiście zdalnie sterowanym
--------
117. (@Zydomasoneria)
PYTANIE:Panie Januszu mam do Pana trzy pytania.1. Jestem liberałem ekonomicznym i społecznym a także byłym Palikociarzem. Czy dla takich ludzi jest miejsce w strukturach KORWINA?2. Czy dopuszcza Pan możliwość pozostania w strukturach UE gdyby udało się ją zreformować? Na wzór luźnej liberalnej frederacji?3 Mam wrażenie, że kewstionuje Pan sojusz z USA i zachodem. Jeżeli nie z nimi to z kim? Pamiętam jak wchodziliśmy do UE to mówił Pan, że powinniśmy ściślej związać się z USAzamiast z Brukselą. Czy zmienił Pan zdanie, czy może jako dziecko zapamiętałem źle wypowiedź?
ODPOWIEDŹ:@Zydomasoneria: 1. tak2. tak3. zmieniłem zdanie, teraz wybrałbym sojusz z Chinami, zarówno ekonomiczny jak i wojskowy
--------
118. (@ninetyeight)
PYTANIE:Czy jest pan w stanie wymienić pana trzy największe autorytety?
ODPOWIEDŹ:@ninetyeight: Alexis de Tocqueville, Cyril Northcote Parkinson, Deng Xiaoping
--------
119. (@mlg20)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Czy narkotyki zostaną zalegalizowane? Zależy mi na trawie
ODPOWIEDŹ:@mlg20: oczywiście, że tak
--------
120. (@qweasdzxc)
PYTANIE:1. jaki jest pana ulubiony gatunek muzyczny?2. Pana ulubiony zespół muzyczny?3. Pana ulubiony film?
ODPOWIEDŹ:@qweasdzxc: 1. Są różne, chyba lekko-poważna muzyka2. The Beatles3. "Ewa chce spać"
--------
121. (@analiza-matematyczna)
PYTANIE:Co sądzi Pan o Liberlandzie, nowym mirkopaństwie w Europie?
ODPOWIEDŹ:@analiza-matematyczna: oby sie utrzymało...
--------
122. (@esom)
PYTANIE:Pytania trochę z innej beczki. 1. Jakie cechy charakteru ceni Pan najbardziej u innych ludzi?2. Jakie cechy uważa Pan za swoje najmocniejsze strony?
ODPOWIEDŹ:@esom: 1. niezależnosc2. zarozumiałość
--------
123. (@JozefRetinger)
PYTANIE:W jaki sposób zamierza Pan uporać się z systemem emerytalnym? Jeżeli zlikwiduje Pan ZUS to nadal trzeba będzie wypłacać pieniądze emerytom. Skąd Pan je weźmie? Pieniądze pozyskane ze sprzedaży nieruchomości ZUSu nie wystarczą. Oczywiście abstrahuję od tego czy prezydent ma kompetencje pozwalające mu na likwidację ZUSu.
ODPOWIEDŹ:@JozefRetinger: Odpowiedzialem. NB. To JEDYNY prawdziwy proble, jaki będziemy mieli - i to stworzony CELOWO przec Czewronych!
--------
124. (@matekson)
PYTANIE:Czy państwo pomagać rodzicom dzieci niepełnosprawnym, czy taką pomoc powinny świadczyć prywatne fundacje ?
ODPOWIEDŹ:@matekson: prywatne fundacje
--------
125. (@analiza-matematyczna)
PYTANIE:Którego z Pana kontrkandydatów uważa Pan za najlepszego, którego za najgorszego i dlaczego?
ODPOWIEDŹ:@analiza-matematyczna: 1) konkurentów sie nie chwali 2) Andrzej Duda
--------
126. (@peter_pan)
PYTANIE:Jaki jest Pański pogląd na dążenia pewnych środowisk do przywrócenia przedwojennej autonomii dla Górnego Śląska?
ODPOWIEDŹ:@peter_pan: A dlaczego tylko dla Śląska? A Kujawy czy Warmia - to sroce z ogona spadly?
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
127. (@xEm)
PYTANIE:Dzień dobry. Jaki ma Pan pomysł na poprawę bytu polskich przedsiębiorców?
ODPOWIEDŹ:@xEm: Likwidacja podatkow dochodowych, od kupna-sprzedazy - i, jak Bóg da, przymusu emerytalnego
--------
128. (@blossoming_cherry)
PYTANIE:Panie Januszu oto moje pytanie:1. Co z ZUS-em? Czy zrobiłby Pan z tym jakiś porządek, gdyby wygrał Pan wybory? Jeśli tak, to co konkretnie zaproponowałby Pan jako rozwiązanie aktualnych problemów?
ODPOWIEDŹ:@blossoming_cherry: Juz było
--------
129. (@seo000)
PYTANIE:@Korwin-MikkeCzy gdyby w drugiej turze spotkał się Pan z prezydentem Komorowskim, miałby Pan odwagę zapytać go w publicznej debacie o fundację Pro Civili? Jak wiadomo wszystkich związanych z tą sprawą spotyka seryjny samobócja.
ODPOWIEDŹ:@seo000: tak - ale najpierw uważnie bym wszystko sprawdził - bo doniesienia dziennikarskie...
--------
130. (@lsh)
PYTANIE:@Korwin-MikkePanie Januszu, jest Pan w polityce tyle lat, część Pana programu, który Pan prezentuje jest bliska memu sercu i bardzo bym chciał, żeby miał Pan go szansę spróbować wcielić. Natomiast dlaczego przez te wszystkie lata nie hamuje Pan trochę języka, aby zdobyć więcej poparcia - czy to jest aż takie trudne? I powodzenia w wyborach :)
ODPOWIEDŹ:@lsh: gdybym hamował, w ogóle by Pan o mnie nie wiedział...
--------
131. (@Grinch_z_szafy)
PYTANIE:@Korwin-Mikke1) Co Pan najbardziej ceni w kobietach?2)Jakiego rodzaju muzyki Pan słucha?Życzę powodzenia w wyborach :)
ODPOWIEDŹ:@Grinch_z_szafy: 1. umiejętność adaptacji2. było
--------
132. (@zakaton)
PYTANIE:Szanowny Panie, na tzw. Zachodzie w ostatnich latach coraz popularniejszy jest temat bezrobocia technologicznego (w skrócie: praca zostanie zautomatyzowana, dla ludzi pracy nie będzie). Czy ma Pan jakiś pomysł na ułożenie stosunków społecznych w takich warunkach? Tzn. bogaci posiadający maszyny dalej żyją w ramach gospodarki wolnorynkowej a biedni umierają bo nie mają pracy (a więc płacy, a więc wiadomo), czy może bogaci z własnej woli utrzymują biednych (bo jak znam Pana poglądy, to raczej nie ma możliwości, żeby ktoś bogatych zmusił do podzielenia się majątkiem)?
ODPOWIEDŹ:@zakaton: ak tgo: "nie maja pracy"? A czy bogaci ludzie nie będą potrzebowali ręcznie robionych samochodów - i po trzech guwernerows do dziecka?
--------
133. (@kzaj)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Niestety spóźnilem sie na AMA i odpowiedział Pan na większość pytań, więc postaram sie zadać pytanie ktorego jeszcze nie bylo:- Jaki ma Pan stosunek do wolnomularstwa?- Czy jeżeli dostałby Pan zaproszenie do uczestnictwa w loży rytu szkockiego (konserwatywny) to przyjąłby je Pan?
ODPOWIEDŹ:@kzaj: Dostałem propozycję i odmówiłem. Natomiast wolnomularstwo uważam za mało szkodliwe, a nawet jako korzystną przeciwwagę dla Wielkiego Wschodu
--------
134. (@Oskarbb)
PYTANIE:1. Czy w rządzonym przez pańską pratię państwie będzie istnieć przestrzeń publiczna, jeżeli tak to z czego będzie utrzymywana?2. Czy jeżeli powstanie całkowicie prywatne miasto, właściciel będzie mógł zabronić patrolowania go przez policję?
ODPOWIEDŹ:@Oskarbb: Gminna zapewne, lasy (ktorych, ku memu żalowi, nie da sie dzis sprywatyzwoać) 2) Tak
--------
135. (@Pitey_Pablo)
PYTANIE:@Korwin-Mikkedlaczego powinniśmy wyjść z Unii Europejskiej? Na obecnym etapie chyba zyskaliśmy więcej, niż straciliśmy?
ODPOWIEDŹ:@Pitey_Pablo: w tej chwili juz na pewno bysmy zyskali. Diplaty coraz mniejsze, głupota narzucana z Brukseli coraz wieksza
--------
136. (@WhosYourDD)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: jeżeli Biblia dopuszcza karę śmierci to dlaczego nie wprowadzimy także innych rzeczy dopuszczanych przez Stary Testament takich jak np. możliwość zabicia przez męża żony która nie była dziewicą przed ślubem czy mordowanie homoseksualistów?Czy ma pan jakieś statystyki potwierdzające tezę że kara śmierci zmniejsza ilość morderstw? Bo z tego co wiem to w Stanach nie widać takiej zależności.
ODPOWIEDŹ:@WhosYourDD: 1) Bo aż tak daleko nie idę (ale może moi następcy?) 2) Tak. Jeszcze prace z 1949 - chyba Elsenstein; b. bogata argumentacja i aparat statystyczne
--------
137. (@Jorgu)
PYTANIE:@Korwin-MikkeCzy wierzy Pan szczerze, że w tym kraju możliwe są zmiany tak radykalne jak np: zniesienie podatku dochodowego i wywalenie większości urzędników przy obecnej mentalności osób rządzących, sądów, Policji itd.? Wszystkich Pan chyba nie przekona, chyba.( ͡° ͜ʖ ͡°)
ODPOWIEDŹ:@Jorgu: Oczywiście teraz nie przekonam; ale gdy nadejdzie NAPRAWDĘ kryzys...
--------
138. (@jemmiesko)
PYTANIE:1. Czy wg. Pana kapitał nie ma narodowości, czy wręcz przeciwne? 2. Co sądzi Pan o przypadkach sprzedaży efektywnych ekonomicznie polskich zakładów zachodnim przedsiębiorstwom, a następnie zamykanie ich w celu zniszczenia konkurencji?
ODPOWIEDŹ:@jemmiesko: kapital jako taki - nie ma, ale bardzo bogatych stac, by za nadwyżki finansowac np. ludzi tej samej narodowości; ale o tych samuych upodobaniach; albo teh samej orientacji para-seksualnej...
--------
139. (@Donovan)
PYTANIE:Maurycy Rothbard - orędownik wolności i czołowy przedstawiciel doktryny anarchokapitalistycznej był zarazem jednym z tych intelektualistów Zachodu, którzy dali się oszukać komunistom i wychwalali ZSRR. Czy jest Pan pewien, że nie uległ podobnemu oszustwu?
ODPOWIEDŹ:@Donovan: Bolszewizm byl zbrodniczy, ale juz stalinizm rozpoczął powrot do normalności, za Andropowa juz było prawie normalnie... A dzisiej jest w Rosji lepiej, niz w wielu państwac h Zachodu - prosze zobaczyc te MILIONY bogatych Rosjan na plażach
--------
140. (@el-em)
PYTANIE:@Korwin-Mikke: Panie Januszu, świetne te nowe spoty. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu!
ODPOWIEDŹ:@el-em: dzk!
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
141. (@Rss8)
PYTANIE:Z Polski ludzie uciekają, z Afryki również. Czy Polska to druga Afryka, czy Afryka to druga Polska?
ODPOWIEDŹ:@Rss8: Polacy to tez Murzyni, tylko, ze Biali (Mrożek)
--------
142. (@mun88)
PYTANIE:Panie Januszu, @Korwin-Mikke, jaki jest Pana pomysł na ściągnięcie naszych rodaków będących aktualnie na emigracji zarobkowej na zachodzie i północy Europy?
ODPOWIEDŹ:@mun88: Zliwidujemy dochodowe i podatek od kupna sprzedaży - a 90% wroci (i przyjedzie 2 mln Angoli)
--------
143. (@Apostou)
PYTANIE:1. Jak pana zdaniem Jednomandatowe Okregi Wyborcze wpłynełyby na polską scenę polityczną?2. W jaki sposób osiągnął/utrzymuje pan taką jasność umysłu?
ODPOWIEDŹ:@Apostou: Utrwaliłyby dominacje PO i PiS 2) Nieustannie mysle, gram w cos...
--------
144. (@JednookiKotCezar)
PYTANIE:Jeśli jakimś cudem nie zostanie Pan prezydentem w tym roku, to w następnych wyborach również Pan wystartuje czy nadejdzie czas Księcia Przemysława?
ODPOWIEDŹ:@JednookiKotCezar: Za 4 lata przejde z Sejmu do PE (o ile jeszcze UE będzie istnieć, ofc.)
--------
145. (@Pawlo12a)
PYTANIE:Jak może Pan być poligamistą i katolikiem jednocześnie. Czy jako źródło objawienia uznaje Pan tylko Pismo Święte czy też Tradycję?
ODPOWIEDŹ:@Pawlo12a: "Biskup ma byc człowiek stateczny, mąż jednej żony" (1 Tym 3) . Ale ja nie kandyduje na biskupa...
--------
146. (@micky1)
PYTANIE:Dlaczego przywłaszczyłeś sobie herb Korwin?
ODPOWIEDŹ:@micky1: Czy my sie znamy?
--------
147. (@franekfm)
PYTANIE:jak Pan ocenia, ile jest Pan w stanie na lewe faktury wyciągnąć pieniędzy wpłaconych na Pana kampanię prezydencką?
ODPOWIEDŹ:@franekfm: Nie wstyd Panu? Proszę o zaminusowanie tego pytania
--------
 
  • Like
Reactions: Alu
Do góry Bottom