Zwycięstwo szwajcarów w referendum

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
w 14 na 26 kantonów zwyciężyli zwolennicy dawnego prawa odnośnie posiadania broni palnej w domu. Zwolennikom ograniczania wolności ludzkiej na szczęście nie udało się i ponieśli klęskę. Prawo szwajcarskie jest dosyć liberalne jeśli chodzi o posiadanie broni palnej.
"obecnie w niektórych kantonach wystarczy wysłać pocztą wypełniony formularz o posiadaniu broni wraz z oświadczeniem o niekaralności"
http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swi ... zwajcarii/

-Dziwne też że sympatycy zamordyzmu nie chcą zakazać posiadania sznurów w domach ponieważ znaczna liczba ludzi popełnia samobójstwo poprzez powieszenie.:huh: Mają luki w myśleniu? :)
 
A

Anonymous

Guest
Kurwa niewesoło, no bo aż w 12 kantonach ludzie nie chcą mieć broni. Niech do tych 12 wpuszczą muzułmanów, ciekawe czy wtedy zmienią zdanie.

Ciekawi mnie też, jakie będą proporcje podczas kolejnego referendum...
 

s00lis

Member
211
5
Ja również nie cieszyłbym się z tego "zwycięstwa". 14:12 to prawie po równo, więc jeśli powszechny antywolnościowy trend się utrzyma to w następnym referendum być może za 10 lat sytuacja się odwróci.
Choć może nie powinienem być taki pesymistyczny.
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Faktycznie niewesoło.
Ja jednak jestem pozytywnie zaskoczony -miałem obawy że już teraz przegrają.
Oczywiście wolności trzeba stale pilnować bo mogą im robić referenda jak w Irlandii -do skutku
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Oczywiście, jak wynik referendum pasuje pewnym ludziom to się na tym kończy, lud zadecydował, jest super! Jak nie pasuje to się powtarza, bo może lud zmienił zdanie na bardziej słuszne.

Wynik mi się nie podoba, widać, że już zdążyli wielu normalnym ludziom nasrać do głów. Ciekawe jak by takie referendum wypadło tutaj... właściwie to chyba nie chcę wiedzieć :( .
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Mnie się wydaje że ludzie uczą się mechanizmów przetrwania
i po jakimś czasie nie dają już sobą sterować, czyli robią mentalną rewolucję [albo kontrrewolucję -do wyboru] Oni znowu za jakiś czas wymyślają nowe grepsy i tak w kółko.
Jeśli jednak europejczycy nie są w stanie walczyć owłasną wolność i przetrwanie to trudno-nikt nie będzie za nich żył. Przyjdą inni.
 
Do góry Bottom