Wypowiedzi zwykłych ludzi, które podobają się libertarianom

Tomasz Panczewski

Well-Known Member
699
3 849
Od jakiegoś czasu chciałem założyć ten wątek dla przeciwwagi do mrowia tematów typu "co was wkurza", "złe wiadomości", "komusze wypowiedzi" czy "podziel się zażenowaniem", od których można dostać raka. Chodzi o to, by postować w tym wątku wypowiedzi zwyczajnych ludzi, którzy mówią/piszą z sensem w wolnościowy sposób. Można też postować aktualne wolnościowe opinie jakichś autorytetów czy profesorów, rozumiecie o co mi chodzi. Proszę, byście starali się unikać wklejania jakiegokolwiek pobocznego komuszenia przyczepionego do głównego jądra wypowiedzi, by można było się tutaj całkowicie i bezpiecznie odstresować i nabrać nadziei po całym dniu przebywania na terytorium, do którego prawa rości sobie organizacja militarna "Rzeczpospolita Polska". :)

O tym, że miałem założyć ten temat przypomniałem sobie po zobaczeniu posta autorstwa użytkownika @aluzci203.

  1. 20:45 - aluzci203:
    Wychodze do pizzeri a tam chlopaczek rozwozacy pizze nawija szefowej ze państwo to złodziej bo kradnie 2/3 w podatkach itd. Od razu mi sie cieplej na sercu zrobilo.
  2. 20:48 - Zbyszek_Z:
    Kolejny, ktory nasluchal sie gledzenia jakiegos dziada. Zmieni zdanie jak zacznie pracowac. Oh, wait...
 
A

Antoni Wiech

Guest
To jeszcze coś, trochę offtopicowe, ale co tam:

11693910_925205874221463_4717500405389295471_n.jpg
 

Otwieracz_do_piwa

Active Member
50
96
Ja miałem szczęście chodzić do szkoły średniej, gdzie ilość nauczycieli o poglądach wolnościowych była powyżej przeciętnej i np.

Nauczycielka wosu: "W książce jest podana niepoprawna definicja wolności, ktoś zna właściwą?" w klasie cisza, po czym nauczycielka mówi:
"Wolność mojej ręki kończy się na wolności waszych nosów", po czym zaczęła się zachwycać jaka to jest piękna definicja wolności.
Ogólnie często wypowiadała się w sposób wolnościowy i najeżdzała na PIS.

Nauczycielka od matmy: "Szkoły to najlepiej wszystkie sprywatyzować, wtedy może będą trzymały jakiś poziom".

Nauczyciel geografii: "Grekom nie należy pomagać. Jak poczują co to bieda to może wezmą się do roboty, ale to i tak nie jest pewne, bo to południowcy", i jeszcze to: "Globalne ocieplenie to jest tylko amunicja w rękach eko-terrorystów"
 

Inqui

Anarchism is the fullest expression of capitalism.
9
23
Ja miałem szczęście chodzić do szkoły średniej, gdzie ilość nauczycieli o poglądach wolnościowych była powyżej przeciętnej i np.

Nauczycielka wosu: "W książce jest podana niepoprawna definicja wolności, ktoś zna właściwą?" w klasie cisza, po czym nauczycielka mówi:
"Wolność mojej ręki kończy się na wolności waszych nosów", po czym zaczęła się zachwycać jaka to jest piękna definicja wolności.
Ogólnie często wypowiadała się w sposób wolnościowy i najeżdzała na PIS.

Nauczycielka od matmy: "Szkoły to najlepiej wszystkie sprywatyzować, wtedy może będą trzymały jakiś poziom".

Nauczyciel geografii: "Grekom nie należy pomagać. Jak poczują co to bieda to może wezmą się do roboty, ale to i tak nie jest pewne, bo to południowcy", i jeszcze to: "Globalne ocieplenie to jest tylko amunicja w rękach eko-terrorystów"
Zazdroszczę. U nas ziomka od wosu unikała tematów politycznych. Jedynie stwierdzała, że komunizm jest utopią.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Spodobała mi się ta wypowiedź. Ten blog mieszkaniowy jest zresztą doskonały i polecam zainteresowanym.

Głównym problemem, związanym z tym i innymi przejawami państwa opiekuńczego, jest budowanie fałszywego poczucia bezpieczeństwa. Wielu ludzi myśli sobie: “przecież prawo gwarantuje mi, że dostanę albo mieszkanie, albo przynajmniej odzyskam pieniądze” i wyłącza własne myślenie. A kiedy okazuje się (znowu niespodzianka!), że jednak prawodawca czegoś nie przewidział, tak jak bankructwa banku w tym konkretnym przypadku, to jest ciemność, płacz i zgrzytanie zębów. A także okrzyki: “Państwo ‚pomusz’!” i “Wałęsa, dawaj moje 100 milionów!”. Podobne reakcje można obserwować na przykład wtedy, kiedy spada cena skupu żywca (i mamy skupy interwencyjne) albo przychodzi powódź (i mamy kredyty pomocowe), kiedy ludzie zostają oszukani przez Amber Gold (i “gdzie było państwo?”)… Odzwyczajamy ludzi od dbania o swoje, oferując im w zamian obietnicę, że państwo będzie o nich dbało. I oczywiście kończy się to za każdym razem tak samo – tragicznie. Gdyby każdy zdawał sobie sprawę z tego, że zdecydowana większość prawa przed niczym go nie chroni, to starałby się przynajmniej w jakiś podstawowy sposób zadbać o własne bezpieczeństwo.
http://wdomachzbetonu.pl/mad-hatter/
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Ale rzeźnia, niestety w wiekszosci na poziomie chlewu. A juz pisanie o tym ze jazda do sklepu autem to moda nowobogackich to szambo najgorszego sortu.

Skąd Wy sie bierzecie w wiekszosci ? Rozumiem ze Wam pasował obraz powojennej Warszawy jaki był naprzeciw UM przez kilka lat. ALbo inne podobne miejsca po zawalonych kamienicach, w miejsce ktorych cos powstało. Cokolwiek, ale powstało, uporzadkowano teren wokoło, zrobiono chodnik czy kawałek parkingu. Wszystko na nie, jakbym Kononowicza slyszał : najlepiej żeby niczego nie było. Małe sklepy, małe sklepy. Załóż sobie jeden z drugim mały sklepi i go prowadz. W tym kraju, gdzie niezaleznie od tego czy i ile zarobisz masz obowiazek opłacania idiotycznie wysokich składek, oddawania panstwu podatku od tego ze wykazales sie inicjatywa, stworzyles miejsca pracy. To jeszcze ci dowala haracz zeby płacic socjal nierobom i kombinatorom oraz żreć krewetki i homary i popijac winem za kilkaset złotych, na Twoj koszt rzecz jasna. Na zachodzie europy nie ma w centrach miast zadnych sklepow spozywczych. Są piekarnia, ciastkarnie, sklepy z mięsem, i wszystkie one bronią sie jakoscia w stosunku do Lidla, Netto czy innego ALdi. Ale zrob u nas sklep z wędlinami po minimum 30-40 zl/kg, a taka powinna byc cena zeby było to jadalne dla ludzi białych, i ciekawe kto w takim sklepie cokolwiek ci kupi, tym bardziej w Bytomiu. nie wiem ludzie gdzie wy w wiekszosci zyjecie, na jakiej planecie, ale niektorzy zdaja sie miec poglady i pomysły tak oderwane od rzeczywistosci ze az śmieszne.
Odpowiedz na bol dupy nacjokomuchow ktorzy pierdza "X zabiera, polski, powtarzam, POLSKI rynek".

podkreslenia moje

źródło: http://www.bytomski.pl/forum-mobile/newsroom/131156-dyskonty-pchaja-sie-do-centrum-bytomia?start=15
 
Ostatnia edycja:
U

ultimate

Guest
Z Onetu.

"Czterech byków z nozami zarznęło JEDNEGO pijanego dzieciaka.Za co??Bo chyba nie za dwie puszki za 5 zł??Oni nas po prostu nienawidzą a pretekst się nadarzył.Ale nie ma tak w cywilizowanym Świecie ,żeby człowieka zabijać z tak błahego powodu.Kogo ty bronisz??Morderców?"

odpow:

"Posłuchaj kibolu. Gdybyś w USA wlazł do baru, zajumał dwie butelki i zapłacił petardą, to by cię właściciel zastrzelił z dwururki a dopiero później wezwał policję. A jeśli potwierdziłby to monitoring, to jeszcze dostałby pochwałę za wyrwanie chwasta.
USA to taki duży kraj za Oceanem, do którego potrzebujesz wizę"
 
U

ultimate

Guest
"Anty-biali zdecydowali, że KAŻDY biały kraj musi stać się „kotłem rasowym”!
Ja o tym nie decydowałem. Biali ludzie o tym nie decydowali. Nigdy nie było publicznego referendum w tej sprawie.
Kto dał im pozwolenie na zalewanie nas milionami nie-białych imigrantów, a następnie do ZMUSZANIA nas do zasymilowania się z nimi, dopóki staniemy się mniejszością w swoim własnym domu? Dlaczego to nie Afryka, Azja, czy Bliski Wschód mają być „kotłem rasowym”?
Jeśli cała ta „różnorodność” i „wielokulturowość” są tak cudowne, to dlaczego OBOWIĄZUJĄ TYLKO i WYŁĄCZNIE w białych krajach? "
 
U

ultimate

Guest
Komentarz dotyczy przedstawicieli polskiego rządu i ich niechęci do przyjmowania uchodźców.



~VXCBVXCB : A moze tak niech szukaja pomocy u bajecznie bogatych szejkow z Zatoki Perskiej? Jesli Katar stac na wywalenie 220 mld dolarow ( sic! ) na mistrzostwa swiata w kopanej w 2022 roku, jesli Zjednoczone Emiraty Arabskie buduja w Dubaju drapacz chmur za 1,5 mld, opere za 1 mld oraz archipelagi sztucznych wysp za dziesiatki miliardow dolarow a Arabia Saudyjska funduje wszedzie meczety ( w tym i w Warszawie ) i ma trzeci / czwarty budzet wojskowy na swiecie to czemu za pieniadze ktore bylyby dla nich niczym nie pomoga swoim braciom i siostrom w biedzie? To tam ci biedni uchodzcy powinni sie zwrocic opomoc a nie do niewiernych kafirow zwlaszcza, ze to wlasnie wspomniani SSzejkowie oplacaja zbrojne bandy dzihadystow w Syrii aby obalic rzad Assada przez co destabilizuja caly Bliski Wschod. Do tego uchodzcow muzulmanskich nie chca tez juz Amerykanie i Brytyjczycy ktorzy odpowiadaja za rozwalenie Iraku ( Brytyjczycy wyszli juz nawet z UE aby sie wymigac od kontyngentow ktore chce narzucic Bruksela ), nie przyjmuje ich tez IS-rael ani inne bogte nieeuropejskie kraje jak Japonia czy Korea Poludniowa! I ZADNE LEWACKIE POZYTECZNE GLUPKI NIE WINIĄ ICH ZA TO TYLKO PROBUJA OSKARZAC NAS O BRAK WSPOLCZUCIA I NIETOLERANCJE!"
 
Do góry Bottom