Wyobraźcie sobie, co by się stało...

D

Deleted member 427

Guest
gdyby po zluzowania polskich gun laws jakiś czubek zabił, powiedzmy, 10 osób przy użyciu legalnie zakupionej broni (większość morderców popełniających masowe mordy z broni palnej w USA nabywa ją legalnie). Skoro dzisiaj jedno zabójstwo za pomocą noża (patrz Kraków i śmierć 23-letniego Dawida Korneckiego) powoduje, że politycy domagają się zaostrzenia prawa i zakazania noszenia "niebezpiecznych przedmiotów" w miejscach publicznych, to co by się stało po ataku bronią palną?

Jest na to jakiś sposób? W USA wszelkie próby zaostrzenia gun laws blokują zwykli ludzie. W Polsce nie ma na to szans - nie po tresurze, jakiej ten naród doświadczał przez ostatnie kilkadziesiąt lat.
 

dataskin

Well-Known Member
2 056
5 888
No i co wynika z takiego zakazu czy nakazu? Jak ktoś będzie chciał kogoś zabić nożem, to i tak to zrobi. Iluzja bezpieczeństwa dla gawiedzi, bo wiadomo że ofiary nie mogą się poskarżyć na bezsens takich przepisów i ich - nieskuteczność.

Dziś można kupić broń palną, czarnoprochową w Polsce na dowód osobisty (było o tym tu: wykop.pl --> Colt Dragon).

Broń palna, którą może zakupić każdy pełnoletni obywatel RP za okazaniem dowodu osobistego. Wg wykładni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu można taką broń nosić przy sobie także nabitą, jednakże nie wolno jej używać poza strzelnicą.

I jakoś ludzie nie giną od strzałów z takiej broni na ulicach.

http://blackpowder.cxm.pl/sklep/?p=productsList&iCategory=3
 
Ostatnia edycja:

Rebel

komunizm warstwowy
679
789
To właśnie jest ciekawe, bo nie było żadnego incydentu a i tak chcą zaostrzyć prawa dotyczące czarnoprochowców (więcej w temacie o czarnoprochowcach).

W Polsce władzy nie potrzeba ani świrów ani operacji false flag, bo i tak robi co chce.
 

Cptkap

Well-Known Member
686
2 890
A gdyby po zluzowaniu polskich gun laws jakiś szaleniec z legalnie zakupionej broni zastrzelił 10 polityków partii rządzącej?

Czy poparcie dla łatwego dostępu do broni palnej wśród obywateli by wtedy wzrosło, czy zmalało?
 

dataskin

Well-Known Member
2 056
5 888
Mnie śmieszy to, że zabraniają broni czarnoprochowej na kartdridże.. Ale nie ma problemu, żeby se przypiąć do pasa 20 rewolwerów czarnoprochowych, 6 strzałowych już załadowanych w domu (i z 10 do plecaka), wyjść do miasta i rozpocząć sezon na polowanie, Tarantino style.
Pytanie - czemu tak się nie dzieje? :)
 
OP
D

Deleted member 427

Guest
Ale nie ma problemu, żeby se przypiąć do pasa 20 rewolwerów czarnoprochowych (...) Pytanie - czemu tak się nie dzieje? :)
Bo w Polsce jest bida z nędzą i nikogo nie stać na kupno 20 czarnoprochowców? Kupno dwóch używanych to już wydatek rzędu 1400 pln.
 
OP
D

Deleted member 427

Guest
No, czyli pierwszego już mamy, który w najbliższym czasie raczej na pewno nie kupi sobie 20 czarnoprochowców :)
 
OP
D

Deleted member 427

Guest
Ja również. Wolę wydać 7 stów na wiatrówke-replike 1:1, przynajmniej będę miał fun z samego wyglądu broni.
 
OP
D

Deleted member 427

Guest
W Polsce nie ma popytu na broń. Co z tego, że zluzujesz regulacje, skoro pistolet będzie kosztował +3000 pln i legalnie kupi go syn Kulczyka (nielegalnie też)? Zauważcie, że w stanach, w których nie można formalnie zakazać posiadania broni, legislatura robi dwie rzeczy jednocześnie:

- wymusza na producentach przestrzeganie absurdalnych wymagań technicznych, które gdyby miały zostać przez nich wdrożone, doprowadziłyby firmy do finansowej ruiny; w efekcie prowadzi to do zmniejszenia podaży broni palnej;
- po stronie konsumenta to samo: zmniejszenie popytu poprzez zniechęcanie potencjalnych nabywców do zakupu broni (regulacje, biurokracja, zezwolenia na zakup etc);
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 136
1 043
To trochę tak jakby twierdzić, że w polsce nie ma popytu na narkotyki. Popyt może być bardzo niski (pewnie byłby mniejszy, niż w stanach, gdyby broń była depenalizowana), ale fakt, że nie ma do niej łatwego dostępu, ten popyt zmniejsza. Nie sądzę, żeby kosztowała +3k po depenalizacji jej, w sklepie z bronią sportową widziałem pistolety (na gaz) po jakieś kilkaset złoty.
 

dataskin

Well-Known Member
2 056
5 888
Do góry Bottom