Wolnościowe czasopismo

qatryk

Member
179
2
ta przejrzałem i jakoś nawet żartować nie umiem, bo jak tu żartować z żartów.

A tak na serio się pytam bo jedyne co jakos kojarze to Friedmana we Wprost a w tych pytaniach pada coś takiego: " Jego redakcja określa profil pisma jako liberalno-konserwatywny, a w ostatnich numerach zamieszczane były wywiady ze słynnymi libertarianami i artykuły ich autorstwa." O co i kogo chodziło i czy warto se jednak sięgnąć do wprosta? Czy to ci panowie co sobie tak rozmawiali to oni mają już tak skrzywioną
 
A

Antoni Wiech

Guest
A ja jak obserwuje scenę polityczną i nie tylko polską, to mam wrażenie, że słowo "libertarianizm" coraz bardziej przykleja się do różnej maści mniej lub bardziej skrajnych liberałów nie-anarchistów.
 

Barcisz

New Member
111
2
Antoni Wiech napisał:
A ja jak obserwuje scenę polityczną i nie tylko polską, to mam wrażenie, że słowo "libertarianizm" coraz bardziej przykleja się do różnej maści mniej lub bardziej skrajnych liberałów nie-anarchistów.
chyba mniej i bardziej umiarkowanym konserwatystom zależy na wywoływaniu dezorientacji;)
a nam przez te zabiegi dewaluuje się terminologia:
już ludzie wierzą, że jesteśmy wolni, że mamy kapitalizm, wolny rynek... teraz trzeba popracować trochę nad libertarianizmem, a po jakimś czasie ludzie uwierzą, że mamy anarchię lub że przynajmniej rządząca partia to anarchiści;)
 

SzabloZębny

New Member
329
4
A reakcja, środowisk autentycznie anarchistycznych, na libertarianizm, jest coraz bardziej wroga i negatywna - co oddala nas, autentycznych libertarian, od perspektyw współpracy.
 

crack

Active Member
784
110
"Libertariański" Najwyzszy Czas z "libertarianinem" Tomaszem Sommerem startującym z "libertariańskiego" libertasu ze swoimi kolegami "libertarianami" - Wałęsą, Wierzejskim, Orzechowskim i Sobecką.
Nie pierwszy i nie ostatni raz jak różnej maści konserwatyści będą wycierać sobie gębę libertarianizmem.


- Czy zajęcia z przedmiotu „religia" powinny odbywać się w szkołach publicznych?
- Nie powinno być szkół publicznych. A jak już są, to religia powinna być i to ważniejsza od np. historii. W końcu historia to tylko zideologizowane dzieje polityczne, a religia to historia zbawienia.

Lol redaktor naczelny NCz to fanatyk religijny.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
tosiabunio napisał:
Ha, my tutaj sobie takie małe plany propagandowe knujemy, a w Polsce już od dawna istnieje libertariańskie czasopismo, o rekordowym nakładzie na świecie:

Fakty są takie, że „NCz!" to jedyny libertariański tygodnik o względnie dużym nakładzie na świecie.

Więcej ciekawostek tutaj.

ja nie miałem nigdy złudzeń,
co do nczasu

-czytałem to co ciekawe,
omijałem to co mnie nie interesowało
a parę numerów mam w domu do dziś

Ale co innego mnie dzisiaj interesuje
czy możliwa jest współpraca pomędzy róznymi nurtami libertanizmu
w skrócie między lewicą centrum i prawicą
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Ciężko współpracować z ludźmi jeśli nie popierającymi to wyraźnie odczuwającymi sympatię do niszczenia lub "spontanicznego przejmowania" przez leserów i nierobów majątków najbardziej pracowitych i najzdolniejszych jednostek społeczeństwa. Czasem odnoszę wrażenie, że jak ktoś założył firmę i zatrudnia ludzi to przez niektórych już jest podejrzany o kolaborację z państwem. A w ogóle to wyzyskiwacz ma takie same prawa do firmy jak sprzątaczka mopująca u niego podłogę.
 

crack

Active Member
784
110
Nie widzisz ? To, że ten koleś mierzy wszystkich swoją miarą. Jakby nie był fanatykiem to powiedziałby "dla mnie religia jest ważniejsza, ale rozumiem, że w szkołach są również ateiści, ludzie innych wyznań itp.którzy mogą nie podzielać mojej opinii, z tego względu ważniejsza jest historia która dotyczy wszystkich".
 
Do góry Bottom