Wolność słowa a konkurencyjność czyli Warner Media

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Nie wiem czy czytaliście, czy ta wiadomość do was doszła ale TVN znów zmienia właściciela, mianowicie Discovery łaczy się z Warner Media, molochem streamingowym. Obecny szefo Discovery chce stworzyć największe centrum informacyjne w europie.

Ja się pytam jak ma się do tego wolność słowa, skoro taki moloch będzie dyktował warunki na kilkunastu rynkach medialnych.
No i co najważniejsze, jak ma się do tego konkurencyjność, co mają zrobić małe stacje telewizyjne pokroju naszego Polsatu w starciu z takim gigantem, dlaczego Unia europejska jak nic by się teraz przydala że to zagrożenie dla wolności słowa, że nie może być tak że jedna firma ma w swoim zasięgu 90% europy i 50% świata medialnego. Komunizm żydowski, założyciele Warner Bros się w grobie przewracają.


 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 690
Nie wiem czy czytaliście, czy ta wiadomość do was doszła ale TVN znów zmienia właściciela, mianowicie Discovery łaczy się z Warner Media, molochem streamingowym. Obecny szefo Discovery chce stworzyć największe centrum informacyjne w europie.

Ja się pytam jak ma się do tego wolność słowa, skoro taki moloch będzie dyktował warunki na kilkunastu rynkach medialnych.
No i co najważniejsze, jak ma się do tego konkurencyjność, co mają zrobić małe stacje telewizyjne pokroju naszego Polsatu w starciu z takim gigantem, dlaczego Unia europejska jak nic by się teraz przydala że to zagrożenie dla wolności słowa, że nie może być tak że jedna firma ma w swoim zasięgu 90% europy i 50% świata medialnego. Komunizm żydowski, założyciele Warner Bros się w grobie przewracają.


Unia Europejska to przyklaskuje uszami temu zapewne. Dla nich wolność słowa jest, oczywiście w ich znaczeniu. Już nie raz było mówione, że komunistyczny zamordyzm będzie postępował z racji, że nikt się temu nie przeciwstawia. Co tam głos jakiś kilku grup kiedy pewnym panom kierującym z cienia przyklaskuje cała banda zidiociałych lewaków i wytresowanych obywateli. Przeciętny człowiek to nawet nie wie, że w TVN się właściciele zmieniają bo mają to w dupie. I tu masz swoją odpowiedź. Zamordyzm się rozrasta bo ludzie w większości mają to w dupie i się temu nie sprzeciwiają.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
W jaki sposób przejście grupy TVN z rąk jednego koncernu amerykańskiego do drugiego zagraża "wolności mediów" w Polsce?

Przy okazji, Polsat jest większy na przykład od całego koncernu Ringer Axel Springer.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Ja się pytam jak ma się do tego wolność słowa

Nijak. W Polsce wolność słowa jest ograniczona przez państwo a nie przez to, że jakaś firma kupiła inną.
Ale i tak nie jest z tą wolnością słowa tragicznie, wciąż można np. krytykować PiS.
 
Ostatnia edycja:

cyklista

Well-Known Member
518
621
Ale i tak nie jest z tą wolnością słowa tragicznie, wciąż można np. krytykować PiS.
Ale sugestia że głowa państwa robi coś źle może być potraktowana jako obraza, zniesławienie. Nie ujdzie to na sucho?
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
Maksymiliana

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Maksi najwyraźniej znów uległa propagandzie że korpo złe.
Absolutnie, ja tylko zwracam uwagę na zagrożenie konkurencyjności przez molocha który ma praktycznie wszystkie kanały filmowe w swoim zasięgu, także streamingowe.
A do przejęcia Polska Press przez Orlen się jebią że zagrożenie bo jak tak można przejmowac wszystko jak leci, a to samo robi Warner i spółka.
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
Absolutnie, ja tylko zwracam uwagę na zagrożenie konkurencyjności przez molocha który ma praktycznie wszystkie kanały filmowe w swoim zasięgu, także streamingowe.
Więc dlaczego nie krytykujesz youtube, lol

I alternatywy dla YT są (wierzę w PeerTube) ale nie mają userów co z kolei powoduje że nie będzie treści no i koło się zamyka.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Absolutnie, ja tylko zwracam uwagę na zagrożenie konkurencyjności przez molocha który ma praktycznie wszystkie kanały filmowe w swoim zasięgu, także streamingowe.
A do przejęcia Polska Press przez Orlen się jebią że zagrożenie bo jak tak można przejmowac wszystko jak leci, a to samo robi Warner i spółka.
Te koncerny w Polsce mają głównie kanały rozrywkowe, nie wiem jakim zagrożeniem dla wolności słowa jest, że jedna firma będzie nadawać Atomówki, Taniec z gwiazdami i streamować Grę o tron.
 
Do góry Bottom