Wojna z rządem federalnym zaczęła się?

D

Deleted member 427

Guest
Podaję za moraine:

Cliven Bundy - ostatni farmer w Clark County w Nevadzie - w 1993 roku odmówił płacenia rządowi federalnemu za prawo do wypasu bydła na ziemi, z której jego rodzina korzysta od 1870 roku. Batalia o pastwisko trwała dwie dekady, jednak sytuacja zaogniła się na początku kwietnia.

Setki uzbrojonych agentów z Biura Gospodarki Przestrzennej i Federalnego Biura Śledczego otoczyły ranczo 67-letniego farmera Clivena Bundego w celu konfiskaty 1000 sztuk jego bydła, którą nakazał sąd federalny, aby następnie sprzedać je na aukcji. W ten sposób urzędnicy chcą odzyskać zaległe opłaty w wysokości 1 mln $. Co ciekawe według Washington Beacon czynność ta ma pochłonąć 3 mln $.

Sytuacja uległa zaognieniu po tym, jak w internecie pojawił się film, na którym widać jak policjanci ranili syna farmera Ammona Bundego strzelając do niego z broni elektrycznej. Według Desert News przed włączeniem kamery na ziemię została powalona jego siostra. Poturbowane zostały także kobiety w ciąży.

Uzbrojeni patrioci i wolnościowcy zjeżdżali się z całego kraju, jadąc nawet 12 godzin aby stawić czoła federalnym.

„Musimy być barierą między uciśnionymi, a tyranami” powiedział Ryan Payne „Spodziewałem się żołnierzy" - dodał. Sam Payne jest członkiem wolnościowej milicji West Mountain Rangers oraz koordynatorem ze strony krajowego stowarzyszenia wolnościowych milicji stanowych. Na farmie w szczytowych godzinach przebywało ponad 100 uzbrojonych patriotów. Niezależne źródła donosiły, że z całego kraju zjeżdża nawet 2000 uzbrojonych patriotów.

WCZORAJ FEDERALNI PODDALI SIĘ! OGŁASZAJĄC, ŻE ZAWIESZAJĄ KONFISKATĘ BYDŁA GDYŻ BOJĄ SIĘ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO!

1902839_658955830821026_9200666710526978763_n.jpg

10153733_658956037487672_2087835987667200919_n.jpg
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 460
Skurwysyny, którym brak odwagi i idei. Trzeba uważnie obserwować sytuację na farmie i wyczekiwać kolejnego ataku, który pewnie nadejdzie.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 054
obserwuje to od kilku dni, fedy sie wycofały bo pozjeżdżało sie 5000 członków różnych milicji ale sprawa w sądzie bedzie sie toczyć dalej...
ino jest jedna sprawa te jego krowy pasły sie przez dekady na stanowej ziemi... nie była to ziemia bundy'ego... wypasał krowy za friko na nieswojej ziemi, aż sie nagle stan upomniał o zapłate i wojna hehe
 

zygfryd

Active Member
241
48
Ja natomiast wyczytałem na reddicie, że nie chodzi o niepłacenie opłat ale o to że w ramach programu programu ONZ Agenda 21 (zrównoważony rozwój) likwiduje się wypas:

A few years ago, due to Agenda 21, Ranchers around the nation were being shut down and either bought out (with a program that paid them a lump sum of YOUR taxpayer funds in exchange for quitting ranching.

A lot of them did. The program was touted as "optional" but they intimidated the ranchers with lawsuits ranging from environmental concerns to water concerns to endangered species.

Before all this there were 50 ranchers in Clark County Nevada. Now there is one. Cliven Bundy.


.....

The bottom line is the Feds want all ranching stopped. They are doing it on federal lands first, then will do it on private lands based on the new definitions in the clean water act. It's an Agenda 21 implementation. It wouldn't matter if he paid fees from here to kingdom come, they want him shut down and they will try any angle they can. He stated that after reading their plans to retire all the land for grazing he refused to finance his own demise by giving them fees. I'm with him 100%. And apparently so are thousands of others willing to come here.

źródło:
https://pay.reddit.com/r/Anarcho_Ca...from_the_ongoing_bundyranch_situation/cgoyftl
 

Alu

Well-Known Member
4 586
9 482
ino jest jedna sprawa te jego krowy pasły sie przez dekady na stanowej ziemi... nie była to ziemia bundy'ego... wypasał krowy za friko na nieswojej ziemi, aż sie nagle stan upomniał o zapłate i wojna hehe
A co niby sprawiło, że ta ziemia była "stanowa" a nie zwyczajnie niczyja? Stan ją jakoś ulepszył albo coś tam robił? Nawet jej chyba nie ogrodzili. Teraz chcą tam coś robić najwyraźniej, ale farmer był tam wcześniej.
 

zygfryd

Active Member
241
48
ale nie ma znaczenia prywatna czy stanowa, maja zamiar albo już zmienili clean water act tak, że wypas w całym stanie jest zakazany.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 054
no fakt był motyw że jego krowy zanieczyszczają środowisko hehe
a czy to nie w newadzie robili próby atomówkami?
 

Pauson

New Member
19
12
A przypadkiem skoro jego rodzina jest tam od 1870 to nie podpada to pod Homestead Act Lincolna z 1862? Skoro tak to ta ziemia jest jego.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 460
Stefek Molyneux plus Alex Jones dogrzebali się do tego, o co chodzi. A jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o stawianie farm baterii słonecznych przez grupę mafijno-polityczną

 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Harry Reid (senator z Partii Demokratycznej) nazwał ludzi broniących ranczera "terrorystami" (domestic terrorists).
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Farmer traci poparcie. Rick Perry, gubernator TX, odciął się od niego; syn Rona Paula - Rand Paul - tak samo. O co poszło? O ten pocisk (w związku z planem budowania getta w Las Vegas - tzw. public housing project - i ogólnie wiszenia u rządowego cyca):

I want to tell you one more thing I know about the Negro... They abort their young children, they put their young men in jail, because they never learned how to pick cotton. And I’ve often wondered, are they better off as slaves, picking cotton and having a family life and doing things, or are they better off under government subsidy? They didn’t get no more freedom. They got less freedom

Resztę sobie wyguglajcie.
 
Do góry Bottom