Wenezuela w ogniu

  • Thread starter Deleted member 427
  • Rozpoczęty

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Cenk zaprzecza ormiańskiemu ludobójstwu
Moim zdaniem czyni to, by się uwiarygodnić w oczach tych Turków, którzy są celem tej propagandy.

więc u Ormian to raczej jest spalona.
Jest.
Ciekawe tylko ile to kurwienie kosztowało?

I właśnie dlatego interesują mnie dwie kwestie:
- Jaka siła polityczna za tym stoi?
- Jakie cele polityczne chcą przez tę propagandę osiągnąć?

@kawador dał jakąś podpowiedź:
https://forum.grasscity.com/threads/who-the-hell-is-buddy-roemer.965360/
https://www.theatlantic.com/politics/archive/2012/05/buddy-roemer-the-anti-spoiler/257101/
Ja jednak uważam, że Charles 'Buddy' Roemer jest tylko pośrednikiem.

Korekta
Charles 'Buddy' Roemer to bankier i nawiedzony metodysta. Do tego lubił Obamę. Mógł dać TYT te pieniądze od siebie, ale nadal pozostaje pytanie - W zamian za co? Czyżby znów chciałby kandydować na prezydenta z ramienia Demokratów? Czy może za coś innego? I to "inne" jest bardziej prawdopodobne.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Nawet wirtualne produkcje mają już silniejsze quasi-waluty niż Wenezuela. Respekt!

Waluta z gry więcej warta niż wenezuelski boliwar!
Newsy Wczoraj, 2 sierpnia (15:02)
Wenezuelczyk KalebPrime podzielił się na twitterze swoim ciekawym spostrzeżeniem. Wychodzi na to, że kurs złota z World of Warcraft stoi lepiej niż waluta z Wenezueli.
0006QDSGTDCKWTEI-C122-F4.jpg

World of Warcraft, choć od tylu lat na rynku, wciąż potrafi zaskakiwać /AFP



Wedle wyliczeń Kaleba za jednego dolara dostaniemy 8493,97 boliwarów, podczas gdy za tą samą kwotę możemy nabyć 8385 sztuk złota w produkcji Blizzarda. Według strony TheBlaze proporcja zdążyła się zmienić i wirtualna waluta z World of Warcraft jest warta więcej niż pieniądze z Wenezueli.

Wenezuela przeżywa w tej materii straszliwy kryzys, jeśli porównamy kurs boliwara z maja i czerwca. W piątym miesiącu roku musielibyśmy wydać 279 boliwarów, by kupić jednego dolara. Miesiąc później ta kwota wzrosła do 408. Do tej sytuacji doprowadził socjalistyczny reżim Nicolasa Maduro.


Gospodarka Azeroth zapewne również jest też w zdecydowanie lepszym stanie od tej wenezuelskiej... :)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Psiarnia w Wenezueli traci wolę walki z ludem.
Podobna sytuacja miała miejsce w Polsce, pod koniec Stanu Wojennego. Widziałem to na własne oczy, stąd takie porównanie.


Tu inna eksplozja, która miała miejsce wcześniej niż ta, którą wkleiłem cztery posty wcześniej:


A tu ta sama eksplozja, którą wcześniej wkleiłem, ale z innego ujęcia i z jej skutkami. Widać że jebło zdrowo, była fala uderzeniowa i motorki zapłonęły.
 
Ostatnia edycja:

nuri

Well-Known Member
301
2 168
Psiarnia w Wenezueli traci wolę walki z ludem.
Podobna sytuacja miała miejsce w Polsce, pod koniec Stanu Wojennego. Widziałem to na własne oczy, stąd takie porównanie.

Coś jest na rzeczy. 41. brygada z Valencii ogłosiła bunt i przyłączyła się do rebelii.

http://www.lanacion.com.ar/2050579-...maduro-rebelion-grupo-militar-tirania-asesina



Dzień dobry dla całej Wenezueli. Mówi dowódca Juan Caguaripano z 41. Brygady Pancernej w Walencji. Razem z oficerami i żołnierzami (..) wypowiadamy uzasadniony bunt, zjednoczeni bardziej niż kiedykolwiek z dzielnymi ludźmi Wenezueli przeciw morderczej tyranii Maduro.





 
Ostatnia edycja:

nuri

Well-Known Member
301
2 168
@nuri
W polskojęzycznych mediach piszą, że to prowokacja i już zostali spacyfikowani. (...) Jak było (i jest) naprawdę, tego nie wiemy. :(

Jakby nie było nie jest to dobrze. Myślę, że to był test na lojalność armii - testowała opozycja - armia jest lojalna wobec Maduro, a "kubańscy doradcy" znają się na robieniu i utrzymaniu rewolucji jak mało kto :mad:
 

nuri

Well-Known Member
301
2 168
@up Przejrzałem argentyńskie, brazylijskie, TT i reżimowe wenezuelskie media i wydaje mi się, że kluczowe jest kim jest kapitan Juan "Max" Caguaripano.

- od 2014 roku uznawany jest za dezertera po oskarżeniu za udział w przewrocie w armii i "zdradę partii", od tego przebywał w ukryciu
- w 2015 roku został uznany przez reżim za uczestnika "Operacji Jerycho"; porwania 3 generałów lotnictwa i kapitana GNB podczas próby obalenia rządu, spisku mającego na celu zabicie Maduro. Reżimowy prokurator oskarżał go m.in., że pod pseudonimem "Lucas" werbował młodych oficerów lotnictwa
- w reżimowych mediach przedstawiany jest jako trenowany w Miami najemnik/terrorysta

Wydarzenia forcie Paramacay:
- wygląda na to, że wraz z grupą 20 innych przedarł się do koszar i tam próbował wzniecić bunt (stąd mowa o ataku cywilów/terrorystów)
- tłumienie rewolty nie poszło tak gładko i sprawnie jak pokazują to wenezuelskie media, walki trwały znacznie dłużej, a 10 uczestników zbiegło, trwa obława
- nie pokazano ani ciała, ani schwytanego Caguaripano
- wydarzenia w koszarach miały skoordynowane wsparcie w intensywnych protestach cywilów próbujących zatrzymać posiłki GNB

IMHO nie była to prowokacja reżimowa, tylko opozycja testowała lojalność armii. Sprawa padła. Przynajmniej tym razem :(
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
@up Przejrzałem argentyńskie, brazylijskie, TT i reżimowe wenezuelskie media i wydaje mi się, że kluczowe jest kim jest kapitan Juan "Max" Caguaripano.

- od 2014 roku uznawany jest za dezertera po oskarżeniu za udział w przewrocie w armii i "zdradę partii", od tego przebywał w ukryciu
- w 2015 roku został uznany przez reżim za uczestnika "Operacji Jerycho"; porwania 3 generałów lotnictwa i kapitana GNB podczas próby obalenia rządu, spisku mającego na celu zabicie Maduro. Reżimowy prokurator oskarżał go m.in., że pod pseudonimem "Lucas" werbował młodych oficerów lotnictwa
- w reżimowych mediach przedstawiany jest jako trenowany w Miami najemnik/terrorysta
Według mnie jest odwrotnie.
Jeśli w 2014 był w ukryciu, w 2015 był oskarżany (czyli oni mogli z nim zrobić co chcieli), a przed akcją chadzał na wolności (bo inaczej by tego nie zrobił), to według mnie jest rządowym prowokatorem, mającym ściągnąć wokół siebie ekstremę. IMO rządowa prowokacja oraz test lojalności armii.

Nie jest ważne kto był inicjatorem tego testu, wynik jego jest znany i to jest smutne.

- nie pokazano ani ciała, ani schwytanego Caguaripano
Jeśli Caguaripano przeżyje, a pozostali zginą, to będzie to potwierdzać moją tezę. Jak pokażą ciało, to wtedy będę musiał jeszcze raz to rozważyć.
Ta akcja kojarzy mi się z prowokacją ruskich służb w teatrze w Moskwie, gdzie 50 par (mąż i żona) Czeczeńców zajęło teatr. Podczas odbijania dowódca z pomocnikami uciekli, mimo otoczenia obiektu przez antyterrorystów. No ale mogę się mylić.

"kubańscy doradcy" znają się na robieniu i utrzymaniu rewolucji jak mało kto
To jest największy problem. Do odjebki wraz z potomstwem.
 

nuri

Well-Known Member
301
2 168
Nie jest ważne kto był inicjatorem tego testu, wynik jego jest znany i to jest smutne.

Dokładnie, bez względu inicjatorów wynik jest do dupy.

Wg. m.in. ABIN 30% procent armii jest przeciwnikami Maduro, ale są zdyscyplinowani i wykonują rozkazy. Co ciekawe większość twardogłowej kadry oficerskiej przeszła szkolenie w Brazylii (za czasów PT) i Ci stanowią trzon poparcia rewolucji - nazywa się ich "bolivarianos de los brasileños".
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Fatalna wiadomość dla Wenezuelczyków: parszywy komuch Maduro "wygrał" wybory prezydenckie w ich kraju (z dużym prawdopodobieństwem zostały sfałszowane), i zamierza rządzić przez kolejną, 6-letnią kadencję:

https://www.pch24.pl/wybory-w-wenez...ka-finansjera-zablokuje-sankcje-,60466,i.html

Z artykułów które ostatnio sobie czytam o sytuacji jaka tam panuje, wynika że niestety nie zanosi się na zbrojne obalenie tego czerwonego padalca i jego kliki. Panuje powszechna apatia, jak w Polsce po Stanie Wojennym w połowie lat 80-tych, a ci którzy mają najbardziej dość tej sytuacji, decydują się na ucieczkę za granicę, głównie do Kolumbii i Brazylii.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Niechlubny rekord w Ameryce Południowej. Inflacja w Wenezueli przekroczyła poziom 40000 proc.
  • Gina Heeb , BusinessInsider.com
  • dzisiaj 09:15
Z nowych badań wynika, że inflacja w Wenezueli osiągnęła nowe rekordowe poziomy. Ceny konsumpcyjne w kraju dotkniętym kryzysem wzrosły o ponad 40 000 proc. w skali roku.

Steve H. Hanke, profesor ekonomii stosowanej na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, powiedział amerykańskiej redakcji Business Insidera, że inflacja w ujęciu rocznym wzrosła w Wenezueli aż do 41 838 proc.Hanke, który obliczył stopę inflacji, śledzi ceny w kraju od ponad dwudziestu lat.

Rząd Wenezueli w dużej mierze zaprzestał przekazywania danych gospodarczych, w tym wewnętrznych miar inflacji. Bank Centralny Wenezueli, który nie odpowiedział na prośbę o komentarz, nie opublikował danych liczbowych dotyczących inflacji od co najmniej roku.



Problemy Wenezueli
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zrzucił winę za problemy gospodarcze na innych, w tym na działaczy opozycji i urzędników w Waszyngtonie. Podczas majowego wiecu obwiniał za hiperinflację "mafie kryminalne".

Ekonomiści zwracają jednak uwagę, że Maduro prowadzi nieortodoksyjną politykę, która ich zdaniem popchnęła kraj do kryzysu gospodarczego. Socjalistyczny przywódca wielokrotnie odmawiał międzynarodowej pomocy Wenezueli.

Wydatki rządowe nadal rosną, a źródła dochodów zaczynają wysychać – tłumaczy Hanke.

Rząd nie wywiązał się z większości wyemitowanych przez siebie obligacji, których wartość ekonomiści szacują na około 60 mld dolarów amerykańskich. Rezerwy walutowe, zgodnie z analizą Capital Economics, spadły w ciągu ostatnich trzech miesięcy o około 2,5 mld dol.

Tragedia z ropą w tle
Rozpada się państwowe przedsiębiorstwo naftowe PDVSA, a ekonomiści twierdzą, że wzrost światowych cen ropy jeszcze potęguje ten ból. Cena ropy Brent wzrosła w tym roku o ponad 64 proc. W miarę jak prezydent Donald Trump rozprawia się z Iranem za pomocą sankcji dotyczących ropy naftowej, międzynarodowa cena referencyjna wzrosła w tym tygodniu o ponad 8 proc.

Według amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej (Energy Information Administration) produkcja w PDVSA – która stanowi 95 proc. przychodów z eksportu w Wenezueli i odpowiada za jedną czwartą produktu krajowego brutto – została zmniejszona o połowę w okresie od stycznia 2016 do stycznia 2018 roku. W miarę pogłębiania się kryzysu, działalność operacyjna kurczy się.

Wszystkie te czynniki, zdaniem Hankego, zabiły nastroje inwestorów.

– Każdy, kto ma boliwary, chce się ich pozbyć jak najszybciej, bo spodziewa się, że jutro nie będą już nic warte – tłumaczy.

Kdyk9kqTURBXy80YWVjYzUxOWVlODcxODBkYjVhYzU2NjE1OWVkYzVkOS5qcGVnkpUCzQMgAMPDlQIAzQMgw8OBoTEC

Foto: Steve H. HankeInflacja w Wenezueli w ujęciu rocznym

Hiperinflacja trwa
W styczniu Międzynarodowy Fundusz Walutowy oszacował, że inflacja w Wenezueli może wzrosnąć nawet o 13 000 proc. w całym 2018 roku. Rozbieżność nie zaskoczyła Hanke'a, który powiedział, że nikt nie potrafi "dokładnie przewidzieć przebiegu lub czasu trwania hiperinflacji".

Ale ekonomiści i aktywiści twierdzą, że obecność hiperinflacji jest teraz jasna. Ostatnie badania wykazały, że około 90 proc. cywilów żyło w ubóstwie w zeszłym roku, a większość ankietowanych straciła średnio ponad 10 kilogramów masy ciała.

– Hiperinflacja niszczy gospodarkę – powiedział Andres Abadia, starszy ekonomista w Pantheon Macroeconomics. Spodziewa się, że w 2018 r. gospodarka skurczy się piąty rok z rzędu, a w najbliższym czasie nie zauważy żadnej poprawy.

Abadia powiedział, że Wenezuela jest "obszarem katastrofy" i że dopóki Maduro będzie u władzy, gospodarka "będzie się nadal rozpadać". Maduro potwierdził jednak w zeszłym miesiącu ścisłe trzymanie się władzy, ponieważ łatwo wygrał kolejną sześcioletnią kadencję, co zostało powszechnie potępione i określone jako sfałszowanie wyborów.

Wcześniej w czerwcu Maduro potroił płacę minimalną w kraju do 3 milionów boliwarów miesięcznie. Agencja Reutera podawała wówczas, że kwota ta jest równa mniej więcej jednemu dolarowi na czarnym rynku.

Gdy zapytaliśmy Hankego o to, czy wzrost płac może poprawić warunki życia w Wenezueli, odpowiedział: "Nie, to żart. Niewielka kropla w morzu potrzeb".
 
Do góry Bottom