1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Węgry, Wiktor Orban - syf i wysokie podatki

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez kawador, 24 Listopad 2011.

 1. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Zmieniłem tytuł z "27% VAT na Węgrzech i ogólnie robi się syf" na "Węgry, Wiktor Orban - syf i wysokie podatki". Ciek

  http://stojeipatrze.blogspot.com/2011/1 ... sypce.html
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 29 Maj 2015
 2. countryboy

  countryboy New Member

  Posty:
  131
  Polubienia:
  1
  Przypomniał mi się taki demotywator:
  [​IMG]
  jak ulał pasuje do eurosocjalu
   
 3. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Sytuacja na Węgrzech jest o tyle ciekawa, że tam przez ponad pół wieku rządzili komuniści i ich pogrobowcy z partii socjaldemokratycznej MSZP, którzy się nawet oficjalnie przyznali, że cięli w chuja proletariat ile wlezie :)
   
 4. Cngelx

  Cngelx Guest

  Ciekawe czy będzie w Europie powtórka z lat (mniej więcej) 1914-1922. Czyli, wojny rewolucje i ogólny syf :D. Bo chyba wiele wskazuje na to wskazuje, że 100 lat później sytuacja się powtórzy...
   
 5. countryboy

  countryboy New Member

  Posty:
  131
  Polubienia:
  1
  @pLT-m3
  Na początku XX wieku nie istniało jakieś europejskie superpaństwo. Teraz sytuacja będzie trochę inna, bo łapy na wszystkim kładą nie tylko Francjo-Niemcy, ale także banki. Nie ma też jakiś poważnych napinek narodowościowych, bo Belgowie, Baskowie, Ślązacy czy Kaszubi nie mają tak wielkich roszczeń. Tutaj dojdzie raczej do implozji, sądzę, że jakaś zewnętrzna siła może wejść do gry. Teraz nie zbuntuje się naród przeciw narodowi, ale niewoleni ludzie przeciw tyranom. Przynajmniej ja to tak widzę. A koniec? David Icke (ten od reptalian) sądzi, że ci którzy wywołają kryzys znajdą na niego rozwiązanie. Inne opcje też wchodzą w grę.
   
 6. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 110
  Polubienia:
  20 293
  Eeeee tam. Mahmut z południa nadciągnie i rządzących piździelców nikt nie będzie chciał bronić. Upadną jak Kadafi. Tyle że w wielu krajach skończy się to kalifatem. ;) A tam gdzie będą bronić rządzących gumiaków dojdzie do rebelii, bo broń będzie w rekach wojów a nie ciot prysznicowych.

  A "prawica" od Orbana jest po tych samych pieniądzach jak "prawica" Sarkozy'ego. To samo gówno.

  Nie znajdą. Zawsze kończyło się to jakimś Napoleonem, Franco czy Pinochetem. Jak kolejny będzie trochę mądrzejszy to nie będzie się certolił i wybije tę zarazę po genach, wraz z potomstwem.

  A libertarianie powinni na tę okoliczność być przygotowani i w odpowiednim momencie dołączyć do szwadronów śmierci dyktatora lub pokornych wyznawców proroka i wybijać etatystyczną zarazę tak, by ta się nie odrodziła przez najbliższe tysiąclecie.
   
 7. countryboy

  countryboy New Member

  Posty:
  131
  Polubienia:
  1
  Chodziło mi o schemat, który zauważa Icke (btw. ten koleżka ma mocno pogmatwane w głowie): ludzie którzy spowodują kryzys i doprowadzą do zbrojnego ataku, pokażą rozwiązanie i utwierdzą matołów, że to najlepsze co może być.
  Nie chcę się utożsamiać z tym co mówi Icke, ale schemat działania jest wręcz perfekcyjny.
  Co do Orbana, to w mediach zapowiadało się na odwilż dla wolnościowców, kończy się na jeszcze większym zamordyzmie, miejsce kolesia jest na drzewie.
   
 8. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 110
  Polubienia:
  20 293
  Tu oczywiście zgoda. Tyle że im się to najprawdopodobniej nie uda. Ja zauważyłem, że co mądrzejszych liberalnych żydów (ich nie jest dużo i przez co można łatwo obserwować trendy) wywiewa z USA do UK i Kanady. Czyli coś się wiatrzy, tym bardziej, że pozycja banksterów żydowskich w USA zaczyna się chwiać.

  Dokładnie te same fiuty pisały to samo o Sarkozym.
   
 9. countryboy

  countryboy New Member

  Posty:
  131
  Polubienia:
  1
 10. Hikikomori

  Hikikomori 少し変態

  Posty:
  534
  Polubienia:
  287
  Ja tam po Orbanie niczego specjalnego się nie spodziewałem - od początku było wiadomo, że należy do tej samej ligi, co Kaczyński, Sarko i Tusek. Orban jest lepszy jedynie (i aż) o tyle, że jest eurosceptykiem. Jeśli uniosceptycy dojdą do władzy w większej ilości krajów, to jest nadzieja, że ten twór zostanie rozebrany we w miarę cywilizowany sposób zanim dojdzie do jakiegoś totalnego kryzysu i w konsekwencji totalitaryzmu albo wojny.
   
 11. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Nie wiem, jak można się było spodziewać czegoś wolnościowego po kolesiu, który stoi na czele Fideszu, czyli Związku Młodych Demokratów, i wchodzi w koalicje z KDNP, czyli z Chrześcijańsko-Demokratyczną Partią Ludową. Przecież to jest kurwa mentalne i programowe lewactwo. Prawica dzisiaj nie istnieje i fajnie by było, gdyby w końcu to do ludzi dotarło. Nie chodzi o to, żeby za prawicą tęsknili - chodzi tylko o to, by nie walczyli z kukłami. Szkoda energii.

  A jak słyszę zbitkę chrześcijańska demokracja, to mi się od razu przypomina PRAWICOWIEC Davila: Domieszka kilku kropel chrześcijaństwa do lewicowych poglądów zamienia głupca w głupca doskonałego.
   
 12. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 666
  Polubienia:
  12 720
  Pytanie: Da się w ogóle walczyć z taką argumentacją na forum publicznym? :)

  http://m.niezalezna.pl/45804-odwazn...ranicznych-firm-era-kolonizacji-sie-skonczyla (depesza PAP)

  Odważne słowa Orbana. „Dla zagranicznych firm era kolonizacji się skończyła”

  [​IMG]
  - Dla zagranicznych firm na Węgrzech zakończyła się era kolonizacji - oświadczył dziś premier Viktor Orban, przemawiając na pierwszym po wakacjach posiedzeniu parlamentu.

  - Węgry są niepodległym, suwerennym państwem. Era kolonizacji się skończyła. Dla nas sprawą rangi państwowej jest obniżenie opłat za media, likwidacja reżimu spłacania kredytów walutowych oraz ratowanie rodzin i ich domów - powiedział premier.

  - Banki i duże przedsiębiorstwa korzystające na Węgrzech z pozycji monopolisty muszą się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Kiedyś miały silną pozycję i rządy socjalistyczne kłaniały się przed ich potęgą, ale teraz to my jesteśmy ci silniejsi. To one muszą się dostosować do Węgrów, a nie na odwrót - mówił Orban.

  Niższe koszty elektryczności oraz pomoc dla setek tysięcy Węgrów, którzy wzięli kredyty walutowe i teraz zmagają się z ich spłatą, najprawdopodobniej będą głównymi propozycjami w programie rządu przed wyborami do parlamentu w pierwszej połowie przyszłego roku - przewiduje Reuters.

  Zgodnie z sierpniowym sondażem ośrodka Ipsos narodowo-konserwatywny Fidesz premiera Orbana ma wciąż dwucyfrową przewagę nad opozycyjnymi socjalistami.

  Rząd Orbana w styczniu br. wprowadził 10-procentową obniżkę cen energii elektrycznej, gazu i ogrzewania dla gospodarstw domowych. Koszty tej obniżki przeniesiono na dostawców, należących w większości do zagranicznych koncernów energetycznych. Na Węgrzech obowiązuje też najwyższy w Europie podatek od banków i podatek od firm energetycznych, telekomunikacyjnych i zajmujących się sprzedażą detaliczną. Firmy energetyczne np. muszą zapłacić 50-proc. podatek od swoich zysków, chyba że zdecydują się na inwestycje.

  Te i inne interwencje rządu w gospodarkę pomogły krajowi spłacić kredyt uzyskany w 2008 r. od Międzynarodowego Funduszu Walutowego - zauważa Reuters. - Spłacając ten kredyt, zlikwidowaliśmy ciągłą presję, za pomocą której międzynarodowe organizacje finansowe próbowały wymusić na nas działania oszczędnościowe - oświadczył Orban.
   
 13. vast

  vast Well-Known Member

  Posty:
  2 745
  Polubienia:
  5 487
  Orban to zwykły komuch jest. Każdy kto określa siebie jako "narodowca" jest komuchem. ;)
   
 14. Negro Chicken

  Negro Chicken Active Member

  Posty:
  130
  Polubienia:
  85
  @tolep
  Nie da się, podobnie jak nie da się zaorać w oczach przeciętnego odbiorcy mediów chińskich komuchów. Orban „dba o interes narodowy” i już. Nie ruszysz. Pisałem o tym w innym wątku.
   
 15. Imperator

  Imperator Generalissimus

  Posty:
  1 554
  Polubienia:
  3 281
  Orban chce w następnym roku zmniejszyć dochodowy, nie skreślajcie go.
   
  Claude mOnet lubi to.
 16. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 192
  Polubienia:
  7 731
  Węgrzy wyrzucili niemieckie media ze swojego parlamentu

   
  lernakow i tomky lubią to.
 17. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 830
  Polubienia:
  6 499
  Pięknie napisane jak działa państwo:
  Na Węgrzech trwa wielka wyprzedaż gruntów ornych
  Całe Węgry spekulują, jaki jest cel tej akcji: rozdanie ziemi „swoim” czy po prostu rozliczenie rachunków premiera z byłym przyjacielem. Na pewno nie jest im oficjalnie głoszona chęć pomocy małym gospodarstwom.
  Dotychczasowi dzierżawcy otrzymali zresztą prawo pierwokupu i tu jest pies pogrzebany. Na aukcjach państwowej ziemi stawiali się do tej pory niemal wyłącznie aktualni dzierżawcy poszczególnych działek. W większości nie byli to i nie są gospodarze, lecz inwestorzy z dużych miast, w tym oligarchowie z zaplecza ugrupowania Viktora Orbána – Fideszu. Od czasu przejęcia władzy przez tę partię regułą jest dzierżawienie państwowych włości o powierzchni tysięcy, a nawet kilkunastu tysięcy hektarów przez pewne osoby fizyczne lub spółki.

  Już kilka lat temu, kiedy wydzierżawiono setki tysięcy hektarów, głośno było w węgierskiej prasie, że klauzule w umowach dzierżawy, które dawały dzierżawcom prawo pierwokupu, zostaną niebawem wykorzystane do przejęcia własności. Budziło to tym większy sprzeciw, że beneficjentami byli ludzie stojący blisko Fideszu, którzy nie mieli żadnej ochoty uprawiać ziemi i robili to za nich inni.
  Inna teoria głosi, że drugim celem wyprzedaży jest pozbawienie wydzierżawionych gruntów byłego przyjaciela Viktora Orbána Lajosa Simicski, którego liczne spółki oraz przyjaciele dzierżawią łącznie od państwa kilkadziesiąt tysięcy hektarów. Simicska – przez ponad 25 lat najbliższy przyjaciel Orbána, jeszcze z czasów uniwersyteckich – w wywiadzie radiowym potraktował premiera wulgaryzmami. Przy pomocy Orbána Simicska zdobywał miliardowe zamówienia państwowe, stając się w krótkim czasie jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych przedsiębiorców Węgier. Przez jakiś czas był prezesem urzędu skarbowego, a jeszcze wcześniej długo zarządzał kasą Fideszu.

  Simicska i jego z kolei przyjaciele obstawili dzięki Orbánowi wszystkie urzędy i instytucje, które dzieliły środki państwowe i jeszcze większe – unijne. Kiedy Fidesz był w opozycji, to w znacznej mierze właśnie Simicska napełniał partyjną kasę z własnych środków. Orbán zaczął jednak w 2014 roku odsuwać najpierw jego ludzi, a w końcu jego samego od wszelkich źródeł państwowych pieniędzy, znajdując sobie jednocześnie nowego przyjaciela w osobie wspomnianego burmistrza Felcsútu. Teraz to Lőrincz Mészáros, z wykształcenia hydraulik, wygrywa najwięcej miliardowych przetargów państwowych. W ciągu dwóch lat stał się jednym z najbogatszym przedsiębiorców na Węgrzech.
  Powód wyprzedaży ziemi chyba najtrafniej ujął minister János Lázár, szef kancelarii premiera. Podczas konferencji prasowej stwierdził on, że jest lepiej, kiedy państwowe grunty orne są w rękach osób prywatnych, ponieważ nie ma już PGR-ów i państwo już i tak na nich nie gospodaruje. Gdyby działały jeszcze państwowe gospodarstwa rolne – tłumaczył – to niezależnie od tego, czy pod rządami Fideszu, czy socjalistów, menedżerowie tak czy inaczej wykradliby z nich wszystko, co się da.
   
 18. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 666
  Polubienia:
  12 720
  To oskarżenie nie ttzyma sie kupy.
   
 19. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 192
  Polubienia:
  7 731
  Od 1 stycznia na Węgrzech obowiązuje zakaz trzymania psów na łańcuchu
  Ciekawe, co na to lewaki, bo węgierska "prawica" trzymająca uchodźców w klatkach okazuje się być pro-zwierzęca ;).
   
  Ostatnia edycja: 18 Lipiec 2016
  lernakow i kr2y510 lubią to.
 20. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 327
  Polubienia:
  3 865
  Ostatnia edycja: 18 Lipiec 2016

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.