Wątek "zdrowotny" / BHP

dataskin

Well-Known Member
2 056
5 873
Wątek w zamierzeniu ma służyć osobom, które przesiadują godzinami przed komputerem z racji hobby, studiów, wykonywanego zawodu, a które mają (bądź - będą mieć w przyszłości) różnego rodzaju problemy zdrowotne, ale także - dla osób, które chcą zwiększyć komfort miejsca pracy i ergonomię.

Generalnie - zacznę od tego, że sam mam od pewnego czasu (od ok. roku) problemy z przesuszającymi się oczami (co za tym idzie - zaczerwienione oczy, nadwrażliwość na światło). Póki co - regularnie używam kropel Starazolin Hydrobalance, które wydają się być bardzo skuteczne.

Tym niemniej jednak - chciałem zasięgnąć opinii osób, które korzystają z różnego rodzaju okularów antyrefleksyjnych - czy pomagają z problemem przesuszających się oczu (i, co za tym idzie - pękających naczyń krwionośnych w oczach)? I jeżeli tak - to jakie produkty są warte polecenia ?
Aha. Nie mam, jako tako - problemów z wadami wzroku, nie potrzebuję okularów z korektą.

Druga rzecz - chciałem polecić wszystkim skrypt https://userstyles.org/styles/2187/myfavolours-global-custom-color-scheme , który, mówiąc w skrócie - ustawia "tryb nocny" na wszystkich stronach www

Plugin działa zarówno pod Chrome jak i Firefoxem (pod tym pierwszym - wymaga wtyczek Tampermonkey/Stylish, pod drugim - Greasemonkey/Stylish)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 147
4 678
A na pewno okulary niekorekcyjne w czymś tu pomagają?
Wysuszanie się oczu to może być kwestia powietrza i osobistej wrażliwości na nie. Nie wiem jak miałyby okulary zerówki pomagać w pracy przy komputerze. Chronią przed promieniowaniem UV, ale ono jest niskie z monitora LCD. Powłoka antyrefleksyjna jest po to, by zminimalizować wady, których nie byłoby bez okularów, czyli refleksy na okularach.
 
C

Cngelx

Guest
Spędzam całe godziny przed kompem od wielu lat i żadnych problemów zdrowotnych z tego tytułu nie mam... Ze wzrokiem u mnie też wszystko wporządku. Nie stosuje żadnych preparatów.
 

fds

Member
30
44
Radzę odstawić krople póki możesz, oko się do nich przyzwyczaja i potem jest masakra. Najprawdopodobniej masz zbyt jasno ustawiony monitor, zmniejsz jasność jak się da i popracuj w ten sposób. Jeśli nadal będzie zbyt jasno, to trzeba rozświetlić otoczenie.

Ewentualnie to od klimy, ja tak kiedyś miałem, ale po paru latach oczy mi się przyzwyczaiły :)

PS: Okulary chuja dają.
 
T

Tralalala

Guest
Ja mam podobnie jak pLT. Siedzę w chuj przed komputerem, a nic mi się nie dzieje.
 
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 056
5 873
@dataskin

Pracujesz przy świetle jarzeniowym? Słyszałem o tym problemie występującym właśnie z żarówkami "energooszczędnymi".
Używam energooszczędnych, ale tylko - żarówek halogenowych, które dają taki kolor światła, jak zwykłe żarówki i nie "mrugają".

Tzn. konkretnie takich:

 

kalvatn

Well-Known Member
1 131
2 003
dataskin Masz 20 to nie masz problemów z niczym, masz 40 to masz drobne problemy z czymś. Ile masz lat? Od tego trzeba zacząć.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 850
6 871
Siedzę w chuj przed komputerem, a nic mi się nie dzieje.
Ja siedzę przy komputerze od 20 lat. I od tylu lat mniej więcej mam problemy z zespołem suchych oczu. Ale nie wiążę tego tylko z kompem bo na urlopach też mnie bolą oczy. Kropelki w zasadzie nie pomagają, a jedne z nich przypisane przez lekarza POZ były wg okulistki wręcz szkodliwe więc lepiej skonsultować.
Obecnie bóle oczu są na tyle dokuczliwe, że zastanawiam się nad rezygnacją z pracy biurowej do tego szybko leci jakość.
Dla odmiany dopiero od niedawna mam okulary, zawsze miałem doskonałą ostrość wzroku.

Na koniec apel, który zapewne mało kto potraktuje poważnie, oszczędzajcie oczy - przerwy, gimnastyka gałek itp.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 697
9 998
ja sporo siedze przed monitorem kompa od 1986/87...
czasem wiencej czasem mniej...

i co sie ma niby dziać?
 
Do góry Bottom