W parlamencie można powiedzieć wszystko?

jokerwader

New Member
16
0
W parlamencie można powiedzieć wszystko?

Adriana Saftoiu, posłanka rumuńskiej Partii Narodowo-Liberalnej (PNL), podczas ostatniego posiedzenia Izby Deputowanych przetestowała uwagę swoich kolegów z parlamentarnych ław - donoszą krajowe media. Saftoiu, pod pretekstem wygłoszenia stanowiska w istotnej sprawie bieżącej, przeczytała kilkunastominutowe przemówienie złożone z nonsensownych, niepowiązanych ze sobą zdań.

Posłanka PNL mówiła m.in. o niewolnictwie, terroryzmie i... leczniczych właściwościach cisu. Wykorzystywała przy tym wyrwane z kontekstu cytaty zaczerpnięte z przemówień amerykańskich prezydentów oraz urywki z depesz z zachodniej prasy.

Gdy wystąpienie posłanki dobiegło końca, przewodniczący obradom Daniel Popa podziękował Saftoiu za przemówienie, parlamentarzyści nagrodzili ją oklaskami, a Izba przeszła do kolejnego punktu obrad.

Sprawę ujawniła dopiero sama Saftoiu. Posłanka podkreśliła, że chciała w ten sposób zwrócić uwagę, jak niedbale niektórzy posłowie traktują sprawowaną przez siebie funkcję. „Pokazałam swoim kolegom, że w parlamencie możemy powiedzieć właściwie wszystko - nie jest istotne, czy będzie to przemówienie bezsensowne, czy też wybitne - i tak nie zrobi to żadnej różnicy” - podkreśliła posłanka.


źródło:http://www.efi24.com/info?itemId=101720&id=RU&rob=W-parlamencie-mozna-powiedziec-wszystko?&j=pl
23.09.2009
 
A

Antoni Wiech

Guest
To nie polityka, ale też warto sprawdzić:

W październiku 2007 roku w popularnonaukowym miesięczniku „Charaktery” ukazał się artykuł pt.: „Wiedza prosto z pola” poświęcony nowej psychoterapii. Artykuł zawiera same kłamstwa i fantazje nie mające absolutnie żadnych podstaw naukowych oraz plagiat dodany przez Redakcję. Mogę to stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, ponieważ jestem jego autorem, występującym pod pseudonimem Renata Aulagnier.

- Dlaczego wymyśliłem nową terapię?

Ponieważ chciałem wykazać, że można wprowadzić do obiegu i rozpropagować kompletną bzdurę, a w konsekwencji pewnie i zarabiać na niej pieniądze szkodząc innym.

- Dlaczego wybrałem „Charaktery”?

Ponieważ miesięcznik ten, poświęcony w całości psychologii, posiada radę naukową, w której widnieje 8 nazwisk poprzedzonych tytułem profesor doktor habilitowany, jedno z tytułem doktorskim, a w redakcji zasiada 4 doktorów w tym jeden habilitowany. Te fakty, jak i deklaracje redakcji, że miesięcznik jest pismem popularnonaukowym powodują, że czytelnik może odbierać prezentowane treści, jako poparte badaniami naukowymi, rzetelne i sprawdzone.

całość: http://www.tomaszwitkowski.pl/page0.php
 
Do góry Bottom