1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

W.Brytania - najpełniejszy system zorganizowanej ludzkiej wolności

Dyskusja w 'Historia' zaczęta przez pawel-l, 19 Wrzesień 2014.

 1. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 545
  Otrzymane Polubienia:
  12 557
  W Londynie rośnie liczba gwałtów. Policja nie wie, dlaczego tak się dzieje
  27 lutego 2018
  W wielokulturowym Londynie rządzonym przez Sadiq Khana rośnie liczba gwałtów, ale policja przyznaje, że nie wie dlaczego.

  Jak wynika z danych Biura ds. Policyjnych i Kryminalnych (MOPAC), od stycznia 2017 do stycznia 2018 zgłoszono 7.613 gwałtów w porównaniu do 6.392 w ciągu poprzednich 12 miesięcy – co oznacza wzrost o prawie 20 procent.

  Policja nie potrafi ustalić, czy może teraz kobiety mają większe zaufanie do służb i częściej zgadzają doniesienia o gwałtach, czy rzeczywiście jest coraz więcej takich przestępstw.

  Zastępca komisarza Policji Metropolitalnej Craig Mackey twierdzi, że w Londynie dzieje się coś niepokojącego, czego służby nie są w stanie zrozumieć. Podkreślił, że dostrzega problem, ale nie potrafi wskazać jego przyczyn.

  Dane MOPAC pokazały wzrosty również innych przestępstw. W 2017 zginęło 80 osób w wyniku ataków kwasem. Liczba zabójstw wzrosła o jedną trzecią do 137, napaści z nożem o ponad 25% do 14.500 przypadków. Napady rabunkowe wzrosły o 40 procent, a także „islamofobiczne” ataki o 39 procent do 1.678 zarejestrowanych przypadków.

  Burmistrz Londynu, Sadiq Khan chce przeznaczyć więcej pieniędzy na policję poprzez podnoszenie podatków oraz szukanie oszczędności.

  We wrześniu 2016 roku po zamachu terrorystycznym na Manhattanie, Sadiq Khan powiedział, że „ataki terrorystyczne są nieodłączną częścią życia w wielkim mieście”.

  Muzułmański nauczyciel tworzył „armię dzieci dżihadu” w londyńskiej szkole
  3 marca 2018
  [​IMG]
  25-letni Umar Haque, nauczyciel z Londynu, pracował nad stworzeniem „armii dzieci dżihadu”. Został skazany za planowanie ataków terrorystycznych. Dzieci miały być sprawcami fali krwawych ataków w Londynie.

  Haupe pracował jako nauczyciel ds. edukacji religijnej w prywatnej, płatnej szkole średniej Lantern of Knowledge w Leyton we wschodnim Londynie. Pracował także w meczecie Ripple Road w Barking.

  Stanął przed sądem za przygotowywanie ataków terrorystycznych. Według policji rekrutował do przyszłych zamachów dzieci z dwóch szkół i meczetu we wschodnim Londynie. Pod pozorem religijnych zajęć dla dzieci, poddawał je nachalnej propagandzie Państwa Islamskiego.

  Dzieci odgrywały sceny, które symulowały zamachy mające nastąpić w rzeczywistości. Wmawiał dzieciom, że są przygotowywane do „męczeństwa”.

  Sąd w Londynie uznał winę muzułmanina, a także dwóch innych, którzy mu pomagali. Wyrok zapadnie wkrótce.
   
  inho, luke27 and ultimate like this.
 2. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 070
  Otrzymane Polubienia:
  3 583
 3. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 545
  Otrzymane Polubienia:
  12 557
  Kolejny skandal w brytyjskim mieście. Policja nie ścigała pedofilów z mniejszości etnicznych obawiając się oskarżeni o rasizm
  12 marca 2018

  Brytyjskie media ujawniły kolejny skandal – w mieście Telford nawet 1000 dzieci mogło paść ofiarą pedofilów, są też ofiary śmiertelne. Władze i policja zwlekały ze śledztwem ze strachu przed oskarżeniami o rasizm.

  W Telford od 1980r. nawet 1000 dzieci mogło paść ofiarą pedofilów z mniejszości etnicznych. Już w latach dziewięćdziesiątych władze i policja wiedziały o haniebnym procederze, ale zwlekały ze śledztwem przez kilka lat, a wszystko dlatego, że nie chcieli być oskarżeni o rasizm.

  Brytyjskie media cytują przerażające historie ofiar, które systematycznie zwracały się do policji i pracowników socjalnych, ale za każdym razem ich skargi były bagatelizowane. Śledztwo pokazało, że miejscowe władze Telford kwalifikowały ofiary gwałtów i seksualnego niewolnictwa jako prostytutki, a zwyrodnialcy z Bliskiego Wschodu skutecznie zastraszali swoje ofiary, zmuszali nawet niektóre z ofiar do samobójstw, faszerowali je narkotykami.

  Sprawą poważniej zaczęto się zajmować dopiero, gdy zginęły trzy kobiety, matka i jej dwie córki. Spłonęły w domu podpalonym przez 26-letniego Azhara Ali Mehmooda. Jedną z ofiar pożaru była 16-letnia Lucy Lowe, która urodziła dziecko oprawcy gdy miała zaledwie 14 lat. Mehmood odsiaduje teraz wyrok 17 lat więzienia za zabójstwo, ale nie został oskarżony za przestępstwa związane z wykorzystywaniem seksualnym.

  Jak czytamy w gazecie „The Guardian”, tylko siedmiu mężczyzn trafiło do więzienia w 2013 roku w wyniku policyjnego śledztwa w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci w rejonie Telford.

  Konserwatywna posłanka Lucy Allan, chce niezależnego śledztwa w tej skandalicznej sprawie. „Musi zostać przeprowadzone niezależne śledztwo w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci w Telford, aby nasza wspólnota mogła mieć absolutne zaufanie do władz” – powiedziała w rozmowie z The Mirror.

  To nie pierwszy taki skandal w Wielkiej Brytanii i zapewne nie ostatni. W 2014 roku ujawniono proceder pakistańskiego gangu z Rotherham na północy Anglii. Władze również w tym przypadku tolerowały działanie gwałcicieli. Gang molestował setki dzieci, co najmniej 1,4 tys. dzieci było wykorzystywanych seksualnie w ciągu 16 lat.
   
  inho, xawas, luke27 and 1 other person like this.
 4. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  822
  Otrzymane Polubienia:
  1 830
  Robi się nieciekawie. Banują ludzi o "niewłaściwych" poglądach:

   
 5. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 070
  Otrzymane Polubienia:
  5 084
  Speakers Corner, gdzie miała przemawiać Lauren Southern, gdyby nie zakazali jej wjazdu. Film sprzed 30 lat gdy można było mówić co się chce i nikt się za słowa nie obrażał. Dużo humoru i śmiechu. Lubie ten brytyjski akcent i podziwiam naturalną umiejętność przemawiania tych dziadków (nawet jak gadali bzdury).

   
  xawas likes this.
 6. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  851
  Otrzymane Polubienia:
  2 650


  Jeszcze dekadę temu bym pomyślał, że to dobry trolling jakiegoś hakera.
   
  Last edited: 17 Marzec 2018 o 18:51

Udostępnij Tą Stronę