VPS

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Przerzuciłem forum na próbę na Virtual Private Server, zobaczymy jak to będzie ze stabilnością.

Forum jest monitorowane przez system verelo.com, więc informacje o padzie i podniesieniu mam bardzo szybko (kwestie minut), co pozwoli na ocenę czy ten ruch ma sens.

VPS będzie droższy o jakieś $10 w stosunku do obecnej opcji. Ale jak będzie działać, to może warto. No i daje możliwość zdalnych rebootów w sytuacji zwiechy, czego nie można robić obecnie - musi interweniować support.
 

lumabel

New Member
231
0
Pytanie poza tematem: czym się kierowałeś wybierając akurat tę a nie inną firmę, znaczy providera VPSa? Czy tylko cena, czy robiłeś jakieś rozeznanie i ktoś Ci go polecił. Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo znaleźć dobrego, czyli stabilnego i rzetelnego operatora hostingu...
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
To było kilka lat temu, więc kryteria trochę się zmieniły. Szukaliśmy hostingu w USA, przystępnego cenowo i rozsądną opinią. Dreamhost dawał za pierwsze dwa lata niezłą zniżkę, miał dużo pozytywnych opinii i jest hostingowym molochem, który miał być jakimś tam gwarantem usług. Niestety, moloch obecnie nie daje rady, awaria są już legendarne, a te bardzo korzystne hostingi są tyle samo warte, co wiele innych.

Generalnie, gdyby nie to, że migracja to wrzód na dupie, to pewnie bym się z DH pożegnał, ale siła status quo zwycięża. Tanio był certyfikat, teraz na VPSie wydaje się działać w miarę stabilnie, więc pewnie pozostaniemy.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
VPS działa dość sprawnie, choć zdarzają się na sporadyczne downtime'y z powodu przekraczania dostępnego limitu pamięci (ustawionego na 500 MB). Na szczęście znalazłem całkiem ciekawy skrypt, który na bieżąco monitoruje zużycie pamięci i w razie potrzeby zwiększa limit, aby zapobiec wymuszanym restartom naszej wirtualnej maszyny. Skrypt dynamicznie operuje pamięcią w zakresie od 400 do 1000 MB i, jak na razie, dość agresywnie utrzymuje zużycie pamięci nawet poniżej zdefiniowanego kiedyś limitu 500MB. Dzięki temu udaje się nam trzymać koszty w ryzach.
 
Do góry Bottom