Ukraina światowym liderem...

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 194
... w dziedzinie nakładania haraczy na ludzi:

Ze 135 różnymi podatkami Ukraina jest w ścisłym gronie światowych liderów fiskalnych. Walczące z dziurawym budżetem władze jeszcze głębiej chcą jednak sięgnąć do portfeli obywateli. Fiskus ostrzy pióro, by zarobić na kawalerach, bezdzietnych, rolnikach a nawet użytkownikach Skype'a. Część ukraińskich zmian podatkowych mogą odczuć także polscy inwestorzy giełdowi.
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... ow,1793789
 
A

Anonymous

Guest
kawador napisał:
... w dziedzinie nakładania haraczy na ludzi:

Ze 135 różnymi podatkami Ukraina jest w ścisłym gronie światowych liderów fiskalnych. Walczące z dziurawym budżetem władze jeszcze głębiej chcą jednak sięgnąć do portfeli obywateli. Fiskus ostrzy pióro, by zarobić na kawalerach, bezdzietnych, rolnikach a nawet użytkownikach Skype'a. Część ukraińskich zmian podatkowych mogą odczuć także polscy inwestorzy giełdowi.
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... ow,1793789
Całe szczęście, że to "dziki kraj" inaczej byśmy mieli falę uchodźców na wschodniej granicy. Przeciętny człowiek to olewa, daje w łapę i jakoś żyje.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 581
20 456
Polacy mają złą passę na Ukrainie
Poniedziałek, 1 kwietnia (08:18)

Polskie inwestycje u wschodniego sąsiada to pasmo porażek. Przedsiębiorcy sądzą, że nie da się tam normalnie działać. Nie wiedzą jak wiele się zmieniło - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
"Kto nie pamięta ambitnych planów polskich banków, producentów, czy biur podróży? Ukraina miała być ich pierwszym rynkiem ekspansji, bo przecież Polak rozumie wschodnich sąsiadów lepiej niż biznesmen z Europy Zachodniej. Wiele planów spaliło na panewce" - czytamy w "PB". Według gazety, polskie inwestycje na Ukrainie są śladowe, ukraińskie w Polsce prawie nie istnieją, a poziom wymiany handlowej też pozostawia sporo do życzenia.

"Spożywcze inwestycje u wschodniego sąsiada rzadko się udają. Np. Wawel, producent słodyczy, który ma 48,5 proc. w ukraińskiej spółce Lasoszczi, w raportach rocznych informuje, że +w związku z niestabilną sytuacją polityczną i ekonomiczną na Ukrainie istnieje ryzyko w działalności+ tej spółki i nie wyklucza dokonania odpisów" - pisze "Puls Biznesu".

Przypomina, że spółkę i plany rozwoju na Ukrainie miał też inny słodyczowy gigant - Colian. "Wycofaliśmy się wiele lat temu i nie wróciliśmy. Z jednej strony to dzisiaj ciekawy kraj do inwestycji - jest dostęp do surowców i ludzi, a koszty pracy są znacznie niższe. Z drugiej strony przeszkadza brak wielu prawnych uregulowań, które mamy na rynku unijnym, i bezpieczeństwa. O powrocie więc na ranie nie myślimy" - mówi gazecie Jan Kolański, szef Coliana.

Według "PB" zainteresowanie widać natomiast w drugą stronę. "W 2015 roku polskie biuro otworzył ukraiński potentat, Roshen, który w pięć lat chce zostać jednym z pięciu największych graczy w Polsce" - pisze dziennik. Dwa lata temu - jak dodaje gazeta - nad Wisłę wszedł inny ukraiński koncern - ABK. "Najbardziej widoczne rolno-spożywcze spółki ukraińskie w Polsce to producenci zbóż, mięsa i jaj, notowani na GPW" - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Gazeta zauważa ponadto, że większe sukcesy na Ukrainie odnoszą polskie sieci odzieżowe i obuwnicze. "Ukraina jest jednym z najważniejszych rynków pod względem przychodów dla LPP, właściciela marek: Reserved, Mohito, Sinsay i House. Na Ukrainie rozwijają się też Medicine i CCC" - czytamy.

Według "Pulsu Biznesu", od podpisania umowy stowarzyszeniowej (między Ukrainą a UE - PAP), która weszła w życie 1 września 2017 r., kierunek legislacji na Ukrainie jest przewidywalny, a przepisy zbliżają się do europejskich standardów.
 
  • Like
Reactions: wah

tolep

ChNiNK! ChP!
7 778
13 422
Chyba tu pasuje post z kategorii "Kabaret Ukraina"

https://www.rp.pl/Polityka/305299981-Ukraina-Z-siedziby-prezydenta-zniknely-serwery-z-tajnymi-informacjami.html

Aktualizacja: 29.05.2019, 08:36


Ukraina: Z siedziby prezydenta zniknęły serwery z tajnymi informacjamiRusłan Szoszyn

Poprzednia administracja ukraińska opróżniła pomieszczenie, w którym zapadały najważniejsze decyzje w kraju.


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował we wtorek Ołeksandra Danyluka na stanowisko przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy (RNBO). Ten udał się do specjalnej sali, gdzie w obecności prezydenta zapadają wszystkie najważniejsze decyzje w kraju. Na opublikowanym przez Danyluka nagraniu widać, że ze ścian zniknęły wszystkie monitory. Obok znajdował się pokój, gdzie znajdowały się serwery, zawierające tajne informacje. Wszystko zniknęło, pomieszczenia zostały całkiem opróżnione.

- Wszystko zabrano podczas zmiany władzy. W taki "cywilizowany sposób" przekazano władzę. Pozostały jedynie flagi - komentował Danyluk. Jak twierdzi, na wyniesionych serwerach znajdowały się tajne informacje, które docierały tam poprzez "zamknięty kanał łączności". Znajdowały się tam też wszystkie informacje o decyzjach, które zapadały w tej sali. Wcześniej stanowisko szefa RNBO zajmował Ołeksandr Turczynow, który po wygranej Zełenskiego podał się do dymisji.
 
Do góry Bottom