Too many connections

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Ostatnio forum pada ofiarą błędu "Too many connections". Nie wiem, kto temu winien i co właściwie można zrobić. Odchudzenie z pluginów się odbyło, więc nie wiem, co jeszcze można zmienić.

Załączam dzisiejsze logi, powinny zawierać połączenia sprzed dzisiejszej awarii. Można poanalizować. Tu sugestia czego szukać: http://wiki.dreamhost.com/Finding_Causes_of_Heavy_Usage
 
A

Anonymous

Guest
tosiabunio napisał:
Ostatnio forum pada ofiarą błędu "Too many connections". Nie wiem, kto temu winien i co właściwie można zrobić. Odchudzenie z pluginów się odbyło, więc nie wiem, co jeszcze można zmienić.

Załączam dzisiejsze logi, powinny zawierać połączenia sprzed dzisiejszej awarii. Można poanalizować. Tu sugestia czego szukać: http://wiki.dreamhost.com/Finding_Causes_of_Heavy_Usage

Rzuciłem tak na szybko okiem. Forum nawiedza dużo botów! Z tego co wiem to można jakoś ustawić sobie, w jakimś pliku, jak się boty mają zachowywać. Przynajmniej robotom google można powiedzieć by sobie poszły. Ale myślę, że forum powinno być indeksowane przez wyszukiwarki, może da się jakoś ograniczyć ich aktywność?

Kiedyś, czasem sprawdzałem ip różnych użytkowników. Może mieli jakieś proxy czy ki chuj, ale wielu reklamowało się jako boty Microsoftu, czy coś w ten deseń. Często po prostu wyłaziły z jednego miejsca w USA. Może da się jakoś zwiedzieć w necie na temat listy ip takich niechcianych botów i je banować?

Inne wyjście to po prostu wykupić mocniejszy hosting.

Można tez optymalizować forum, ale trzeba się znać na webmasteringu.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Ja optymalizowałem plik robots.txt, ale może rozwiązaniem jest dopuszczenie jedynie google i kogoś jeszcze.

Mocniejszy hosting oznacza znaczny wzrost kosztów, o ile chcemy pozostać na dreamhoście. No nic, pomyślę, co się da zrobić...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Inne roboty niech grasują. Ja bym zablokował niezalogowanym/robotom kalendarz i niezalogowanym dał jedynie zewnętrzne (np. DuckDuckGo) przeszukiwanie forum.
 
A

Anonymous

Guest
tosiabunio napisał:
Ja optymalizowałem plik robots.txt, ale może rozwiązaniem jest dopuszczenie jedynie google i kogoś jeszcze.

Mocniejszy hosting oznacza znaczny wzrost kosztów, o ile chcemy pozostać na dreamhoście. No nic, pomyślę, co się da zrobić...

1. To nie jest głupi pomysł, dopuścić tylko kilka botów znanych wyszukiwarek. Bo często tu ludzie trafiają z google i wykopu.

Może dałoby radę zrobić coś w stylu listy mailingowej, czyli subskrybujemy wątek i przychodzą nam na maila odpowiedzi z tematu i my z poziomu maila możemy odpowiedzieć? Część ludzi twierdzi, że należy korzystać z klientów pocztowych, a nie z przeglądarki do czytania e-maili, bo to ogranicza ruch w sieci.

Ja np. jak loguje się na forum, to klikam pokaż dzisiejsze posty i klikam we wszystko - pokaż ostatni post. Czasem jest to 30 linków. I np. nagle to robi kilkanaście osób...

http://www.kosmonauta.net/ - tu mnie wnerwia jedna rzecz, ale można by ją wprowadzić na forum, czyli STOP FLOODING! Ja jak tam wchodzę to np. klikam w kilkanaście artykułów, by się otworzyły w kartach. Otworzy mi się tam kilka, a na reszcie jest tylko białe tło i pisze stop flooding i każe np. spróbować za 30 sekund.

Czasem można zmigrować na inny skrypt forum, albo pogrzebać w kodzie własnego - ale tu trzeba wiedzy i czasu.

2. Jakie są parametry techniczne wykupionego serwera? Czasem hostingodawca robi promocje i można w tej samej cenie przenieść się na mocniejszą jednostkę! Radzę zasubskrybować newsletter.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Premislaus napisał:
1. To nie jest głupi pomysł, dopuścić tylko kilka botów znanych wyszukiwarek. Bo często tu ludzie trafiają z google i wykopu.

Głupota. Po wprowadzeniu SSL ilość robotów spadła i wiele nas już nie indeksuje, przez co spadł nasz ranking na Alexa i innych. One aż tak nie obciążają hostingu. Forum jest też po to, by tu ktoś nowy i zainteresowany trafił.

Indeksują nas regularnie tylko Google, Яндекс, Sogou i Bing.
 

sierp

to ja :-)
577
305
Moim zdaniem ten błąd nie ma związku tylko z forum, a odnosi się do przekroczenia ogólnej liczby połączeń do serwera baz danych, który obsługuje również inne strony (m. in. mojego bloga - ja też dostaję ten błąd).
Trzeba zgłosić to adminowi hostingu, bo być może serwera przeciąża jakiś jego nowy klient.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Roboty raczej nie, blokowanie robotów pogorszy indeksacje i wyniki wyszukiwania.


sierp napisał:
odnosi się do przekroczenia ogólnej liczby połączeń do serwera baz danych, który obsługuje również inne strony (m. in. mojego bloga - ja też dostaję ten błąd).
najbardziej prawdopodobna przyczyna, jednak np. libertarianizm.pl działał w tym czasie bo sprawdzałem.
Jest jeszcze jedna możliwość albo dwie, ktoś edytował kod i się pomylił,
a potem naprawił błąd -lub forum zostało zaatakowane ?

Aha. Prawie codziennie wieczorem jest przez jakiś czas forum jest niedostępne ale komunikat o błędzie 1040 pojawił sie u mnie po raz pierwszy.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Limit połączeń jest prawdopodobnie na konto, dlatego ucierpiały wszystkie systemy, które są na tym koncie, a korzystają z bazy danych.
 
Do góry Bottom