Teorie spiskowe

kr2y510

konfederata targowicki
12 509
23 617
Doskonały materiał.

Nie wiedziałem, że w Niemczech teorie spiskowe są badane i są traktowane bardziej poważnie niż w Polsce.
NKWD też miała swą ustawę 447, która dotyczyła eksterminacji Polaków. Przypadek?
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 509
23 617
Turcy mają prawo mieć swoje "teorie spiskowe", bo większość z nich to nie żadne teorie, a zwykła prawda.

Choćby ludobójstwo Ormian.
W Imperium Osmańskim Ormianie trzymali kasę imperium. W czasie wojny popełniali nadużycia, które były najprawdopodobniej zlecone przez innych zewnętrznych graczy, co było przyczyną pogromów. Jednak we Francji istniała b.silna diaspora ormiańska, przez co liczbę ofiar zawyżono ze 150 tysięcy (? - bo nie przeprowadzono rzetelnych wykopków) do miliona. Mówiono nawet o 1.5 miliona.
By było jasne, to bliżej mi do Ormian niż Turków.

W Turcji część "teorii spiskowych", to kontrolowane wycieki robione przez służby. Informacje te są zazwyczaj prawdziwe, a plotka jest kanałem ich rozpowszechniania takim, że nie można oskarżyć nikogo, bo to kanał nieoficjalny.
Do tego Turcy cały czas czują się upokorzeni przez Traktat z Lozanny.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 018
2 204
Doskonały materiał.
Nie wiedziałem, że w Niemczech teorie spiskowe są badane i są traktowane bardziej poważnie niż w Polsce.
NKWD też miała swą ustawę 447, która dotyczyła eksterminacji Polaków. Przypadek?
Przypadek? Nie sądzę! Tak jak CoVID-19 odszyfrowuje się (tera patrzcie knypy i się uczcie!):
CoVI -> Covi -> Cow -> ludzkie bydło ("useless eaters" jak mawiał Kissinger)
ID -> Identification -> paszporty internetowe, szczepionkowe, czipowanie (RFID + 5G), rozpoznawanie twarzy i Bóg wie co
19 -> AI -> Artificial Inteigence -> sztuczna inteligencja

Problem - Reakcja - Rozwiązanie
Cow - ID - AI
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 509
23 617
Przypadek? Nie sądzę! Tak jak CoVID-19 odszyfrowuje się
To jest klasyczny przejaw ich buty i pychy. Wygląda na przypadek.
Oni to robią celowo. Bo to działa tak:
Patrzcie foliarze, no i co nam zrobicie? Jesteście foliarzami i szurami, a jak nam podskoczycie, to my was zamkniemy w domach wariatów albo w pierdlach za posiadanie pedofilii na komputerze lub za posiadanie narkotyków. A jak nie, to zlikwidujemy. No i co nam zrobicie?

Biblia Tysiąclecia:
Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.

("useless eaters" jak mawiał Kissinger)
Jest takie ładne polskie określenie "witalniak". ;)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 419
23 656
Jest takie ładne polskie określenie "witalniak". ;)
Warto przypomnieć, że witalniacy też mają wg teorii Konecznego-Kosseckiego swoją cywilizację - cywilizację turańską.


W systemie sterowania społecznego o dominujących bodźcach witalnych socjoznaczenie słów prawda i fałsz to zgodność lub niezgodność z tym co władza za prawdę lub fałsz każe uznawać. W systemie tego rodzaju liczy się przede wszystkim to co pozwala przeżyć i zapewnia maksimum przyjemności o charakterze biofizycznym (inaczej mówiąc najważniejsze jest to co pozwala obronić i przedłużyć życie) – zaś o tym decyduje pozycja w ramach własnej społeczności i pozycja tej społeczności wśród innych (stąd dążenie do awansu i władzy). Zarówno o własnej pozycji w społeczeństwie jak i pozycji własnego społeczeństwa wśród innych decyduje jego władza (bardzo często jest to jednoosobowy władca), stąd podstawową normą wokół której organizuje się życie społeczne jest norma bezwzględnego posłuszeństwa władzy – dominuje ona nad wszelkimi innymi rodzajami norm – zarówno poznawczymi, jak prawnymi (prawem jest wola władzy) czy ekonomicznymi, nie mówiąc o ideologicznych i etycznych ograniczonych do spraw prywatnych. Podczas gdy armia i policja w innych systemach sterowania społecznego stanowi tylko narzędzie do realizacji zasadniczych ich celów (ideologicznych, etycznych, prawnych czy ekonomicznych), w omawianym tu systemie stanowi podstawę organizacji społeczeństwa, a jej utrzymywanie i rozwój jest jakby głównym celem działań społecznych, ona bowiem stanowi najdoskonalszą szkołę dyscypliny i umożliwia narzucanie swej woli innym społeczeństwom.
Podstawowym kryterium prawdy jest zgodność z aktualnym nakazem władz. Kryteria prawdy, metody oceny prawdziwości lub fałszywości informacji – w tym również twierdzeń naukowych – w tym systemie polegają na ocenie ich przez władze, które nie muszą się liczyć ani z prawem przez siebie stanowionym (w każdej chwili mogą je zresztą zmienić), ani tem bardziej z etyką, ideologią czy nawet ekonomią (gdy chcą mogą być rozrzutne).
Obieg informacji jest tu podporządkowany wymogom posłuszeństwa wobec władzy i wymogom militarnym. Wszystkie rodzaje norm społecznych – w tym również etyka, prawo i prawda – a także wszystkie dziedziny życia są tu podporządkowane aktualnym nakazom władzy.
W tym systemie pojęcie prawdy jest zastępowane przez stereotyp, który oznacza zgodność informacji z nakazem władzy; w rezultacie zarówno prawda materialna jak i prawda formalna schodzi na drugi plan. Stereotyp ten stał się w tym systemie podstawą procesów kodowania i przetwarzania informacji, o których w sposób całkowicie dowolny decyduje władza; ona też decyduje o wyborze zbiorów oryginałów i zawartych w nich informacji, które się bada, przetwarza i upowszechnia w danym społeczeństwie. Istotą społecznych procesów przetwarzania i rozpowszechniania informacji jest nauczenie ludzi bezwzględnego posłuszeństwa wobec władzy. W społecznych procesach informacyjnych preferowane są więc te informacje, które są korzystne dla władzy i które ona w związku z tym każe za prawdziwe uznawać, eliminuje się natomiast i uznaje za fałszywe informacje dla władzy niekorzystne, zaś preferuje się źródła, które takich informacji korzystnych dla władzy dostarczają, inne zaś źródła się eliminuje. Względy militarne i policyjne mają przy tym zasadnicze znaczenie, bowiem armia i policja stanowi w tym systemie główne narzędzie sprawowania władzy. W związku z tym obiektywne metody oceny prawdziwości (lub fałszywości) informacji w tym systemie sterowania polegają na porównywaniu informacji z tym co władza za prawdę każe uznawać, zaś subiektywne metody tego rodzaju oceny polegają na stwierdzaniu jak dane źródło informacji jest oceniane przez władze – zwłaszcza zaś jaką ma pozycję w hierarchii władzy.
System tego rodzaju może skutecznie funkcjonować w społeczeństwie, jeżeli wśród jego członków większość stanowią ludzie o dominujących motywacjach witalnych, słabych zaś motywacjach poznawczych, ideologicznych a zwłaszcza etycznych. Ludzie ci wykazują tendencję do uznawania za prawdę – i w ogóle przyjmowania do wiadomości – tego co jest zgodne z nakazem władzy, gdyż to zapewnia im dobrą pozycję społeczną i możliwości życiowe. W rezultacie obraz świata, który kształtuje się w takim społeczeństwie ma charakter raczej ograniczony, a w dodatku zmienny w zależności od potrzeb władzy i w znacznym stopniu może być niezgodny z obiektywną rzeczywistością. Pojęcie prawdy zastępuje jej stereotyp, którego sens polega na jego zgodności z nakazem władzy.
Typowym przykładem tego rodzaju systemu sterowania społecznego jest cywilizacja turańska, która powstała na stepie eurazjatyckim, a szczytowy okres swego rozwoju osiągnęła w imperium mongolskim. Silne jej elementy zakorzeniły się w Rosji w okresie mongolskiej niewoli.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 509
23 617
Warto przypomnieć, że witalniacy też mają wg teorii Konecznego-Kosseckiego swoją cywilizację - cywilizację turańską.
Blisko ale nie do końca, bo witalniacy występują w każdej cywilizacji. Byle kicha pełna, było co zaruchać i tego tamtego...
To co dla nas jest ironią, witalniaki przyjmują jako coś normalnego i naturalnego:
- Paśnik widze, paśnik! chopaki idziem tam?
- Eeeee.
- Piszo że majo korytka biesiadne.
- Ja pierdole, korytka biesiadne - idziem tam.
- Idziem, idziem... Ciekawe czym nas tam bedo karmić?
Kiedyś żaden przyzwoity człowiek nie szedł by tam, gdzie reklamują "korytka biesiadne". Nawet gdyby wiedział, że to ironia. A dziś?
Postaw świnię przy korycie,
ta upoi się w zachwycie.
Jakie to witalniackie...

Z ciekawości @FatBantha, czy Wy też reklamujecie się, że macie te korytka biesiadne? ;)
 

kalvatn

Well-Known Member
1 229
2 058
Alu

To nie o to chodzi, ze to ma być broń w dosłownym tego słowa znaczeniu. Żeby zabiła na miejscu w ciągu kilku sekund bez żadnego ale i się roznosiła z prędkością światłą bo jakby tak było to wszyscy by zdechli na tym świecie prędzej czy później.

Ja bym zrobił tak. Zrobił coś nowego bardziej upierdliwego niż do tej pory po to aby wszyscy srali ze strachu, wprowadzali ograniczenia wolności, paraliżowali się nawzajem propagandą wirusową i fiksowali. Krok po kroku można paraliżować gospodarki, giełdy, doprowadzić tego i owego do bankructwa itd. Ktoś na tym zawsze skorzysta.

Wszystko stopniowo. Potem można zrobić coś kolejnego itd na końcu jakaś wojenka. W każdym razie kontrola i totalitaryzm.

Tytuł tego filmu jest mylący. Natomiast sama sprawa z laboratorium i tym, że to pochodzi z niego może jest , może nie jest prawdą.
 

Alu

Jedziem do Paragwaju!
4 464
8 909
Państwa nie mają żadnego interesu w paraliżowaniu gospodarki.
Zdejmij alufoliową czapeczkę.

Wszystko może jest, może nie jest prawdą.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 509
23 617
To są fake newsy.
Nie jestem przekonany do końca, mam za mało danych.
Operetka inna, wirus CoVID-19 istnieje, ale jest słaby jak Corona (piwo meksykańskie jak kto nie wie!). Praktycznie 100% zmarłych we Włoszech umarło nie na koronawirusa, a coś innego wirus im przyspieszył odchodzenie do Aniołków.
Hmmm.

Poczekamy, zobaczymy. Tego jakie będziemy mieć powikłania po wyzdrowieniu z koronawirusia, to tego nie wiemy.Ps. Moim zdaniem Włochy chcą opuścić UE w trybie ekspresowym
A w tej kwestii to też tak myślę. Tym bardziej że dziś wszyscy widzą, że tak zwana "solidarność europejska" nie istnieje. IMO Włochy by wolały być w Unii z dawną Jugosławią, ewentualnie jeszcze Bułgarią, Rumunią, Czechami, Słowacją, Polską i przybałtyką, opcjonalnie z Austro-Węgrami. Ale na pewno nie z Niemcami, Francją, Beneluxem, Hiszpanią i Grecją.
 
Do góry Bottom