countryboy
New Member
- 131
- 1
http://www.rp.pl/artykul/118849,787223- ... i.html?p=1
O tym jak ważne są decyzje KRRiT dowiedziało się już kilka raczkujących, jak i prężnych stacji telewizyjnych i radiowych. Dzisiaj dowiadujemy się o kolejnym popisie, służącym oczywiście społeczeństwu:
O tym jak ważne są decyzje KRRiT dowiedziało się już kilka raczkujących, jak i prężnych stacji telewizyjnych i radiowych. Dzisiaj dowiadujemy się o kolejnym popisie, służącym oczywiście społeczeństwu:
Zarys uzasadnienia (choć KRRiT nie musi się z niczego tłumaczyć):Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odrzuciła wniosek fundacji ojca Rydzyka o koncesję na miejsce telewizji Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej. Uprawnia ona do nadawania programów w technologii cyfrowej. Od 1 sierpnia 2013 r. telewizja cyfrowa zastąpi w pełni tradycyjną analogową. Brak tej koncesji spowoduje, że telewizja Trwam nie będzie dostępna m.in. w kablówkach.
Oprócz TVN, Polsatu, TV Puls, TVP Kultura i Historia, koncesję otrzymało kilka innych stacji:– Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej przyznania koncesji brane pod uwagę było kryterium zapewnienia widzom różnorodnej oferty programowej – tłumaczy Katarzyna Twardowska, rzeczniczka Rady
W niewydawanym już "Wręcz Przeciwnie" ukazał się artykuł o telewizjach i radiach, które musiały się zwinąć z przyczyn znanych tylko i wyłącznie KRRiT. I to jest kolejny przykład tego, że w Polsce nie ma wolnego rynku. Że prawie każda inicjatywa (słuszna, niesłuszna) może być zawsze zwrócona z kierunku 'powodzenie' za pomocą magicznej różdżki urzędasa.Koncesję na MUX-1 – poza TVP 1, TVP 2 i TVP Info – otrzymały mało znani nadawcy: Eska TV na nadawanie programu muzycznego (Eska TV), grupa ATM na program rozrywkowy (ATM Rozrywka TV), Spółka Stavka na program informacyjno-publicystyczno-poradnikowy (TTV) i spółka Lemon Records na nadawanie programu Polo TV popularyzującego polską muzykę. – Podmioty, które otrzymały koncesję, spełniły w ocenie KRRiT wymagane kryteria – zapewnia Twardowska.