Tablet jako telefon -- pytanie do gadżeciaży

telpeloth

państwosceptyk
256
291
Śpię ostatnio z takim problemem i wyspać się nie mogę: jako że za jakieś 0.5 roku będzie mnie czekać wymiana telefonu na nowy, zastanawiam się co wybrać.
Obecnie siedzę na szklanej desce jaką jest Galaxy Note I i przyznam szczerze, że jest rewelacyjny -- począwszy od rozmiaru, a na rysiku skończywszy.

Nie jest mi wiadome nic na temat tego, by Samsung miał wypuścić Note'a III, zamiast tego chce wypuścić Galaxy Mega 6.4, ale z badziewnymi parametrami i bez rysika.
Stąd pomysł -- skoro nie przeszkadza mi 5.5" telefon, to może by sprawić sobie tablet Galaxy Note 8.0 i używać go jako telefonu? Rozmawiam i tak bardzo często przez samochodowy zestaw, a i słuchawka na bluetootha by się znalazła. Pytanie jest takie, czy jakość rozmowy z deską przy uchu bardzo by ucierpiała?

Stąd pytanie do Was -- co sądzicie o pomyśle? Czy ktoś z was ma taki często używany tablet? Jak z prądem/ładowaniem? Czy ktoś ma tablet z możliwością rozmowy? Czy ktoś czegoś takiego używał?

Przyznam szczerze, że z chęcią powiększyłbym swój telefon o kolejne 2.5", ale nie chcę ładować kasy bez przemyślanego stanowiska.
 

deith

Active Member
230
169
Telefon możesz mieć zawsze przy sobie, tableta już nie. No chyba, że bez plecaka się nie ruszasz.
 

Hitch

3 220
4 872
Znajomemu też wchodził. Potem przekonał się, że amortyzowanie tym upadku to kiepski, jednorazowy pomysł :)

Ja tam niedawno sobie sprawiłem Sony Xperia U i nie narzekam. Sony przyzwyczaiło mnie do mnogości opcji wykorzystywania swoich sprzętów i w tym przypadku też w tej materii nic się nie zmienia. Można z tego urządzonka zrobić gadżet dla hipsterów z pierdyliardem aplikacji na pulpicie, a można też sprawny telefon biznesowo-rozrywkowy. Nie musisz skazywać się na noszenie przy sobie tablicy szkolnej dla paru ciekawych funkcji, bo mniejsze zabawki już je mają wszystkie :)
 

deith

Active Member
230
169
W zasadzie testowałem tablet siedmiocalowy i do tylnej kieszeni spokojnie wchodził:)
Może i wchodzi, ale komfort drastycznie spada, już pomijam fakt, że nie możesz siedzieć. Jeżeli Ci to nie przeszkadza - to oczywiście tablet będzie świetnym rozwiązaniem.
 

novotarq

Member
73
87
To i ja dorzucę moje $0.02.

Sam bym chętnie coś takiego (7-8 cali) kupił.
Jeśli chodzi o dzwonienie i używanie jako "normalnego" telefonu, to u mnie wyszło, że rozmawiam 10-20 min miesięcznie - fona używam głównie do sieci, w przerwach w pracy (co 25 min na 2-3 min - The Pomodoro Technique), trochę w samochodzie (navi, mail) i tylko okazjonalnie w biegu.
Musisz sobie odpowiedzieć na to jak często tego używasz w terenie (trochę niewygodne i wspomniane wyżej skutki upadku). Jeśli wyjdzie Ci że niedużo, lubisz swojego Note i chcesz coś większego, to ja bym bez zastanowienia brał Note 8.0.

Jeśli bardzo często dzwonisz i biegasz z telefonem, to moim zdaniem słaby pomysł - zostań przy Note, ewentualnie poczekaj na wersję III*.

Z ciekawych zabawek chinole ostatnio wypuścili to: http://www.pandawill.com/no1-p7-mtk...onster-phone-bluetooth-wcdma-blue-p74505.html (wersja "on tight budget" - dla przeciwników abonamentu :p)

* Z tego co ja wiem, to Samsung ma raczej w planach wypuszczenie Note III (wrzesień). Galaxy Mega to Note w wersji bieda (całkiem inna linia produktów).
 
Do góry Bottom