1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Szwajcaria

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kawador, 11 Marzec 2012.

 1. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 795
  źródło: http://ortodoks.salon24.pl/330464,oskarzam-szwajcarie

  Od siebie dodam kilka pkt sprostowania. Otóż to nie jest tak, że w Szwajcarii głosują "w każdej nawet podwórkowej sprawie". W szwajcarskich kantonach tylko niektóre sprawy były i wciąż są rozstrzygane w oparciu o konstytucyjną zasadę demokracji bezpośredniej; wszystkie sprawy przekraczające te wąskie granice terytorialne są zarządzane przez parlament, którego rząd żadną miarą nie odpowiada ideałowi demokracji bezpośredniej.

  Poza tym to jest jednak ciągle demokracja militarna, gdzie armia jako "liga mężczyzn" spaja państwo:

  [video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P8eiz7othNg[/video]
   
  Kuba lubi to.
 2. father Tucker

  father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

  Posty:
  2 342
  Polubienia:
  5 587
  Zaiste, skandal!
  Nie wiem, jak takie coś może istnieć, niczym cierń na mapie naszej Zjednoczonej Europy. I nie chcą się integrować! Ile trzeba było propagandy, żeby przyłączyli się do ONZ! A przecież wszyscy dobrze wimy, że Organizacja Narodów Zjednoczonych jest NIEZBĘDNYM gwarantem pokoju na świecie! Barbarzyńcy. W ogóle co to za kraj ta Szwajcaria? Nie ma prezydenta, nie ma nawet własnej stolicy? To ma być kraj? to banda anarchistów, ot co! I to jeszcze uzbrojonych! Normalnie taki europejski Afganistan - nawet z ukształtowania terenu podobny! Gdzie są Amerykanie! Tam na pewno się krzewi międzynarodowy terroryzm!
  A nadwyżka handlowa?!? Co oni, eksportują ropę, albo gaz łupkowy? Nie ?!? To co, oni pewnie jak ci Chińczycy w nieludzkich warunkach spodnie szyją - łamiąc prawa człowieka do godnej pracy! Nieee ? Wygrywają wysoką jakością produktów i zaawansowaną technologią, pomimo rekordowo wysokiego kursu swojej waluty? To na pewno szwidel! Oszukują, jak Grecy albo Włosi... niech tylko Komisja Europejska się do nich dorwie i wymieni im premiera na właściwego, naszego, takiego jak Monti albo Papademos. Ach, oni nie mają nawet premiera? Tak, hm...
  A tak w ogóle, to czemu pomimo tylu lat integracji, oni ciągle nie są w Unii? Czy oni są ślepi? Że nie widzą jaka UE jest wspaniała? Nawet głupie Polaczki to zrozumiały. I jeszcze te referenda o każdą głupotę? Komu, po chuja są potrzebne referenda? Gdyby UE słuchała głosów tej głupiej tłuszczy to nic by nie było!

  [/sarkazm]
   
  Staszek Alcatraz lubi to.
 3. hanys

  hanys Active Member

  Posty:
  175
  Polubienia:
  135
  http://natemat.pl/4875,wiecej-wolnego-w ... dziekowali
   
 4. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 626
  Polubienia:
  4 810
  Jeśli wierzyć http://www.szwajcaria.net/armee.html to:


  "Każdy młody człowiek musi przejść specjalne przeszkolenie wojskowe, a następnie co rok odbywać miesięczną służbę wojskową. Obowiązek służby wojskowej trwa od ukończenia 19 lat do ukończenia 34 roku życia (w niektórych przypadkach do 50 lat). Każdego roku ok. 20.000 rekrutów jest szkolonych przez okres 18 do 21 tygodni (szkolenie podstawowe)

  Ponadto wszyscy mężczyźni (i nie tylko) są zobowiązani do stałego trenowania strzelania. Prawie w każdej miejscowości znajdują się strzelnice, gdzie ich mieszkańcy trenują według ustalonych harmonogramów."

  Jak na wyjebane PKB, które tam mają to da się znieść takie jajca, ale wg mnie szału nie ma.

  Z długiem publicznym tez nie do końca wiadomo jak jest. Wikipedia rzeczywiście podaje 38% GDP, ale już World Fact Book podaje 52.4%
   
 5. krzysiof

  krzysiof New Member

  Posty:
  6
  Polubienia:
  0
  Co Waszym zdaniem powstrzymalo Hitlera przed atakiem na Szwajcarie?
   
 6. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 795
  Hitler przygotowywał się do ataku na Helwetów - misja nosiła kryptonim "Operacja Sosna" (Operation Tannenbaum):

  http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Tannenbaum

  Polska wiki podaje następujące przyczyny zaniechania ataku:

  - Szwajcaria nie była postrzegana w Niemczech jako zagrożenie.
  - Główne związki taktyczne Wehrmachtu zostały umiejscowione na północy Francji ze względu na możliwe rozpoczęcie inwazji na Wielką Brytanię w ramach operacji "Lew Morski". Później główne siły Wehrmachtu zostały zaangażowane podczas operacji "Barbarossa".
  * Najlepszy okres na zaatakowanie Szwajcarii przypadał pomiędzy upadkiem Francji a październikiem/listopadem 1940 roku. Po tym czasie pogoda nie sprzyjałaby atakującym przez "korytarz Szwajcarski", jednocześnie ograniczając pełne wykorzystanie taktyki Blitzkriegu.
  - Faszystowskie Włochy były uzależnione od niemieckiego węgla transportowanego przez Szwajcarię, co automatycznie podczas rozpoczęcia operacji Tannenbaum odczuliby sami Włosi w postaci zatrzymanych dostaw.
  - Szwajcarskie banki były jedynymi na świecie gdzie III Rzesza mogła "bezpiecznie" jak i "legalnie" trzymać wszelkie swoje "skarby" bez obawy o ich utratę.

  Ja dodam inną przyczynę, wg mnie decydującą: otóż całe Alpy po stronie szwajcarskiej to praktycznie jedna wielka sieć bunkrów i tuneli. Wermacht miałby przeprawę trudniejszą niż na bagnach na Łuku Kurskim. Szwajcaria ma tak zajebiste ukształtowanie terenu (spójrz na mapy!), że zwykłe polowe jednostki odpadają już na starcie, tam trzeba by użyć jednostek górskich do walki z ludnością, gdzie w dodatku każdy dorosły podlega przeszkoleniu w obsłudze bronią, a w niemal każdej chacie można znaleźć karabin maszynowy. Szwajcarzy, którzy byli świetnymi żołnierzami, rozpoczęliby krwawą wojnę partyzancką. Partyzantka szwajcarska byłaby tak samo silna jak, dajmy na to, jugosłowiańska, grecka i radziecka.
   
 7. Anonymous

  Anonymous Guest

  Czytałem kiedyś trochę na ten temat. Szwajcaria by padła, ale natłukli by trochę Niemców. Szwajcarzy byli uzależnieni od niemieckiego węglą, kupowali od nich uzbrojenie, a sprzedawali im wyroby mechaniki precyzyjnej, etc. W 1940 roku doszło do kilku potyczek powietrznych między Szwajcarią a Niemcami. Oczywiście Szwajcarzy mieli niemieckie samoloty ;). Ciekawostką jest to, że Szwajcarzy przymykali oko na to, że Alianci latają na skróty, do pewnego momentu. Amerykańce omyłkowo zbombardowali Szafuzę, wtedy Szwajcarzy zaczęli strzelać do alianckich samolotów, zmuszać je do lądowania i internowali sprzęt plus pilotów.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Bombings_o ... rld_War_II
  http://en.wikipedia.org/wiki/Switzerlan ... World_Wars
  http://swissinternees.tripod.com/
  http://swissinternees.tripod.com/aircraft.html - lista zniszczonych i zmuszonych do lądowania alianckich samolotów.

  No i Szwajcaria była w totalnej izolacji, miała problemy z żywnością. Czytałem, że na balkonach sadzili warzywa, a w przydomowe ogrody zamieniali na kartofliska.

  Poza tym należy sobie zadać pytanie, jaki wpływ na gospodarkę świata i Niemiec, miałoby zajęcie Szwajcarii i położenie łap na jej bankach i złocie? Przecież ich system bankowy stabilizuje światową gospodarkę, nawet w czasach wojny!

  Poza tym coś mi się przypomina, że Szwajcaria miała jakieś tajne umowy z Francją, wspólne plany walki z Niemcami. Albo raczej mieli przymknąć oko na to, że Francuzi przejdą przez ich terytorium.

  Oczywiście obce wojska także podbijały i penetrowały Szwajcarię. Choćby ruska armia Suworowa została przerzucona do Szwajcarii, w 1799 r. Poza tym Napoleon podbił Szwajcarię i zlikwidował jej stary ustrój...
   
 8. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 526
  Polubienia:
  10 593
  Nie oceniam zbyt wysoko niemieckiego dowództwa ale możliwe, że wyciągnięto jakieś wnioski z wojny zimowej ZSRR - Finlandia. Chociaż widzę, że ta "Sosna" to był rok 1940.
   
 9. Piter1489

  Piter1489 libnetoholik

  Posty:
  2 075
  Polubienia:
  1 829
  Ja w którejś książce Jeremy'ego Clarksona czytałem, że Szwajcaria to chujowy kraj. Mają zakaz rozjeżdżania gołębi ;) , samochody wloką się wolniutko bo co rusz są progi zwalniające, mają bzika na punkcie hałasów (szczególnie głośniej mruczących samochodów) i sąsiedzi na siebie nawzajem kablują.
   
 10. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 716
  racja mnie kiedyś jakaś babcia opierdoliła jak stałem na światłach czemu silnika nie wyłączam...
   
 11. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 795
  Wypowiedzi Polaka mieszkającego od 7 lat w Szwajcarii - głównie dotyczące skali opodatkowania:

  http://dwagrosze.com/2010/09/dug-i-demo ... ment-11993
   
 12. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 795
  Podjazd lewactwa na Szwajcarię:

  300 do 500 miliardów dolarów! Taka jest szacunkowa suma zysku osiągana każdego roku na międzynarodowym rynku narkotyków. Głównym poplecznikiem pieniędzy zgromadzonych na śmierci innych jest szwajcarski system bankowy, który nie ma równego sobie w zakresie dyskretnego przyjmowania i recyklizacji międzynarodowych kapitałów. (...) Aktualnie Szwajcaria to największa na świecie turbina w procesie "wybielania" brudnych pieniędzy pochodzących z nielegalnego handlu narkotykami oraz ich recyklizacji. "Pralnia" brudnego szmalu zarobionego na śmierci innych. A przecież przez stulecia był to kraj o nieskazitelnej opinii, symbol praworządności. Dzisiejsza Szwajcaria to ognisko zarazy. Zarazy roznoszonej przez międzynarodowe organizacje zajmujące się handlem narkotykami i nie stroniące od zbrodni. Organizacje wspomagane przez gestorów, przez bankierów i adwokatów o rzadko spotykanej amoralności. Tak dobrze zorganizowana machina jest dla demokratycznych społeczeństw naszego globu przeciwnikiem praktycznie nie do pokonania. W tym sensie przypadek Szwajcarii jest paradygmatyczny. [link]
   
 13. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 795
  Unia Europejska wywiera silną presję na władze Szwajcarii, by włączyły one kraj do wspólnego rynku. Szwajcarzy jednak bronią się ze wszystkich sił by do Unii nie wejść. Mają liberalną i najlepiej rozwijającą się gospodarkę w całej Europie. Do tego małego kraju swoje siedziby przenoszą wielkie firmy. Osiedlają się tam także najbogatsi ludzie z całego świata.
   
 14. luke27

  luke27 Well-Known Member

  Posty:
  117
  Polubienia:
  308
  A czego można się spodziewać po komuchach.
   
 15. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 363
  Polubienia:
  19 111
  Nieprzeszkadzanie bądź przeszkadzanie w mniejszym stopniu jest "pomocą" i to w dodatku "nielegalną". Nielegalną? Skoro mają takie prawo, to chyba jak najbardziej legalną... Nic z tego nie rozumiem.

  Urzędnicy z Brukseli przekraczają kolejne granice awangardy absurdalnego bełkotu. Goście, którzy stają do biegu przełajowego z kulą u nogi, którą uprzednio sami sobie przykuli, oburzają się na innych zawodników, którzy tego nie zrobili. Noż, kurwa!

  Wielkie dzięki, popsuliście mi wieczór. Krew mnie zalała na samą myśl o tej arogancji.
   
  military lubi to.
 16. Karmazynowy Mściciel

  Karmazynowy Mściciel To ja będę budował drogi w akapie

  Posty:
  422
  Polubienia:
  499
  A ja tam byłem i mi się nie podobało. Na ulicach jest wizualnie znacznie biedniej niż w sąsiedniej Francji czy w Niemczech i ogólnie jakaś taka atmosfera ciężka jest. We Francji to się człowiek czuje, jakby wszędzie mógł biegać na golasa, tam nie. Za to ceny relatywnie niskie, żywność nawet wiele lat temu - jak u nas.
   
 17. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 363
  Polubienia:
  19 111
  W górach zawsze jest ciężka atmosfera, dużo depresji, daleko od morza i jodu. Też tam byłem - Szwajcaria jest po prostu nudna. I to jest jej największą zaletą. Jezioro Genewskie i okolice Montreux bardzo mi odpowiadały. Cisza, spokój i czasem narty.
   
 18. Hikikomori

  Hikikomori 少し変態

  Posty:
  534
  Polubienia:
  287
  Nielegalną z punktu widzenia przepisów strefy Schengen. Nie znam ich dokładnie, ale między innymi zabraniają protekcji własnych gałęzi przemysłu (poza rolnictwem). Biorąc pod uwagę umiejscowienie Szwajcarii, jakiekolwiek obostrzenia w handlu z UE mogłyby być dla nich bolesne.
   
 19. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 363
  Polubienia:
  19 111
  No i to jest właśnie absurdalne, że za protekcjonizm można uznawać nieopodatkowanie/niskie opodatkowanie czegokolwiek.
   
 20. raiden00

  raiden00 megazord

  Posty:
  158
  Polubienia:
  238
  Też byłem w Szwajcarii, we 'włoskiej części' i mi się podobało :) Super widoki, ludzie w porządku no i największe zdziwienie ... krzaki konopne w ogródkach i poukrywane w kukurydzy pola z ziołem :) Co ciekawe z tego co się dowiedziałem policja dużych problemów hodowcom [tak, tak jestem ortograficznym dysmózgiem ; p] nie robi, co najwyżej raz na jakiś czas każą wyrwać krzaczki i porzucić w lesie.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.