Szumlewicz oraz inne lewackie przypały

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
http://natemat.pl/358,skarbowka-przeszuka-aukcje-na-allegro-beda-kontrole

iwona sługocka, wrocławska izba skarbowa:
Nam chodzi o szanowanie konkurencji. Jeżeli ktoś prowadzi kwiaciarnię i płaci podatki, a obok ustawiają się osoby, sprzedające kwiaty „na czarno”, to Urząd musi się tym zająć. W internecie jest tak samo, uczciwi przedsiębiorcy mają wyższe koszty i wyższe ceny. Przymykanie oczu na niepłacących podatki jest niesprawiedliwe – powiedziała Sługocka. Dodała, że im więcej płacących podatki, tym więcej pieniędzy w budżecie, z czego powinni cieszyć się wszyscy. - W Polsce jest taka dziwna mentalność, a może uda się nie zapłacić podatku. Nie rozumiem tego, takie są przepisy, podatki płacić trzeba. Jak mandat się dostanie, to się płaci i koniec.
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
W Polsce jest taka dziwna mentalność

Kurwa, wiadomo, Polacy-podludzie. W innych (zagramanicznych) krajach nikt nigdy nie stara się uniknąć podatku tylko posłusznie wystawia dupę urzędasowi ze skarbówki. Tylko Polacy nie przestrzegają przepisów - w takich cywilizowanych krajach jak Grecja czy Włochy takich "problemów" przecież nie ma. Wszyscy są posłuszni jak w obozie koncentracyjnym, a kapo-urzędasy są szanowane, bo muszą być szanowane! Bo ludzie muszą czuć się kontrolowani! Muszą - bo inaczej dupa zbita!
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
UWAGA! Brak źródła!
Bez znacznia. I tak go nienawidzę!! Dżizas, w normalnym kraju za takie gadanie (o ile to prawda), dostałby bana na jakąś wyspę zamieszkałą przez warany albo krokodyle różańcowe. W cywilizowanym kraju ludzie by go na widłach w częściach wynieśli na kompost. W samoobronie, podkreślę: w samoobronie. Takie teksty wygłaszane publicznie stwarzają większe zagrożenie, niż najlepsze przemówienie Adolfa albo Józefa.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Olejniczak przypomniał o sobie i..

1779214_570272799734777_92603970_n.png
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141

Brehon

Well-Known Member
555
1 483
Wyjątkowo sroga orka związkowego bonza: :D



Skąd on wziął pomysł, że po zwiększeniu progresji podatkowej, przedsiębiorcy będą zostawiać więcej pieniędzy w firmie? Na mój chłopski rozum to w firmę inwestuje się nie z dobroci serca albo dla funu, tylko by mieć jakiś zwrot z inwestycji. A więc to dla przedsiębiorcy bez różnicy, czy wyciągnie dla siebie teraz mniejszy zysk opodatkowany stopą 50%, czy późniejszy, większy zysk, opodatkowany dokładnie tą samą stopą, a raczej różnica jest dokładnie taka sama, jak przy stopie 30, 20 czy 10%. Rozumowanie Guza byłoby prawidłowe tylko w przypadku, gdyby przedsiębiorcy byli opodatkowani teraz na poziomie 50%, ale spodziewaliby się, że w przyszłości stopa podatku będzie obniżona. Oczywiście jeżeli inwestycja w firmę sprawi, że firma będzie opodatkowana jeszcze wyższą stawką, bo przyniesie większe zyski, to będzie dokładnie odwrotnie, bo przedsiębiorcom będzie się opłacało większość zysku wypłacać na bieżąco, a nie inwestować.

Nie rozumiem, czemu Gwiazdowski nie skupił się na takich krzaczkach logicznych, tylko zaczął się z nim przekrzykiwać. Jak dla mnie to tam nie było srogiej orki.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
67% łączny koszt podatkowy w porównaniu do 6.25% np. w Anglii, jeden z najniższych progów podatkowych na świecie, porównywalny do państw typu Ghana

Brak prywatnej edukacji, praktyczny brak możliwości homeschooling'u, ramy programowe o których decyduje państwo a nie rynek, wybór podręczników o którym decyduje państwowy urzędnik (nauczyciel) a nie - rodzice... itp itd
 
Ostatnia edycja:

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
Nie wiem z czego to wynika, ale wszyscy działacze związków zawodowych mnie strasznie mierżą. To chyba jakieś bezpodstawne uprzedzenie czy inna homofobia:D
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Dziś w trójcie, u Strzyczkowskiego (w "Za, a nawet przeciw") było o wywaleniu przez Lidla na zbity pysk bonzów związków zawodowych. Pasibrzuchy dostały dyscyplinarkę :) Chodziło też o organizację bojkotu zakupów w Lidlu.

Najpierw mi japa opadła, bo pierwszy raz byłem świadkiem takiej zjeby związkowców w radiu publicznym i to między 12:00 a 13:00. Telefony z orką były przepuszczane, wszystko jak wbrew logice mainstreamowej. Oprzytomniałem później, kiedy zorientowałem się, że Lidl jest jednym z największych reklamodawców dla PR3, stąd pewnie takie, a nie inne stanowisko.
Co by nie było, to jednak radocha :)
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
Do tej pory raczej nie kupowałem w Lidlu, ale w tym miesiącu na pewno będę zaglądał tam częściej.
 
Do góry Bottom