Strzelanina w North Hollywood [1997]

Gekon

Libertariański Reptilianin
389
591
http://pl.wikipedia.org/wiki/Strzelanina_w_North_Hollywood#cite_note-1
Trochę to błahy temat na zakładanie nowego wątku ale nie wiedziałem gdzie dać ;) Więc krótko i bez owijania w bawełnę ile prawdy jest w tym co napisano w skutkach: "Choć bandyci nie wykorzystali legalnej broni automatycznej (podejrzani posiadali nielegalne egzemplarze z czarnego rynku), w stanie Kalifornia przeforsowano poprawki podobne do zniesionego w USA obecnie "Public Safety and Recreational Firearms Use Protection Act". Miasta stanu Kalifornia to obecnie jedne z najniebezpieczniejszych w USA."
 
D

Deleted member 427

Guest
Public Safety and Recreational Firearms Use Protection Act to inna nazwa AWB (Assault Weapons Ban). Kalifornia najpierw uchwaliła AWB w 1989 roku (czyli na pięć lat przed prawem federalnym), a potem dokonała noweli tej ustawy w roku 1999. I znając zapał kalifornijskich radnych, mogło to być spowodowane tą strzelaniną. Kalifornią rządzą od lat demokraci, którzy są programowo hoplofobiczni i przy każdej okazji płodzą albo nowelizują kolejne zakazy. Niestety Kalifornia nie ma odpowiednika II Poprawki w swojej stanowej konstytucji, a co za tym idzie, często nie ma podstaw, żeby sądzić "głupie prawa" w stanowym systemie sądowniczym.
 
D

Deleted member 427

Guest
Epicka wymiana ognia w North Hollywood doczekała się fabularyzowanej rekonstrukcji - 44 Minutes The North Hollywood Shoot-Out:


Only two guys with good equipment can do this. Imagine if they were 15 people team. They would have just wiped all the cops out there and dissapear! Cops are lucky on this one!

Z kronikarskiego obowiązku odnotowuję: w sześćdziesiątej pierwszej minucie dwudziestej piątej sekundzie (1:01:25) HOPLOFOB ALERT - jeden z gliniarzy wchodzi do sklepu z bronią, patrzy na ściany zastawione karabinami i mówi do właściciela: "Nie mogę uwierzyć, że ot tak pozwala się ludziom na kupowanie czegoś takiego" (I can't believe they let people just buy these).
 
OP
Gekon

Gekon

Libertariański Reptilianin
389
591
Bo wątek edukacyjny musi być żeby nasze dzieci się nie pozabijały :) a tak btw to strasznie głupia logika ,,ograniczmy legalny dostęp do broni bo strzelali się nielegalną bronią''.
 
Do góry Bottom