Śrut kulisty stalowy, średnica 6 mm

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
Widzisz gdzieś na tej stronce jakiej dokładności jest ten śrut? bo ja nie moge znaleźć. Replika za tyle hajsu obstawiam, że ma lufe tzw precyzyjną chromowaną czyli 6.02 -6.03mm, jeśli śrut ma wymiar 6.000 +- 0.001mm to względnie bezpiecznie można go ładować do tej repliki. 0.02mm luzu to wydaje się dużo ale widziałem zaklinowanie plastikowych kulek (5.95mm) w lufach precyzyjnych 6.02 tylko dla tego, że mała drobinka piasku dostała się do magazynka i przylgnęła do kulki. Istnieją jeszcze lufy pół precyzyjne 6.05mm oraz zwykłe tzw stockowe 6.08-6.10mm i w tych ostatnich praktycznie nigdy się kulka nie zacina w lufie
Drugą sprawą jest gearbox który jest w wersji V2 czyli jak wszystkie gb tego typu ma wade konstrukcyjną i nie można stosować mocnych sprężyn w środku bo będzie obudowa pękać ale to dotyczy sprężyn około m140 w góre, a z danych technicznych widze, że masz tam m100 albo m110 ponieważ zaznaczone jest 350fps+
Obstawiam, że te śruty będą lecieć w lini prostej 20-25m max, butelki szyby płyty gipsowo kartonowe będziesz masakrować ale jeśli przyjdziesz z takim czymś na strzelanke to goście Ci zasadzą buta i odeślą do domu bo z takich twardych kulasów boli jak skurwysyn i zęby wylatują, jesli zamierzasz uczestniczyć w normalnych strzelankach ASG to lepiej dokup kulki 0.25g

Jesli nie będziesz zachowywać czystości przewodu lufy i nie będziesz zapobiegał dostawaniu się piachu do magazynków to może się okazać, że będzie trzeba kupić troszkę szerszą lufe 6.05mm aby strzelać śrutem
W opisie nie jest nic wspomniane o gumce hop-up, może sie okazać dobra ale jakby nie podkręcała to może się okazać konieczne kupienie zielonej G&G która jest uniwersalna i nie zamarza na mrozie
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Nie, nie zamierzam bawić się w żadne strzelanki, tak jak powiedziałeś: chcę masakrować butelki, puszki, owoce i płyty gipsowe. I dzięki, że się tak rozpisałeś, ale potrzebowałbym jednoznacznej odpowiedzi tak-nie, bo nie chce rozjebać sobie broni.

Widzisz gdzieś na tej stronce jakiej dokładności jest ten śrut?

Dokładność, czyli dokładna średnica do drugiego miejsca po przecinku? Te aluminiowe z drugiego linka "mogą być stosowane w lufach precyzyjnych 6.01-6.04mm"
 

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
chodzi mi o tolerancje tych stalowych kulek do łożysk bo jesli jest 6.000mm +-0.001mm to ok, ale jesli jest +-0.01 to te łożyska będa zacinać się w lufie.
Te aluminiowe kulki z specshopu możesz w ciemno pakować do repliki. Istnieją też kulki szklane czy ceramiczne ale to beż rożnicy bo i tak twarde jak cholera.
Taka replika to troche przyrost formy nad treścią ale kto bogatemu zabroni? jakbym miał składac zestaw do masakrowania butelek itd to proponował bym replike SWD od A&K http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6180 może być nawet używka za 3 stówy, bez modyfikacji powinno wszystko śmigać nawet z stalowym śrutem w srodku a jak ktoś chce wincyj mocy to mocniejszą sprężynę, jedyna wada to, że jest to replika sprężynowa i trzeba ręcznie przeładować za kazdym razem
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Ostatnia sprawa - gdybym załadował do tego guna kulki stalowe o średnicy, powiedzmy, 5.95 mm?

Z ciekawostek: jak byłem w militaria w poznańskim Browarze i poudawałem głupka pytając o kulki stalowe 6 mm, to mi powiedzieli, że takich w Polsce nie ma (sic!) i że nie powinno się ich ładować do broni strzelającej plastikowymi.
 

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
Jak znajdziesz kulki stalowe 5.95mm dobrej jakości to podeslij linka to sobie do swojej repliki też kupie :) a kulki stalowe do łożysk 6mm są powszechne ale mało kto podaje tolerancje a jak już pisałem musi być tolerancja wymiarów bardzo mała aby się nie zacinały w lufie.
Goście Ci powiedzieli, że 6mm stalowych kulek nie ma bo nie chceli abyś szukał, wpadł na głupi pomysł i przyszedł na jakąkolwiek strzelanke załadowany takim czymś, seria w ryj z bliska spowodowała by wyłamanie kilku zębów i ogromny ból. Raz przyszedł do mojej ekipy koleś który chciał strzelać do nas z wiatrówki 5.5mm i szybko go odesłaliśmy do domu :)
 

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
Kratke wyżej były a ich nie zauważyłem wcześniej heh. Ale myślę, że można je kupić te 5.953mm ten rozmiar nie powinien się zacinać w lufach.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Sputnik, jest sprawa. Typ poprosił, żebym sprecyzował klasę dokładności kulek. Co ma wybrać?

Screen_shot_2014_01_27_at_8_06_32_AM.png
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 854
12 246
Z metalowymi kulkami nie powinno być raczej problemu, wiem, że ludzie czasem nimi strzelają, chociaż nie jestem pewien czy poradzi sobie z nimi mechanizm strzelania seriami. Problem leży w szmocy, której sprzętowi do ASG zwyczajnie brakuje. Jak karabinek ma 350 fps na plastykowych kulkach, to na metalowych, które będą pi*oko 3x cięższe będzie na logikę jeszcze mniej (3 razy mniej? Nie jestem zbyt mocny z fizyki :) ). To spowoduje, że zasięg skutecznego rażenia będzie niski, a sama amunicja będzie mocno opadać. Dla przypomnienia, standardowa wiatrówka o szmocy około 16J będzie miała prędkość wylotową około 250 m/s, co spowoduje, że do zabaw w różne rozbijanki będzie lepsza.

p.s. "Nie możesz rozpocząć rozmowy z tymi użytkownikami: kawador". Chcę, by władza była bliżej ludu :(
 
Ostatnia edycja:

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Kulka łożyskowa 6 mm waży 0,87 g. Kulka MadBull 6,01 - 6,04 mm ze słoika waży wg tego co podali 0,30 g.
Aa, z aluminium jest ta druga.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 981
15 142
To maltretowania puszek dobra jest wiatrówka, a nie zabawka na prąd. Chyba że kawador nam tu ściemnia i chce udawać żołnierza i napadać na emerytów.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 854
12 246
Wiatrówka to nie to samo, nie da się kosić seriami. Puszka to też nie to samo, nie błaga o litość, nie modli się do XXX (w zależności od regionu geograficznego), nie rzuca hejt - tekstów ... :( W AKAPie będzie można zinfoanarchizować całą masę tego typu "utworów" wspomagających i umilających naukę strzelania, a najpopularniejsze będą te nieudawane :)
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 981
15 142
Wiatrówka przynajmniej daje jakieś pojęcie o strzelaniu, szczególnie z klasycznymi przyrządami. A to jest zabawka. Owszem, strzela seriami, ale tylko tyle.
 

Aterlupus

Well-Known Member
474
971
Jak karabinek ma 350 fps na plastykowych kulkach, to na metalowych, które będą pi*oko 3x cięższe będzie na logikę jeszcze mniej (3 razy mniej? Nie jestem zbyt mocny z fizyki :) ).
Spec od broni ze mnie żaden, ale przy założeniu że energia kinetyczna nadawana pociskowi jest stała to prędkość 3 razy cięższego pocisku to około 0,58 oryginalnej (sqrt(3)/3).
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 854
12 246
To ostateczny dowód na to, że system szkolnictwa jest analny. Rok zerówki, 8 lat podstawówki, 4 lata ogólniaka, 5 lat studiów i 3,5 roku aplikacji. W sumie 21,5 lat kształcenia i nadal nie wiem tak podstawowej rzeczy :(
 

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
@kawador sorki ale nie mogę znaleźć nigdzie dokładnej rozpiski tych klas dokładności a mówi o tym norma PN-83/M-86452, na chomiku czy zatoce nie ma praktycznie żadnych norm do zassania, można ją co najwyżej kupić od jakichś specjalistycznych stron.
Ale głowa do góry bo jest zasada, że im mniejsza liczba przy klasie dokładności tym lepsza dokładność wykonania. Według tabelki co podałeś kulka 5.953mm leży wymiarowo w pierwszym wierszu i ma klase dokładości 5 więc dla nas dobrze. Myśle, że można je pakować do magazynka.

Co do realizmu ASG vs wiatrówka, to myśle, że ktoś tu nigdy nie trzymał repliki w rękach i nie mówie tu o zabawce z bazarku za 10zł strzelającej kwadratowymi kulkami. Praktycznie wszystkie repliki elektryczne są wzorowane na ostrych odpowiednikach tak, że nawet osprzęt można bez problemu przekładać ponieważ jest stosowany standard szyn RIS. Więc chwyty przednie, latarki, lasery, kolimatory, lunety i celowniki mechaniczne można z ostrej przykręcić do repliki. Pas nośny od AK z magazynów WP mozna często u asg maniaka znaleźć. Na alegro mozna czasem znaleźć oryginalą optyke od Dragunowa PSO-1 za około 5 stów i myślicie kto to kupuje? Ktoś szykujacy sie na zamach stanu? Nie, to najprawdopodobniej jakiś lansiarz asg który mocują ja później do swojej repliki SWD na jaskółczym ogonie :)
Część replik ma system który daje namiastke odrzutu podczas strzału czyli tzw blow-back, albo ostatni krzyk mody replika która wyrzuca łuski:
Genezą całego ASG jest to, że japończycy mieli duże restrykcje po wojnie co do ostrej broni a musieli jakoś wojaków trenowac więc zrobili im repliki strzelające plastikowymi kulkami, z resztą dużo oddziałów specjalnych czy policji używa replik jako tańszej alternatywy do ćwiczeń z bronią. Moim zdaniem ASG jest miliard razy bardziej realistyczne do ostrej broni niż wiatrówki.
 
Do góry Bottom