Środek na zatwardzenie, czyli "merytoryczna" krytyka kapitalizmu

D

Deleted member 427

Guest
Nie chce mi się tego słuchać, mógłbyś streścić w paru słowach?
 

Cokeman

Active Member
768
120
koles ma wiele racji. gdyby ludzie przestali kupowac rzeczy im zbedne i niepotrzebne to mamy kryzys. wszystko sie kreci tylko dlatego ze taki kawator woli zegarek za 2k niz rownie dobry za 200zl.
A czy ten tanszy bedzie zle dzialal? teraz za 200 zl mozna miec dobry sprzet. Po co w takim razie chiec wiecej? ano po to by sie postawic i ponizyc innych ludzi wzbudzajac frustracje i nienawisc. na tym sie opiera kapitalizm - na wzbudzaniu nierownosci i upodleniu czlowieka.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Cokeman napisał:
koles ma wiele racji. gdyby ludzie przestali kupowac rzeczy im zbedne i niepotrzebne to mamy kryzys. wszystko sie kreci tylko dlatego ze taki kawator woli zegarek za 2k niz rownie dobry za 200zl.
A czy ten tanszy bedzie zle dzialal? teraz za 200 zl mozna miec dobry sprzet. Po co w takim razie chiec wiecej? ano po to by sie postawic i ponizyc innych ludzi wzbudzajac frustracje i nienawisc. na tym sie opiera kapitalizm - na wzbudzaniu nierownosci i upodleniu czlowieka.

no ja jako kapitalista nosze budzika za 18 zeta bo dzięki różnej maści komuchom nie stać mnie na inny... ale i tak mi styknie...
 
OP
OP
H

Hadit93

New Member
66
0
Cokeman. Dzięki temu, że miliarderzy kupują co kilka tygli nowy ogromny jacht ludzie pracy mają zajęcie, utrzymywane są wielkie miejsca pracy. Po co im te jachty? Po co im luksusowe zegarki? Oni to robią z miłości do ludu pracy, o! :sleepy:

Kawador, nie ma co streszczać... facet robi z kapitalizmu zło świata i albo jest tak głupi, albo tak cyniczny.
 
A

Anonymous

Guest
Hadit93 napisał:
Cokeman. Dzięki temu, że miliarderzy kupują co kilka tygli nowy ogromny jacht ludzie pracy mają zajęcie, utrzymywane są wielkie miejsca pracy. Po co im te jachty? Po co im luksusowe zegarki? Oni to robią z miłości do ludu pracy, o! :sleepy:
Gdyby robotnicy nie budowali luksusowych jachtów dla bogaczy, a np. statki turystyczne dla siebie i całego społeczeństwa to też by mieli pracę.

Powiem nawet prowokacyjnie, gdyby rząd kazał im kopać rowy i je zasypywać i ponownie kopać to też by mieli pracę.

Tylko co z tego przychodzi im i całemu społeczeństwu?
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Oczywiście pierdoli od rzeczy.

Nie żeby się wzbogacić inni muszą zbiednieć, tylko ja muszę na rynku zaoferować innym to, czego potrzebują. Wolny rynek wcale nie jest grą o sumie zerowej. Widocznie Klata jest sfrustrowany, bo ludzie nie chcą oglądać jego spektakli. A przecież ON uważa, że robi coś niezwykle wartościowego.

Jego przekaz jest jasny: jestem w głębi serca chciwym skurwysynem i nie podoba mi się to. Tylko, że to jest prywatny problem Klaty a nie kapitalizmu. Niech idzie na jakiś skłot, tam nie będzie miał pogoni za luksusem. LOL.
 
D

Deleted member 427

Guest
Hadit93 napisał:
facet robi z kapitalizmu zło świata i albo jest tak głupi, albo tak cyniczny.

Jak chcesz poczytać merytoryczną krytykę kapitalizmu z pozycji wolnorynkowych, to poczytaj Leszka Nowaka albo Kevina Carsona. Z salonowymi artystami i innymi establishmentowymi mendami daj se spokój.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
engels napisał:
Gdyby robotnicy nie budowali luksusowych jachtów dla bogaczy, a np. statki turystyczne dla siebie i całego społeczeństwa to też by mieli pracę.

Powiem nawet prowokacyjnie, gdyby rząd kazał im kopać rowy i je zasypywać i ponownie kopać to też by mieli pracę.

Tylko co z tego przychodzi im i całemu społeczeństwu?
po chuj mi wasze statki wycieczkowe, ja mieszkam w górach...

za komuny wywrotki z pekaesu woziły piasek na trasie zakopane gdańsk tam i nazad coby kierowcy mieli co robić, oto komunistyczna produktywność...

zreszta chyba dzieciaki o komunistycznych poglądach nie zyły w czasach kiedy żarcie bylo na kartki i trzeba było stać godzinami w kolejkach....
chyba że to też ino po to coby ludzie mieli co robić hehe
kurwa.. nienawidze tej złodziejskiej zarazy...
 
D

Deleted member 427

Guest
No dokładnie to jest to. Ten cały Klata też działa racjonalnie i w swoimi interesie (szkoła austriacka rulezzz) - dobrze wie, że gdyby nie dofinansowanie państwa, to by tych jego gównianych spektakli nikt nie chciał refundować i musiałby sobie sam szukać dofinansowania u kapitalistów, którymi tak gardzi, i to pewnie szukać u tych, co zakładają skarpety do sandałów, a nie tak jak on - "człowiek sztuki" - wytworne mokasyny. Jebane, obłudne skurwysyństwo.
 
A

Anonymous

Guest
Zwrócę tylko uwagę, że utrzymywanie teatrów jest nie tylko w interesie artystów, ale także odbiorców sztuki.
 
D

Deleted member 427

Guest
W moim interesie jest utrzymywanie multipleksów, do teatrów nie chodzę. Zrzucisz się na jakiś multipleks i odbiorców "hollywoodzkiej" (żydowskiej) papki?
 
A

Anonymous

Guest
kawador napisał:
W moim interesie jest utrzymywanie multipleksów, do teatrów nie chodzę. Zrzucisz się na jakiś multipleks i odbiorców "hollywoodzkiej" (żydowskiej) papki?

Po co mam się zrzucać?
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
engels napisał:
Zwrócę tylko uwagę, że utrzymywanie teatrów jest nie tylko w interesie artystów, ale także odbiorców sztuki.

Nie, nie jest, bo wtedy taki Klata musi się podobać ministrowi kultury a nie odbiorcom sztuki.
 
A

Anonymous

Guest
aluzci20, czyli na spektakle Klaty chodzi tylko minister kultury?

A co do kina - nie ma po co ich dofinansowywać.
 
Do góry Bottom