Sprawa Mansona

Czy Polański jest ofiarą systemu?


  • Total voters
    11

Denis

Well-Known Member
3 838
8 157
Na temat grupy religijnej i samego przywódcy powstało wiele teorii spiskowych.
Dlaczego ten dom? Przypadek czy zemsta na Polańskim za "Dziecko Rosemary"?
Co robił Frykowski? Jedna wersja mówi, że był naćpany i był zaskoczony siedząc przy TV i nie zauważając sprawców. Druga wersja mówi, że przyjął znikomą ilość narkotyków i bronił się do końca. Jeszcze inna mówi, że zaczął uciekać i zaciukali go na podwórku.
Jest też teoria o specjalnym pozostaniu Polańskiego w Wielkiej Brytanii, bo wtedy nie było go w swojej posiadłości w USA. Osobiście jest to bardzo wątpliwe. Mówi się też o złych relacjach z ówczesną żoną, ale jakby Polański w tym maczał palce to po co zabawa w ochronę? Pamiętajmy, że w tamtych czasach domy gwiazd nie były tak pilnowane jak teraz i właśnie sprawa Mansona to dopiero zmieniła. Zresztą nawet nie wiem jak Polański mógł to wszystko zaplanować, bo jest to całkowicie nielogiczne.
Jest też jedna teoria o poddaniu Mansona praniu mózgu i innych członków sekty. Dowodem ma być zeznanie jednej z uczestniczek całej zabawy, która niczego nie pamięta z tamtego okresu i ma pustą plamę. Złośliwy jestem i powiem, że to może z powodu dosyć dużej ilości narkotyków? Polański miał podpaść i przez to zabito jego żonę, a potem wymyślono sprawę pedofilii. Co ciekawe - podobna teoria dotyczy też Kubricka, którego żona zeznała o jego braku problemów z sercem w przeszłości i już niektórzy wysunęli wnioski o być może celowym zabiciu znanego reżysera.

Ciekawe są teorie, ale czy prawdziwe? Manson jak dla mnie ukazał wpływ religii na słabe jednostki, które łatwo zmanipulować. Z drugiej strony jak widziałem z nim wywiady to serio... Nigdy bym nie pomyślał, że taki człowiek może być zdolny do kierowania i kontrolowania ludzi. Czy dom był przypadkowy? Obstawiam, że jednak tak. Nie wiem czy to prawda, ale podobno ich dom tak jak większość był dosyć otwarty dla "zwiedzających".
 

Wujaszek Ilicz

Well-Known Member
229
642
Co do oddziaływania sekt na jej członków to jest to dla mnie kierwa nie pojęte, jakim trzeba być człowiekiem żeby oddać swoją wolę jakiemuś szarlatanowi. I nawet ciul z Mansonem, wykorzystał bande bananowo-hipisowskich ćpunów wiec ma ode mnie plusika, ale przecież były masowe zbiorowe samobójstwa, sarin w tokijskim metrze itd. Nie mam pojęcia w jaki sposób "szefowie" tego typu grup byli by w stanie nakłonić innych do czynów takich czy innych samą perswazją, wg mnie zawsze dochodzą do tego chemia, dragi
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 233
Ciekawe są teorie, ale czy prawdziwe? Manson jak dla mnie ukazał wpływ religii na słabe jednostki, które łatwo zmanipulować. Z drugiej strony jak widziałem z nim wywiady to serio... Nigdy bym nie pomyślał, że taki człowiek może być zdolny do kierowania i kontrolowania ludzi.
Nie mam pojęcia w jaki sposób "szefowie" tego typu grup byli by w stanie nakłonić innych do czynów takich czy innych samą perswazją, wg mnie zawsze dochodzą do tego chemia, dragi

Techniki manipulowania ludźmi są proste i znane od tysięcy lat. Wszystkie religie, wszyscy władcy równi bogom i wszystkie okresy zniewolenia są dowodem. Dziś ta wiedza jest wykorzystywana przez speców od marketingu, polityków, służby czy religijnych szaleńców. Przeczytajcie sobie Roberta Cialdini'ego "Wywieranie wpływu na ludzi - teoria i praktyka". Możecie też zerknąć do netu:
https://pl.wikibooks.org/wiki/Techniki_manipulacji_psychologicznej/Wprowadzenie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Techniki_manipulacji
https://duckduckgo.com/?q=techniki manipulacji
https://duckduckgo.com/?q=wywieranie wpływu
Mało? Możecie zerknąć na Talmud, jedno z najstarszych spisanych źródeł technik manipulacji.
I nie demonizujcie chemii i narkotyków, bo narkotyki w większości działają w dwie strony, a na chemię często człowiek się może uodpornić. Podstawą jest uderzenie w seksualność, w instynkt przetrwania lub imperatyw przedłużenia gatunku. Tak, ruch anty-aborcyjny wymyślili manipulatorzy!

Czy dom był przypadkowy? Obstawiam, że jednak tak.
Ja obstawiam podobnie.
 
Ostatnia edycja:

Hitch

3 150
4 608
Dom nie był przypadkowy. Mieszkał tam przed Polańskim jakiś chyba producent, z którym manson miał zatarg. Przed morderstwem Tate manson był widziany dwa razy na terenie posiadłości i dwa razy informowany, że jego "kolega" już tam nie mieszka.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 866
7 242
Z okazji 50-lecia rzezi w domu Polańskiego pojawiło się sporo artykułów, w większości powtarzających stare argumenty.

Ale "Polityka" miała odwagę napisać coś mocno spiskowego:

Wszystkie wątpliwości związane ze zbrodniami Rodziny zebrał w swojej książce dziennikarz Tom O’Neill. Dzieło „Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood” (2019), wydane wspólnie z Danem Piepenbringiem od niedawna jest dostępne także w polskich księgarniach. Książka w oryginale nazywa się „Chaos” i jest efektem ponad 20-letniego śledztwa dziennikarza.

"Na podstawie rzetelnie przeprowadzonego dziennikarskiego śledztwa stawiają inną hipotezę. Wedle niej wieszczący nadejście apokalipsy Manson był tajnym informatorem CIA, co gwarantowało mu parasol ochronny służb i umożliwiało do czasu aresztowania bezkarne uprawianie zbrodniczego procederu.
Helter Skelter i zamieniony w medialny show proces miały tylko odwrócić uwagę od niewygodnych faktów. Czyli od prowadzonego w paranoicznej atmosferze zimnej wojny programu rządowego badającego przydatność środków halucynogennych do kontroli nad umysłami. Celem operacji znanej jako MKULTRA było programowanie zabójców przy użyciu hipnozy i LSD.
Oficjalnie projekt zakończono w 1972 r. Sposób w jaki mający nieograniczony dostęp do narkotyków Manson manipulował członkami swojej sekty, tworząc z nich morderców gotowych do zabijania na rozkaz, w zadziwiający sposób pokrywał się z założeniami programu MKUTRA. Do tego hipisowska Rodzina, z którą Manson przebywał na ranczu Spahna, była infiltrowana i bacznie obserwowana przez policję, guru pozwalano na nielegalne posiadanie broni i wielokrotnie zwalniano go po tymczasowych zatrzymaniach, nawet gdy dowody wyraźnie świadczyły przeciwko niemu."

Dodajmy, że sam Manson osobiście nikogo nie zabił.
 
Do góry Bottom